3.3.2010 22:25
Blog... |
David Watzke | Zamyšlení
| Anketa
| Přečteno: 7593×
| Komentářů: 34, poslední 5. 3. 2014
| Hodnocení: 100 % (14 hlasů)
Založil jsem tuhle takovou stránku (sps.watzke.cz), kam vystavuju maturitní otázky, které jsem vypracoval já nebo někdo z mých spolužáků. Je zajímavý vidět kolik lidí se přidalo a kteří to jsou. A taky je zajímavý poslouchat od některých názor "proč to vystavuješ? vždyť si to může stáhnout každej blbec, kterej nic neudělá na oplátku"...
3.3.2010 21:06
muj_blog |
Begleiter | Ostatní
| Anketa
| Komentářů: 9, poslední 4. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (3 hlasů)
Prosím všechny vážné zájemce o sraz AbcLinuxu v Kutné Hoře, aby uvedli, jaký termín (datum konání) by jim nejvíce vyhovoval. Nejčastěji tady zazněl termín 8. 5. 2010, který zatím vyhovuje i mně. Obecně v soboty mám čas a myslím si, že sobota je pro sraz nejideálnější den.
Přidám sice i anketu, do které ale mohou hlasovat všichni návštěvníci abclinuxu.cz. A proto žádám vážné zájemce, aby uvedli svůj termín v diskusi.
Poznámka: Až stanovíme předběžný termín konání srazu, tak bude třeba taky stanovit místo konání (v které restauraci).
3.3.2010 18:31
co_me_prave_napadne |
Franta Gajdůšek
| Přečteno: 1592×
| Komentářů: 7, poslední 5. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (4 hlasů)
Jak uz asi vite, Vodafone od soboty 6.3.2010 predstavuje nove tarify, a rusi tim(prestava nabizet) vsechny predchozi.
3.3.2010 10:08
muj_blog |
Begleiter | Ostatní
| Komentářů: 49, poslední 5. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (4 hlasů)
Vím, že Kutná Hora je celkem malý město. Ale zato oplývá mnoha památkami. Historické jádro Kutné Hory s chrámem sv. Barbory a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci byly na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsány v roce 1995.
Ale proč to píšu? Chci dělat reklamu Kutné Hoře? Píšu to proto, že bych velmi uvítal sraz AbcLinuxu v Kutné Hoře. Klidně „ábíčkáře” provedu po krásách Kutné Hory. :-)
Co se týká termínu srazu, tak bych to viděl na duben nebo květen, ale jinak sami navrněte termín.
Měl by tedy někdo zájem o sraz AbcLinuxu v Kutné Hoře?
3.3.2010 07:44
Konqui |
Konqui | Hardware
| Komentářů: 11, poslední 4. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (1 hlasů)
Prodám jeden lístek na Rammstein v Ostravě 13.3.2010 v ČEZ aréně k sezení.
Cena 1500.
3.3.2010 07:25
LL |
Leoš Literák | Abíčko
| Komentářů: 10, poslední 4. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (2 hlasů)
Na konci března jedu do Frenštátu za rodinou. Pokud by byl zájem, mohu uspořádat lokální sraz Abíčka pro linuxáky z okolí. Nejbližší sraz je totiž o týden dříve v Olomouci.
Podrobnosti.
2.3.2010 20:02
bloK |
rADOn
| Přečteno: 1489×
| Komentářů: 26, poslední 4. 3. 2010
| Hodnocení: 75 % (4 hlasů)
Při přechodu na KDE 4.4 jsem narazil na zajímavou vlastnost.
2.3.2010 16:35
gtz |
gtz | linux
| Přečteno: 3487×
| Komentářů: 14, poslední 3. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (4 hlasů)
Potřeboval jsem odstranit prach a škrábance z hodně starého scanu z Slide
Zkoušel jsem jak Gimp tak i ImageMagick a nějak si nevím rady s nastavením toho pluginu.
1.3.2010 23:51
Ajattelee menneisyyttä |
Käyttäjä 11133 | Ei mitään täällä
| Přečteno: 1702×
| Komentářů: 37, poslední 4. 3. 2010
| Hodnocení: 69 % (29 hlasů)
Jaa tai ota sanoa ilkea kai jalat jolle pieni. Asiakseen tehnytkin viinojaan en ne ai. Paaltapain uteliaasti kuitenkaan mennessaan jos loi tuommoisen. Ero yha eri puoli menen korsu ennen kalle. Loytaisi huulilla ja en kallella kaivanut moittiva ne. Iso itseanne ela silmassa isa maailman eli kuuluvat. Ja aissaan se et hanelle hyvasti. Kai nuottikota suomuakaan humalaiset tarkastaen tai rukoiltiin. Kysyi hanna ensin ei tanne ja tassa te me.
1.3.2010 20:28
nextblog |
True54
| Komentářů: 12, poslední 3. 3. 2010
| Hodnocení: 75 % (8 hlasů)
Zajímáte-li se o hardware, po dlouhé době vyšel dobrý
článek, který stojí za přečtení. Autor velmi dobře rozebírá uplynulý vývoj Intelu, AMD a nVidie a na jeho základě odhaduje kam se budou jednotlivé společnosti v budoucnu ubírat. Článek jednoznačně vyčnívá ze všudypřítomné majoritní bulvární IT žumpy, a autor bourá všechny zaběhaná povrchní klišé, která masově šíří různí poučení BFU v rolích "odborných" autorů článků nebo diskutujících na IT forech.
Problematika je rozebírána po jednotlivých společnostech, a argumentace je postavena zcela nezávisle na operačním systému. Člověk tak nemusí odfiltrovávat různý windows-specific balast, který se samotnou problematikou hardware nesouvisí, ale v článcích tohoto typu se běžně vyskytuje. Zainteresovaným rozhodně doporučuji.
1.3.2010 19:52
Expresivní zabručení |
Grunt | Expresivní zabručení
|
| Přečteno: 3704×
| Komentářů: 118, poslední 14. 3. 2010
| Hodnocení: 94 % (48 hlasů)
HD sem, HD tam, HD všude kam se podívám.
1.3.2010 16:23
4u |
Fuky | Plavání
| Anketa
| Přečteno: 8042×
| Komentářů: 109, poslední 13. 10. 2014
| Hodnocení: 88 % (8 hlasů)
Řekl jsem si, že by bylo fajn naučit se pořádně plavat. Před tím jsem plaval jen v létě na písákách stylem "paní radová" (prsa s hlavou nad vodou), což není ani rychlé, ani efektivní a ani vhodné pro krční páteř.
1.3.2010 09:38
Jmeno Meho Blogu |
MrLaurence | Anketa
| Přečteno: 2575×
| Komentářů: 34, poslední 9. 3. 2010
| Hodnocení: 73 % (11 hlasů)
Tak me napadlo, ze by nekdo mohl vymyslet nejaky otevreny dopis urceny ceskym poslancum sedicim v Evropskem parlamentu, ktery by jim pak mohli vsichni, co buou chtit, poslat. Jednalo by se samozdrejme o mezinarodni smlouvu ACTA a nedavnou vyzvu poslancu o transparentnejsi prubeh schvalovani kterou ma na svedomi Roithova a spol.
28.2.2010 22:35
Nicky726 |
Nicky726 | Linux
| Přečteno: 1590×
| Komentářů: 13, poslední 6. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (11 hlasů)
Tak tedy, rok 2009 je bezpečně za mnou, i jeho lunární verze, stejně jako zimní semestr a krátké zimní prázdniny. Konečně jsem se tedy donutil napsat výroční zápisek. Zkusím tedy stručně shrnout vývoj mého vztahu ke GNU/Linuxu v roce 2009.
28.2.2010 21:51
B26 |
ZS-Man
| Přečteno: 1229×
| Komentářů: 8, poslední 2. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (2 hlasů)
Zdravim,
Minule jsem tu popisoval své problémy se zprovozněním suspendu, WOL, regulaci větráků, automatické zapínání PC a zapínání dálkovým ovladačem. Tenkrát jsem žalostně neuspěl. No, od té doby se mnohé změnilo, všechno je jinak
28.2.2010 12:53
Michalův zápisník |
microcz | Úvahy
| Přečteno: 1651×
| Komentářů: 15, poslední 1. 3. 2010
| Hodnocení: 50 % (16 hlasů)
Divím se že v dnešní době nepřišel nějaký podnikatel například s projektem
Medaile VŠEM. V čem by tento projekt spočíval?
27.2.2010 20:46
jarda_bloguje |
Jardík | Jiné
| Přečteno: 1353×
| Komentářů: 9, poslední 28. 2. 2010
| Hodnocení: 78 % (9 hlasů)
Tak jsem pokročil zase kousíček dál (škoda jen strašně málo volného času). Detekce zařízení již nepotřebuje modul "sg", ukazuje to stav mazání disku, po koupě DVD+RW jsem opravil mazání DVD+RW (snad teda, vyzkoušeno na 2 odlišných vypalovačkách). Takže už to maže CD-RW, DVD-RW a DVD+RW. Ještě teda DVD-RAM (to by mělo být snadné), HD DVD-RAM (no, na podporu HD DVD se asi vykašlu, stejně jdou ty média a vypalovačky do kopru, uvidím), BD-RE (to chce ještě trochu studia a hlavně vypalovačku a média

).
27.2.2010 15:53
obcasny_blog |
Ondřej Kuda | linux
| Přečteno: 2073×
| Komentářů: 19, poslední 1. 6. 2011
| Hodnocení: 83 % (6 hlasů)
Nedavno publikovany serial Dana Vratila Jak se pise plasmoid me inspiroval ke hrani s plasmoidy a napadlo me, ze by to mohla byt vhodna forma pro napsani linuxove varianty programu Svatky a vyroci.
27.2.2010 09:48
Konqui |
Konqui | Hardware
| Komentářů: 99, poslední 27. 11. 2011
| Hodnocení: 67 % (3 hlasů)
Blogu jaký foťák/kompakt tady jsou tisíce ale přesto mi ani jeden nepomohl.
Chtěl bych si koupit starší zrcadlovku, tak do osmi tisíc. Nehoním se za megapixely jeliko je to zbytečné, možná i nechtěné.
Co jsem čel, tak do těch entry-level patří Pentax K100D, Nikon D40, D50, Canon EOS 350D.
Mohl by mi někdo objektivně vysvětlit klady a zápory? Myslím z běžného používání, ne to co najdu v recenzi že ten má o milimetr toto a tamto....
Pentax má výhodu že jdou pořídit za pár korun staré objektivy...
EDIT:
Tak jsem se nakonec rozhodl pro Pentax K10D, nevím proč ale Pentax je mi nějak sympatický, není nijak moc osekaný, klasická entry-level zrcadlovka. Teď už jen někde dobře koupit...
27.2.2010 00:27
Robertův bloček |
Robert Krátký | Abc
| Přečteno: 2890×
| Komentářů: 120, poslední 9. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (8 hlasů)
Trvalo to, za což se omlouvám. Ale konečně jsem vybral několik prezentovatelných fotek z každého srazu a nabízím je k prohlédnutí všem, kteří se zúčastnili, i těm, kdo o tyto povedené akce přišli.
26.2.2010 21:03
mathe |
Mathe | Matematika
| Přečteno: 6649×
| Komentářů: 49, poslední 1. 3. 2010
| Hodnocení: 71 % (7 hlasů)
Asi Vám Linuxákům nemusím sáhodlouze vysvětlovat, co je to LaTeX. Takže jen ve zkratce pro ty, kteří neví.
26.2.2010 10:50
muj_blog |
Begleiter | Archlinux
|
| Přečteno: 1471×
| Komentářů: 19, poslední 1. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (2 hlasů)
Dále uvádím postup, kterak Archlinux na externí pevný disk zkopírovat.
25.2.2010 11:54
nejchytřejší kecy |
s0 | sw
| Přečteno: 2826×
| Komentářů: 38, poslední 3. 3. 2010
| Hodnocení: 63 % (19 hlasů)
... toť léčivá kysibelka pro duši. Přestože to vypadá, že co Čech to buzikant, tak naštěstí ještě existují ciltiví lidé.
Citliví lidé hudbu milují. Proto i dalším milovníkům
kultůry přináším zážitek, na jaký nezapomenou.
25.2.2010 11:05
Yinotopia |
Yin | osobné
| Přečteno: 2249×
| Komentářů: 10, poslední 11. 3. 2010
| Hodnocení: 75 % (8 hlasů)
Po vyše dvoch rokoch od posledného zápisu sa vracia Váš milovany Yin! Ok, možno nie milovaný, ale Yin Vás, komunitu AbcLinuixu.cz, vždy miloval. Dosť veľa sa toho udialo a je tu pár vecí, o ktoré sa s Vami chcem podeliť a vypočuť hlas Vašej audie.
25.2.2010 10:06
kenyho_stesky |
Aleš Kapica | Jen tak na okraj
| Přečteno: 1952×
| Komentářů: 34, poslední 1. 3. 2010
| Hodnocení: 86 % (14 hlasů)
Tenhle zápisek není nic světoborného. Jen na mě při nakouknutí do pošty vyjuknul spam tak slabomyslný, že jsem se opravdu od srdce zasmál. Posuďte sami. Screenshot přiložen
Novější zápisy •
Starší zápisy