Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Prý jsou nyní mezi prostým lidem velice populární krajské hygienické stanice, tak jdu také s dobou .
Svého času vznikl systém "PES", který byl zaveden ministrem tuším Blatným. Když odhlédneme od politiky, kterou se tady zabývat nechci, tak jsem na něm viděl dvě úplně nezávislé pozitivní věci - jednak se snažil zavést nějaký systém do naprostého chaosu (ale to je politika, takže to hned opouštím) a taky se mi hrozně líbily ty piktogramy k jednotlivým stupňům / barvám psa - jak se ten pes tvářil, to bylo úplně skvělé. Prostě mám rád psy.
Ti všichni mohou být v určitém oboru odborníky. Za odborníka je všeobecně považována osoba, která má široké a hluboké znalosti určitého oboru. Správně bychom tedy asi měli spíš hovořit o obornících, ale nešt. V poslední době se média odborníky jen hemží. Hlavně jejich odrůdami všeobecně zahrnovanými do škatule vědec.
toť aktuální otázka a souhrn pár aktuálních setkání a projektů.
Potřeboval jsem po delším čase přejet nějaké soubory přes svůj skript djvutool
, když tu na mě začala konzole opět pindat, že příkaz tempfile
je deprecated, tak abych místo něj použil mktemp
. Ok. Tak jsem skočil do repozitáře kde ho mám a zjistil, že jsem do něj už v minulosti udělal několik drobných změn, které jsem ale necommitoval. Byly to drobné úpravy, ale vzájmně nesouvisely. Tak jsem je chtěl commitnout samostatně.
Věříte na duchy? Já tedy ne, nicméně věřím na profesionální lovce duchů .
Myslím, že by něco takového mohlo skutečně fungovat. Nenašel by se zde dobrovolník ochotný obětovat zrak v zájmu vědy?
dneska je asi fakt jako možný uplně všecko :O :O by to tady zase jako nebylo furt samej koronavirus nebo energetická krize vyvolaná emisníma povolenkama vám povim co sem našla za bulhara :O :O
Blíží se podzim a ze skříně opět vytahují kovidového strašáka. Ve skladech se válí nevypráskané vakcíny, je tedy nutné podniknout další vlnu masírky. Ovšem jak donutit ty, co očkování proti covidu-19 považují za nesmyslné? Je to prosté zatlačíme na ně přes karantény!
Je tomu 13 let, co jsem se prvně setkal s pojmem diskless linux a převzal správu nad infrastrukturou, která ho tehdy poskytovala. Za tu dobu se událo hodně změn, a protože proces dokumentace nově vyvíjených věcí vždy pokulhává za reálným stavem, byl jsem nucen přidat mezi svoje skills také počítačovou archelogii.
14.7.2017 jsem se – víceméně ze zvědavosti – dostavil na schůzku se zástupci této firmy. Říkal jsem si, že pokud by to přineslo trochu rozptýlení za slušné peníze, proč ne? Ale než k této schůzce došlo, vyplnil jsem chlapíkovi co to tenkrát domluval rutinní test ohledně IT znalostí, kde byla jedna otázka, která podle mne byla vyhodnocena blbě. Požádal jsem tedy o její zadání, abych ho mohl zkonzultovat s našimi specialisty na sítě a samozřejmě jsem se nemýlil. Ovšem když jsem se o tom zmínil během onoho rozhovoru, ženská, která ten rozhovor vedla, se nezatvářila zrovna odvázaně. Dodatečně jsem se tehdy tomu chlapíkovi co to domlouval omluvil, protože jsem se o tom zmínil v dobré víře, že budou mít zájem tu blbost co tam měli opravit. No.
Uplynuly dva roky a proběhly volby do kterých nepochybně řada lidí vkládala své poslední naděje, že se podaří zastavit rakovinu jménem Babiš, čemuž napovídá nejvyšší volební účast od r. 1998. To srovnání s rakovinou není náhodné. Stejně jako v případě tohoto typu onemocnění přežití organismu ohrožují jeho vlastní zblázněné buňky. A pokud vím, tak jakákoliv léčba je založena na jejich eliminaci. Rozdíl úspěšnosti různých metod je dán pouze tím, kolik při tom zařve těch nezblázněných.
Myslím, že by otvorem volební urny pohodlně prošel nějaký instalační optický disk. Snad bude mít volební komise radost .