NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Dneska cestou z práce mě napadlo pár otázek. Mají linuxáci zálibu ve stejné značce telefonu? Je nějaká závislost mezi značkou telefonu a distribucí, kterou linuxák používá? A jak je to s operátorem?
Takže otázky jsou:
1. Jaké distro máte?
2. Jaký telefon máte?
3. Jakého operátora máte?
Ja mám Mandrake 10.1. Zrovna mám Motorolu V300, ale spokojen s ní nejsem, a na displeji mám napsáno T-Mobile.
A co vy?
Tiskni
Sdílej:
telefon nemám žádnýjediný pořádný linuxář :) K čemu telefon, když má člověk internet.
Jsem pro každou legraci:
Arch Linux
M50
Eurotel
Tak tady já:
Tak a je to. To nejlepší, co mám, jest zveřejněno.
Obávám se, že statistické vyhodnocení bude takové, že to vyhodnotit nejde
ad 1) v současné době Debian Sarge, Suse 9.3, Slax ...jak kde
ad 2) po letech dosloužil můj milovaný S35, takže nyní již půl roku SE T610
ad 3) T-Mobile
Mandrake 10.1 Nokia 3650, Siemens S55 Oskar
1. Jaké distro máte?---> Ubuntu
2. Jaký telefon máte?--->Motorola mpx200 s Windows mobile 2003
3. Jakého operátora máte?----> T-mobile, měl jsem Otakara, ale bohužel neměl na chalupě signál, tak šel pryč.
Mandriva 2006 beta4
Alcatel 535
Oskar
Gentoo
Siemens ME45
Oskar
Distro: Slackware 10.1
Telefón: Alcatel OT 320
Operátor: Globtel
Distro: Slackware 10.1
Telefón: Alcatel OT 320
Operátor: Globtel