Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Pro brouzdání po webu nejčastěji používám prohlížeč
Epiphany |
|
2% (52) |
Firefox (Iceweasel) |
|
62% (2065) |
Internet Explorer |
|
3% (113) |
Konqueror |
|
7% (219) |
Opera |
|
23% (764) |
Safari |
|
2% (59) |
jiný |
|
2% (76) |
Celkem 3348 hlasů
Vytvořeno: 20.4.2008 22:28
Tiskni
Sdílej:
kdyby měl rychlejší rozhraníTo by měla řešit verze 3.
Bohužel, pokuď nejsi Petr Tomeš, tak to "zrychlení" nemáš šanci zpozorovat...
Nicméně já teď jedu na FF beta 5 a to zrychlení je opravdu viditelné. A i to viditelně žere míň paměti. Chlapci odvádějí dobrou práci.+1 Teď jedu na Swiftfoxu 3.0pre-1 a čím blíž je Firefox stabilní verzi, tím je rychlejší.
Pomalej je a žere paměť i v Icewm.Nene. Mám ve firefoxe otevřenejch 12 tabů a zabírá 50MB, Opera 60MB. A že by byl pomalejší to si nemyslím, akorát tak GUI...
Your girlfriend has no idea how to use it, so she won't discover your porn addiction.více zde
ui.allow_platform_file_picker
Stejně jako vy ale firefox je lepšíNení :-P
Občas se vyskytnou situace, ve kterých spustím i ostatní: Opera, Konqueror, IE, Links2 :]ja v takove situaci, kdy jsem nemel moznost pouzivat nic jineho nez links2, byl asi ctvrt roku
xv
tam (Intel X3100, VGA) nefunguje v kombinaci s 1920×1200 správně :-/
Neakcelerovaný výstup x11
se mi opravdu používat nechce, už jen kvůli velmi náročnému resamplingu na vyšší rozlišení...
neumí už tu dřívější archivaci stránky.A o které verzi mluvíš? Mně to v 3.5.9 funguje. Jak je na tom verze 4, to netuším.
Tak já mám seamonkey nainstalovaný taky, protože to z nějakýho důvodu je v závislostech u acroread. :-/Možná kvůli nspluginu.
Akorat me stve, ze Konqueror dost padaJo, to mě taky štve. Špatná stránka by neměla položit prohlížeč, alespoň ne tak často. Na druhou stranu ff3 má tež docela často problémy (duplicitní text na některých stánkách při scrollingu tak, že je za chvili černá obrazovka).
Mně tedy Konq. nepadá vůbec, ale od minulého podzimu mě čas od času rozčiluje problém, který se projevuje pouze na abclinuxu.cz - nebýt toho, tak FF otevřu jen na testování.Akorat me stve, ze Konqueror dost padaJo, to mě taky štve. Špatná stránka by neměla položit prohlížeč, alespoň ne tak často.
Tato poznamka vyssie je univerzalna a plati o ludoch vseobecne. Taki sme... Ak ludia nenajdu spasitela vo web-browseri, tak si ho najdu v US prezidentovi....
A co se Opery tyce… …neumi pouzit tema QT, ktere je nastavene v systemuOpera používá téma, které je nastaveno v systému. Používá téma, které je nastaveno pro Qt3 aplikace.
<23:08:13> prcek@Holly ~ $ equery list svg [ Searching for package 'svg' in all categories among: ] * installed packages [I--] [ ] gnome-base/librsvg-2.20.0 (2) [I--] [ ] kde-base/ksvg-3.5.8 (3.5) [I--] [ ] media-libs/libsvg-0.1.4 (0) [I--] [ -] net-www/adobesvg-3.01_beta3 (0)
A jaký je důvod tam narvat SVG, když se zvětujícím se textem nemění velikost loga?Jak kde. Jsou prohlížeče, které zvětšují i rozměry uvedené v pixelech. Dále je zcela regulérní požadavek chtít takové logo zobrazovat na zařízení s jiným rozlišením (tisknout, promítání na plátno), kdy by převzorkování dopadlo hrozně. Samotnou otázkou je antialiasing, který s bitmapou není možné vyřešit.
To (PNG) se totiž nouzově taky dá přizpůsobit velikosti písma a narozdíl od SVG to bude fungovat.To je vtip?
Kvůli logu nehodlám instalovat pluginyNikdo vás zatím nenutí, protože korektní prohlížeč místo toho použije záložní PNG, které je z kódu odkazováno.
Fakt mi není jasné, proč takhle komplikovat relativně primitivní web, když to lze udělat snadněji a mnohem kompatibilněji než to je teď.Třeba proto, že ten web vůbec není primitvní. Stojí za ním mašinerie skriptů, které automaticky generují kde co. Například diagram vztahů mezi předpisy. Můžete si jej zvětšovat bez kostičkovaíní, při najetí ukazetele nad uzel předpisu dostanente základní popis a kliknutím na něj se přesunete na podrobný výpis. Přitom obrázek i celá ta stránka je vygenerovaná z jediného XML souboru.
To (PNG) se totiž nouzově taky dá přizpůsobit velikosti písma a narozdíl od SVG to bude fungovat. To je vtip?Ne, není. Já to běžně používám pro ikony a funguje to docela dobře. Např. 500x500 pixelů PNG o datovém objemu jednotky kB prohlížeč zmenší na např. 4em - ale dost záleží na kvalitě kresby, některé symboly se škálují špatně, jiné naprosto perfektně, chce to odzkoušet. Trik je docela jednoduchý, např. takto
img.symbol_hlasky { width: 4em; height: 4em; float: left; margin-right: 0.1em; }a obrázek může být v DIVu např. s takovýmhle stylem
.napoveda { margin: 0.5em auto; padding: 0.2em; border: 1px solid #999999; clear: both; min-height: 4em; background: #ffffff; max-width: 60em; }spolu s odstavcem
p.hlaska { text-align: justify; margin-left: 3.5em; }. Pravda, na textové logo by to nebylo to pravé ... nejspíš. Na čárový diagram určitě nepoužitelné. A nevím, co to provede s MSIE, ten se v mých sítích prakticky nepoužívá.
Jak kde. Jsou prohlížeče, které zvětšují i rozměry uvedené v pixelech.To zas překvapuje mne. Že se zoomuje text s velikostí v px. je běžné, ale o ničem jiném nevím.
Například diagram vztahů mezi předpisy. Můžete si jej zvětšovat bez kostičkovaíní, ...Viděl jsem. No každý máme svůj styl a mně se holt ten váš nelíbí (možná za to může i barva a tlusté rámečky), ale na svou práci bohužel odkázat nemůžu, provozuju weby na neveřejných intranetech ... takže raději nebudu více kritizovat
A v tom je zakopaný pes. Vy neřešíte příčinu, pouze flikujete výsledný dojem. Nemyslým si, že to je cesta, kterou by se cokoliv, co není na jedno použití, mělo ubírat.To (PNG) se totiž nouzově taky dá přizpůsobit velikosti písma a narozdíl od SVG to bude fungovat. To je vtip?Ne, není. Já to běžně používám pro ikony a funguje to docela dobře. Např. 500x500 pixelů PNG o datovém objemu jednotky kB prohlížeč zmenší na např. 4em - ale dost záleží na kvalitě kresby, některé symboly se škálují špatně, jiné naprosto perfektně, chce to odzkoušet.
Opera, Firefox 3 (volitelně).Jak kde. Jsou prohlížeče, které zvětšují i rozměry uvedené v pixelech.To zas překvapuje mne. Že se zoomuje text s velikostí v px. je běžné, ale o ničem jiném nevím.
Na mou otázku, jakým prohlížečem se připojuje k netu, odpověděl, že přece normálně přes seznam...Jak se říká - na blbou otázku, blbá odpověď
network.protocol-handler.app.http network.protocol-handler.app.httpsDatové typy string a hodnoty cesta k Opeře nebo nějakému skriptíčku, co spouští Operu s parametrem -newpage – já mám v /usr/local/bin toto:
#!/bin/sh url="$1" if [ "x$url" = "x" ]; then url="about:blank" fi exec opera -newpage "$url"
Odpovídající poměru Debian vs. ostatní... Nebo máš na mysli IceCat?
SeaMonkey +1