Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Počátkem dubna tohoto roku jsem zde publikoval blogpost, ve kterém jsem zpracoval měsíční počty úmrtí za uplynulých 28 let. Za rok 2020 tehdy ještě žádná data k dispozici nebyla, takže jistou rekapitulaci je možné udělat teprve nyní.
Dnes vám lékař může poslat tzv. eRecept jako SMS na mobil. Jedná se o krátký textový kód, který ukážete v lékárně a na základě něj dostanete léky. Aby to bylo pohodlnější, používají se QR kódy – SMS obsahuje odkaz na www stránku receptu, kde se tento kód zobrazuje. Je tu ale jedno úskalí: tato stránka je pouhý zobrazovač QR kódů a neprovádí téměř žádné kontroly (asi jen ověří délku řetězce a nějaký ten regulární výraz). Pokud byste si tedy chtěli např. eRecept vytisknout (v lékárně pak jen předáte papír, nemusíte tam manipulovat s mobilem nebo ho vůbec nosit s sebou) a kód z mobilu do počítače opisovali, tak vám stránka na doméně epreskripce.cz
klidně zobrazí nesmyslný kód s překlepem nebo jinou chybou.
Zdravím, tak je to tady.
Po X měsících či týdnech jsem se dokopal a do jednoduché čtečky RSS/ATOM kanálů, RSS Guard, se dokutálela várka oprav a sem tam i nějaká ta nová featura.
Dell plánuje vybavit novou řadu svých notebooků tlačítkem soukromí, které umožní vypnout napájení vestavěné kamery a mikrofonu. A co Váš podnik, dovoluje Vám použít tlačítko soukromí? Však víte, podnik .
V sobotním příspěvku Kdo si hraje, nezlobí (se), aneb výuka architektur počítačů v krizi se chceme podělit o zkušenosti s výukou Architektury počítačů v minulém semestru a otevřít prostor k diskuzi i experimentování.
Je to víc než týden, co jsem naposledy šťouchnul do vosího hnízda a v mailu se mi nahromadilo několik linků, které mě nějakým způsobem zaujaly.
Tématem letošního CTF The Catch kupodivu nebyl folding, ale ransomware.
Pokud vás tohle téma ještě nepřestalo bavit a chcete k němu něco říct, myslím, že by pomohlo dát diskusi nějakou strukturu. Měli bychom rozdělit jednotlivé argumenty a komentáře do kategorií podle toho, zda pomáhají ekonomice (méně ekonomických škod) nebo1 zdraví (méně nemocných a mrtvých) a podle toho, zda jde o opatření, které (by) měla udělat vláda, nebo zda jde o věci, které by měl dělat či nedělat každý z nás, ať už jako občan, zaměstnanec nebo podnikatel. Tím nám vznikají čtyři kvadranty. A protože to má i časový rozměr, je těch kategorií osm. Můžeme komentovat chyby, které se staly v minulosti (a udělala je buď vláda nebo občané) a nebo navrhovat, co by se mělo dělat teď a v budoucnu. Níže jsou kategorie ve dvou tabulkách označené písmeny.
Pravděpodobně víte, že existuje kouzelný packet, kterým lze zapnout vypnutý počítač v LAN. Ale možná jste ještě neslyšeli o kouzelném packetu, který dovede operační systém počítače přimět k pádu. Tuto novinku má bohužel zatím implementovanou pouze operační systém z Redmondu .
Zdá se, že tato válka nikdy neskončí. Nemám na mysli COVID, myslím boj za oslabení šifrování.