abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    NumLock dioda, aneb jak jsem objevil Ameriku

    12.12.2010 11:21 KubikuvBlog | kubik | Linux | Anketa | Přečteno: 3528× | Komentářů: 64, poslední 10. 9. 2016 | Hodnocení: 83 % (6 hlasů)

    Už od mých prvních zkušeností s Linuxem si dioda NumLocku dělala, co chtěla. Za ty roky jsem se s tím smířil. Teprve nedávno jsem dal vše konečně do pořádku.

    Virtualbox, VmWare - "nafukovaci" virtualni disk

    12.12.2010 09:14 puppylinux | otasomil | Všechno možný | Komentářů: 14, poslední 17. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Virtualbox i VmWare umoznuji pro hosta vytvorit virtualni disk dynamicky se menici velikosti (tzv nafukovaci) ovsem uz onen "nafoukly" disk nechce "splasknout" po smazani souboru jez byly v hostovi ulozeny a nasledne smazany.

    Mame virtualni server (Debian) a v ramci testu jsem nakopiroval pres FTP do jeho /home/public/ cca 20 GB dat.

    Po ciste instalaci mel server z pohledu hostitele velikost cca 1,4 GB pricemz maximalni velikost disku byla nastavena na 50 GB. Nyni ma z pohledu hostitele cca 22 GB a pritom v hostovi (df -h) je zabrano opet jen cca 1,4 GB.

     

    A tak se ptam, kterak "splasknout tu bublinu" jestli to teda vubec je mozne.


    Ve VirtualBoxu mi nenaběhne Solaris 11e

    12.12.2010 02:17 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 872× | Komentářů: 11, poslední 13. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Měl jsem docela klidný týden, protože jsem měl chřipku.Vzal jsem si v pondělí a úterý dovolenou, a šel do blázince až v pátek. Včera odpoledne jsem cítil, že je mi podstatně lépe. Tak to má být. V takových případech už mě přešlo přecházení chorob, protože tohle jsem zkusil před osmi lety a vyvinul se z toho slušný zápal plic, který jsem léčil šest týdnů. Tři z těch šesti týdnů v nemocnici.


    Novinky o FatRatu - 16

    12.12.2010 01:05 Doliho blog | Luboš Doležel (Doli) | FatRat | Výběrový blog | Přečteno: 1499× | Komentářů: 29, poslední 15. 12. 2010 | Hodnocení: 94 % (16 hlasů)

    Tentokrát o připravených pluginech pro FatRat a rozšíření pro Google Chrome.


    Comix KERNEL ULTRAS - 0002

    12.12.2010 00:48 BLB | =^..^= AmigaPower® | KERNEL ULTRAS | Přečteno: 1511× | Komentářů: 28, poslední 13. 12. 2010 | Hodnocení: 91 % (11 hlasů)


    Jakým způsobem vyvíjíte pro Android?

    11.12.2010 20:31 Blog... | David Watzke | Programování | Anketa | Přečteno: 2493× | Komentářů: 24, poslední 16. 12. 2010 | Hodnocení: 75 % (8 hlasů)

    Začal jsem se zajímat o vývoj aplikací pro Android. Nastudoval jsem základy Androidího SDK a začal programovat SHweather (viz níže). Mám ovšem pár problémů...


    Když křičí racci

    11.12.2010 18:07 Raziel | elenril | Přečteno: 1255× | Komentářů: 12, poslední 12. 12. 2010 | Hodnocení: 67 % (6 hlasů)

    VAROVÁNÍ: následující blag nemá nic společného s Linuxem. Má však mnoho společného s Podivnými Japonskými Věcmi. Koho jeden z těchto faktů pohoršuje, nechť v zájmu budoucnosti dále nečte.

    Wesley Borg – Technická podpora

    11.12.2010 15:45 Mig_Alley | Migi | Sranda | Komentářů: 10, poslední 12. 12. 2010 | Hodnocení: 50 % (4 hlasů)

    Sice nemám rád vkládání či odkazování na cizí obsah, ale tohle by nikdo neměl minout.

    Na webu VideaČesky.cz se objevilo video "Technická podpora" od komika Wesleyho Borga, člena skupiny Three dead trolls. Už název videa ve spojení s komikem je, myslím, dost velkým spoilerem. :)

    Odkaz přímo na video: http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/wesley-borg-technicka-podpora

    insurance.aes256

    10.12.2010 22:15 Poznámkový blog | Michal Fecko | HW | Anketa | Komentářů: 47, poslední 14. 12. 2010 | Hodnocení: 67 % (9 hlasů)

    Uz ho stahujete? Co myslite - je legalne tento subor stiahnut (eventualne zalohovat)? Nemozu toho kto to stiahne vystopovat a zavriet (ak ano za co) ?

    Obyčejný blog pro Ritu ze života.

    10.12.2010 19:27 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1233× | Komentářů: 139, poslední 12. 12. 2010 | Hodnocení: 60 % (10 hlasů)

    Požádala mě Rita jestli bych napsal nějaký obyčejný blog o životě. Jako bych o životě nepsal. Lidé jsou ve sporu a mají starosti, někdy i radosti. Těch je méně. Ale chápu ji. Někdy jsem pod vlivem svého povolání a svých zájmů a tak vlastně víc zkoumám lidské chování, jak se v jakých situacích lidé chovají. No ale aby měla radost, tak se pokusím něco lidského napsat.

    Jaký je Palm Pixi Plus? (krátká recenze)

    10.12.2010 16:16 Kilo šťávy z lachtana | Jan Grmela | Software & hardware | Přečteno: 2032× | Komentářů: 14, poslední 27. 7. 2012 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Pořídil jsem si Palm Pixi Plus. A proč že to? Byl jsem s pracovním iPhonem 4 tak nespokojený, že se mi podařilo se jej zbavit a nahradit jej iPodem Touch. No a protože Pre už jsem měl, tak jsem si z USA objednal Pixi Plus. Nechám si jej dokud nebudou na trhu skutečně výkonná nová zařízení od Palmu.


    dpp.cz - více nástupních/výstupních stanic (skriptík)

    10.12.2010 15:33 blog_ | David Heidelberg | Software | Přečteno: 1658× | Komentářů: 22, poslední 12. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Nějakou tu dobu jsem si zvyknul používat služby dpp.cz, je to docela pěkný systém, ale je to otrava když bydlíte mezi 3 zastávkami, které jsou od sebe vzdálené. Podívat se na odjezdy z jedné zastávky a jít zpět a vpisovat další spoj je poměrně nepohodlné.

    vyrábíme Laser Game na koleni

    10.12.2010 13:25 rocfdebian | Johny z Podoli | Linux - readonly debian pro routery | Přečteno: 8223× | Komentářů: 52, poslední 17. 8. 2016 | Hodnocení: 100 % (7 hlasů)

    jistě všichni znáte Laser Game – někdy označované jako Lasertag. Hra podobní paintballu kdy místo kuliček s barvou zbraň střílí laserovým paprskem. Hráč pak má na sobě speciální vestu která dokáže zásah vyhodnotit a adekvátně reagovat. Tak přesně toto bych si rád postavil...

    Comix KERNEL ULTRAS - 0001

    9.12.2010 22:56 BLB | =^..^= AmigaPower® | KERNEL ULTRAS | Přečteno: 2376× | Komentářů: 30, poslední 5. 2. 2022 | Hodnocení: 94 % (33 hlasů)


    Akce Tesco

    9.12.2010 20:07 urandom | Mrkva | O blbosti | Anketa | Přečteno: 5936× | Komentářů: 360, poslední 4. 1. 2012 | Hodnocení: 77 % (39 hlasů)

    Varování - tenhle zápisek je asi naprosto o ničem. Totiž o přístupu pracovníků fy. Tesco k zákazníkům.


    Nebetyčná drzost

    9.12.2010 14:36 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 11639× | Komentářů: 1029, poslední 5. 10. 2015 | Hodnocení: 50 % (20 hlasů)

    Dočetl jsem se, že prý byla generální stávka státních zaměstnanců. Stávkou protestovali proti snižování platů a počtu státních zaměstnanců. Nebetyčná drzost.Ale nedorazili všichni. Zřejmě jen ti nejlínější. Ti lidé žijí z našich daní, jejich počet stoupá, efektivita jejich činnosti klesá, což se týká i policajtů, hasičů asi ne, tam snížení platu je zřejmě omyl, ale jinak mám za to, že pokud desetinu státních zaměstnanců propustíme, tak si toho ani veřejnost nevšimne. Nebudou scházet. No a když už bychom pro ně něco chtěli udělat, tak jim dát živnostenské listy aby mohli nabízet své služby na živnosťák. Když bez toho nemohou být.


    Streamování DVB-T TV signálu přes LAN

    8.12.2010 23:54 rocfdebian | Johny z Podoli | Linux - readonly debian pro routery | Přečteno: 9248× | Komentářů: 50, poslední 27. 4. 2011 | Hodnocení: 100 % (8 hlasů)

    Jsem majitelem multimediálního přehrávače Popcorn Hour který bohužel nemá TV tuner. Kdyby přehrávač nebyl nainstalován v bývalém protiatomovém krytu, tak jsem koupil něco co tuner má - bohužel v podzemí není DVB-T signál a ani není lehké jej tam dostat. Řešením je streamování TV ze serveru...

    Po dráte

    8.12.2010 21:25 Žumpa | Bedňa | Žumpa | Přečteno: 1517× | Komentářů: 28, poslední 11. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (12 hlasů)

    Kto si chce dokázať aký je ... vrelo odporúčam skúsiť súťaž "Po dráte". Kto je veselej povahy sa možno nad týmto zápiskom pobaví ostatní si povedia to je ale ... Súťaž sa prezentuje ako Linuxová, ale pravda že je to skôr súťaž členov tajnej služby. Napíšem len ako som prežíval jednu z úloh, ale tá hovorí za všetko :-)

    Firefox a jeho profily

    8.12.2010 15:58 Standardní výstup | P. M. | Přečteno: 1724× | Komentářů: 6, poslední 9. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Většina lidí potřebuje webový prohlížeč pro osobní potřebu, například kvůli zábavě, nákupům a dalším záležitostem tohoto typu. Pro mě je ale také pracovním nástrojem. Protože používám jeden počítač jak na práci, tak pro osobní potřebu, dochází k nechtěnému mísení. Rozhodl jsem se to řešit.


    Principiálna vec

    8.12.2010 15:38 Personal Wiki | iwtu | How to... | Přečteno: 1168× | Komentářů: 20, poslední 9. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Zdravím. Rád by som požiadal o názor, či má význam ísť proti väčšine, stáť si za svojím princípom a ochotne ho pri každej pochybnosti alebo novej myšlienke znova preskúmať (ako test programu na nový vstup). V maličkotiach ale aj vo väčšich maličkostiach. Postavilo sa proti mne celé vedenie, ale myslím si, že porušujú rozum, ľudskosť ba aj demokraciu. Samozrejme túžim aj po argumentoch, prečo oni majú pravdu a ja sa mylím. Ochotne sa poučím. Ďakujem za zvedavosť. EDIT: vyriešené. Znova som šťastný :-)

    Budoucnost je zahalena v mracích

    8.12.2010 14:02 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1009× | Komentářů: 25, poslední 14. 12. 2010 | Hodnocení: 36 % (11 hlasů)

    Četl jsem v životě pár předpovědí budoucnosti a ́většina z nich bylo mylných. Na začátku tisíciletí se moc o mobilech a internetu neuvažovalo, spíše o jiných věcech a nakonec jak se ukazuje, pro operátory asi budou datové přenosy v mobilech tím hlavním artiklem. Stejně tak ekologické triky s počasím, globálním oteplováním plus další trik, kterému se říká multikulturalismus a politická korektnost. Dalo by se říci, multikulturalismu i globálního oteplování, samá voda. Nebo, když jsem začínal s Linuxem, roku 2002,četl jsem na Rootu velmi optimistickou předpověď o tom kolik desktopů Linux obsadí a zatím se to moc nelepší.


    Jak uložit a načíst obsah formuláře na straně klienta?

    8.12.2010 11:00 Tomanův blog | Toman | Programování | Přečteno: 1326× | Komentářů: 7, poslední 11. 12. 2010 | Hodnocení: 67 % (3 hlasů)

    Dnes jsem řešil zdánlivě nezajímavou věc. Uchování obsahu formuláře, který je na webu stále vidět a jeho obsah by se neměl měnit, dokud nedojde ze strany uživatele ke změně a znovuodeslání. Zároveň je nemožné provést uložení například do SESSION, či jinak, a naplnění formuláře ze strany serveru - např. PHP - při vykreslování.


    Křišťálová koule

    7.12.2010 21:35 Clusium | decumanus | OSS | Komentářů: 47, poslední 15. 12. 2010 | Hodnocení: 45 % (11 hlasů)

    Neodolám a zahraju si na (nejspíš) špatného proroka. Dnes byl oznámen Google Chrome OS. Do dvou let bude mainstream.

    Do pěti let vymizí příležitostní správci IT, kteří tomu sami pořádně nerozuměli (můj případ). :) Po první havárii spojené s nefunkčností dosavadního řešení se objeví dotaz: A proč sem sakra nemůžeme dát ten Google, co s ním doma nemám žádný starosti? Hlavně, aby to prostě fungovalo (mantra všech šéfů). A budu mít svoje data konečně pohromadě (Flash disk? Ehm, co to přesně bylo?).

    Většina malých sw firem to zabalí. Část přejde na web-only řešení a udrží se.

    První padnou nejslabší. Linuxové desktopy. Z Linuxu na Linux se přechází snadno. Linuxoví uživatelé nebývají věrní.

    Část vývojářů následně ztratí motivaci a nechají se zaměstnat v Googlu či Facebooku. IT profese přestane být tak extrémě žádaná.

    A teď do mě :).

    http://www.wikileaks.svobodaprojevu.cz

    7.12.2010 19:16 MRDAT_MRDAT_MRDAT | Herr Königstiger | Anketa | Přečteno: 2447× | Komentářů: 28, poslední 9. 12. 2010 | Hodnocení: 81 % (16 hlasů)

    Zdravim!
    Můj nosič se včera sešel s kamarádem a ačkoliv je jim amerikanismus prakticky u prdele, shodli se, že odstřihávání servrů a "znárodňování" domén je hnus fialovej, proti kterýmu se musí bojovat všemy prostředky. Protože můj nosič je široko daleko vyhlášenej tim, že používá Linux a tim pádem ho má celá hospoda automaticky za strašnýho hackera i když vlastně umí hovno, jeho kamarád za ním právě proto přišel, když se rozhod využít svou doménu svobodaprojevu.cz jako mirror Wikileaks...

    Jak by to vypadalo, kdyby neexistoval Linux

    7.12.2010 17:44 Postrehy_ze_zivota | Dalibor Smolík | Přečteno: 2941× | Komentářů: 66, poslední 11. 12. 2010 | Hodnocení: 91 % (46 hlasů)

    Píše se rok 2030, rok vítězného tažení operačního systému Mickeysoft Windows CE30 do našich obýváků, kuchyní i ložnic a už i my máme doma několik zařízení nové generace. Po cestě z práce domů jsem dostal chuť na hranolky a koupil si jich pytlík, těšíc se na dobrou večeři. Příprava měla být snadná a jednoduchá - naše fritéza je vybavená poslední verzí operačního systému, pochopitelně včetně pěti nejdůležitějších softwarových záplat. Osud tomu však chtěl jinak.

    Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo

    7.12.2010 17:31 pozor | linear | Komentářů: 19, poslední 9. 12. 2010 | Hodnocení: 81 % (16 hlasů)

    4.14pm: Charles Arthur, the Guardian's technology editor, points out that while MasterCard and Visa have cut WikiLeaks off you can still use those cards to donate to overtly racist organisations such as the Knights Party, which is supported by the Ku Klux Klan. The Ku Klux Klan website directs users to a site called Christian Concepts. It takes Visa and MasterCard donations for users willing to state that they are "white and not of racially mixed descent. I am not married to a non-white. I do not date non-whites nor do I have non-white dependents. I believe in the ideals of western Christian civilisation and profess my belief in Jesus Christ as the son of God."

    Mikroblog #4

    6.12.2010 23:46 xkucf03 | xkucf03 | IT obecně | Přečteno: 1484× | Komentářů: 30, poslední 9. 12. 2010 | Hodnocení: 91 % (22 hlasů)

    Po delší době zase jeden mikroblog – aneb na samostatné zápisky je to krátké, do twitteru by se to nevešlo (beztak osobní účet nemám) a posterous nevedu.

    Gong-fu cha

    6.12.2010 21:46 Expresivní zabručení | Grunt | Expresivní zabručení | Anketa | Přečteno: 2782× | Komentářů: 73, poslední 8. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (4 hlasů)

    Ač to možná není poznat, blíží se Vánoce (těž je to pro mě šok po ránu). Svátky klidu a pohody shonu a šílenství. A já byl pověřen na ně úkolem nejtěžším: Vybrat si dárek.


    Jak výkonné počítače na výuku?

    6.12.2010 19:36 Zápisník | poky74 | Linux | Anketa | Přečteno: 2095× | Komentářů: 198, poslední 20. 7. 2011 | Hodnocení: 64 % (11 hlasů)

    Dnes, po pozdním příchodu do školy se stala nezvyklá věc.


    Platforma Java a Fedora 14

    6.12.2010 16:17 Standardní výstup | P. M. | Výběrový blog | Přečteno: 1302× | Komentářů: 2, poslední 11. 12. 2010 | Hodnocení: 50 % (6 hlasů)

    Instaloval jsem si operační systém Fedora 14 z CD, na kterém ale není Platforma Java. Sepsal jsem proto krátký návod, který se tímto nedostatkem zabývá.


    Závod v číslování verzí programů

    6.12.2010 08:49 blogoblog | Amarok | gnu_linux | Přečteno: 2221× | Komentářů: 41, poslední 7. 12. 2010 | Hodnocení: 83 % (6 hlasů)

    Připadá mi, že se někteří vývojáři pomátli. Google chce s Chromem evidentně předehnat IE v číslování, což se mu za pár měsíců povede

    Novější zápisyStarší zápisy

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.