16.3.2010 12:06
txt |
letec |
| Přečteno: 5430×
| Komentářů: 17, poslední 16. 10. 2010
| Hodnocení: 89 % (9 hlasů)
Smazáno
16.3.2010 12:02
monkey |
Trained.Monkey
| Přečteno: 4495×
| Komentářů: 45, poslední 25. 8. 2010
| Hodnocení: 63 % (19 hlasů)
Par duvodu z praxe proc nemam rad VirtualBox a preferuju VMWare
16.3.2010 12:00
Linuch |
zde | Politika
| Přečteno: 1471×
| Komentářů: 16, poslední 9. 4. 2010
| Hodnocení: 100 % (3 hlasů)
Na první pohled se mi na tom výpisu něco nezdálo. Proč účtují období od 16.2. do 22.2. znovu, když už bylo zaplaceno minule? Asi nějaký interní problém uvnitř jejich billingu. Snaží se to napravit tím, že se to ve výpisu objeví ještě jednou se záporným znaménkem. Jenže něco shnilého je tam i na druhý pohled, ty částky (čtvrtý sloupec v tabulce) totiž na první pohled nejsou v poměru 7 ku 16.
15.3.2010 22:56
Denicek_programatora |
filbar | Linux
| Přečteno: 1190×
| Komentářů: 2, poslední 16. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (9 hlasů)
Jak víte z předchozího zápisku, řešil jsem problém s nefunkčností Apache modulu mod_gnutls, abych mohl na jedné IP adrese provozovat více SSL vhostů. V tomto se s Vámi podělím o řešení.
15.3.2010 20:50
polo23 |
polo23 | Anketa
| Přečteno: 3860×
| Komentářů: 11, poslední 17. 3. 2010
| Hodnocení: 96 % (24 hlasů)
V tomto zápisku se budu zabývat tím jak efektivně využívat hledání pomocí Googlu. Uvedu nejběžnější syntax vyhledávání a na konci článku uvedu použité zdroje, ve kterých je možno dohledat neuvedené operátory pomocí nichž lze Google využívat s maximální efektivitou.
15.3.2010 16:25
Jirkoviny |
JiK | Linux
| Přečteno: 2005×
| Komentářů: 97, poslední 17. 3. 2010
| Hodnocení: 42 % (19 hlasů)
Zajimalo by mne, zda povazujete chovani rozlobene zamestnance technicke podpory, ktery mi virtualne praskl sluchatkem, za korektni. Kopii naseho kratkeho dialogu prikladam. Osobne mne prekvapuje, ze dnesni vysoce soutezive dobe si zamestnanec firmy centrum.cz muze dovolit podobne arogatni chovani (nekorektni ukonceni rozhovoru, doporuceni prechodu ke konkurenci, nevyreseni problemu). Ja bych podobneho cloveka nezamestnal a kdybych se podobne choval ke svym zakaznikum sam, asi bych brzy resil jak jako nezamestnany uzivim rodinu.
15.3.2010 15:38
naopak |
Jiří Poláček | Mohlo by se někomu hodit
|
| Přečteno: 1294×
| Komentářů: 6, poslední 30. 3. 2010
| Hodnocení: 88 % (8 hlasů)
Stále ten stejný příběh dokola – nějaký inteligent vám pošle (ne)vyžádaný dokument v nejmenovaném široce rozšířeném komerčním formátu a vy nemáte v systému nic, čím by se to dalo otevřít. Často takováto situace nastává také s vektorovou grafikou zpracovanou v programech CorelDRAW či Adobe Illustrator.
14.3.2010 17:32
Fedora a další... |
Dušan Hokův | Jeep
| Přečteno: 1257×
| Komentářů: 18, poslední 15. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (13 hlasů)
Protože mi předchozí majitel říkal, že na klice je údajně vůle, rozhodl jsem se to pro jistou zkontrolovat.
14.3.2010 17:12
vb |
vindicator
| Přečteno: 1378×
| Komentářů: 72, poslední 16. 3. 2010
| Hodnocení: 50 % (24 hlasů)
Moblin, původně Intelova distribuce pro mobilní zařízení, se před nějakou dobou rozhodl upřednostnit RPM jako formát pro své balíčky. Fanoušci DEBů protestovali. Nyní se s Moblinem (RPM / GTK) sloučilo Maemo (DEB / Qt), a vzniklý projekt Meego logicky musel udělat kompromis. Je pochopitelné, že vývojáři zvolili z jejich pohledu nejvýhodnější variantu - RPM a Qt. Fanoušci debů v diskuzích ale i devel mailing listech Meego začínají být hysteričtí. Ani předchozí změna preference Nokie z GTK na Qt (po odkoupení Trolltechu logický krok) nevyvolala takovou hysterii jako RPM. Rozhořčení fanoušci dpkg a apt-get na telefonech Nokia N900 vyhlašují do budoucna kategorický bojkot této plaformy. Proboha proč?
14.3.2010 13:57
ZZZ |
AHAHA |
| Přečteno: 3016×
| Komentářů: 131, poslední 22. 3. 2010
| Hodnocení: 91 % (11 hlasů)
14.3.2010 00:34
sysel |
vaclav.x | Linux
|
| Přečteno: 1580×
| Komentářů: 37, poslední 25. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (7 hlasů)
Většinou je zvykem mít uložené větší množství uživatelů v LDAP. Já mám uživatele uložené v tabulce v MySQL databázi, kterou si mohu jakkoli upravovat, měnit strukturu apod. Prostě mi to přijde lepší než LDAP(jistě, je to věc názoru). Navrhl jsem si pro sebe takový mechanismus pro centrální databázi uživatelů. Pomocí této databáze se může uživatel přihlásit do linuxu, mailu k ftp serveru apod.
13.3.2010 18:37
Denicek_programatora |
filbar | Linux
| Přečteno: 1238×
| Komentářů: 10, poslední 14. 3. 2010
| Hodnocení: 25 % (8 hlasů)
I další zápisek se bude zabývat CentOSem. Tentokrát však z trošku jiné stránky a totiž zastaralosti openssl.
13.3.2010 13:05
Tady je Vencourovo |
vencour | Bláboly
| Komentářů: 24, poslední 17. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (7 hlasů)
A z drobností se skládá štěstí. Aneb nepřehlíd jsem jedno video o ES499.1. Vivaldi, rychlost a elegance, pěkné :-) (Když marodíme, koukáme, co je kolem zajímavého, víc, než když můžem courat po městě.)
13.3.2010 11:07
jarda_bloguje |
Jardík | Linux
| Přečteno: 1558×
| Komentářů: 30, poslední 21. 3. 2010
| Hodnocení: 62 % (13 hlasů)
GTK i KDE mají jednu vlastnost, která docela znepřehledňuje GUI většiny aplikací - podtrhávání písmenek, které je možno použít pro aktivaci dané akce při současném držení klávesy ALT.
13.3.2010 08:21
Žumpa |
Bedňa | Hmmm
| Přečteno: 1737×
| Komentářů: 51, poslední 30. 9. 2010
| Hodnocení: 11 % (19 hlasů)
Stáva sa Vám že z ničo ho nič sa systém spomalí a pri tom procesor je vyťažený na 50% alebo menej, prípadne sa zahlatí podivne na 100%, alebo nevysvetlitelné problémy s grafikou alebo iným HW, dokonca so softvérom ktorý na inom kompe maká? Stačí nepoužívať ext3, ext4, to čo som ja zistil pred rokmi, nedávno riešili vývojáry jadra a prišli na to čo ja že ext môže za nevysvetlitelné spomalenia a chyby jadra, je podivné že reiserFS ide out a ext4 je ako jednotka, ale napriek tomu skúste reiserFS a budete prekvapený a svoj komp nespoznáte, už som to písal viac krát v diskusiách o HW a chcel som to dať aj do blogu, tak aspoň teraz ako česť najlepšiemu (nielen)desktopovém FS všetkých čias.
12.3.2010 11:06
gtz |
gtz | linux
|
| Přečteno: 2479×
| Komentářů: 65, poslední 17. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (4 hlasů)
Výběr externího SATA boxu a multifunkční tiskárny
11.3.2010 16:32
rocfdebian |
Johny z Podoli | Linux - readonly debian pro routery
| Přečteno: 2826×
| Komentářů: 11, poslední 12. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (1 hlasů)
Tak si řikám, bylo by super kdyby se dal telefon přepnout do režimu wifi access point. Ještě lepší by bylo kdyby ono AP šlo zásobit internetem z 3G sítě. Taková obdoba routeru jen "v mobilním telefonu". Něco na toto téma jsem se snažil najít na internetu ale nic konkrétního jsem nenašel.
11.3.2010 10:41
jarda_bloguje |
Jardík | Jiné
| Komentářů: 52, poslední 14. 3. 2010
| Hodnocení: 12 % (68 hlasů)
V dnešním computeru by měl být test linuxových distribucí a některá distra dali na DVD - vsadím se o 5 Kč, že tam dali jen samý nepoužitelný 32bit šmejďárny. O kvalitách toho testu taky pochybuju, jak je znám, je to formou "Ubuntu je nejlepší, ostatní je k ničemu". Četl to někdo?
10.3.2010 18:03
Denicek_programatora |
filbar | Linux
| Přečteno: 1853×
| Komentářů: 63, poslední 15. 3. 2010
| Hodnocení: 25 % (8 hlasů)
Tak si díky tomu, že mám vserver čístím sytém na Alixu a pří odinstalovávání lm_sensorsů mi to vyplivlo toto:
10.3.2010 12:10
Blog jednoho ukecaného Gentoolemana |
tsLnox | Zábava
| Komentářů: 22, poslední 12. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (1 hlasů)
Opět vás tu zdravím, a opět s problémem :)
Kámoš chce začít zpívat a koupil si mikrofon. Konkrétně
Shure SM58-SE a redukci do jacku (můj nápad, špatný nápad). Problém je, že při nahrávání zvuku do PC prostě asi zvukovka nezvládá a tak to zní skoro hůř, než nejobyčejnější sluchátkový mikrofon za stovku. Zajímavé je, že v autě v AUX vstupu autorádia funguje celkem v pohodě.
Zkoušel jsem o tom něco hledat, ale moc moudrý z toho nejsem. Našel jsem zmínky o externích zvukovkách, zesilovačích a mixech. A nevím, co z toho vybrat. Vzhledem k tomu, že jsme teprve začali pracovat, tak by to chtělo něco v trochu levnější kategorii, ale zas ne žádný šunty :-D
Jestli máte někdo zkušenosti tak doporučte a eventuelně i kde jste ho koupili :)
10.3.2010 10:07
|
|🇵🇸 | nic
| Komentářů: 21, poslední 12. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (2 hlasů)
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
10.3.2010 07:45
LL |
Leoš Literák | Abíčko
| Přečteno: 1031×
| Komentářů: 3, poslední 10. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (6 hlasů)
Po mnoha týdnech či měsících jsem dokončil novou funkci Abíčka - podporu více rubrik pro článek. Občas se stává, že není jednoznačné, do které rubriky článek zařadit. Hodilo by se jej zařadit do několika rubrik.
Novější zápisy •
Starší zápisy