8.3.2010 21:04
rastos |
rastos | to su Veci
| Přečteno: 2352×
| Komentářů: 57, poslední 11. 3. 2010
| Hodnocení: 82 % (11 hlasů)
Mnohí ste čítali
interview s bývalým ministrom financií Grécka. Podľa neho to vyzerá, že v Grécku sa peniaze vo verejnej správe vyhadzujú von oknom. Ja som bol zvedavý, ako veci vidí druhá strana. Napísal som mail odborovej organizácii pracovníkov verejnej správy ADEDY, ktorá stojí za organizovaním štrajkov proti opatreniam, ktorými chce Grécka vláda šetriť. A dostal som odpoveď. A som zvedavý, čo si o nej myslíte:
8.3.2010 18:44
gtz |
gtz | linux
| Přečteno: 1938×
| Komentářů: 73, poslední 15. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (14 hlasů)
Jistě všichni zde přítomní ví co je to ACTA a proč se toto takto děje.
8.3.2010 18:16
martinek |
YYY | obecne
| Přečteno: 1454×
| Komentářů: 10, poslední 9. 3. 2010
| Hodnocení: 60 % (5 hlasů)
Omlouvam se za mikroblog, ale neda mi to zeptat se na api pro abclinuxu.cz
8.3.2010 12:28
Semo |
Semo | Zo sveta
| Přečteno: 2154×
| Komentářů: 91, poslední 12. 3. 2010
| Hodnocení: 86 % (7 hlasů)
Napriek tomu, čo sa dá bežne nájsť na webe (vrátane tohoto serveru), že VS C++ je výborný kompilátor mám po uplynulom víkende iný názor. Teda ak pod kompilátor zahrniem aj C runtime knižnicu - CRT alebo libc.
8.3.2010 11:45
naopak |
Jiří Poláček | Mohlo by se někomu hodit
|
| Přečteno: 2201×
| Komentářů: 9, poslední 8. 3. 2010
| Hodnocení: 86 % (7 hlasů)
Může se to stát i vašemu zoufalému kolegovi – stáhne si (či dokonce draze zaplatí) nějaká statistická data například od Českého statistického úřadu, která jsou ve formátu DBF. Dříve už „něco takového normálně otevřel“ v Excelu, jenomže tentokrát jsou data v nějaké novější verzi formátu, s kterou si tabulkový procesor neporadí, případně jich je tolik, že překračují maximální možný počet řádků/sloupců. Co s tím?
8.3.2010 06:30
txt |
letec
| Přečteno: 2952×
| Komentářů: 95, poslední 16. 10. 2010
| Hodnocení: 50 % (6 hlasů)
Smazáno
8.3.2010 01:10
jarda_bloguje |
Jardík | Jiné
| Přečteno: 1009×
| Komentářů: 22, poslední 10. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (2 hlasů)
Takže místo přípravy do školy jsem zase trošku pohnul ze svým vypalovacím prográmkem.
8.3.2010 00:10
BLB |
=^..^= AmigaPower® | (snad) smysluplné
| Přečteno: 1550×
| Komentářů: 59, poslední 10. 3. 2010
| Hodnocení: 69 % (16 hlasů)
Možná jste si všimli, že Polsko po dlouhém úsilí konečně dostane od svého milovaného spojence Spojených Státu Absurdních jednu ( J - E - D - N - U ) baterii rachejtliček
Patriot. Donald s Lechem se v televizi překřikujou, čí že je to zásluha a Vláďa s Dymíkem, ač oficiálně strašně proti, si v Kremlu mnou ruce...
7.3.2010 18:28
Vejšplechty |
Petr Tomášek | Aktuálně
| Komentářů: 57, poslední 12. 3. 2010
| Hodnocení: 58 % (12 hlasů)
(
Odmítli mi toto jako zprávičku, píšu tedy do blogu:)
Bussines Insider přináší
článek, podle něhož se měl zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg
v dobách počátků této služby vloupat do emailové schránky novinářům (ti tehdy zkoumali obvinění, že Mark myšlenku
FB i některé zdrojové kódy
ukradl zakladatelům pozdější služby ConnectU, s nimiž studoval na Hardwardu). Zuckerberg měl při průniku využít chybná hesla z logů
FB. Je-li tato zpráva pravdivá, jen to posiluje
kritiku Facebooku za jeho nakládání s osobními a citlivými daty uživatelů.
7.3.2010 18:00
xkucf03 |
xkucf03 | GNU/Linux
|
| Anketa
| Přečteno: 2830×
| Komentářů: 42, poslední 8. 6. 2010
| Hodnocení: 100 % (2 hlasů)
Na svém serveru mám SW RAID 1, nad ním LVM a nad ním EXT4. Celkem normální konfigurace, řekl bych. Pole je dostatečně velké (1,5 TB), místa je dost. Co mne ale trápí je výkon. Často se to nepozná, protože takové weby nebo databáze se vejdou do diskové mezipaměti v RAM, takže si člověk ničeho nevšimne, ale když si přehrávám po síti filmy nebo stahuji poštu, občas je odezva dost hrozná a rychlost taky.
7.3.2010 16:54
Denicek_programatora |
filbar | Linux
| Přečteno: 1426×
| Komentářů: 8, poslední 9. 3. 2010
| Hodnocení: 75 % (4 hlasů)
Včera když jsem celé odpoledne laboroval, proč mi na 64-bitovém CentOSu nefunguje SMTP příhlašování pomocí php-maileru, tak jsem přišel na jeden chyták
7.3.2010 16:26
Tady je Vencourovo |
vencour | Bláboly
| Přečteno: 1414×
| Komentářů: 14, poslední 21. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (6 hlasů)
Baví mne nechat se překvapovat ... a tohle to splnilo ... "Člověk má za to, že musí být starý, aby byl chytrý; v podstatě ale má člověk s přibývajícími léty co dělat, aby se udržel tak chytrý, jako byl." (Goethe)
7.3.2010 15:01
Fedora a další... |
Dušan Hokův | Jeep
| Přečteno: 1235×
| Komentářů: 13, poslední 8. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (5 hlasů)
V sobotu jsem obul na Jeepa nové gumy BFG 31x10.5 All Terrain. Průměr kol je o trochu větší, ale vejdou se. 
7.3.2010 14:26
"Skládat papír" |
vogo | ThinkPad
| Komentářů: 16, poslední 7. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (1 hlasů)
Po chvíli googlení se mi podařilo rozběhat TPM čip v notebooku.
Otázkou je jak moc je to použitelné v Linuxu? Máte někdo nějaké praktické zkušenosti?
Do poradny se tenhle dotaz nehodí, protože vlastně všechno funguje, jen nevím jak s tím dál naložit...
ps: co mě štve je nepodporovaná čtečka otisků prstů, s ní by to byla větší zábava.
6.3.2010 23:19
urandom |
Mrkva | Ostatní
| Přečteno: 5405×
| Komentářů: 212, poslední 31. 3. 2010
| Hodnocení: 79 % (14 hlasů)
Vloni touhle dobou jsem se rozhodoval, kam na VŠ. No, a nevybral jsem správně - zkrátka, na MFF je dost těžká a nezáživná matika a moc jednoduché odborné předměty (hodnotím po ZS v prváku). A teď přemýšlím, jak dál.
6.3.2010 22:28
Jenda |
Jendа | Linux
| Přečteno: 1496×
| Komentářů: 17, poslední 10. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (7 hlasů)
V rychlosti: první den byl moc fajn, přednášky, exkurze do serverovny i následné vykecávání se se zajímavými lidmi v hospodě.
6.3.2010 20:11
"Skládat papír" |
vogo | Ostatní
| Přečteno: 1300×
| Komentářů: 13, poslední 8. 3. 2010
| Hodnocení: 67 % (3 hlasů)
Zadání je jednoduché: za 100 korun koupit tři druhy vajec, za 50 haléřů, za 3 koruny a za 10 korun, od každého druhu alespoň jeden kus a celkově 100 kusů.
6.3.2010 18:17
gtz |
gtz | linux
| Přečteno: 5343×
| Komentářů: 42, poslední 9. 3. 2010
| Hodnocení: 75 % (4 hlasů)
Když jsem se začal zajímat kterak ztišit PC, tak jsem narazil na starší článek.
6.3.2010 12:52
hans_blog |
Jan Zahornadsky
| Přečteno: 1688×
| Komentářů: 98, poslední 12. 3. 2010
| Hodnocení: 89 % (9 hlasů)
Jeden člověk (není Čech) se mě před chvíli zeptal přesně tuto otázku. Co si o tom myslíte vy, jak vychází tato zemička v mezinárodním srovnání?
6.3.2010 08:59
root_at_heron |
Heron
| Přečteno: 1802×
| Komentářů: 23, poslední 7. 3. 2010
| Hodnocení: 80 % (5 hlasů)
Při pokusu o změření výkonu PostgreSQL na různých konfiguracích raidu jsem nečekaně narazil na podivné chování PGSQL na různých FS.
6.3.2010 08:31
pin2k |
Pavel Pinkava | Deník Linuxáka
| Přečteno: 1363×
| Komentářů: 18, poslední 7. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (14 hlasů)
Zdravím ábíčkáře a po dlouhé době zase přináším nějaký ten blogový zápisek. Ačkoliv nejsem zrovna pisálek, jednou za čas mě poblázní můza a dostane mě pocit typu "něco napsat". To, co mě přesvědčilo, že bych mohl tedy něco sesmolit, byl článek, který vyšel včera na Rootu ohledně grafické úpravy Ubuntu, ale začnu stejně trochu jinak.
5.3.2010 21:44
pht |
pht
| Přečteno: 2021×
| Komentářů: 27, poslední 7. 3. 2010
| Hodnocení: 40 % (5 hlasů)
Podle nějaké "košér" metodiky má mít každá IPv6 síť prefix /64 a adresy jednotlivých zařízení mají mít v dolních 64 bitech MAC adresu (nebo náhodné číslo). Zdá se, že to opravdu všichni velcí provideři dodržují...
5.3.2010 20:33
muj_blog |
Begleiter | Ostatní
| Přečteno: 756×
| Komentářů: 14, poslední 6. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (4 hlasů)
Jelikož jsem na sebe vzal úlohu pořadatele srazu AbcLinuxu v Kutné Hoře, tak mi vytanulo docela dost otázek ohledně tohoto srazu:
5.3.2010 15:02
Tartar |
Jan Drábek | bla
| Přečteno: 11974×
| Komentářů: 35, poslední 25. 8. 2013
| Hodnocení: 100 % (1 hlasů)
Jednoho krásného dne (dneska), jsem si řekl, že si zapnu notebook.
A jediné co vidím než se vypne je hláška "Fan error".
4.3.2010 21:15
U hufhendra |
hufhendr | Linux
|
| Přečteno: 1400×
| Komentářů: 3, poslední 5. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (6 hlasů)
Dnešní zápis bude poměrně stručný a jasný. Týká se zvětšení šifrované partition nad LVM. Předpokladem je funkční LVM a šifrování LUKS. Naším cílem je získání dalšího místa v zašifrované partition.
4.3.2010 15:39
Denicek_programatora |
filbar | Linux
| Anketa
| Přečteno: 1800×
| Komentářů: 13, poslední 5. 3. 2010
| Hodnocení: 33 % (6 hlasů)
Jelikož bych v budoucnu rád rozjel vlastní webhosting, tak hledám nějaký vhodný ovládací panel.
4.3.2010 00:40
vse_o_vsem |
kozzi | Z mého života
| Anketa
| Komentářů: 87, poslední 7. 3. 2010
| Hodnocení: 90 % (10 hlasů)
Pokud čekáte nějaký dlouhý post o tom zda je možné či není možné být věrný tak vás zklamu. Jdemi zde spíš o statistiku a názor čtenářů na problematiku podvádění ve vzahu. Jako podvod mám teď na mysli hlavně fyzicky (sex).
4.3.2010 00:03
pb |
petr_p
| Přečteno: 2590×
| Komentářů: 18, poslední 4. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (16 hlasů)
Kterak v ISDS zjistit, kdo si s kým píše.
3.3.2010 23:15
Bluebearův samožerblog |
Bluebear
| Přečteno: 2615×
| Komentářů: 258, poslední 8. 3. 2010
| Hodnocení: 91 % (22 hlasů)
Také vám někdy připadá, že vám (téměř) všichni lžou a nikomu (nebo téměř nikomu) se nedá věřit?
Novější zápisy •
Starší zápisy