Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Opět uplynul nějaký čas a protože se v rámci multijazyčné wiki kterou spravuji objevili i první cizinci se zájmem o aktivní spolupráci, nastal čas, abych připravil k překladu manuálové stránky o tom, jak se obsah multijazyčné wiki tvoří.
Možná to někomu přijde jako volovina, ale mně v Gimpu dost chyběla funkce, která by umožnila rychle a jednoduše setřídit vrstvy podle abecedy.
Slíbený mailový adresy spolupracovníků MeSES + iniciativy sních. Dělejte si s tim co chcete ;D ;D
Šlesvicko-Holštýnsko (spolková země Německa) oznámilo přechod na Linux a LibreOffice.
Uplynul další rok. Babišovi a jeho pohůnci víc a víc vyostřují situaci a svoji nekompetentnost maskují přebíráním modelů ze zemí, které mají dělat co samy se sebou. Totálně rezignovali na smysluplné řešení situace. Bodejť, od zastánců povinné vakcinace můžeme očekávat, že by přiznali svoji že to není správná cesta, protože by si tím pro sebe rovnou umetli přímou cestu do báně. Jediné nač se zmůžou, je ještě větší tlak na neočkované.
Prý jsou nyní mezi prostým lidem velice populární krajské hygienické stanice, tak jdu také s dobou .
Svého času vznikl systém "PES", který byl zaveden ministrem tuším Blatným. Když odhlédneme od politiky, kterou se tady zabývat nechci, tak jsem na něm viděl dvě úplně nezávislé pozitivní věci - jednak se snažil zavést nějaký systém do naprostého chaosu (ale to je politika, takže to hned opouštím) a taky se mi hrozně líbily ty piktogramy k jednotlivým stupňům / barvám psa - jak se ten pes tvářil, to bylo úplně skvělé. Prostě mám rád psy.
Ti všichni mohou být v určitém oboru odborníky. Za odborníka je všeobecně považována osoba, která má široké a hluboké znalosti určitého oboru. Správně bychom tedy asi měli spíš hovořit o obornících, ale nešt. V poslední době se média odborníky jen hemží. Hlavně jejich odrůdami všeobecně zahrnovanými do škatule vědec.
toť aktuální otázka a souhrn pár aktuálních setkání a projektů.
Potřeboval jsem po delším čase přejet nějaké soubory přes svůj skript djvutool
, když tu na mě začala konzole opět pindat, že příkaz tempfile
je deprecated, tak abych místo něj použil mktemp
. Ok. Tak jsem skočil do repozitáře kde ho mám a zjistil, že jsem do něj už v minulosti udělal několik drobných změn, které jsem ale necommitoval. Byly to drobné úpravy, ale vzájmně nesouvisely. Tak jsem je chtěl commitnout samostatně.
Věříte na duchy? Já tedy ne, nicméně věřím na profesionální lovce duchů .
Myslím, že by něco takového mohlo skutečně fungovat. Nenašel by se zde dobrovolník ochotný obětovat zrak v zájmu vědy?