12.12.2010 11:21
KubikuvBlog |
kubik | Linux
| Anketa
| Přečteno: 3528×
| Komentářů: 64, poslední 10. 9. 2016
| Hodnocení: 83 % (6 hlasů)
Už od mých prvních zkušeností s Linuxem si dioda NumLocku dělala, co chtěla. Za ty roky jsem se s tím smířil. Teprve nedávno jsem dal vše konečně do pořádku.
12.12.2010 09:14
puppylinux |
otasomil | Všechno možný
| Komentářů: 14, poslední 17. 12. 2010
| Hodnocení: 100 % (2 hlasů)
Virtualbox i VmWare umoznuji pro hosta vytvorit virtualni disk dynamicky se menici velikosti (tzv nafukovaci) ovsem uz onen "nafoukly" disk nechce "splasknout" po smazani souboru jez byly v hostovi ulozeny a nasledne smazany.
Mame virtualni server (Debian) a v ramci testu jsem nakopiroval pres FTP do jeho /home/public/ cca 20 GB dat.
Po ciste instalaci mel server z pohledu hostitele velikost cca 1,4 GB pricemz maximalni velikost disku byla nastavena na 50 GB. Nyni ma z pohledu hostitele cca 22 GB a pritom v hostovi (df -h) je zabrano opet jen cca 1,4 GB.
A tak se ptam, kterak "splasknout tu bublinu" jestli to teda vubec je mozne.
12.12.2010 02:17
Strider |
Jan Jílek
| Přečteno: 872×
| Komentářů: 11, poslední 13. 12. 2010
| Hodnocení: 100 % (2 hlasů)
Měl jsem docela klidný týden, protože jsem měl chřipku.Vzal jsem si v
pondělí a úterý dovolenou, a šel do blázince až v pátek. Včera odpoledne
jsem cítil, že je mi podstatně lépe. Tak to má být. V takových případech už
mě přešlo přecházení chorob, protože tohle jsem zkusil před osmi lety a vyvinul se
z toho slušný zápal plic, který jsem léčil šest týdnů. Tři z těch šesti
týdnů v nemocnici.
11.12.2010 20:31
Blog... |
David Watzke | Programování
| Anketa
| Přečteno: 2493×
| Komentářů: 24, poslední 16. 12. 2010
| Hodnocení: 75 % (8 hlasů)
Začal jsem se zajímat o vývoj aplikací pro Android. Nastudoval jsem základy Androidího SDK a začal programovat SHweather (viz níže). Mám ovšem pár problémů...
11.12.2010 18:07
Raziel |
elenril
| Přečteno: 1255×
| Komentářů: 12, poslední 12. 12. 2010
| Hodnocení: 67 % (6 hlasů)
VAROVÁNÍ: následující blag nemá nic společného s Linuxem. Má však mnoho společného s
Podivnými Japonskými Věcmi. Koho jeden z těchto faktů pohoršuje, nechť
v zájmu budoucnosti dále nečte.
10.12.2010 22:15
Poznámkový blog |
Michal Fecko | HW
| Anketa
| Komentářů: 47, poslední 14. 12. 2010
| Hodnocení: 67 % (9 hlasů)
Uz ho stahujete? Co myslite - je legalne tento subor stiahnut (eventualne zalohovat)? Nemozu toho kto to stiahne vystopovat a zavriet (ak ano za co) ?
10.12.2010 19:27
Strider |
Jan Jílek
| Přečteno: 1233×
| Komentářů: 139, poslední 12. 12. 2010
| Hodnocení: 60 % (10 hlasů)
Požádala mě Rita jestli bych napsal nějaký obyčejný blog o životě. Jako bych o životě nepsal. Lidé jsou ve sporu a mají starosti, někdy i radosti. Těch je méně. Ale chápu ji. Někdy jsem pod vlivem svého povolání a svých zájmů a tak vlastně víc zkoumám lidské chování, jak se v jakých situacích lidé chovají. No ale aby měla radost, tak se pokusím něco lidského napsat.
10.12.2010 16:16
Kilo šťávy z lachtana |
Jan Grmela | Software & hardware
| Přečteno: 2032×
| Komentářů: 14, poslední 27. 7. 2012
| Hodnocení: 100 % (6 hlasů)
Pořídil jsem si Palm Pixi Plus. A proč že to? Byl jsem s pracovním iPhonem 4 tak nespokojený, že se mi podařilo se jej zbavit a nahradit jej iPodem Touch. No a protože Pre už jsem měl, tak jsem si z USA objednal Pixi Plus. Nechám si jej dokud nebudou na trhu skutečně výkonná nová zařízení od Palmu.
10.12.2010 15:33
blog_ |
David Heidelberg | Software
| Přečteno: 1658×
| Komentářů: 22, poslední 12. 12. 2010
| Hodnocení: 100 % (2 hlasů)
Nějakou tu dobu jsem si zvyknul používat služby dpp.cz, je to docela pěkný systém, ale je to otrava když bydlíte mezi 3 zastávkami, které jsou od sebe vzdálené. Podívat se na odjezdy z jedné zastávky a jít zpět a vpisovat další spoj je poměrně nepohodlné.
10.12.2010 13:25
rocfdebian |
Johny z Podoli | Linux - readonly debian pro routery
| Přečteno: 8223×
| Komentářů: 52, poslední 17. 8. 2016
| Hodnocení: 100 % (7 hlasů)
jistě všichni znáte Laser Game – někdy označované jako Lasertag. Hra podobní paintballu kdy místo kuliček s barvou zbraň střílí laserovým paprskem. Hráč pak má na sobě speciální vestu která dokáže zásah vyhodnotit a adekvátně reagovat. Tak přesně toto bych si rád postavil...
9.12.2010 20:07
urandom |
Mrkva | O blbosti
| Anketa
| Přečteno: 5936×
| Komentářů: 360, poslední 4. 1. 2012
| Hodnocení: 77 % (39 hlasů)
Varování - tenhle zápisek je asi naprosto o ničem. Totiž o přístupu pracovníků fy. Tesco k zákazníkům.
9.12.2010 14:36
Strider |
Jan Jílek
| Přečteno: 11639×
| Komentářů: 1029, poslední 5. 10. 2015
| Hodnocení: 50 % (20 hlasů)
Dočetl jsem se, že prý byla generální stávka státních zaměstnanců. Stávkou
protestovali proti snižování platů a počtu státních zaměstnanců. Nebetyčná
drzost.Ale nedorazili všichni. Zřejmě jen ti nejlínější. Ti lidé žijí z našich daní, jejich počet stoupá, efektivita jejich
činnosti klesá, což se týká i policajtů, hasičů asi ne, tam snížení platu je
zřejmě omyl, ale jinak mám za to, že pokud desetinu státních zaměstnanců
propustíme, tak si toho ani veřejnost nevšimne. Nebudou scházet. No a když
už bychom pro ně něco chtěli udělat, tak jim dát živnostenské listy aby
mohli nabízet své služby na živnosťák. Když bez toho nemohou být.
8.12.2010 23:54
rocfdebian |
Johny z Podoli | Linux - readonly debian pro routery
| Přečteno: 9248×
| Komentářů: 50, poslední 27. 4. 2011
| Hodnocení: 100 % (8 hlasů)
Jsem majitelem multimediálního přehrávače
Popcorn Hour který bohužel nemá TV tuner. Kdyby přehrávač nebyl nainstalován v bývalém protiatomovém krytu, tak jsem koupil něco co tuner má - bohužel v podzemí není DVB-T signál a ani není lehké jej tam dostat. Řešením je streamování TV ze serveru...
8.12.2010 21:25
Žumpa |
Bedňa | Žumpa
| Přečteno: 1517×
| Komentářů: 28, poslední 11. 12. 2010
| Hodnocení: 100 % (12 hlasů)
Kto si chce dokázať aký je ... vrelo odporúčam skúsiť súťaž "Po dráte". Kto je veselej povahy sa možno nad týmto zápiskom pobaví ostatní si povedia to je ale ...
Súťaž sa prezentuje ako Linuxová, ale pravda že je to skôr súťaž členov tajnej služby.
Napíšem len ako som prežíval jednu z úloh, ale tá hovorí za všetko
8.12.2010 15:58
Standardní výstup |
P. M.
| Přečteno: 1724×
| Komentářů: 6, poslední 9. 12. 2010
| Hodnocení: 100 % (3 hlasů)
Většina lidí potřebuje webový prohlížeč pro osobní potřebu, například kvůli zábavě, nákupům a dalším záležitostem tohoto typu. Pro mě je ale také pracovním nástrojem. Protože používám jeden počítač jak na práci, tak pro osobní potřebu, dochází k nechtěnému mísení. Rozhodl jsem se to řešit.
8.12.2010 15:38
Personal Wiki |
iwtu | How to...
| Přečteno: 1168×
| Komentářů: 20, poslední 9. 12. 2010
| Hodnocení: 100 % (2 hlasů)
Zdravím. Rád by som požiadal o názor, či má význam ísť proti väčšine, stáť si za svojím princípom a ochotne ho pri každej pochybnosti alebo novej myšlienke znova preskúmať (ako test programu na nový vstup). V maličkotiach ale aj vo väčšich maličkostiach. Postavilo sa proti mne celé vedenie, ale myslím si, že porušujú rozum, ľudskosť ba aj demokraciu. Samozrejme túžim aj po argumentoch, prečo oni majú pravdu a ja sa mylím. Ochotne sa poučím. Ďakujem za zvedavosť. EDIT: vyriešené. Znova som šťastný
8.12.2010 14:02
Strider |
Jan Jílek
| Přečteno: 1009×
| Komentářů: 25, poslední 14. 12. 2010
| Hodnocení: 36 % (11 hlasů)
Četl jsem v životě pár předpovědí budoucnosti a ́většina z nich bylo
mylných. Na začátku tisíciletí se moc o mobilech a internetu neuvažovalo,
spíše o jiných věcech a nakonec jak se ukazuje, pro operátory asi budou
datové přenosy v mobilech tím hlavním artiklem. Stejně tak ekologické triky
s počasím, globálním oteplováním plus další trik, kterému se říká
multikulturalismus a politická korektnost. Dalo by se říci,
multikulturalismu i globálního oteplování, samá voda. Nebo, když jsem
začínal s Linuxem, roku 2002,četl jsem na Rootu velmi optimistickou
předpověď o tom kolik desktopů Linux obsadí a zatím se to moc nelepší.
8.12.2010 11:00
Tomanův blog |
Toman | Programování
| Přečteno: 1326×
| Komentářů: 7, poslední 11. 12. 2010
| Hodnocení: 67 % (3 hlasů)
Dnes jsem řešil zdánlivě nezajímavou věc. Uchování obsahu formuláře, který je na webu stále vidět a jeho obsah by se neměl měnit, dokud nedojde ze strany uživatele ke změně a znovuodeslání. Zároveň je nemožné provést uložení například do SESSION, či jinak, a naplnění formuláře ze strany serveru - např. PHP - při vykreslování.
7.12.2010 21:35
Clusium |
decumanus | OSS
| Komentářů: 47, poslední 15. 12. 2010
| Hodnocení: 45 % (11 hlasů)
Neodolám a zahraju si na (nejspíš) špatného proroka. Dnes byl oznámen Google Chrome OS. Do dvou let bude mainstream.
Do pěti let vymizí příležitostní správci IT, kteří tomu sami pořádně nerozuměli (můj případ). :) Po první havárii spojené s nefunkčností dosavadního řešení se objeví dotaz: A proč sem sakra nemůžeme dát ten Google, co s ním doma nemám žádný starosti? Hlavně, aby to prostě fungovalo (mantra všech šéfů). A budu mít svoje data konečně pohromadě (Flash disk? Ehm, co to přesně bylo?).
Většina malých sw firem to zabalí. Část přejde na web-only řešení a udrží se.
První padnou nejslabší. Linuxové desktopy. Z Linuxu na Linux se přechází snadno. Linuxoví uživatelé nebývají věrní.
Část vývojářů následně ztratí motivaci a nechají se zaměstnat v Googlu či Facebooku. IT profese přestane být tak extrémě žádaná.
A teď do mě :).
7.12.2010 19:16
MRDAT_MRDAT_MRDAT |
Herr Königstiger | Anketa
| Přečteno: 2447×
| Komentářů: 28, poslední 9. 12. 2010
| Hodnocení: 81 % (16 hlasů)
Zdravim!
Můj nosič se včera sešel s kamarádem a ačkoliv je jim amerikanismus prakticky u prdele, shodli se, že odstřihávání servrů a "znárodňování" domén je hnus fialovej, proti kterýmu se musí bojovat všemy prostředky. Protože můj nosič je široko daleko vyhlášenej tim, že používá Linux a tim pádem ho má celá hospoda automaticky za strašnýho hackera i když vlastně umí hovno, jeho kamarád za ním právě proto přišel, když se rozhod využít svou doménu svobodaprojevu.cz jako mirror Wikileaks...
7.12.2010 17:44
Postrehy_ze_zivota |
Dalibor Smolík
| Přečteno: 2941×
| Komentářů: 66, poslední 11. 12. 2010
| Hodnocení: 91 % (46 hlasů)
Píše se rok 2030, rok vítězného tažení operačního systému Mickeysoft Windows CE30 do našich obýváků, kuchyní i ložnic a už i my máme doma několik zařízení nové generace.
Po cestě z práce domů jsem dostal chuť na hranolky a koupil si jich pytlík, těšíc se na dobrou večeři. Příprava měla být snadná a jednoduchá - naše fritéza je vybavená poslední verzí operačního systému, pochopitelně včetně pěti nejdůležitějších softwarových záplat.
Osud tomu však chtěl jinak.
7.12.2010 17:31
pozor |
linear
| Komentářů: 19, poslední 9. 12. 2010
| Hodnocení: 81 % (16 hlasů)
4.14pm: Charles Arthur, the Guardian's technology editor, points out that while MasterCard and Visa have cut WikiLeaks off you can still use those cards to donate to overtly racist organisations such as the Knights Party, which is supported by the Ku Klux Klan.
The Ku Klux Klan website directs users to a site called Christian Concepts. It takes Visa and MasterCard donations for users willing to state that they are "white and not of racially mixed descent. I am not married to a non-white. I do not date non-whites nor do I have non-white dependents. I believe in the ideals of western Christian civilisation and profess my belief in Jesus Christ as the son of God."
6.12.2010 23:46
xkucf03 |
xkucf03 | IT obecně
| Přečteno: 1484×
| Komentářů: 30, poslední 9. 12. 2010
| Hodnocení: 91 % (22 hlasů)
Po delší době zase jeden mikroblog – aneb na samostatné zápisky je to krátké, do twitteru by se to nevešlo (beztak osobní účet nemám) a posterous nevedu.
6.12.2010 21:46
Expresivní zabručení |
Grunt | Expresivní zabručení
| Anketa
| Přečteno: 2782×
| Komentářů: 73, poslední 8. 12. 2010
| Hodnocení: 100 % (4 hlasů)
Ač to možná není poznat, blíží se Vánoce (těž je to pro mě šok po ránu). Svátky klidu a pohody shonu a šílenství. A já byl pověřen na ně úkolem nejtěžším: Vybrat si dárek.
6.12.2010 19:36
Zápisník |
poky74 | Linux
| Anketa
| Přečteno: 2095×
| Komentářů: 198, poslední 20. 7. 2011
| Hodnocení: 64 % (11 hlasů)
Dnes, po pozdním příchodu do školy se stala nezvyklá věc.
6.12.2010 16:17
Standardní výstup |
P. M. |
| Přečteno: 1302×
| Komentářů: 2, poslední 11. 12. 2010
| Hodnocení: 50 % (6 hlasů)
Instaloval jsem si operační systém Fedora 14 z CD, na kterém ale není Platforma Java. Sepsal jsem proto krátký návod, který se tímto nedostatkem zabývá.
6.12.2010 08:49
blogoblog |
Amarok | gnu_linux
| Přečteno: 2221×
| Komentářů: 41, poslední 7. 12. 2010
| Hodnocení: 83 % (6 hlasů)
Připadá mi, že se někteří vývojáři pomátli. Google chce s Chromem evidentně předehnat IE v číslování, což se mu za pár měsíců povede
Novější zápisy •
Starší zápisy