Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Na niektoré novinky C++ sa zvyká ľahko, napríklad std::function, std::span, std::string_view, concepts, pretiahnuté (Slováci, nesmejte sa) pipe operátory, coroutines atď., ale sú veci, pre ktoré nachádzam v praxi využitie len ťažko. Napr. std::move alebo r-value referencie. Vždy, keď ma napadne použiť napr. std::move, tak to vlastne ani nemá moc veľký zmysel. Pri návratových hodnotách to optimalizuje kompilátor používajúci RVO a keď tam použijem move sémantiku, tak by som správnej optimalizácii mohol skôr zabrániť zabrániť.
dhcp-option DNS 10.20.n.n
.
Nejenom v Polsku je ohledně vlaků veselo, vlaky výrobce Newag jezdí i u nás .
🇮🇱 Pomůžeš králi Davidovi vyhnat z Jeruzaléma všechny zlé duchy? (tutoriál jak si jako v céčku s pomocí knihovny raylib vyrobit uplně supr akční horrorózní plošinovku (se soudruhem Kolybáčem v hlavní roli 😛 😛 😁 😜)) 🇮🇱
Zdejší blogy jsou poslední dobou dost nuda. Pořád nějakej blbej komiks, tu a tam něco mezitím. Tak k té nudě přidám také jeden kousek, když už jsem si před časem odebral práva vydávat texty na tyDIITu (aby tam zas někdo neměl kecy v diskusi, byť už v tamní redakci 6 let nejsem).
Tak nám zrušili uložto. Škoda, tam jsem rád chodil nakupovat multimediální obsah - vše bylo zdarma .
Internetové úložiště Ulož.to Disk od prosince nebude umožňovat stahování souborů, které si na něj uživatelé sami nenahráli. Důvodem změny v možnosti stahování souborů je nová evropská legislativa. Ulož.to to oznámilo v tiskové zprávě. Změny se podle provozovatelů Ulož.to týkají pouze cloudového úložiště Ulož.to Disk.
Na jeden okultný rituál, potrebujem meč
Viete poradiť, alebo nemáte niečo doma? na povale a chcete sa toho zbaviť? Pozeral som na Ali a Amazone, ale tam sú ozajské meče tak za 150 - 300€, to je mooc. Som ochotný obetovať max 50€
Môže to byť napodobenina, ale aspoň trochu použiteľná napodobenina, nech to neni len hračka. Niečo v západo-európskom / vikingskom štýle. Na čepeli môžu byť trebars runy, pentagram, aegishjalmur, strom života, valknut, alebo také tie keltské či nordické ornamenty - na tom mi až tak nezáleží, hlavne aby to bolo pekné, aby som sa s tým vedel dobre stotožniť a smerovať cez to energiu...
nechcem katanu, ani zahnutú šablu, ani nič v modernom štýle, ale niečo ako napodobenina zo stredovekej západnej / severnej európy. Niežeby na tom záležalo ale človek si lepšie vytvorí vzťah k veci, ktorá v ňom vyvoláva pozitívnu emóciu.
Hledal jsem možnost, jak sledovat logy, kreré vytváří python přes logger logging
. Programy tail
, more
a všechny ostatní metody nesplňovaly moje požadavky ( nebo neumím číst man
a google ).
V hororech se duchové často projevují blikáním světel, hrůzostrašným vměšováním se do telefonních hovorů nebo vstupováním do obrazovky televize. Ale žádný učený z nebe ještě nespadl a tito duchové se dozajista v technice vyznají - domnívám se, že tito duchové museli být zaživa lidé z oboru. Nikdo mne například nepřesvědčí, že ve filmu Poltergeist strašili nějací duchové z indiánského pohřebiště, vždyť ti by o přijímači televizního signálu nevěděli naprosto nic .
Před 60. lety byl dohotoven první 'stolní počítač'. Krátká retrospektiva z dob počátku vývoje IT.
Tak se mi zdá, že libtardi přistupujou odlišně k válce na Ukrajině a válce v Izraeli. ( v blogózním zapisku budu psát slovo 'palestina' s malým pismenkem na začátku a o palestincích budu mluvit jako o horších hmyzu. Když se takle piše Rusko a o rusácích se mluví jako o filckách a švábech, jak máme pak jako psát o palestinský verbeži, která dělá to, co dělá 😁 🙄 😁 🙄)
Když Canonical odstranil z webu Ubuntu 23.10 kvůli hate speech v ukrajinském překladu instalátoru, který byl plný řekněme barvitých výrazů, že jste si také mysleli, že jde zase jenom o nějakou hloupost na úrovni "blacklist" nebo "slave-master"?
Zkušenosti s "chytrou" žárovkou asi většinou máte. Ale chtěli byste mít doma nainstalovanou nějakou skutečně chytrou žárovku?
Byla představena nová propagační identita Univerzity Karlovy (YouTube).
Když jsem na chatu open.ai generoval text, jehož fragment je použit na třetím obrázku, tak umělá inteligence nabídla, že pro mne celou operu prozkoumá "z hlediska umělé inteligence (UI) a počítačového zpracování přirozeného jazyka (NLP)". Já si pomalu začínám myslet, že po mně ta věc jede .