abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1985 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Pedo-anketa

    25.9.2010 01:12 xkucf03 | xkucf03 | Morálka | Anketa | Komentářů: 109, poslední 28. 9. 2010 | Hodnocení: 54 % (26 hlasů)

    Dnes jen velmi stručně. Na dětskou pornografii můžeme mít v zásadě dva názory:

    • Sledování dětské pornografie v člověku podpoří jeho pedofilní sklony nebo z něj dokonce „udělá“ pedofila. V důsledku toho půjde ubližovat dětem v reálném světě.
    • Sledování dětské pornografie bude fungovat jako substitut – úchyl uspokojí svoje touhy u počítače a pravděpodobnost, že bude ubližovat dětem v reálném světě naopak klesne.

    Ke které možnosti se kloníte vy?


    Konec večírku

    25.9.2010 00:40 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1245× | Komentářů: 78, poslední 26. 9. 2010 | Hodnocení: 31 % (13 hlasů)

    Tak těm kreténům, co se tak stupidně rozepisovali na web ČT, admin zkazil plkání o ničem a diskusi uzavřel. Takže se zase budou muset omezit na abíčko a nebo někam jinam. Nijak mě nevzrušovalo, jejich přiblblé dotazování, pouze jim nedocházelo a nedochází, stejně jako na závislosti, že tímhle chováním, kdy otráví pár lidí, co by se rádi zeptali, vyměnili zkušenosti, nebo i třeba nesouhlasili, způsobili jen zablokování diskuse, díky jejich chování znemožnili jiným lidem se doptat jiných terapeutů na jiné pořady než jen se mnou. Sobečtí kreténi, co myslí jen na sebe, na to jak by se ukojili a vůbec je nezajímají potřeby jiných. Tak nějak asi si myslím, že vím kteří to byli a rozhodně tedy nejen v mých očích, ale i v očích jiných jsou místo mne za dementy oni.


    Zákon v2.0

    24.9.2010 23:32 Yet another blog | Martin Doucha | Politika | Přečteno: 1311× | Komentářů: 49, poslední 17. 5. 2011 | Hodnocení: 100 % (7 hlasů)

    Přemýšleli jste někdy o tom, jak dopadne novela zákona k nějakému zdánlivě okrajovému problému, když se k němu politici vrátí s odstupem několika desítek let?


    Potřebujete zkopírovat 60 milionů souborů?

    24.9.2010 15:36 Drobnosti | Cohen | Humor | Komentářů: 35, poslední 26. 9. 2010 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Potřebujete zkopírovat 60 milionů souborů z jednoho serveru s Windows na jiný server s Windows? Pak použijte GNU/Linux. ;-) Na rozdíl od většiny nástrojů pro Windows to cp zvládne, a v konečném důsledku to bude i nejrychlejší.


    Sietova Pohoda?

    24.9.2010 10:23 msk | msk | Přečteno: 2721× | Komentářů: 35, poslední 12. 10. 2010 | Hodnocení: 100 % (7 hlasů)

    Nie, nebude sa jednat o zapisok, ako si network admin vsetko nastavil a pripravil tak, aby nemusel pohnut prstom a mal pohodu.

    Internet 2.0 založ(í/ili) pedofilové

    23.9.2010 18:14 Bystroushaakův blog | Bystroushaak | Obecné IT | Přečteno: 2548× | Komentářů: 26, poslední 28. 2. 2011 | Hodnocení: 68 % (22 hlasů)

    Snad každý si musel všimnout, že poslední dobou není cenzura informací ve svých různých podobách nic výjimečného. Cenzurují snad všichni větší poskytovatelé, cenzurují provozovatelé jednotlivých webů (i když zde je to většinou pouze snaha odehnat trolly), cenzurují státy.
    Spousta politiků si myslí že ví lépe co je pro vás dobré, co ještě zvládnete a co ne. Kupodivu, většina lidí s nimi z různých důvodů souhlasí. Cenzura je prostě moderní a pomalu se stává nedílnou součástí našich životů.


    Rovná daň z příjmu je ve své podstatě degresivní daní

    23.9.2010 18:02 Nicky726 | Nicky726 | Ostatní | Přečteno: 3475× | Komentářů: 241, poslední 29. 9. 2010 | Hodnocení: 59 % (17 hlasů)

    Neměje co dělat za dlouhé cesty vlakem, jal jsem se uvažovat... Rýpnu si tedy do zdejších čtenářů nelinuxových blogů úvahou o ,,rovné`` dani z příjmu.


    Zpověď pedofila

    23.9.2010 16:13 Anonymous | Locke | Přečteno: 7578× | Komentářů: 349, poslední 6. 3. 2013 | Hodnocení: 94 % (47 hlasů)

    O dětské pornografii se v poslední době často mluví, obzvláště viditelné začínají být snahy o její zneužití jako zástupného důvodu k zavádění cenzury. I pouhá zmínka o ní vyvolává v lidech silně negativní emoce a hněv. Pedofil je dnes něčím jako v temném středověku čarodějnice a téměř každému se jen při vyslovení toho slova zatmí před očima a není schopen dalšího racionálního uvažování. Já nedávno pod jedním blogem o schválení zákona zakazujícího držení dětské pornografie narazil na zpověď jednoho takového pedofila a chci se tu s vámi o ní podělit. Je to zajímavé čtení a přestože sám pedofil nejsem, musím říct, že s tím člověkem silně soucítím a je mi ho líto. Plně souhlasím prakticky se vším co napsal. A jaký je váš názor na tento text?


    Občas to není procházka

    23.9.2010 11:53 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1123× | Komentářů: 85, poslední 26. 9. 2010 | Hodnocení: 33 % (9 hlasů)

    Jsem včera vyzvedl další čtyři díly „Ze závislosti do nezávislosti,” abych mohl vybrat, který z nich promítnu na uvítání své nové knihy „Lidé a manipulace,” které bude 5.10 ve Kbelích. Česká televize podpořila nápad, aby se uvedlo souběžně pokračování cyklu a knihy. Jsme rád, že můj nápad sloučit uvedení seriálu a uvítání knihy bylo přijato. Sice na to musím sehnat peníze, nebo pokud neseženu, zaplatit ze svého, ale zdá se mi i kdybych do celé akce měl investovat své peníze, že je taková akce pořád pro mne výhodná. Česká televize dodá jen ten jeden díl. Inu jsem fakt kapitalista. Knížka se od minulého týdne docela slušně prodává. Zřejmě brzy budu dělat dotisk. Navíc, je zde takový fenomén, že s novou knihou se objevuje zájem i o starší knihy. Těch už také moc nemám. Lidé si kupují někdy všechny najednou.


    Blesk už to ví, a co vláda?

    23.9.2010 08:39 eXtempore | xkesh | politika | Přečteno: 2045× | Komentářů: 98, poslední 26. 9. 2010 | Hodnocení: 80 % (15 hlasů)

    Na včerejší schůzi trockistické revoluční buňky (to aby si pan Jílek mohl následující zápis pohodlně zařadit:-)) jsme studovali tiskovinu poněkud neobvyklou. Jelikož úkolem skutečného bulváru není politická propaganda (na rozdíl od bulváru nejserióznějšího), ale šokovat, konečně vytáhl tentokrát Blesk i naše zdejší oblíbené téma: spoření na důchod. A co se všichni náruživí čtenáři dozvěděli?

    Depresivní nesmysly I.

    23.9.2010 00:42 Extreme_Fails | Matt Bown | Deprese | Přečteno: 2164× | Komentářů: 37, poslední 11. 10. 2010 | Hodnocení: 100 % (27 hlasů)

    Je tu zase půlnoc. Poslední sklenka z celej flašky kyselého moravského vína z poloviny vypitá. Nejsem ani moc nalitej. Což je docela škoda. Aspoň bych zapoměl na tu zkurvenou depresi, do kterej sem se dostal po první sklence.


    Desky, procesory a overc(l)ocking

    22.9.2010 23:43 BLB | =^..^= AmigaPower® | moje já a linux | Přečteno: 1076× | Komentářů: 45, poslední 24. 9. 2010 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Padla mi moje deska ABIT NF7-S, takže jsem se musel porozhlédnout po nějaké náhradní. Dalo by se to nazvat "začátek konce".

    UOHS: Win7 nejdou Lenovu vratit! SOS: Win7 jdou vratit!

    22.9.2010 19:58 dumblog | dumblob | Lenovo refundace | Komentářů: 107, poslední 26. 10. 2010 | Hodnocení: 89 % (9 hlasů)

    Pokracovani sagy o vraceni Windows 7 firme Lenovo...

    Pridal jsem nejnovejsi informace do puvodniho blogoveho zapisku.

    Vyjadreni UOHS - je to v poradku, Lenovo neporusuje soutez. Neverite? Prectete si jejich oficialni vyjadreni.

    Vyjadreni SOS - neni to v poradku, Lenovo by melo dodrzovat licencni podminky. Muzete zalovat, podat stiznost Evropske komisi atd. To se mi uz libi vice. Oficialni zneni vyjadreni SOS!

    Pro nezasvecene: Cely clanek o (prozatim neuspesnem - ale blyska se na lepsi casy) vraceni Windows Lenovu si muzete precist v mem blogovem zapisku.

    Demonstrace na podporu úspor?

    22.9.2010 14:29 Vejšplechty | Petr Tomášek | Aktuálně | Komentářů: 207, poslední 29. 9. 2010 | Hodnocení: 41 % (29 hlasů)

    Dnes krátce: Nevíte někdo, zda-li se nechystá demonstrace na podporu vlády a jejich úsporných opatření a proti snahu dodborů potopit nás do ještě horší situace?

    Tesat!

    21.9.2010 22:43 Tady je Vencourovo | vencour | MeaningOfLife | Přečteno: 2509× | Komentářů: 206, poslední 30. 9. 2010 | Hodnocení: 82 % (11 hlasů)

    26. září 1938
    Neville Chamberlain: "Nechť sebevíce musíme sympatizovat s malým národem, nemůžeme za žádných okolností zaplést celou britskou říši do války, prostě jen kvůli takové zemi. Jestliže musíme bojovat, pak se musí jednat o závažnější věci."


    HTCSENSE synchronizace obsahu telefonu

    21.9.2010 22:34 gtz | gtz | zajimavosti | Přečteno: 1346× | Komentářů: 13, poslední 23. 9. 2010 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Společnost HTC uvedla na trh nové komunikátory DESIRE HD a DESIRE Z a současně uvedla i nový web určený primárně na synchronizaci obsahu celého mobilního telefonu (hovory,kontakty,sms). Když se na to dívám jak se dívám,celé mi to připadá nějak moc divné. Že by zase další BB?  

    Proposal: sobotní sraz příznivců KERNEL ULTRAS v Praze

    21.9.2010 19:59 variace | Ladicek | na (pseudo)renesanční téma | Anketa | Přečteno: 1206× | Komentářů: 46, poslední 26. 9. 2010 | Hodnocení: 100 % (7 hlasů)

    Jelikož existuje netriviální množství zájemců o trička KU, kteří si to svoje ještě nevyzvedli (seznam v tomhle diskusním vlákně), jelikož existuje netriviální poptávka po srazu příznivců KU (jak zjištěno v tomhle diskusním vlákně) a jelikož existuje netriviální množství lidí, kteří budou v sobotu v Praze (přímo vyplývá z definice), oznamuje se tímto láskám vašim,


    Hledá se notebook

    21.9.2010 15:10 lojdovo | tomboytom-deviant | Internet a počítačky | Přečteno: 1440× | Komentářů: 35, poslední 22. 9. 2010 | Hodnocení: 62 % (8 hlasů)

    Moje známá vypisuje výběrové řízení na notebook/netbook. Hodlám zneužít k tomuto účelu blog, protože si myslím, že jej čte více lidí, než poradnu.


    Konečně registrován!

    20.9.2010 22:36 zlodej_casu | PepaSFI | Přečteno: 1759× | Komentářů: 45, poslední 24. 9. 2010 | Hodnocení: 73 % (15 hlasů)

    Tak panáčci! Po delší době kibicování a rejpání v diskusích jsem se konečně rozkejval k tomu abych se tady zaregistroval.

    Prasklé cyklozvonění

    20.9.2010 22:26 Jenda | Jendа | Misc. | Přečteno: 3242× | Komentářů: 327, poslední 16. 7. 2012 | Hodnocení: 47 % (19 hlasů)

    Byl jsem se poprvé podívat na cyklojízdě. Bylo to zajímavé a fascinující, tolik prasení na silnici jsem ještě nikdy neviděl. Všechno musí být někdy poprvé…


    Pokoj na Strahově, Praha a FEL ČVUT

    20.9.2010 21:39 Blog... | David Watzke | Novinky | Přečteno: 3033× | Komentářů: 53, poslední 22. 9. 2010 | Hodnocení: 55 % (11 hlasů)

    První dojmy z mýho pokoje na 09-Strahov: zkáza, zděšení, sebevražedné myšlenky...


    c

    20.9.2010 20:52 _ | ________________ | xxxx | Komentářů: 18, poslední 22. 9. 2010 | Hodnocení: 67 % (3 hlasů)

    c

    Jeep - demontáž hlavy motoru

    19.9.2010 20:17 Fedora a další... | Dušan Hokův | Jeep | Přečteno: 2850× | Komentářů: 26, poslední 20. 9. 2010 | Hodnocení: 88 % (8 hlasů)

    Z motoru se při volnoběhu ozývalo klapání - zanesené některé ze zdvihátek. Abych se dostal ke zdvihátkům, bylo třeba sundat hlavu motoru.


    Cstring

    19.9.2010 19:05 puppylinux | otasomil | Všechno možný | Komentářů: 52, poslední 29. 9. 2010 | Hodnocení: 100 % (8 hlasů)

    Tápání v C++ a knihovna string.h potažmo zadání do vyhledávače ... C string dává na prvním místě překvapivě tematicky odlišný výstup.

    Nuže posoudit můžete sami třeba zde. Co ještě v té Americe nevypotí za seKSy  výstřelky. Nikterak nechápu jak taková věc může na tělě vůbec držet ... bych se picnul smíchy.

     

    Co vy na to ....


    Pochopení nerovná se souhlas

    19.9.2010 13:20 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1847× | Komentářů: 228, poslední 23. 9. 2010 | Hodnocení: 64 % (11 hlasů)

    Zachytil jsem názor, že někomu porozumět, znamená, přizpůsobit se. Což je obrovský omyl. Někomu porozumět, rozhodně neznamená se přizpůsobit, stejně jako neznamená, souhlasit s jeho konáním. Světem chodí jedinci, kteří říkají něco o lidských právech pro menšiny, což je v naprostém pořádku, ale lidská práva neznamenají automaticky souhlas ze způsobem jejich života, souhlas s vlastním omezením v případě, že onen jedinec, skupina nedodržuje většinové normy.

    Nedeľná chvíľka recenzie

    19.9.2010 09:59 Onééé 2 | kotrcka | Operacne systemy | Anketa | Přečteno: 1318× | Komentářů: 10, poslední 22. 9. 2010 | Hodnocení: 80 % (5 hlasů)

    Ako som tri hodiny inštaloval a hodinu testoval (a potom znižoval tlak krvi).

    Laciná novinařina, aneb špatná zpráva, dobrá zpráva

    18.9.2010 22:36 FUD: Férový Uživatelův Deníček | Platonix | Nezařazené | Přečteno: 1821× | Komentářů: 94, poslední 25. 9. 2010 | Hodnocení: 100 % (16 hlasů)

    Při pravidelném pročítání českým internetovým tiskem jsem narazil na článek paní Jany Machálkové uveřejněný na webu Hospodářských novin. V tomto stručném článku paní autorka nenechává na českém školství ani nit suchou. Zdrcující kritice podrobuje celý systém českého vzdělávání.


    Důchodová reforma počesku II

    18.9.2010 13:48 eXtempore | xkesh | politika | Komentářů: 40, poslední 20. 9. 2010 | Hodnocení: 67 % (6 hlasů)

    V návaznosti na předchozí zápisek jen odkaz na názor "bývalého generálního ředitele životní pojišťovny Wüstenrot, nyní vedoucího katedry veřejné ekonomiky na Vysoké škole finanční a správní": Nečasova „odpovědná penzijní reforma“ je zcela nezodpovědná, lobbistická. V něm se můžete dočíst ledacos z toho, o čem se na téma důchodové reformy diskutovalo zde.

    Česko-německý GPL slovník

    18.9.2010 12:19 Jenda | Jendа | Linux | Přečteno: 2771× | Komentářů: 66, poslední 27. 9. 2010 | Hodnocení: 75 % (8 hlasů)

    Oznámení nového projektu.


    Haiku : Vlastný Build.

    18.9.2010 00:53 lukolve | lukve | Přečteno: 1371× | Komentářů: 21, poslední 19. 9. 2010 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Haiku : vlastný build<br><break>


    Zdá se že adminovi došla trpělivost :-)

    18.9.2010 00:46 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1961× | Komentářů: 128, poslední 21. 9. 2010 | Hodnocení: 48 % (23 hlasů)

    Diskuze mne zaujala a dala jsem si práci vyguglovat informace o p.Jílkovi. Podle svých vlastních údajů nemá žádné dokončené vzdělání ani VŠ, ani s maturitou, jeho terapie je podnikání na živnostenský list jako poradenství. Uvádí 3 x rozvedený, původně alkoholik a feťák - je to skutečně pro TV správná kvalifikace pro rady rodinám. Možná jeho praktické životní zkušenosti vyhovují pacientům v blázinci, ale veřejno-právní TV by snad měla dělat pořady s někým kvalifikovaným víc, než vlastními životními propadáky. Ale jde jen o můj názor, pochopitelně mne nikdo nenutí se na ty pořady dívat.

    Novější zápisyStarší zápisy

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.