abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1984 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Kupa (aDSL) WIFI routra...

    1.10.2010 19:17 Poznámkový blog | Michal Fecko | HW | Přečteno: 1120× | Komentářů: 7, poslední 7. 10. 2010 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Rozmyslam ze na konci roka konecne po 6 rokoch vymenim broadband router + adsl modem (broadband router vytaca skrz ethernet modem ADSL pripojenie - cista vyhra) za novy router - najlepsie ADSL. Zatial som pozeral nejake ZyXELy a Linksys routre ale moje poziadavky to nesplnalo - splnaju ich zatial tusim len Asusy ale do Asusu sa mi nechce.


    Proč mám rád GNU/Linux #1

    1.10.2010 18:08 xkucf03 | xkucf03 | GNU/Linux | Přečteno: 2262× | Komentářů: 244, poslední 14. 10. 2010 | Hodnocení: 78 % (27 hlasů)

    Stručně a obrázkově – jeden z mnoha důvodů, proč mám radši GNU/Linux než Windows. To takhle člověk zapne (virtuální) počítač, protože chce pracovat (otestovat webovou aplikaci v MSIE) a pracovat nemůže, protože na něj vyskočí několik různých upozornění na aktualizace aplikací a systému.


    Na rychlým drátu

    1.10.2010 16:41 Mercuriuz | Mercuriuz | Ostatní | Přečteno: 2181× | Komentářů: 65, poslední 5. 10. 2010 | Hodnocení: 38 % (8 hlasů)

    Už pár dní mám domů napíchlou optiku 50/50Mb/s...

    Nový projekt v Djangu - srovnávač cen zboží

    1.10.2010 14:12 co_me_prave_napadne | Franta Gajdůšek | Přečteno: 1426× | Komentářů: 14, poslední 4. 10. 2010 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Oblíbil jsem si srovnávače cen zboží. Ne sice pro každý typ nákupu, ale občas potřebuji nějakou drobnost, u které jediným rozhodujícím kritériem je cena. Jenže dost mě štve že cena ve srovnávačích není úplná. Chybí poštovné. Takže ve výsledku obchody podle srovnávačů s nejlevnějšími nabídkami nejsou vůbec nejlevnější, mnohdy se spíše řadí mezi ty dražší.

    Drsný týden

    30.9.2010 16:20 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1604× | Komentářů: 82, poslední 4. 10. 2010 | Hodnocení: 50 % (18 hlasů)

    Tak to někdy chodí. Na světě jsou svině, které vám, vašim blízkým přejí chcípnutí, vzkazují vám, že už máte namále, upozorňují vás, že moc let nezbývá a potom najednou z ničeho nic se dozvíte, že jsou těžce nemocní, mají zhoubný nádor, zhubli až se jeden děsí. A jen si tak říkáte, „no jo, někdy zloba dokáže svoje.”

    Pojďte na pivo – aneb Paranoidní neděle

    30.9.2010 16:13 xkucf03 | xkucf03 | Soukromí | Anketa | Komentářů: 62, poslední 11. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (8 hlasů)

    3. 10. se bude konat první Paranoidní neděle – sraz čtenářů serveru kinderporno.cz a i1984.cz. Zváni jsou i další zdravě podezřívaví a nedůvěřiví lidé :-)

    Čas: 18:00, neděle 3. 10. 2010
    Místo: The PUB, Veleslavínova 3, Praha 1 (stůl č.3.)

    P.S. pivo není podmínkou, v podniku se podává samozřejmě i nealko. A jsme v nekuřácké části – snad to většině lidí udělá radost (a závisláci to tu chvíli vydrží nebo si můžou odskočit ven na mráz případně do sklepa).


     

    29.9.2010 23:11 | |🇵🇸 | nic | Komentářů: 167, poslední 8. 6. 2014 | Hodnocení: 67 % (3 hlasů)

    Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.


    Hledám testery VPS

    29.9.2010 13:00 Cervajz | Cervajz | Přečteno: 2495× | Komentářů: 75, poslední 2. 10. 2010 | Hodnocení: 100 % (8 hlasů)

    Ahoj všem. Tady na Abíčku se pohybuji už nějaký ten rok, ovšem spíš pasivně a tohle je můj první zápisek tady v blogu - možná někomu bude připadat jako pokus o reklamu zdarma, ale není tomu tak - přesto na to raději upozorňuji :). A o co tedy jde? Sháním testery pro můj nový projekt - a to poskytování levného VPS hostingu na platformě KVM a libvirt.


    Stavba domku na Ábíčku

    29.9.2010 08:23 HW | houska | Anketa | Komentářů: 89, poslední 10. 9. 2019 | Hodnocení: 93 % (27 hlasů)

    Good news everyone!

    Chystám se stavět domeček a rád bych o tom trochu blogoval, myslíte si že se to hodí na ábíčko nebo Vás to vůbec nezajímá?

    Nechci být kritizován že to sem nepatří, takže se radší zeptám anketou:


    Tunnel6 - na ostro

    28.9.2010 21:40 ZeXx86 blog | ZeXx86 | IPv6 | Přečteno: 1387× | Komentářů: 4, poslední 30. 9. 2010 | Hodnocení: 100 % (12 hlasů)

    Pokud máte zájem o IPv6, ale nemůžete mít z nějakého důvodu nativní konektivitu, můžete si buďto vybrat z osvědčených tunnel brokerů a nebo zkusit něco jiného ..


    UPC jsou svině

    28.9.2010 19:58 Bluebearův samožerblog | Bluebear | Přečteno: 5677× | Komentářů: 68, poslední 10. 12. 2016 | Hodnocení: 35 % (17 hlasů)

    Jako mnozí v Praze jsem uživatelem služeb firmy UPC - televize i internet. Patřím ke šťastlivcům, kterým to funguje velmi dobře - pravděpodobně to před pohlcením byla firma, jejíž zaměstnanci věděli, co dělají. (V jiných částech Prahy to neplatí.)


    Voľba telefónu

    28.9.2010 18:42 Q_and_A | yossi | Questions | Přečteno: 1573× | Komentářů: 54, poslední 4. 10. 2010 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Ahoj,

    momentálne riešim dilemu - voľba nového telefónu.

    Bič na uživatele sdílené MySQL

    28.9.2010 12:49 Zdendův blog | Zdeněk Burda | Linux | Přečteno: 2038× | Komentářů: 17, poslední 30. 9. 2010 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    MySQL databázi použiváme jako hlavní (a posledních pár měsícá jedinou*). S konfigurací MySQL pro naše prostředí jsme se za těch několik let co běží už docela poprali, takže nemáme výrazné problémy s výkonem, dostupností nebo zálohama. Co nám dlouho scházelo jsou informace o čerpání prostředků jednotlivými uživateli.

    Aktualizace 10/2011: Skripty jsem vystavil ke stažení.

    Android volba tabletu

    28.9.2010 11:58 gtz | gtz | linux | Přečteno: 2195× | Komentářů: 32, poslední 4. 10. 2010 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Od mého kamaráda vzešel požadavek na nějaký tablet s Androidem, jak jsem se díval existuje
    spousta levnějších i dražších tabletů jsou na ně rozporuplné recenze a proto jsem se chtěl zeptat na Vaše doporučení.

    Sbohem a šáteček

    28.9.2010 00:22 LL | Leoš Literák | Abíčko | Přečteno: 10538× | Komentářů: 219, poslední 15. 10. 2010 | Hodnocení: 92 % (49 hlasů)

    Chci se s vámi rozloučit. Aktuální dění mi nedává důvod se vracet. Abíčko jsem v různých podobách dělal od vysoké školy, je to moc dlouhá doba. Teď už s ním ale nemám nic společného, takže je zbytečné posílat mi další bug reporty.


    Pro mé věrné čtenáře

    27.9.2010 22:33 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1505× | Komentářů: 304, poslední 3. 10. 2010 | Hodnocení: 35 % (17 hlasů)

    Tento blog není recept, jak se stále obtěžujích lidí zbavit,ale jde jen o to položit pár otázek, na které si každý odpoví sám.


    Šifrovaný Jabber s GPG v Pidginu

    27.9.2010 22:33 Jenda | Jendа | Paranoid | Výběrový blog | Přečteno: 2050× | Komentářů: 7, poslední 28. 9. 2010 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Komunikace s XMPP serverem je sice často šifrovaná pomocí SSL, nicméně server na zprávy vidí, takže i když jsou oba chatující uživatelé připojeni ke stejnému serveru, útočník na něm může pořád poslouchat. A u serveru umístěného kdesi v datacentru se těžko zabezpečuje fyzická bezpečnost. Tak proč nešifrovat end-to-end?


    shani se nick Matlák

    27.9.2010 20:18 Tricka_KU_Brno | maga | Komentářů: 16, poslední 3. 10. 2010 | Hodnocení: 33 % (6 hlasů)

    Cau, uzivatel Matlak pls ozvy se na martin(kysela rybicka)gajdostin.com. Tvoje tricko KU je v Brne


    Koupil jsem Nokii C5

    27.9.2010 19:49 Jary má blog | Jary | Přečteno: 6469× | Komentářů: 27, poslední 12. 11. 2011 | Hodnocení: 75 % (8 hlasů)

    Už je to asi měsíc, co mám Nokii C5. V tomto článku byste se měli dozvědět něco o tom, jaká je. Budu dost porovnávat s Nokií 3310, protože s ní mám dlouhodobou zkušenost.

    Kočičí neštěstí

    27.9.2010 12:41 Sick Mind | danaketh | nářky | Přečteno: 1714× | Komentářů: 40, poslední 13. 10. 2010 | Hodnocení: 70 % (10 hlasů)

    Zjišťuju, že tady je dost kočičáků co se dělí o fotky svých nebo cizích mazlíčků.

    Malá polemika s divákem

    27.9.2010 01:24 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1214× | Komentářů: 101, poslední 28. 9. 2010 | Hodnocení: 29 % (14 hlasů)

    Pane Jílku,raději se v tom už nepitvejte. 1)Dotyčného jste neznal,nebyl Váš klient,jeho číslo jste neměl ve svém seznamu klientů 2)Řekněte mi,to byla klika,že se omylem strefil do čísla terapeuta Jílka zrovna když mlel z posledního
    Prosím Vás,co je z toho k použití pro člověka,který není terapeutem? Když mi omylem pošle SMS feťák,že chce skončit se životem,tak vyťukám 158 a dám jim jeho číslo.Tím normální dement z ábíčka a ostatní se standardním i nadstandardním intelektem nemůže udělat nic víc. Ovšem,terapeut Jílek může udělat další kroky o kterých píše.Kolik takových omylů se stane,kdy feťák v posledním tažení pošle SMSku přímo terapeutovi ze závislostí?


    Momentky - série VIII. - barvy

    26.9.2010 22:48 JKR | jyrki | Kočky | Anketa | Přečteno: 1636× | Komentářů: 39, poslední 28. 9. 2010 | Hodnocení: 100 % (4 hlasů)

    V dnešních kočičích momentkách Vám představí své barmské kočky seskupené dle barev. Dnes jsem totiž měl štěstí a povedlo se mi vyfotit skupinky hnědých, čokoládových a červených barem. Poslední momentky jsem udělal krátce po narození mého vrhu "D", tyto jsou naopak asi poslední před tím než se mi koťata rozutíkají do nových domovů.


    Fotbalový klub vs. Stát

    26.9.2010 20:51 pozor | linear | Přečteno: 1304× | Komentářů: 49, poslední 29. 9. 2010 | Hodnocení: 47 % (17 hlasů)

    V dnešním pořadu OVM na ČT24, kde hlavním hostem byl ministr financí Kalousek (vzděláním chemik) jsem se poněkolikáté ujistil že náš stát je trvale řízený amatéry, populisty a alkoholiky bez jakýchkoliv manažerských zkušeností ze soukromé sféry nebo schopnosti naslouchat radám z úspěšnějších států. Proto se zde budu zabývat srovnáním řízení špičkových fotbalových klubů, což se všeobecně považuje za nejúspěšnější firmy vedené nejlepším managementem s naší státní správou která působí dojmem chaotického zkorumpovaného podniku dva dny před bankrotem.

    Chromium - vlastní build

    26.9.2010 20:00 kecy | MaFy | Moje kecy | Komentářů: 13, poslední 28. 9. 2010 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Zdravím,

    mám tu pár věcí k vyřešení, které nechci dávat do poradny...

    1) Jak veliký rozdíl je mezi prohlížeči Chromium a Chrome. Zajímá mě hlavně rozdíl ve vykreslovacím jádru, JavaScript jádru a prostě v těch "vnitřnostech".

    2) Máte někdo zkušenost s vlastním buildem Chromia (Chromu)? Chtěl bych vytvořit rádoby "terminál". Prostě jen okno bez věškerých menu, lišt a věcí kolem. Prostě aby uživatel mohl pouze prohlížet obsah, který bude pevně nastaven v nějaké konfiguraci, takže ani žádně klávesové zkratky. Ale zároveň bych rád zachoval jádra a aktualizaci jádra. Myslíte, že je něco takového možného?

    Všem předem děkuji za reakce ;-)

    Přeji krásný zbytek neděle....

    MaFy

    Oprava Yakumo QuickStick DVB-T pod linuxem

    26.9.2010 14:26 Vejšplechty | Petr Tomášek | Hardware | Přečteno: 1583× | Komentářů: 6, poslední 26. 9. 2010 | Hodnocení: 89 % (9 hlasů)

    Jak jste si možná někteří všimli, hledal jsem tu před pár dny pomoc ohledně svého chcíplého USB televizního adaptéru „Yakumo QuickStick DVB-T“. Na základě odpovědí v poradně, trochy googlování a kapky programování se mi podařilo zmíněný adaptér nakonec úspěšně přívést znovu k životu a to sice bez použití Windows. Zde je návod, co s tím.


    Fotky ze včerejšího srazu ABCLinuxu v Olomouci

    26.9.2010 13:05 root_at_heron | Heron | Výběrový blog | Přečteno: 2283× | Komentářů: 39, poslední 30. 9. 2010 | Hodnocení: 86 % (7 hlasů)

    Úspěšně jsme přežili další sraz ABCLinuxu, tentokráte v Olomouci.


    Operátoři jsou předražení ... a novináři tupí

    26.9.2010 11:28 eXtempore | xkesh | perly | Přečteno: 2089× | Komentářů: 60, poslední 28. 9. 2010 | Hodnocení: 73 % (11 hlasů)

    Prostě to v tom Česku koulíme: ochotně platíme vysoké ceny za šmejdy, v novinách, které si hrají na prestižní, píšou matláci...

    x

    25.9.2010 21:34 typeR | typeR | Komentářů: 27, poslední 28. 9. 2010 | Hodnocení: 46 % (13 hlasů)

    x

    Hledá se RSS čtečka umožňující synchronizaci stavu

    25.9.2010 20:56 Zdendův blog | Zdeněk Burda | Diskuze | Přečteno: 1406× | Komentářů: 15, poslední 26. 9. 2010 | Hodnocení: 67 % (6 hlasů)

    Hledám rss čtečku/y, které umožňují snadno synchronizovat stav (ne)přečtených zpráv mezi více počítači a telefonem.


    Perná sobota

    25.9.2010 20:29 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1262× | Komentářů: 157, poslední 28. 9. 2010 | Hodnocení: 71 % (14 hlasů)

    Musím říct, že tak pernou sobotu jsem už dlouho nezažil. Po půlnoci, když jsem napsal své mínění o některých lidech z abíčka a spokojeně ulehl s tím, že sobotu strávím nicneděláním, pouze si půjdu koupit něco pěkného na sebe, pár knížek a projdu se na čumendu po Praze, tak ani jedno z toho nevyšlo.


    K cemu jsou pojistovny?

    25.9.2010 14:50 Gebirgehund | silvershrimp | Zahady | Anketa | Přečteno: 1755× | Komentářů: 73, poslední 17. 10. 2014 | Hodnocení: 89 % (9 hlasů)

    Muj pocit je, ze bezna pojistovna (minimalne v nasi republice) rada dostava penize, ale jak ma neco zaplatit, tak radsi plati pravniky, aby vymysleli, proc to nejde.


    Novější zápisyStarší zápisy

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.