Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Ucelený přehled článků, zpráviček a diskusí za minulých 7 dní.
Komiks xkcd 878: Modelová železniceXKCD česky.
Jaderné novinky – 7. 4. 2011: Nepořádek způsobený divokým rozvojem ARMAktuální verze jádra: 2.6.39-rc2. Citáty týdne: Ingo Molnár, Andrew Morton, Linus Torvalds, Mark Charlebois. Citáty týdne II: in memoriam. Bojiště jménem ARM. Linux Filesystem, Storage, and Memory Management Summit: Shrnutí o VFS, Přechodná paměť, Co bude následovat u řadiče paměti, Správa I/O zdrojů, Odhad velikosti zpracovávaných dat, Nastavení velikosti virtuálních strojů.
Čo je nové v GNOME 3?V stredu 6. 4. 2011 vyšla finálna verzia Gnome 3.0. Vydaná bola po 9 rokoch od predchádzajúcej hlavnej verzie tohto desktopového prostredia Gnome 2.0. Gnome 3 začalo vznikať pred 5 rokmi a intenzívnejšie bolo vyvíjané posledne 3 roky.
Zpravodaj o Víně – 15. 4. 2011Aktuální verze Wine: 1.3.18 a 1.2.3. Stav 3D ovladačů od AMD. Stárnoucí ovladače zvuku. Binární překlad x86 na ARM.
Komiks xkcd 885: RecyklováníXKCD česky.
OpenAFS – úvodGlobální distribuovaný síťový souborový systém AFS existuje již řadu let, avšak mnoho lidí jej nezná. V tomto seriálu představím jeho implementaci v podobě projektu OpenAFS. První díl se věnuje vzniku, výhodám i nevýhodám jeho použití a architektuře.
HW novinky: první certifikovaný čipset s USB 3.0 má AMDNejvýznamnější novinkou minulého týdne je jistě oznámení USB Fóra o prvním čipsetu certifikovaném s USB 3.0. Jsou vlastně hned dva, oba od AMD a éra USB 3.0 v čipsetech tak pomalu začíná. Vedle toho se podíváme na nové Intel Atomy pro tablety, Pentia rodiny "Sandy Bridge", zvěsti o 28nm APU a GPU AMD, slibovanou GeForce GT 520 a také jednu opravdu hodně rychlou SDHC kartičku.
Martin Klapetek v blogovém zápisku porovnává své dojmy z prostředí Mac OS X s tím, na co je zvyklý z KDE Plasmy, a navrhuje, v čem se může KDE ještě zlepšit. Konkrétně jmenuje např. konzistentní vzhled ikon nebo plynulé přechodové efekty. Naopak vyzdvihuje konfigurovatelnost a bohatou funkcionalitu aplikací KDE a Plasmy.
Tuxera zkombinovala svůj NTFS-3G driver s opensource utilitou NTFSprogs. Slibuje si od toho usnadnění správy zdrojových kódů a lidských zdrojů při budoucím vývoji. Viz oficiální oznámení.
Vyšla pátá betaverze chystaného KDE PIM 4.6. Opravuje řadu chyb napříč PIM aplikacemi, často však jde o drobnosti. Zdrojové kódy jsou dostupné na ftp.
Vyšla stabilní jádra 2.6.33.11 a 2.6.32.38. Opravují chybu týkající se uživatelů RDS protokolu. Pokud ho nepoužíváte, není potřeba aktualizovat.
15. dubna vyšla vývojová verze editoru bitmap GIMP 2.7.2. Vývojové verze nejsou určeny pro produkční užití, ale autoři žádají nadšené uživatele o testování a hlášení chyb. Doufejme, že se podaří alespoň zčásti dodržet velmi optimistický plán ke dlouho očekávané stabilní verzi 2.8.
Stahujte třeba na ftp://ftp.gimp.org/pub/gimp/v2.7/.Bylo oznámeno vydání druhé beta verze Ubuntu 11.04 „Natty Narwhal“. Přináší aktualizované balíky, opravy chyb, vyšší stabilitu a mírné změny grafického rozhraní (například skrývající se scrollbary pro některé aplikace). RC verze nevyjde, příští vydání tak již bude finální. Očekávat jej můžeme 28. dubna.
Bylo oznámeno, že Stefano Zacchiroli byl letos opět zvolen lídrem Debianu. Dneškem mu tak začíná druhé období v této funkci. Obdržel 385 hlasů, 5 lidí hlasovalo proti němu. Jiný kandidát se však nepřihlásil. Podrobnější informace o volbě naleznete na webu Debianu.
Google je znechucen požadavky nahrávacích společností při vyjednávání o poskytnutí práv pro službu, kde chtěl Google povolit přehrání celé písně on-line, ještě před jejím zakoupením. Jednou z featur této služby, pomocí které chtěl Google v každý moment prodat jednu píseň, mělo být i sdílení hudby s přáteli, aby si i oni mohli poslechnout celou píseň zdarma. Google je chováním nahrávacích společností údajně tak znechucen, že uvažuje nad zastavením celého projektu. OSnews se také zamýšlí nad tím, jaké by to bylo, kdyby se velké technologické firmy jako Google, Apple a Amazon, které také sdílejí názor Googlu na chování nahrávacích společností, rozhodly odkoupit velkou čtyřku nahrávacích společností, které nejsou schopny inovace trhu, a namísto toho protlačují nesmyslné zákony, jako je třikrát a dost.
Projekt LiMux vznikl v roce 2003 z iniciativy německého města Mnichov. Městská rada se totiž rozhodla přemigrovat 12 až 15 tisíc stanic používaných úředníky na Linux. Za poslední měsíc bylo přemigrováno tisíc strojů a projekt LiMux se tak po problémech v roce 2006 dostal do své poloviny.
Autor serveru k47.cz se rozhodl, že bude překládat sloupky Ricka Falkvinge, zakladatele Švédské Pirátské Strany, které vycházejí na TorrentFreak. Přeloženy jsou již první dva.
V sobotu 7. května se v Ostravě na Základní škole J. Valčíka k příležitosti vydání Ubuntu 11.04 Natty Narwhal bude konat Ubuntu Release Party. Na programu je celkem šest přednášek tematicky spjatých s Ubuntu. Kromě nich se můžete těšit na setkání se zajímavými lidmi z komunity Ubuntu i mimo ni, lisovaná Ubuntu CD a poradnu, kde se pokusíme všem pomoci s případnými problémy. Akci společně s českou komunitou Ubuntu pořádá Liberix. V ČR se podobná akce koná poprvé, ale ve světě jsou release party běžné a vyhledávané.
Na stránkách vývojářů KDE se objevil příspěvek o KDE PIM a firemních kontaktech. Příspěvek popisuje zdroj Akonadi, který je schopen přes SOAP pracovat s kontaktky uloženými v SugarCRM. Kód je dostupný v gitovém repositáři.
Vyšla nová verze real-time strategie koncepčně vycházející ze Settlers II Widelands v buildu 16. Nejviditelnější změnou je nejspíše dokončení veškeré grafiky, ovšem zajímavé jsou i další novinky jako týmy v multiplayeru, nový skriptovací engine, sdílení království v multiplayeru a spousta nových map a zvuků plus další věci. Hra je ke stažení z projektového webu na Launchpad.
The Linux Game Tome uvádí novou hru z dílny polského studia Bone Fracture Interactive s názvem Buggy Race. V této závodní hře je možno si z pozice jezdce v buggině vyzkoušet své schopnosti na některé z připravených tras. Krom hry samotné je ke stažení připraven i anglický a polský lokalizační balíček.
První databázové setkání organizované sdružením CSPUG se na půdě MFF uskuteční již zítra (úterý, 19.4.) od 19:00. Na programu setkání je přednáška o replikaci a o tom "co nedělat v PostgreSQL" - pokyny jak se registrovat najdete na stránkách postgres.cz.
Po převzetí vývoje kancelářského balíku OpenOffice.org společností Oracle došlo k vytvoření jeho forku LibreOffice, o nějž se stará The Document Foundation, do které byl Oracle přizván, leč odmítl. Nyní Oracle chce předat vývoj OOo do rukou komunity a hodlá ukončit vývoj komerčních verzí, jelikož ztrácí proti LibreOffice. Blíže komentuje např. Ars Technica.
Generální advokát evropského soudního dvora Cruz Villalón vydal předběžné stanovisko, podle kterého nemůže být žádný ISP nucen soudem k filtrování internetu a vynucování autorského práva. Toto předběžné stanovisko není finálním rozhodnutím, ale soud má ve zvyku řídit se jeho doporučeními. Podle OSnews se Cruz Villalón domnívá, že systém filtrování a blokování je omezením práva na soukromí komunikace a práva na ochranu osobních údajů, a hrozbou pro svobodu informací. Rozhodnutí se však netýká situací, kdy je filtrování přikázáno zákonem nebo ISP filtruje dobrovolně.
Vyšel správce oken FVWM 2.6.0. Je to nová stabilní verze po dlouhé době (od roku 2006) a nabízí celou řadu novinek.
Vyšel Marble 1.1 zahrnující nové vlastnosti z loňského GSoC. Mezi novinkami tak jsou průvodce tvorbou map, sdílení a úprava map, podpora služeb OpenDesktop a Earthquakes, rozšířená konfigurace zásuvných modulů či hlasová navigace. Dostupné jsou mobilní i desktopové verze aplikace.
Po třech letech byla vydána nová verze programu rdesktop určeného pro vzdálený přístup k Microsoft Windows (Vzdálená plocha, Remote Desktop Protocol – RDP). Verze 1.7.0 řeší problémy s Windows 2008 R2 a Windows 7, mění licenci z GPLv2 na GPLv3, zlepšuje kompatibilitu s PulseAudio a řeší také bezpečnostní problém.
Vývojáři vypustili finální verzi Kolab Groupware Serveru 2.3.0. Kolab Server 2.3.0 přináší aktualizované apache, openldap, clamav, ingo a další. V novém Kolabu bylo také přepracováno administrátorské webové rozhraní.
AMD Tapper je framework pro automatizaci všech aspektů testování. Obsahuje moduly pro automatické nastavení počítače, provedení testů a jejich vyhodnocení pomocí webového prostředí. Zdrojové kódy jsou hostovány na GitHubu pod BSD licencí.
Po dvou letech vývoje je na světě XMPP klient Swift. V prvním vydání se vyvojáři zaměřili na vybudování uživatelsky přívětivého klienta se základními funkcemi. V budoucích verzích budou Swift obohacovat a další vlastnosti.
Skupina uc.gug.cz vás zve na přednášku Jana Svobody o Server-side Javascriptovém frameworku Node.js, který je považován za jednu z nejzásadnějších technologií v oblasti vývoje pro web, které za poslední dobu vznikly. Mysleli jste si, že Ruby on Rails je ten nejmódnější a nejvíc vyhypovaný web framework? Tak na to zapomeňte. Nejnovější móda je teď node.js. Přednáška proběhne 28.4. v prostorách UC. Přijďte se sami přesvědčit, co je hype a co realita. Více informací a registrace zde.
K Intelu, který po odklonu Nokie od MeeGo směrem k WP7, zůstal jedinou společností, která to stále myslí s MeeGo vážně, se připojilo hned několik asijských společností. K vývoji MeeGo se tak připojují jihokorejské LG a čínské firmy China Mobile, China's Tencent, a ZTE. LG však zatím nepotvrdilo, že by plánovalo zařízení s MeeGo. To však může být jen otázka času.
George "Geohot" Hotz daroval 10 000 dolarů organizaci Electronic Frontier Foundation. Geohot daroval EFF peníze, které sám dostal darem od dobrovolníků, kteří mu chtěli pomoci v jeho sporu se Sony, kvůli prolomení ochran v Playstation 3. Geohot a Sony se však poměrně rychle dohodli. Otázkou může být, jaký vliv na to měl útok skupiny Anonymous na Sony a jejich Playstation Network.
The Document Foundation vydala první betaverzi chystaného LibreOffice. Pokud vše půjde dobře, měla by být finální verze dostupná druhého května. LibreOffice 3.4 obsahují změny v dialozích copy&paste, změny v GUI, zrychlení startu na linuxových systémech, podporu pro nekonečné množství polí v „Průvodci daty“ DataPilotu, a další.
Vývojáři Gnome na svých stránkách zpřístupnili návrhy vlastností diskutovaných pro budoucí Gnome 3.2, jehož vydání je plánováno na 28. září 2011. Mezi diskutovanými návrhy je např. softwarová „on-screen“ klávesnice, správa barev, sdilení v síti, a další.
Obdobně jako u kernelů a některých distribucí, byly vydány dvě nové stable 1.4.5 a oldstable 1.2.16 verze Wiresharku, analyzátoru síťové komunikace. Nové verze opravují chyby, které mohly vést k přetečení zásobníku a pádu aplikace (hlavně na Windows), a aktualizace komponent.
Vyšla první beta verze javascriptové knihovny jQuery 1.6. Tato verze knihovny, zaměřené na interakci mezi JavaScriptem a HTML, přináší řadu optimalizací a opravy „memory leaků“ pro Internet Explorer a Safari. Konečná verze by se měla objevit ještě během tohoto měsíce.
V soutěži o nejlepšího zaměstnavatele roku, kterou pořádá poradenská firma AON Hewitt, zvítězil pro letošní rok Red Hat Czech. Zajímavostí může být, že tak o jednu příčku předčil softwarový gigant Microsoft.
YouTube nyní převádí všechna nově nahrávaná videa do WebM, doposud se soustředili jen na HD videa. Už nyní je drtivá většina prohlížených videí k dispozici v tomto formátu a lze je tedy přehrávat pomocí HTML5 tagu video.
Pokud vás zajímá systém pro správu zdrojových kódu (VCS) Mercurial, podívejte se na IBM developerWorks. Zde najdete lehký úvod do jeho používání, který se hodí nejen těm, kteří "chtějí", ale i těm, kteří "musí".
Byla uvolněna první beta verze Fedory 15. Obsahuje např. GNOME 3, KDE 4.6, LibreOffice, GCC 4.6, sysvinit, systemd a další. Fedora 15 by tak měla být první distribucí s finálním GNOME 3. Finální verze by měla být vydána během měsíce května.
NVIDIA vydala novou stabilní verzi linuxových ovladačů grafických karet postavených nad jejími GPU. Verze 270.41.06 přináší podporu několika nových GPU a opravuje řadu chyb. Například chybu, která způsobovala, že se X server po 49,7 dnech zasekl. Byla přidána podpora xorg-serveru 1.10 (ABI 10).
Translatewiki.net, wiki využívaná k překládání např. MediaWiki, na níž běží kupř. Wikipedia nebo OpenStreetMap, tento měsíc slaví šesté narozeniny. V současné době na ní překládá zhruba 2 500 překladatelů 20 projektů do více než 200 jazyků.
Prvního června tohoto roku to bude pět let, co vyšla první LTS (Long Term Support) verze Ubuntu. Serverové verzi Ubuntu 6.06 Dapper Drake tak letos končí podpora, desktopové verzi vypršela již před dvěma lety. Uživatelům se doporučuje přechod na Ubuntu 8.04 Hardy Heron.
David Bettio vyzývá k zasílání návrhů na nové tapety, které se mohou objevit v KDE SC 4.7. Na jeho e-mail můžete zasílat výsledky vlastní práce – pod svobodnou licencí, v rozlišení alespoň 1920×1200 a pokud možno v bezeztrátovém formátu – do 13. června.
WebUpd8 píše o projektu Solarized, který tvoří barevná schémata pro vývojářsky a administrátorsky zaměřené nástroje, jako je Terminál v Gnome, Gedit, Guake terminal, vim, a další.
Dva specialisté z Carnegie Mellon University Dan Kaminsky a Will Dorman provedli, prý nezávisle na sobě, srovnání počtu bezpečnostních chyb v jednotlivých verzích kancelářských balíků MS Office a OpenOffice.org. Dospěli k závěru, že zatímco MS Office 2003 obsahoval 126 bezpečnostních chyb a OpenOffice/StarOffice obsahoval zhruba polovinu, počet chyb sice drasticky klesl u obou balíků, ale situace se obrátila. Zatímco MS Office 2010 by měl obsahovat 7 zranitelností, OpenOffice/StarOffice jich obsahuje 20. Kaminsky i Dorman však jedním dechem dodávají, že testování probíhalo automaticky, a tedy nevypovídá o potenciálu a "kritičnosti" jednotlivých zranitelností, výsledky tedy nelze brát "doslovně".
O něco později ale přece vyšla druhá beta verze distribuce Mandriva Linux 2011. Přináší Linux 2.6.38.3, KDE SC 4.6.1, LibreOffice 3.3.0, Firefox 4.0, Thunderbird 3.1.9 a další balíky. Obsahuje většinu plánovaných změn v uživatelském rozhraní — například nový spouštěč, vzhled a podobně (více informací sděluje Eugeni Dodonov na svém blogu). Mandrivu 2011 čeká ještě RC a následně finální verze — ta má vyjít 13. června. Zdroj: H Online.
Nejnovějším členem The Linux Foundation je španělská poradenská a developerská společnost Igalia. Igalia je již dlouhodobým členem Gnome Advisory Board, a krom jiných se podílela např. na vývoji Webkit enginu pro Gnome.
Server Tech Drive-in přináší článek shrnující užitečné tipy pro ovládání Unity, uživatelského rozhraní, které bude výchozím v chystaném Ubuntu 11.04. To vyjde již za týden, proto by se vám mohly hodit některé ze zmíněných 31 klávesových zkratek a tipů pro ovládání prostředí myší. Text obsahuje také odkazy na recenze jednotlivých vývojových verzí.
Právě vyšlo NetBeans IDE 7.0, které podporuje chystanou Javu SE 7, nabízí rozšířenou integraci s Oracle WebLogic, Oracle Database a GlassFish 3.1 a nabízí mj. podporu pro Maven 3 a editaci HTML 5.
KDE vývojář Mirko Boehm se na svém blogu vyjádřil k zajímavým událostem prvního kvartálu roku 2011 pro svobodný software a KDE. Dozvíte se, že názor právníků na svobodný software se zdá být stále negativní, jak se tvořila značka pro otevřený software v Berlíně nebo jak probíhají přípravy na chystaný Desktop summit.
JetBrains je autor vývojového prostředí jako IntelliJ IDEA, PyCharm a další. Jako Velikonoční akci nabízí slevu 50% (většinou na osobní licence) na své produkty. Takže třeba IDE pro vývoj v Pythonu - PyCharm, vyjde na necelých 1200Kč i s daní. Akce platí do konce měsíce dubna.
WebUpd8 dnes píše o zajímavé aplikaci Tomdroid, která slouží k synchronizaci poznámek mezi počítačem a smartphonem pomocí Gnome aplikace Tomboy.
Github přesáhl dvou milionovou hranici v počtu hostovaných git repozitářů a to necelý rok po dosažení jednoho milionu. Github tak dnes obsahuje více než 225 tisíc Ruby projektů, 138 tisíc javascriptových projektů, 77 tisíc pythonových projektů a kolem 560 tisíc dalších.
KDE.news shrnují první sprint OwnCloud, což je KDE iniciativa přenášející Cloud pod kontrolu uživatelů. Došlo k rozsáhlé refaktorizaci kódu, ten je tak čistší, lépe spravovatelný a rozšiřitelný. Chystá se vydání verze 2.0 a řešily se také překlady, se kterými to není u webových aplikací tak jednoduché.
K organizaci OIN, neboli Open Invention Network, se jen za první tři měsíce tohoto roku připojilo 70 společností, celkový počet tak narostl o celých 28 % na 334. Open Invention Network byla založena roku 2005 společnostmi IBM, NEC, Novell, Philips, Red Hat a Sony k obraně linuxového „ekosystému“ před patentovými agresory.
Dalším členem The Linux Foundation, a to hned stříbrným, se stala americká společnost Yahoo! provozující stejnojmenný portál. Yahoo! dříve stavělo hlavně na operačních systémech FreeBSD, nicméně v posledních letech se od BSD odklání, členství v The Linux Foundation by tak mohlo znamenat úplný konec FreeBSD u Yahoo!.
SproutCore je framework pro tvorbu webových aplikací pomocí javascriptu a HTML5. Nová verze přináší nové šablony pro tvorbu tzv. „model-view-controller applicaton“ (viz video), nový CSS parser jménem Chance, přepracované ovládací prvky a další.
Vyšla nová verze hudebního přehrávače Audacious 2.5.0. Mezi nejzajímavější novinky patří plugin, pomocí nějž lze jednotlivé prvky přehrávače dokovat v okně aplikace nezávisle na sobě (viz video). Přibyly také nové vizualizace a ikony. Viz také úplný seznam změn.
Ministerstvo spravedlnosti v USA, po zapojení OIN a FSF do dění kolem odprodeje Novellu, jehož patenty padají do rukou Microsoftu, Applu, Oracle a EMC, rozhodlo, že patentová dohoda, tak jak byla předložena, ohrožuje inovace a konkurence schopnost open source softwaru včetně linuxu a musí být tudíž změněna.
Vyšla jádra 2.6.38.4, 2.6.32.39 a 2.6.33.12, která obsahují řadu různých oprav. U prvních dvou případů byla opět použita magická formule: „uživatelé musí aktualizovat“.
Phoronix informuje o tom, že se hry Frozenbyte Shadowgrounds a Shadowgrounds: Survivor nyní staly open source. Tyto hry jsou součástí probíhající Humble Indie Bundle 3, jejíž tržby zatím přesáhly 730 tisíc dolarů.
Hardwarová poradna | Reakcí | Poslední |
high availability storage | 15 | včera 10:51 |
dd a šifrovaný sektor | 6 | 19.4. 16:19 |
IBM server x335 a VGA vystup | 4 | 21.4. 15:00 |
Databázová poradna | Reakcí | Poslední |
Spojení tabulek na základě částečné shody klíče | 9 | 21.4. 17:30 |
FirebirdSQL - práce s DATE (GROUPování po dni, měsíci, roce...) | 10 | 20.4. 18:22 |
optimalizace sloziteho joinu, pouziti coalesce v klauzuli on vs indexy, Postgresql 8.4 | 0 | včera 19:58 |
Programovací poradna | Reakcí | Poslední |
jazyk c, argv na unsigned int | 10 | 21.4. 11:55 |
http auth jen pro IP adresy mimo rozsah | 1 | 16.4. 19:11 |
XBMC - počasí | 3 | 17.4. 18:01 |
JS - Automaticky refresh | 0 | 16.4. 20:42 |
Kolik můžu v kernel modulu zabrat paměti? | 4 | 18.4. 13:38 |
Sčítání paraleních procesů v MySQL | 11 | 20.4. 22:34 |
VLC stream reconnect | 0 | 18.4. 18:18 |
cudne makro v C-ecku | 2 | 19.4. 07:30 |
Divné chování GUI v Javě | 3 | včera 07:22 |
C++ endian | 12 | 20.4. 20:06 |
UDP klient, funkce read | 3 | 20.4. 19:35 |
pretaženie operatora s konštantou naľavo | 12 | 21.4. 23:28 |
PHP - Undefined offset: 2 in... | 8 | včera 09:33 |
php skript z prikazove radky | 3 | 21.4. 18:52 |
Přechod z CVS na SVN | 25 | včera 23:12 |
mpd a uprava kodu | 2 | 21.4. 21:57 |
PHP - EXCEL | 9 | včera 22:58 |
Podivné define | 5 | včera 23:07 |
Ostraneni "Joint conversation" z twitter widgetu | 0 | včera 15:40 |
eclipse a GWT designer | 0 | včera 19:31 |
Unixová poradna | Reakcí | Poslední |
mail tracking system | 2 | 20.4. 08:47 |
Nové IT a linuxové nabídky zaměstnání ze serveru www.abcprace.cz.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: