abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Přehrávání ZOH na Linuxu potřetí - archív

    24.2.2010 20:30 Sem_Tam | Marián Kyral | Linux | Výběrový blog | Přečteno: 2129× | Komentářů: 32, poslední 27. 2. 2010 | Hodnocení: 100 % (4 hlasů)

    Tento zápisek navazuje na dva předchozí díly:

    Kde hledat programátory?

    24.2.2010 19:50 LL | Leoš Literák | Java | Anketa | Komentářů: 48, poslední 26. 2. 2010 | Hodnocení: 29 % (7 hlasů)

    Otázka pro programátory a ajťáky obecně, kde byste hledali zaměstnání? Na jakém personálním serveru?


    Ztišení a regulace počítače

    24.2.2010 18:52 gtz | gtz | linux | Přečteno: 3945× | Komentářů: 42, poslední 26. 2. 2010 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Jelikož na jednom počítači odešel zdroj ( forton 460W ),tak jsem neměl zbytí a nahradil jsem jej
    zdrojem Gembird 650W , který je vybaven 2 axiálními ventilátory o průměru 80 cm.

    IM = insane messaging

    24.2.2010 14:05 Diggerův xweblog | digger | Přečteno: 1559× | Komentářů: 33, poslední 28. 2. 2010 | Hodnocení: 73 % (11 hlasů)

    Chci se tady krátce zamyslet nad IM -- instant messaging. Jaký má IM na nás vliv a proč od používání IM upouštím.


    Práce pro drsný hoši

    24.2.2010 11:55 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1868× | Komentářů: 35, poslední 26. 2. 2010 | Hodnocení: 85 % (13 hlasů)

    Zdařilo se mi připojit Linux Slackware k síti za pomoci wifi karty. Což považuji za osobní úspěch, neb zatím jsem připojoval pouze wifi Linux Mandrivu, pomocí klikátek. Brnkačka. Na Mandrivě. Slackware a wifi, tohle je práce pro „drsný hoši.” Jak říkávala moje babička. Vůbec měla ona i její děti, můj otec a jeho sourozenci, takové zvláštní skoro pražské nářečí. Místo „kup rohlíky” říkal můj táta „kup rohlíci.” Vždycky mě to pobavilo. Takže práce pro „drsný hoši.” Samotné připojení ani ne, ale zas to věčný hledání. Sice bych PC mohl přisunout blíž k routeru a připojit pohodlně kabelem, ale to já ne, když už tam mám navíc sítovou kartu na wifi, tak hezky wifi.


    Svindl

    23.2.2010 21:45 monkey | Trained.Monkey | Komentářů: 13, poslední 2. 3. 2010 | Hodnocení: 100 % (13 hlasů)

    Svindl ve Spindlerove Mlyne je ten nejvetsi svindl.

    Jeep - výměna hadic

    23.2.2010 20:23 Fedora a další... | Dušan Hokův | Jeep | Přečteno: 1197× | Komentářů: 9, poslední 1. 3. 2010 | Hodnocení: 100 % (9 hlasů)

    Dneska jsem se cestou z práce stavil v autopotřebách a koupil pár metrů hadic, abych vyměnil zpuchřelé a nevyhovující.


    Eloi, eloi, lama sabachtani?

    23.2.2010 12:23 kenyho_stesky | Aleš Kapica | Jen tak na okraj | Přečteno: 2208× | Komentářů: 91, poslední 26. 2. 2010 | Hodnocení: 67 % (6 hlasů)

    Původně měl být ten titulek parafrází, jenže neumím aramejsky a čert ví, jak by se v aramejštině řekl internetový portál. Bylo to totiž první co se mi prohnalo hlavou, když jsem po neuvěřitelně dlouhé době opět kouknul na stránky "konkurenčního" portálu linuxsoft.cz. Takže to zkusím parafrázovat česky..


    Křeslo otočný ušák - sháníme

    23.2.2010 07:56 puppylinux | otasomil | Všechno možný | Komentářů: 4, poslední 23. 2. 2010 | Hodnocení: 75 % (4 hlasů)

    V šedesátých letech bylo populární křeslo otočný ušák viz obrázek.

    Toto křeslo se začalo znovu vyrábět a tak se ptám zda-li jste je někde neviděli ke koupi.

    V časopise odkud pochází ofocený obrázek byla jen zmínka o návratu do výroby, na trh, ale už žádné další informace.

    Za tipy na nějaký kamenný či elektronický krámky moc děkujeme.


    RTMP

    22.2.2010 22:05 pb | petr_p | Výběrový blog | Přečteno: 5104× | Komentářů: 18, poslední 26. 2. 2010 | Hodnocení: 100 % (14 hlasů)

    Funkční RTMP klient v Linuxu je skutečností.


    Jedna malá anonymní anketa pro Petra Tomeše

    22.2.2010 18:56 kenyho_stesky | Aleš Kapica | To jsem vážně jediný? | Anketa | Přečteno: 2890× | Komentářů: 162, poslední 7. 3. 2010 | Hodnocení: 20 % (40 hlasů)

    Jelikož Petrovi asi zase nějak otrnulo, rozhodnul jsem se nabídnout mu prostřednictvím malé ankety rozčísnutí otázky, jaký je poměr homosexuálů proti heterosexuálům na tomto serveru. Chcete-li se v této anketě zaangažovat, zahlasujte si, pokud ne, tak tenhle blogpost ignorujte.


    vpsFree.cz – fotky ze srazu

    22.2.2010 13:24 xkucf03 | xkucf03 | IT obecně | Anketa | Komentářů: 54, poslední 25. 2. 2010 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    V sobotu 20. 2. 2010 se konala schůze našeho sdružení. Tady jsou fotky. Mne tam bohužel nenajdete, protože jsem byl za foťákem. Kromě oficiálního programu jsme si hlavně pochutnali na dobré pizze a příjemně pokecali.

    Hovořili jsme také o plánované virtualizační konferenci, která by na rozdíl od akcí typu Virtualization Forum měla být zaměřená výhradně na open source technologie. Konferenci připravujeme na podzim 2010.

    optimální strategie pro Quasar

    22.2.2010 12:51 Linuch | zde | GNU | Přečteno: 1151× | Komentářů: 9, poslední 24. 2. 2010 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Jsem včera chvíli hrál Mass Effect 1, a zdálo se mi že na Quasaru se moc snadno vyhrává. Tak jsem si to spočítal, a fakt jo :) Akorát jsem to psal zbytečně, nenapadlo mě že to na webu už někde bude. No aspoň se dají zkontrolovat výsledky.

    low_latency, aneb další křáp do křápojádra

    22.2.2010 08:51 pht | pht | Přečteno: 2630× | Komentářů: 65, poslední 23. 2. 2010 | Hodnocení: 50 % (12 hlasů)

    Za poslední cca měsíc jsem si již několikrát všiml razantní pokles výkonu (a i sníženou interaktivitu) při práci s disky. Důvodem je, jak jinak, další bastl v jádře 2.6.32, tentokráte navržen přímo tak, aby těmto situacím předcházel.

    Literární koutek - Dvě nové původní povídky od osmnácti let

    21.2.2010 23:03 LuFa | LuFa | Komentářů: 17, poslední 24. 2. 2010 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Ahoj, po delším čase jsem napsal dvě nové povídky pro starší čtenáře.

    Pokud jste starší 18. let a chcete si chvíli počíst a případně vyjádřit svůj názor, budu rád.

    Povídky jsou dostupné zde:

    Kočkovy papíry

    Promrdanej víkend

    Díky.


    rsdf, ccf, dlc, WTF?

    21.2.2010 20:08 blogoblog | Amarok | pc | Přečteno: 2029× | Komentářů: 13, poslední 22. 2. 2010 | Hodnocení: 33 % (3 hlasů)

    Copak si to na nás zase kdo vymyslel? Zašifrované kontejnery obsahující pouze seznam URL? K čemu zašifrované?


    Problém s LCD displejem - prosím poraďte

    21.2.2010 18:13 RoboShim | RoboShim | Ostatni | Přečteno: 2308× | Komentářů: 11, poslední 22. 2. 2010 | Hodnocení: 75 % (4 hlasů)

    Mám problém a potřebuju docela rychle řešení. - Řešení nalezeno, nebylo to tak težké. Děkuju Salamkovi za podporu.

    Utrpenie so zvukom v Arch-u

    21.2.2010 16:06 biased | kovariadam | Linux | Přečteno: 1105× | Komentářů: 33, poslední 22. 2. 2010 | Hodnocení: 57 % (7 hlasů)

    Používam Arch linux už dlhšiu dobu. Nikdy sa nevyskytol vážnejší problém, až do teraz. Keďže môj počítač obsahuje viacero zvukoviek, nechcelo sa mi inštalovať Alsu, lebo prepínanie zvukoviek nie je najpohodlnejšie. Vlastne jediná pohodlná možnosť je PulseAudio. Mám teda nainštalované OSSv4, ktoré síce funguje dobre, ale


    Dobro dětí ve všech rodinách

    21.2.2010 11:09 Jen na chvíli… | Acci | Opensource | Komentářů: 200, poslední 2. 3. 2010 | Hodnocení: 51 % (35 hlasů)

    Chcete-li ukázat vládě a poslancům/kyním, že odpor je jediný postoj české společnosti, jste-li pro zachování zákazu individuální adopce, připojte se k výzvě!

    Dobro dětí ve všech rodinách

    21.2.2010 07:45 ptomes | Petr Tomeš | Komentářů: 519, poslední 17. 3. 2010 | Hodnocení: 23 % (35 hlasů)

    Chcete-li ukázat vládě a poslancům/kyním, že odpor není jediný postoj české společnosti, jste-li pro vypuštění protiústavního zákazu individuální adopce, připojte se k výzvě!

    Jednoduchý skript na premenovanie titulkov

    21.2.2010 00:14 trapeni_informatika | Swarz | Přečteno: 971× | Komentářů: 7, poslední 23. 2. 2010 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Máte vo zvyku sťahovať anglické seriály po sériách a potom k nim ukladať titulky podla názvu jednotlivých dielov? Aj vás otravuje to zdĺhavé premenovávanie srt súborov? Mám pre vás riešenie! :-D

    Nokia N900 po dvou týdnech

    20.2.2010 23:29 RoboShim | RoboShim | Ostatni | Výběrový blog | Přečteno: 3970× | Komentářů: 55, poslední 25. 2. 2010 | Hodnocení: 100 % (17 hlasů)

    Přináším další informace z používání Nokia N900, tentokrát po dvou týdnech.


    Igor a Viktor

    20.2.2010 23:10 Diggerův xweblog | digger | Přečteno: 1261× | Komentářů: 22, poslední 22. 2. 2010 | Hodnocení: 100 % (14 hlasů)

    Hned jak jsem je v obchodě uviděl, bylo mi jasné, že je musím mít. Zapůsobili na mě. Něco v nich je. Snad je to tím, že je vymodeloval někdo z bohnické léčebny.


    Oprava sáněk (s obrázky)

    20.2.2010 23:01 Tomik | Tomáš | Různé | Přečteno: 17230× | Komentářů: 8, poslední 22. 1. 2013 | Hodnocení: 100 % (15 hlasů)

    Když už se tady píše o opravě kde čeho (Jeep, dům), tak proč nenapsat něco o sáňkách.

    Data v p*** muzika v p*** všecko v pr****

    20.2.2010 22:09 zajca | zajca | linux | Přečteno: 2095× | Komentářů: 47, poslední 23. 2. 2010 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Tak dnes vytvářím další zápisek na blog, protože jsem zas něco posral a nevím jak s té prdele vylézt. Dnes teda o tom jak sem smazal data na disku a nevím jak je obnovit


    Legalizovat marihuanu?

    20.2.2010 22:05 FUD: Férový Uživatelův Deníček | Platonix | Nezařazené | Anketa | Přečteno: 2103× | Komentářů: 156, poslední 23. 2. 2010 | Hodnocení: 75 % (12 hlasů)

    Rád bych se zeptal ctěné komunity, zda si myslí, že legalizace marihuany je krok správným směrem. Hlasujte tedy jako PSP ČR o tomto návrhu:


    Jak zákonem spasit svět

    20.2.2010 21:00 FUD: Férový Uživatelův Deníček | Platonix | Nezařazené | Přečteno: 1215× | Komentářů: 39, poslední 22. 2. 2010 | Hodnocení: 56 % (9 hlasů)

    Poslanecká iniciativa snad skutečně nezná mezí. Stačí, aby se zákonodárce setkal s nějakým problémem a, pokud je zrovna před volbami, začne bezhlavě navrhovat změny zákonů. Po již diskutované aféře s lasery na letišti se objevil další spásný nápad, jak změnou zákona zamezit činnosti podvodných katalogových firem.


    ZOH 2010, ČT - přehráváme s MPlayerem

    20.2.2010 19:10 Category 1100 | alium | nová etapa | Výběrový blog | Přečteno: 2955× | Komentářů: 32, poslední 7. 3. 2010 | Hodnocení: 86 % (7 hlasů)

    Zde je stručný návod, jak přehrávat ZOH 2010 s přehrávačem MPlayer, bez Moonlight, Silverlight (nebo jak se ten MS "super" výtvor vlastně jmenuje).

    Linux a grafické karty - je to v pasti

    20.2.2010 18:40 status_quo | LukynZ | hardware | Anketa | Přečteno: 1847× | Komentářů: 67, poslední 22. 2. 2010 | Hodnocení: 43 % (14 hlasů)

    Včera jsem se zase po nějaké době naštval na svou ATI. Ne že by chudák něco provedla, ale opět vyšly nové Catalysty, které jsou pro většinu naprosto naprd. Podpora xorg 1.7 pořád nikde. Ale pozor - v příští nebo přespříští verzi by už měla být. Super. To už bude xorg 1.8, takže můžem si dát kolečko odznova.

    Mažu, mažeš, mažeme

    20.2.2010 17:54 jarda_bloguje | Jardík | Programování | Přečteno: 1480× | Komentářů: 14, poslední 28. 2. 2010 | Hodnocení: 100 % (7 hlasů)

    Pro Windows je spousta vypalovacích programů, ale jen jediný (konkrétně Nero) umí vypalovat vypalovačkou, co nemá přiřazeno žádné písmenko (je připojena do NTFS adresáře - ano, i to Windows umožňuje), nedej bože není připojena vůbec.

    Proklaté Nouveau

    20.2.2010 16:40 Expresivní zabručení | Grunt | Expresivní zabručení | Výběrový blog | Anketa | Přečteno: 2300× | Komentářů: 10, poslední 17. 12. 2010 | Hodnocení: 85 % (26 hlasů)

    Či snad prokleté? I když jsem neměl v plánu začít zrovna takto, nedalo mi to a už se prostě do situace musím vmísit. Pomalu ale jistě totiž začínám mít pocit, že přes to všechno o co se lidé v projektu Nouveau snaží a i přes to nakolik se v něm nadřou, za což jim jen tak mimochodem patří plně můj obdiv, začíná mít tento projekt status nechtěného. A to zcela neprávem. No prostě a jednoduše, neustálé navážení některých jedinců zde do projektu Nouveau mě už začíná pěkně štvát.


    Novější zápisyStarší zápisy

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.