22.3.2010 09:44
neaktivni |
neaktivni | life
| Komentářů: 55, poslední 7. 4. 2011
| Hodnocení: 100 % (13 hlasů)
Pěkný den,
včera jsem šel vyzvednout nějaké peníze a našel jsem něco, co jsem nečekal. Bankomat mě požádal, abych mu zvětšil limit pro pagefile.
Nevíte někdo, jak k bankomatu připojit myš, abych mohl najet do Control Panelu a pomoct mu? Taky mě napadlo, zda by nebylo dobré zjistit nějaké mu aktualizace systému, ale pochybuji, že bude ten OS ještě nějak podporovaný. Kdoví. BTW ten bankomat je u nás v Tescu tak možná 2 roky.
Teď vážně, nevíte někdo, jen tak pro zajímavost, jak jsou HW a SW (+aktualizace) řešeny bankomaty?
22.3.2010 08:45
eXtempore |
xkesh | politika
| Přečteno: 3684×
| Komentářů: 438, poslední 27. 7. 2010
| Hodnocení: 23 % (47 hlasů)
V posledních dnech jsem se tu zúčastnil
plamenné diskuse o pravici a levici, v níž se mimo jiné řešila zajímavá otázka, kdo vlastně pravici volí. Že nejsem sám, komu připadá počet voličů českých pravicových (či za pravicové se deklarujících) stran naprosto nepřiměřený české sociální realitě, dokládá dnes zveřejněný přepis přednášky sociologa Jana Kellera
Dva druhy pravicových voličů. Doporučuji ke čtení a kritické reflexi zejména zdejším horlivě diskutujícím "liberálněkonzervativním" pravičákům.
Několik podstatných výňatků:
21.3.2010 18:39
Kacířské myšlenky |
Luk | 'enlightened'
| Přečteno: 6768×
| Komentářů: 12, poslední 24. 5. 2019
| Hodnocení: 95 % (57 hlasů)
Je mi jasné, že na tomto serveru jsou ochranné známky oblíbené zhruba stejně jako patenty. Nicméně si myslím, že by se někomu mohly hodit zkušenosti s tím, jak se ochranná známka registruje.
21.3.2010 15:20
papiry |
DWD | software
| Přečteno: 2470×
| Komentářů: 26, poslední 28. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (5 hlasů)
Chci mít kvalitní poslech při přehráváni CD a rádia. Ze všech hifi věží, zesilovačů a beden, které se dají koupit, mi nevyhovuje ani jeden. Proto jsem si koupil radio a CD přehrávač, bez zesilovače. Zesilovač a bedny jsem si vyrobil podle vlastních požadavků a vylepšil.
21.3.2010 12:00
Blog |
michal
| Přečteno: 2864×
| Komentářů: 21, poslední 22. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (6 hlasů)
Zdravím všechny,
řeším takový drobný problém, nedaří se mi vytvořit nějaký úhlednější graf. Potřebuji vytvořit 2D graf typu scale map / color map / pcolor nebo jak se to nazývá.
21.3.2010 11:03
Fedora a další... |
Dušan Hokův | Jeep
| Přečteno: 1144×
| Komentářů: 7, poslední 22. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (2 hlasů)
Když jsem před časem čistil karburátor, říkal jsem si, že bude třeba vyměnit rozpadající se těsnění a také doplnit podle schématu chybějící kuličku v mechanismu.
21.3.2010 08:21
puppylinux |
otasomil | Všechno možný
| Komentářů: 22, poslední 22. 3. 2010
| Hodnocení: 86 % (7 hlasů)
Tak jsem od známého dostal tip na tuto stránku.
Vypadá to jako hudební centrum budoucnosti běžící na technologii Adobe Flash.
Lze si po zaregistrování vytvářet vlastní playlisty a podobné vychytávky.
Některé pokročilé funkce jsou dostupné až pro prémiové uživatele.
Předplatné na rok činí 30 $, na měsíc 3 $
Kvalita zvuku je docela dobrá a pro hudební kulisu naprostý luxus.
Dokonce píšou že se jedná o multiplatformní technologii: Grooveshark Desktop works on Mac, Windows, and Linux
Nezbývá než dodat .... co na to chudáci hudebníci, autoři ....... asi už ve světě přišli že prodejem CD to opravdu nepůjde.
20.3.2010 13:18
McFeeblog |
m.florian
| Přečteno: 1346×
| Komentářů: 27, poslední 31. 3. 2010
| Hodnocení: 29 % (7 hlasů)
Tak muj prvni zapis na blogu. Předem podotýkám že jsem linuxova lama. takže sem žadne složitosti složitosti nepište prtože jim stejně nebudu rozumět

, ale to jen tak na úvod.
V patek jsem přišel ze školy a zapnul jsem PC (mam naistalovany jak ubuntu tak win7) naběhli mě widle a cca. 20min jsem byl na netu stahl nějaky fotky z foťáku atd. prostě běžná práce na PC. Zrovna jsem byl na FB když se PC zničeho nic restartovalo. Nechal jsem naběhnout win znovu a pracoval dál. za dalších cca 10min se restartovalo PC znovu, tentokrát začely widle jenom bootovat a restartovaly se zase.
20.3.2010 11:27
Standovo |
Dent | Zamyšlení
| Anketa
| Přečteno: 1861×
| Komentářů: 55, poslední 24. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (2 hlasů)
Pouze krátké zamyšlení nad cenou „spotřební“ elektroniky :) Po přečtení zdejší pěkně napsané recenze na Amazon Kindle a jednoho blogu na zive.cz jsem se lehce zamyslel nad cenovou politikou výrobců spotřební elektroniky pro konzumaci obsahu.
19.3.2010 14:16
Denicek_programatora |
filbar | ostatní
| Přečteno: 4291×
| Komentářů: 6, poslední 26. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (2 hlasů)
Před časem jsem si pořídil nas
ZyXEL NSA210 a potřeboval bych vyřešit jeden problém. Jelikož se ale nejedná o klasický dotaz, tak to dávám raději do blogu.
19.3.2010 08:10
txt |
letec
| Přečteno: 2522×
| Komentářů: 260, poslední 16. 10. 2010
| Hodnocení: 50 % (4 hlasů)
Smazáno
19.3.2010 05:46
Mercuriuz |
Mercuriuz | Ostatní
| Přečteno: 1577×
| Komentářů: 13, poslední 19. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (1 hlasů)
Nenašel by se někdo, kdo by dokázal poradit čím to je že si router (
TP-Link TL-WR542G s novym firmware) nenechá přidělit / nedostane adresu z DHCP serveru??
18.3.2010 17:11
puppylinux |
otasomil | Všechno možný
| Přečteno: 7147×
| Komentářů: 31, poslední 24. 9. 2013
| Hodnocení: 100 % (2 hlasů)
Při potulkách po netu jsem narazil na free hosting bez reklam s docela obstojnýma vlastnostma (teda aspoň podle mne) FTP přístup, 1500 MB prostoru atd.
18.3.2010 09:00
seablog |
dolphin4
| Přečteno: 5782×
| Komentářů: 67, poslední 20. 1. 2011
| Hodnocení: 100 % (6 hlasů)
Sháním nový HDD. Udělal jsem si malou rešerši, a žádný z disků oficiálně nepodporuje Linux. To samo o sobě není žádný problém, ke správě tohoto hardware je stejně nejlepší hdparm a smartmontools. Co mě ale zaráží je fakt, že k reklamaci HDD člověk potřebuje test v utilitě výrobce, která je jen pro Windows, mnohdy dokonce jen pro MS-DOS. Uživatelé jsou pro výrobce HDD zřejmě idioti a ti kteří používají non-x86 zřejmě ani nejsou zákazníci.
Výkonostní vrchol na žebříčku pevných disků v posledním roce doby Western Digital. Po důkladném prozkoumání ale nevím, zda mám vůbec tohoto výrobce riskovat. Jeho specialitou je totiž nepodávání správných informací o svých produktech.
17.3.2010 23:20
gtz |
gtz | zajimavosti
| Přečteno: 1828×
| Komentářů: 74, poslední 19. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (4 hlasů)
Jak jsem si včera stačil všimnout naše PS odmítla zrušit elektronické vignety pro příští rok.
Tedy od dalšího roku již budeme nuceni si kupovat elektronický bazmek.
17.3.2010 20:01
neaktivni |
neaktivni | life
| Anketa
| Komentářů: 39, poslední 19. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (4 hlasů)
Jistě si mnozí už stihli všimnout, že bylo soudem vyneseno jedno velmi zajímavé rozhodnutí, týkající se internetových diskuzí (info např.
zde). V podstatě se jedná, tak jak to chápu, o povinnost hlídat jejich obsah.
Nevím úplně, jak to hodnotit, ale zdá se mi, že převažují zápory. Musím uznat, že docela lituju provozovatelů webů, kterým to bude komplikovat život. Je mi líto také toho, že se budeme muset v diskuzích omezovat (přestože já se snažím vyjadřovat vždy korektně). A netěším se na dobu, až posunou soudci hranici ještě dál.
Co na to vy? (A do diskuze slušně, ať nezrujnujete provozovatele ábíčka ;-)
17.3.2010 13:13
lzapův svět |
Lukáš Zapletal | Linux
| Přečteno: 1191×
| Komentářů: 16, poslední 10. 7. 2019
| Hodnocení: 100 % (4 hlasů)
Chtěl jsem si jen vylepšit svoji hudební kolekci. Bohužel jsem nenašel žádný program pro Windows/Linux, který by mi umožnil efektivně (rychle) nastahovat obaly k nagrabovaným albům. Skenovat je tedy nechci – to by bylo strašné práce. Vyřešil jsem to tedy „pogeekovsku“. Udělal jsem program. Nazval jsem ho trošku zavádějícím názvem, podobá se mému oblíbenému webovému prohlížeči: Covera – Fastest Album Downloader On Earth.
16.3.2010 21:59
Mercuriuz |
Mercuriuz | Linux
| Přečteno: 1595×
| Komentářů: 38, poslední 19. 3. 2010
| Hodnocení: 43 % (7 hlasů)
Dnes jsem se setkal s jednou, dost zajímavou a absurdní věcí. Byl sem u kámoše kterej chtěl taky nějakej ten linux, tak jsem mu nainstil last release Fedory 12.....
16.3.2010 20:23
Standovo |
Dent | Operační systémy
| Přečteno: 1724×
| Komentářů: 60, poslední 19. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (7 hlasů)
Posledních pár týdnů dávám dohromady nové PC a docela mne rozčiluje počet defektů na novém hardware. Nepřijde mi moc v pořádku, pokud 50 % komponent při skládání nového PC přijde z eshopu defektních.
16.3.2010 19:45
s Fedorou na hlavě |
Radek Vokál |
| Přečteno: 2255×
| Komentářů: 19, poslední 22. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (8 hlasů)
Zdravím všechny. Už to tu psal Marek Grác ve svém blogu, ale já přidám ještě nějaké informace. Jako každý rok vypisuje Red Hat v Brně na MUNI i na VUT několik diplomových a bakalářských prací. Příští týden ve čtvrtek bude na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity prezentace o těchto tématech. Jednotlivý vedoucí krátce shrnou svoje projekty a pokusí se nalákat studenty na zajímavou práci. Pokud máte chuť pracovat na zajímavém projektu, pak přijďte určitě v 18:00 do místnosti A107.
16.3.2010 17:35
pavlix |
pavlix | ostatní
| Přečteno: 1366×
| Komentářů: 2, poslední 16. 3. 2010
| Hodnocení: 100 % (5 hlasů)
Mám pro vás krátký zápisek o 48-hodinovém výpadku domény, který může potkat každého z vás, kdo využívá gTLD domény.
16.3.2010 16:32
Blog... |
David Watzke | Novinky
| Anketa
| Přečteno: 1747×
| Komentářů: 47, poslední 18. 4. 2010
| Hodnocení: 57 % (7 hlasů)
Poslední dobou je v módě nadávat na Amarok 2. Popravdě, kdybych ho měl používat tak, jak jsem ho nedávno viděl na screenshotu (verzi 2.3.0), tak bych omdlel. Ještě dnes bych otevřel Qt Creator a začal psát vlastní přehrávač...
16.3.2010 16:25
Starej_pes |
Roninn | William Alan alias Jambou
| Přečteno: 3006×
| Komentářů: 44, poslední 19. 3. 2010
| Hodnocení: 65 % (20 hlasů)
Zatvrzelí linuxáci by řekli, že kdo neovládá linux ten se nechce učit novým věcem. V podstatě s něma souhlasím. Nic jiného mi nezbývá. Ne, že by jsem neměl na výběr ale oni mají fakt pravdu.
Chcete si koupit novej notebook? Pokud se rozhodnete pro značku Acer tak počítač dostanete bez systému. Teda v té základní a levné edici. No teda je tam nějaký zavaděč linuxu ale to není linux jako takovej. Něco jako vepřo, knedlo, zelo ale vepřo ze sojového masa, zelí žádné a knedlík jen na obrázku.
Novější zápisy •
Starší zápisy