Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ano. Tak to dnes chodi..... Mi rodice maji legalne porizenou licencni jednoho nejmenovaneho OS jedne nejmenovane firmy sidlici v Redmondu. Jelikoz je to OS znacne deravy, k chybam nachylny a spatne navrzeny, jeho oprava se nevyplaci a nejefektivnejsi udrzbou je format C:/ a reinstal. Jaky byl ovsem muj uzas, kdyz jsem se dnes dozvedel, ze tato legalni kopie prekrocila pocet povolenych aktivaci (nikde jsem v licenci nevidel omezeni poctu instalaci na tentyz stroj)... Eskapada, kterou jsem pote musel absolvovat me utvrdila, ze od teto firmy si jiz nikdy nekoupim ani prupisku a nikdy si nezprasim HDD jejich SW, i kdyby byl nejlepsi na svete.... Ano, chovat se k vam takto naprilad v restauraci, uz davno chodite jinam...
Nedávno jsem si vzpomněl na svou babičku a dědečka. Už nejsou mezi námi pěkných pár let...
Už som dlho nič nenapísal ku globálnej zmene klímy, že? Tento zápisok nemá ambície mať hodnotenie viac ako 20%...
Dnes som si stiahol a vyskúšal Puppylinux.Ide o mini distribúciu Linuxu no obsahuje všetko potrebné pre základné úkony na PC.ISO ktoré má niečo cez 90MB som vypálil na CDRW a bootoval som to na PC s 256 MB RAM .Po štarte sa celé Puppy skopírovalo do RAMky takže je to pekne svižné.Po skončení sa configurácia uloží na CDRW.Posledná verzia Puppy je 2,16,1 a čo to obsahuje ? Je toho dosť.
V dřivejsich dobach, kdy jsem jeste pouzival WinXP a o alternativach jsem nic nevedel, jsem jednoho dne dospel ve svem "poznani" tak daleko, ze jsem vykopl IE a nahradil jej Mozillou... Tak jsem si spokojene pouzival Mozillu + pozdeji znovuzrozeny Netscape (kvuli moznosti prepnout na "zobrazit jako IE")
Profil pana Jana Jilka mě donutil k tomu, abych mu oponovala. Mám sice hodně práce do školy, ale musím se trošku vyvztekat. Dělám to strašně ráda. A nejraději se vztekám kvůli blbostem. Docela se divím mému okolí, že to se mnou vydrží.
Tak tedy....že tu nechodí mladé holky? Koukněte se kolem pánové... tak třeba Anička, Anežka, já (omlouvám se těm dámám, na které jsem zapoměla). To vám nestačíme? Jistě, není nás tady mnoho a tak se tedy nabízí otázka jak to? Ono to bude možná tím, že se raději zajímáme o hezké oblečení, šminky, botičky, doplňky atd. a o nějakém Linuxu nemáme ani páru. Linux? Co to je? Takže pánové vzhůru do kampaně “Linux nejen pro muže”. A začněte třeba u svých lepších poloviček (já osobně jsem se k Linuxu taky takto dostala). Vytáhněte na ně Beryla nebo Compiz, pak SuperTuxe a myslím, že prvotní úspěch je zaručen.Udělal jsem dnes ze svého hlediska naprosto nezřízený nákup. Koupil jsem si kanadskou příručku na štěstí. Jmenuje se „Nebojte se nepracovat.” Nahlédl jsem do ni a byla to láska na první pohled. Připomněla mi mé dávné i nedávné mládí, kdy jsem přesně v duchu této příručky naprosto nepracoval, neměl v podstatě žádný příjem a žil jsem jen z úspor. Bylo to v roce 1991,1993 a 1997. Ještě mi nebylo padesát, tuhle příručku jsem skutečně neznal a přesto jsem se poflakoval světem. Bez stále ho zaměstnání v prvních dvou případech.
Tímto jsem si založil blog!
Tento článek je původně určen pro školní časopis. Pokud v něm najdete jakékoli nesrovnalosti, dejte mi, prosím, vědět v diskuzi. Děkuji.
Pán prezident sa blysol článkom vo Financial Times na tému globálneho otepľovania:
The scientists should help us and take into consideration the political effects of their scientific opinions.Možno, že by sme mali predefinovať rýchlosť svetla. Tá terajšia je politicky a ekonomicky neúnosná!
Rational and freedom-loving people have to respond. The dictates of political correctness are strict and only one permitted truth, not for the first time in human history, is imposed on us. Everything else is denounced.a ďalej:
This ideology wants to replace the free and spontaneous evolution of mankind by a sort of central (now global) planning.OSN sa podľa Klausa mýli. G8 sa mýli. Všetci sa mýlia. Našťastie sú tu strážcovia demokracie, ktorí sa nedajú pomýliť a pevne budú držať kormidlo.
Protože můj LFS je již celkem staršího data, tak jsem se rozhodnul, že vyzkouším jak vlastně podobný systém Gentoo funguje.
Rozhodl jsem se, vzhledem k velkému úspěchu zápisku "Mám nový web" a nesčetným prosbám (ať už přes email, nebo v diskuzi) o vydání druhého dílu, jej přeci jenom vydat. Doufám, že se vám bude líbit a že si jeho čtení příjemně užijete.
Je vidět, že zdejší lidé mají skutečně objektivní názory, za což jsem ostatně rad, poněvadž kvalitní kritika se hodí vždycky ;-) Nicměně, přesto všechno si myslím, že té kritiky bylo až až. Nyní Vám přestavuji... Teď určitě nevíte co to bude (možna, že už tušíte)... Nebudu Vás dele napínat, ano, skutečně je to tak: nová verze mého webu! (tento upgrade se podařil díky nesmírné laskavosti lidí, jež byli ochotni obětovat svůj drahocený čas a napsali mi své názory, díky kterým jsem mohl aplikovat nejnovější technologie, které web poskytuje [jako např. XHTML 1.1 s CSS styly a PHP])
Začátkem tohoto roku, jsem položil v poradně dotaz zda je nějak možno změnit defaultní (pro mě né moc pěkný) vzhled ovládacích prvků. V diskuzi mi bylo odpovězeno spíše záporně. A tak jsem to bral jako že to nejde.
Dnes už vím, že dědova slova "Slovo nejde, neznám" , mají něco do sebe. Protože, při mém rutiním procházení nových balíčků v AURu jsem narazil na balíček firefox-form-widgets. Ten název mě zaujal a já tajně doufal, že je to přesně to co hledám takovou dobu. A taky že bylo. Po vytvoření balíčku a následném nainstalovaní, jsem, spustil firefox a na screenshotu vidíte výsledek. To je vše. Doufám, že jsem neobjevil ameriku. Jako že asi jo.
Týdnové plynuli, tudíž se opojný čas volnosti opět přechýlil k šedé monotónnosti pracovních povinností. Zmar, smrt a dušené zelí v závodní kantýně. K tomu navíc a zdarma ještě teplé informace z našeho gulášového kanonu pracovníků IT. Ohřál Artur Lokesch.
Nejsem moc velky psavec techto zapisku, ale tak nejak nevim posledni dobou jak se zorientovat ve vysse uvedene problematice, tak se to snad rozlouskne v teto diskusi pod zapiskem
Moje minulé povídání bylo věnováno problémům s balíky. A protože zrovna jeden takový menší problémek v oficiální unstable repository pro platformu amd64 hnije, chci nabídnout podobným týpkům jako já k dispozici svou repository, do níž jsem opravené (a upravené) balíky umístil.
Skorem před dvěma týdny jsem psal o analýze téměř dvougigového heapdumpu javovského programu a o tom, jak to s jhatem na 32bitové architektuře není žádná sranda (lépe řečeno, že to ani nejde). A před pár dny se na TheServerSide objevila informace o volně dostupném (nikoliv opensource) SAP Memory Analyzeru. Jásáme?
K PC mám připojené AVR přes SPDIF výstup. Je dobře známo, že mplayer má parametr -afm, kterým lze zajistit, aby v případě AC3/DTS data rovnou posílal na digitální výstup (AC3/DTS passthrough), v případě normálních audiodat posílal klasické stereo PCM, např.
mplayer -ao alsa:device=plughw=0.1 -afm hwac3 video.avi
Při práci na počítači často nevnímám čas a tak se mi stane, že svůj oblíbený pořad v televizi nestihnu. Tak jsem se rozhodl, že místo neustálého aktualizování stránek s tv programem si napíšu vlastní program.
Vyrazil jsem v poledne za Václavem. Václav je můj kamarád a zubař. Jako kamarád je bezvadný, jako zubař taky. I když jako s kámošem je s ním větší sranda. Dnes to byl opravdu humor k popukání. Dorazil jsem, dostal jsem kafe protože ještě musel dodělat něco akutního a tedy jsem chvíli čekal vedle. Pak mě posadil do křesla a zeptal se mě jestli znám první Murphyho zákon. Přisvědčil jsem. Tedy mi bylo sděleno, že laborantka co mi měla udělat můstek, je nemocná. No a aby to bylo obzlášť veselé, tak mi nenasadí ani náhradu, protože se rozbil model. Po týdenním chození s obroušenými zuby informace k nezaplacení. Murphyho zákon funguje. Prokazatelně.
Docela se zacinam divit, kolik spolecnosti uz "kapitulovalo" a pristoupilo na patentovou dohodu s Microsoftem. Po Novellu a Xandrosu je to ted nove i Linspire... Ano, ten Linspire, ktery svymi "Lindows" tak iritoval Microsoft... Zatim jsou to same americke firmy, takze by nam to melo byt putna... Zatim....
Tenhle jev ma le jeden zaporny aspekt... Vsechny tyto firmy (at uz chtely nebo nechtely) velmi silne podporily podporily ten zapach hnoje, ktery k nam vane z Redmondu.... a kteremu rikame FUD.... Ono "paktovani se s Dablem" , jak je tomu s nadsazkou rikano neni nic az tak spatneho... Ale podpora tohohle FUDu, to je velka zrada na komunite...
Velmi nerad se dockam doby, kdy mi nezbude nic nez volba mezi Microsoft Winux a DEBIENem.....Takže. Nejdříve bych vám chtěl poděkovat za úžasné reakce na můj předchozí zápis. To hlavně. Buďto se mýlí autor jedné z mojich Linuxových příruček, nebo vy, já to nebudu. Píše se totiž téměř doslova, že /opt je určen k istalaci VEŠKERÉHO nového softwaru, a měl by být umístěn na jiné partition, než například /, nebo /home. Pokud tomu tak není, rád bych se nechal poučit, když už to nikdo nedokázal vysvětlit ve zmiňovaných komentářích.
Jsem tady sice novy, ale je mi jasne, ze tema GTK vs. QT vyvolalu jiz radu flamu. Nechci tady rozebirat vyhody KDE nebo GNOME protoze ty jsou asi vsem jasne, a kazdy navic vidi jako vyhodu/nevyhodu neco jineho... Co me ale neni moc jasne, jsou vyhody/nevyhody licenci a vlastnosti pouzitych grafickych toolkitu.....
Začíná mít nepříjemné pocity mezi lopatkami. Začalo to po tom co jsem dostal laptop, takže si myslím že příčina může být nevhodná pozice při práci u NB kdy jsem nahrben a přitom ruce mám dost vysoko.
Vedle nové chystané verze GPLv3 se nenápadně plíží její sestřička Affero GPLv3. Osobně považuji tuto licenci za velice podivnou a značně nevhodnou pro většinu aplikací na které je tato licence mířena.
Pár dní se pokouším rozjet servřík na Via Epia CN1000, case je Morex MX-141 s 90W (výrobce uvádí v poznámce 80W). Zamrz jsem na tom, že s tímto zdrojem se mi disk nehne.
Tak už jsem úspěšně složil všechny zkoušky a zakončil tak
svůj první rok na vysoké škole. Podělím se s Vámi o své zážitky. Je to
trošku delší, tak to pls vydržte, ju?