Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Už když jsem před časem prováděl upgrade svého HTPC napadlo mě, že by bylo škoda nevyužít staré komponenty a něco z nich nesestavit. Výsledkem je case o rozměrech 20 cm x 20 cm x 8.4 cm stavěný na míru MiniITX základní desce, jehož 3D model si můžete níže stáhnout a zkusit z něj vytvořit něco svého.
Sice jsem si tento nápad šetřil až na příští víkend ale ono bývá lepší varovat předem .
V druhém díle DSP kuchařky se podíváme na posunutí signálu na jinou frekvenci a filtrování lowpass/bandpass filtrem.
Pro debugování jakéhokoli systému zpracovávajícího rádiové signály se extrémně hodí umět si nakreslit waterfall (a.k.a. spektrogram či Short-time Fourier transform), který zobrazí, jaké frekvence se v jakém čase v signále vyskytují.
mi příde takový hloupí žese furt hádáte vo nějakej koronavirus a jestli dřív lidi potluče vakcína nebo mutace omega nějaká jestli roušky fungujou i proti hiv virusům nebo co a podobný kravinky a přitom by jste se mohli uplně krásně hádát vo tom co je ten divnej namalovanej zvuk na plechovce semtexu :D joa neni to vo tý bombě je to vo tom takovým energetickým nápoji na pití co se jenom po tý bombě menuje ;D
Jen co Microsoft spustil svého chatbota, trollové ho dokázali za méně než den převychovat v neonacistu. A jakmile Microsoft spustil copilota, programátoři využívající svobodných licencí z něj udělali plagiátora. Že Vám není hamba!
Jakožto fyzik, který má přeci jen k matematice tak trochu blízko, docela nelibě vidím, jak si různí lidé zdivočele vykládají statistická data. Ať už je cílem COVIDem strašit nebo naopak jej zlehčovat a nebo se jen jedná o hrubé nepochopení statistických dat, ta čísla si takový přístup rozhodně nezaslouží. Rozhodl jsem se tedy zkusit uvést věci na pravou míru.
Byli jste někdy u mravenčí války? A kdo vyhrál? Červení, černí, dvoubarevní, lupa, insekticid nebo kladívko?
K tomu abych se zabýval Danielem Defoe a přečetl jeho Robinsona Crusoe mě kdysi vyprovokoval pořad Českého rozhlasu Po stopách Robinsona Crusoe a dalších britských výstředníků z roku 2015, kde Václav Cílek zmiňuje, že Robinson je ve skutečnosti docela jiná kniha, než kterou si pamatuje ze základní školy. Když jsem si pak k tomu dohledával další informace, došlo mi, že jde o mnohem zajímavější téma než bych původně čekal. Konkrétně v tomto zápisku se dozvíte, co mě zaujalo na Defoeových mystifikacích a době, ve které žil.
Robím pár web stránok, ktoré sú skôr pre moje vlastné odreagovanie sa než na nejaký konkretný komerčný request. A prišlo na licenciu, keď to uploadnem na web server aby to bolo ok.
Když se potřebuji odreagovat, překládám. Naštěstí mi nestojí za zadkem žádný buzerant, který by tlačil na to abych mu svůj překlad dodal co nejdřív stůj co stůj, takže se mohu k již přeloženým částem opakovaně vracet, dokud nejsem s výsledkem spokojen.
Štatistiky aktivity na linuxos.sk bez ankiet do 18.06.2021 (posledný celý deň, v ktorom bolo povolené môcť anonymné pridávať komentáre). ➕ Aktualizácia Ⅰ – Opráva stĺpca správy ⇾ počet a aktivity + obrázok.
Kluci z Prahy (známí taky jako Honest guide), publikovali nové video ohledně přesného středu Prahy. Když jsem to tak sledoval, těšil jsem se na popis hledání centroidu nekonvexního polygonu.