Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Jsou to pouhé 3 dny co mi chcípl můj nejmilovanější....Sice stařičká Nokia 3100 ale vystačil jsem si s ní na 3 roky.Nyní stojím před velkým rozhodnutím - svátek se blíží tak jaké nové žezlo si pořídit.Líbí se mi Nokia 6310i - stará ale hezká.Nebo nějaké véčko... Rád bych zde uvítal nějaké tipy nebo zkušenosti s telefony :)
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Před nějakou hodinou jsem si vzpoměl na starý dobrý Fallout a ve spojení s Enya-ou se ke mě dostavilka podivná nostalgická nálada. Celej tenhle post je o hrách, o hrách když začínaly a já byl na rozdíl od svých vrstevníků u toho, byl to doslova ZLATÝ VĚK.
Možná si někdo vzpomene, že koncem ledna se ve večerním zpravodajství ČT (pořad Události) objevila reportáž, která byla zjevnou propagací systému Windows Vista. Protože se mi nelíbí, když se z koncesionářských poplatků financuje propagace produktu soukromé firmy, podal jsem stížnost k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Včera mi přišla odpověď.
Dnes jen krátce. Cesta do WTF a zase zpátky aneb jak je Qt4 chladné a vládnoucí.
Tak tentokrát len veľmi krátky zápis s celkom kurióznym obsahom - na webe Windows Marketplace Microsoft ponúka na stiahnutie aj Ubuntu.
Prekvapivo sa mi však nepodarilo nájsť Suse, ani Linspire, zástupcovia ktorých nedávno podpísali dohodu s Microsoftom. /čo samozrejme nemusí nijako súvisieť/
Je to par dni, co jsem zacal podrobneji zkoumat GNOME. Predni vyvojar tohoto prostredi Miguel Icaza je povazuje za prostredi pro uplne BFU, a za timto ucelem je take navrhovano... A s cim jsem se dnes potykal ja?
Musím se přiznat, že jsem poslední asi tři-čtyři týdny pravidelně četl televizní program na čtvrtek. Tedy vykonával činnost, na kterou bych asi za normálních okolností ani nepomyslel. Televizi vidím akorát tak když v ní běží zprávy nebo vyjímečně, když nemám co jiného na práci. Ptáte se, co mě k takovéto aktivitě vedlo?
Když jsem před nedávnem četl o křesťanské snaze vytlačit z polských škol Kafku a další "nevhodné"autory, netušil jsem, že se jedná jen o vrcholek ledovce. Skutečnost je mnohem horší:
Stejně represivně působí návrh zakázat školákům, aby se večer potulovali venku. Od nového školního roku mají vycházet jen v doprovodu dospělých. "Zakázané hodiny jsou jedinou možností, jak zabránit dětem, aby se opíjely na diskotékách. Počet případů, kdy se studenti vybourají v autě, stoupá,“ argumentoval ministr školství Roman Giertych, z jehož dílny pochází většina kontroverzních návrhů.
...a mnoho dalších zajímavostí. Jak z nacistického Německa. Ale co čekat od náboženství, jehož hlavou je bývalý nacista?
Tady na ábíčku jsem zaregistrovaný už přez 3 roky, že začátku to bylo nejlepší místo, kde hledat radu ohledně linuxu. Na všechno se našla odpověď.
Stál jsem mezi dvěma. U pokladny. Ta přede mnou kolem dvaceti pěti, černá jak uhel. Černá a krásná. Zřejmě z Etiopie. Ta za mnou, blondýna, dlouhé vlasy skoro do pasu. Tak ke třiceti. Stál jsem a prohlížel si je obě. Bylo se na co dívat. Vysoké, štíhlé a neskutečně „nemravně ” velká prsa. Obě. Krásně nemravné. Stál jsem mezi ni mi a dumal. Dumal nad tím jak se ubránit tomu biologickému útoku, který mě nutil po nich pořád se dívat. Nakonec na mě přišla řada, černá kráska mezitím zaplatila a odešla, tak jsem tam aspoň zapomněl chleba. To jsem celý já. Koukám po holkách a pak nemám chleba. Po odchodu černé krásky jsem se díval alespoň po té blondýně. Přišel jsem na to, že nemám chleba až když jsem dorazil domů.
Ahoj / Dobrý den všem,
pořídil jsem si novou pracovní stanici:
Dell Dimension 9200 CPU: Intel Core2Duo EN6600 (2,4 GHz) RAM: 2 GB DDR2 dále deska INTEL chipset 965 ,SATA disk, NVIDIA 7900GS
Takže oč tu vlastně jde?
Nainstaloval jsem si Debian Etch amd64, ale mám potíže s Acrobatem a Flashem, to nejsou vcelku nepřekonatelné potíže, ale hlavní problém je v Eclipse a to přesně s pdt-all-in-one-S20070611_M1-linux-gtk.tar.gz, který je pro 32 bit systém, stáhnul jsem si tedy nejnovější Eclipse 3.2.2 s podporou amd64, ale PDT plugin pro vývoj PHP se mi nepodařilo začlenit. Součástí balíčků Debianu Eclipse je, ale výsledek s integrací PDT pluginu byl stejný. Bez funkčního Eclipse mi pracovní stanice slouží tak akorát jako poněkud dražší přehrávač videa a hudby, cože se mi nelíbí.
To byste nevěřili, jak je vzhled důležitý. Mé první Ubuntu (6.06) jsem si instaloval z části proto, že se mi děsně líbilo to oranžové téma a hezké ikonky. Hnědý vzhled předchozích Ubuntu byl pro mě stěží akceptovatelný, to bych raději zůstal u starého dobrého Debianu, který žádnému divokému "rebrandingu" nehoví.
Proto jsem zpozorněl, když jsem uviděl skrínšoty s Fedory 7. Za časů svého Debianu jsem měl přeci jen tendenci považovat Fedoru za ne příliš stabilní pískoviště pro RHEL. Se svým systémem jsem dost spokojen, žádnou evakuaci neplánuji, ale ta modrá krajina, ty balóny a ještě hezky udělané téma do GRUBu! Kupka to sice není, ale zajímavé mi to přišlo.
Tak je to tu... Tesne po Shuttleworthovi take Frantici bouchli do stolu a poslali Gatese s Ballmerem tam kde slunce nesviti :) Pote co jsem zformatoval Microsoft Novell SUSE Winux se stala Mandriva moji klicovou distribuci a neprestava me stale prijemne prekvapovat. Jsem zvedav jak se nam trh rozdeli na "ty dobre" a "ty spatne"... at uz z pohledu Microsoftu nebo nas uzivatelu....
http://www.mandrivalinux.cz/mandriva-se-dnes-vyslovila-proti-patentovym-narokum-microsoftuJedna věc, která linuxu chybí jsou testy softwaru. BFU, který se dostane k linuxu, neví jaký software je pro něj dobrý. Musí zkoušet všechny programy pro daný účel, než zjistí, jaký mu vyhovuje a nebo zůstane u prvního na který narazí...
Chtělo by to něco jako nabízí časopis Chip (poslední dobou mě tedy například při testu VideoLANu pro poměrně nadzvedl mandle, ale jinak nabízí velmi dobré srování programů)... pro Windows. Srovnání vlastností programů (nejlépe v přehledných tabulkách). Testy rychlosti a stability Jde o to, že to musí provádět osoba, která není zaujatá, což je poměrně problém, jelikož pod linuxem se najde(podle toho co tak vidím) velmi málo lidí, kteří nemilují jednu věc a nenávidí druhou(Gtk2 vs Qt, KDE vs Gnome)... Jinak takovéhle testy, by mohli být velmi dobrým vodítkem pro začínající uživatele, kteří neví jaký ten program např. pro přehrávání videa si vybrat...
0K!ASDneska jsem si hral s Ubuntu. Teda spise jsem zkoumal GNOME a k tomu mi slouzilo Ubuntu. Ubuntu pro prehravani pouziva GStreamer... a GStreamer proto, ze to ma GNOME.... To je ovsem neco uplne jineho nez vsechny moje KDE distribuce, ktere pouzivaji primarne Xine. Proc to vsechno pisu???
Poslední dobou se mi začal sekat seamonkey, bylo to vždy při přehrávání některých flashů. CPU na max., pomohl pouze kill. Nakonec jsem zjistil, že to dělala špatně nastavená alsa - zařízení default nebylo funkční (vrtal jsem se do .asoundrc). Po zprovoznění defaultu sekání přestalo a vše jede OK (včetně zvuku ve flashi). Třeba se tato zkušenost bude někomu hodit :)
Před nedávnem jsem si nainstaloval Fedoru 7. Po chvíli používání jsem si ji oblíbil, ale jednoho dne jsem myslel, že to zakopu. Povolil jsem větev testing v oficiálním repozitáři i v Livně. A Amarok stávkoval, že nemůže přehrát MP3. Po chvíli jsem vykoukal, že xine-lib z oficiálního repozitáře je verze 1.1.7 a xine-lib-extras-nonfree 1.1.6. Tak jsem je sjednotil vypuštěním Fedory testing na jednotnou verzi a běhalo to v pohodě.
A nadešel večer. Pustil jsem update, a za chvili to zase nehralo... už jsem myslel, že Fedora půjde z disku pryč, když si všimnu že tentokrát je xine-lib 1.1.6 a nonfree 1.1.7. No naštvalo mi to, ale bylo to vyřešený rychle. :-D
PCLinux z pohledu dlouhodobého uživatele, aneb půjdeme trochu do hloubky, připravte si speleologické náčiní. Nadčasový a objektivní pohled místo rychlokvašených článků končících instalací na harddisk a několika screenshotů Synapticu a radou jak lokalizovat. Zmíním klady i zápory se kterými jsem se setkal.
Kedze pre Fedoru 7 v rpm.livna.org nie je fgrlx, pretoze 8.36.5 sa neznasa s xsever 1.3 a pri 8.37.6 nechodi pod Fedorou ani 2D driver nie to este 3D (aspon podla phoronix), tak som sa zacal hrat aspon s r300 opensource driverom.
Bohužel. Musím konstatovat, že Dreamlinux je (alespoň pro mne) naprosto zběsilý.. Welcome in Helllinux..
Nejak se nemuzu zorientovat v problematice velkeho hitu poslednich dnu a tou je "mono". Nejsem programator, takze technicke aspekty necham stranou, neb priznam se bez muceni, nemam o tom ani sajnu :-). Co me ale zarazi je, ze si nekdo dobrovolne do svobodneho a otevreneho systemu pasuje kukacci vejce v podobe patenty pokryte variace na .NET od Microsoftu. Cely uspech tkvi na jakemsi prohlaseni Microsoftu o tom, ze povoluje vyuzivani teto technologie pod "rozumnými a nediskriminujícími" podminkami. Co to jsou za podminky??? Zkusenost me uci, ze Microsoftu nelze verit ani nos mezi ocima a nediskriminujici podminky se muzou menit stejne rychle, jak se bude menit podil Linuxu na desktopu.... Asi mi unika spousta souvislosti, ale pripada mi, ze tady se musel nekdo ocividne zblaznit.....
Vlastne, kdyz o tom tak premyslim, mono tlaci hodne Novell ze? Tak ted uz mi to zapada :-)Česká tisková kancelář se občas pokusí ke své zprávě zveřejnit doplňující videozáznam a to i pro „podřadné“ neplatící uživatele.
Jsem pomerne novym majitelem telefonu Samsung E250V (od Vodafone, k pausalu). Za svoji cenu toho nabizi pomerne hodne, ale o tom psat nebudu a nechci. Trapila me jedna vec, stahovani java her a aplikaci.
Tise si v poobedove prestavce procitam jeden z IT tydeniku, a tu najednou PRASK! Obrovita reklama pres dve A4, az z toho jde hlava kolem. Vse v barvach Microsoftu, obsahujici logo Novell a dole miniaturni disclaimer, ze Linux je registrovanou ochrannou znamkou Linuse Torvaldse.
Vlastně jsem si včera koupil ještě jednu knihu. Jmenuje se „Zamrzlá evoluce” napsal ji člověk jménem Jaroslav Flegr. Čtu ji souběžně s dříve uvedenou knihou „Nebojte se nepracovat.” Zdánlivě to nejde dohromady, ale u mne je to podobné jako s jídlem. Jednoduše zkombinuji, některé takzvaně nekombinovatelné potraviny, a čekám co se stane. Zastávám názor, že pokud je to jedlé, nemůže se stát zhola nic. Riziko kombinace se spíš týká týká spíše střetu s tradicí než nemožnosti. Zatím jsem nepozoroval nikdy příliš zvláštní účinky. Připouštím, že jsou jedinci, jež mají potíže, ale myslím, že většina kombinací považovaných za nemožné, nebo pohodu mařící patří do oblasti mýtů, než do oblasti reality. Jak v oblasti tělesné potravy tak duševní. Průměrně zdravý jedinec snese více, než by sám předpokládal.