abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    X

    12.1.2006 01:56 CAD | XXX | X | Komentářů: 47, poslední 16. 1. 2006 | Hodnocení: 75 % (4 hlasů)

    X

    Hledam CSS guru

    11.1.2006 21:47 Jirkoviny | JiK | Linux | Komentářů: 7, poslední 13. 1. 2006 | Hodnocení: 67 % (1 hlasů)

    vse je uz vyreseno.

    Jirka


    Úvod

    11.1.2006 21:08 PrologK | pali2 | Linux | Komentářů: 21, poslední 16. 1. 2006 | Hodnocení: 19 % (9 hlasů)

    10:25pm up 0:32, 1 users, load average: 0.08, 0.11, 0.15


    X

    11.1.2006 21:01 CAD | XXX | X | Komentářů: 107, poslední 14. 1. 2006 | Hodnocení: 83 % (2 hlasů)

    X

    Ďalší nákup

    11.1.2006 20:10 Onééé 2 | kotrcka | Operacne systemy | Komentářů: 7, poslední 13. 1. 2006 | Hodnocení: 0 % (4 hlasů)

    Tak som si zasa niečo kúpil. Najnovšie je to myš, Logitech RX300, veľmi dobrý (a nie veľmi drahý) kúsok. Odporúčam každému.


    vdr, mplayer plugin mplayer.sh

    11.1.2006 19:34 firefly | ravenius | satelit | Přečteno: 1117× | Komentářů: 1, poslední 15. 1. 2006

    Po gentoo upgradech se opět nějak stalo, že vdr přestal přehrávat divxy....
    V logu jsem nenašel nic co by řeklo, proč mplayer havaruje.

    Vzhledem k tomu, že se o přehrávání divxů u mě stará mplayer vdr plugin, pokusil jsem se to napravit přeložením všech pluginů. - nepomohlo to.

    #vdrplugin-rebuild rebuild

    Zdá se, že nová verze mplayer pluginu používá jiné defaultní cesty na ukládání configuračních souborů etc. Chyba je v tom, že zmizel script mplayer.sh z /usr/bin a místo toho je defaultně v /usr/share/mplayer/bin. Taky se začal používat mplayersources.conf z jiného adresáře.


    .

    11.1.2006 18:59 blog | unknown_ | asdgf | Komentářů: 52, poslední 12. 1. 2006 | Hodnocení: 56 % (9 hlasů)

    .

    Parabola v kadince

    11.1.2006 18:29 wlofy | wlofy | Komentářů: 9, poslední 12. 1. 2006

    Mam drobny problem, potrebuju zjistit jak matematicky dokazu ze v rotujici kadince hladina vody vytvori parabolu.

    1

    11.1.2006 13:22 plathel | 3018736794024648 | 1 | Komentářů: 33, poslední 16. 1. 2006 | Hodnocení: 78 % (3 hlasů)

    1

    Zničme Microsoft!-)

    11.1.2006 12:11 alblog | alblaho | Ani zbla | Komentářů: 11, poslední 11. 1. 2006 | Hodnocení: 58 % (4 hlasů)

    Právě jsem na záchodě četl Level a dočetl jsem se, že Microsoft na každé prodané konzoli XBox 360 tratí přes $100.

    To je slušné, když si každý z nás tu věc koupí a nahákuje na to Gentoo, tak impérium padne:-).

    Link: Geeky chicken.


    Účet za oběd

    11.1.2006 11:43 mrzutej | mrzout | zbytek vesmíru | Anketa | Komentářů: 18, poslední 12. 1. 2006 | Hodnocení: 33 % (1 hlasů)

    Tohle mi dorazilo emailem - Možná řetězový email, nebo rozesílané z čirého nadšení, vlastně ani nevím :)

    Tak či onak, rád bych věděl, zda je ta účtenka pravá. Pokud ano, tak takovou restauraci rád navštívím.

    účet za oběd

    Lokalizace se nesmí přehánět!

    11.1.2006 10:33 Zdendův blog | Zdeněk Burda | Linux | Komentářů: 5, poslední 12. 1. 2006 | Hodnocení: 58 % (4 hlasů)

    Včera jsem se hrabal v AD a snažil se mu trochu porozumět no a narazil jsem na "zajímavou" věc. Lokalizace mi nevadí, ale nic se nesmí přehánět (české MS Windows 2003, SBS).

    Čeština v ActiveDirectory


    JFS - Používá to vlastně někdo?

    11.1.2006 02:10 BluPix | Jiří Němec | Komentářů: 15, poslední 27. 5. 2006 | Hodnocení: 83 % (2 hlasů)

    Nedávno jsem kdesi narazil na doporučení používat u notebooků souborový systém JFS. Prý málo vytěžuje CPU a dokáže tak prodloužit dobu běhu notebooku z baterie. Tak jsem hledal nějaké informace a zážitky a skoro nic jsem nenašel. Používá ho vůbec někdo? Podle benchmarků na Linux Gazette je na tom výkonnostně velice slušně (trochu jsem si ty tabulky zprůměroval v oocalcu a vyšel mi z toho jako jasný vítěz, zatímco reiser4 to totálně projel).


    OpenAL

    10.1.2006 21:49 Nevěřící | Jindřich 'GoldenShit' Plešinger | Přečteno: 2123× | Komentářů: 11, poslední 11. 1. 2006 | Hodnocení: 67 % (2 hlasů)

    OpenAL

    null

    10.1.2006 17:09 null | Virgil | Linux | Komentářů: 23, poslední 23. 1. 2006 | Hodnocení: 50 % (2 hlasů)

    null

    Do jakeho formatu je nejlepsi scanovat fotky?

    10.1.2006 13:41 ganomi | anon123 | all | Přečteno: 1749× | Komentářů: 14, poslední 11. 1. 2006 | Hodnocení: 11 % (3 hlasů)

    Nazazil jsem na dilema. Chci si nascenovat fotky. Jaky format by jste doporucili? TIFF, JPEG, PNG nebo neco jineho?


    Jak jsem zkusil Vistu

    10.1.2006 13:12 Paskmův blog | paskma | Plané filozofování | Přečteno: 2018× | Komentářů: 21, poslední 10. 1. 2006 | Hodnocení: 67 % (4 hlasů)

    Tak jsem měl konečně možnost pohrát si Windows Vista. Velmi jsem o to stál, protože mě zajímá vývoj softwaru na desktopu. Známý si to nainstaloval na vmware a já jsem si stáhl jeho obraz.


    Sdílení Mozilla kalendáře přes WebDAV na Red Hat / CentOS

    10.1.2006 13:00 publish | LuděkS | Přečteno: 4003× | Komentářů: 9, poslední 10. 2. 2006 | Hodnocení: 89 % (6 hlasů)

    1. díl - rozběhnutí WebDAV

    Obecný úvod:

    Úvodem bych chtěl poděkovat za pěkný článek. Asi před půl rokem jsem dospěl k podobnému závěru, že totiž možnost sdílení kalendářů a možnost společného plánování by byla ve firmě kde pracuji víc než užitečná.


    Jak sem upgradoval X11 II.

    10.1.2006 11:56 Zafodovo | Zafod | Přečteno: 1499× | Komentářů: 7, poslední 11. 1. 2006 | Hodnocení: 67 % (1 hlasů)

    S upradem X11 sem se pral opravdu dlouho. Asi tak 14 dní. Nejdřív problémy s kompilací X11R6.9, ty se řešili tady. Po tom, co sem si komplet rozhasil pc a nainstaloval Slackware 10.2 zgruntu znova se mi konečně povedlo X11R6.9 zkompilovat a vyrobit z něj tgz balík.

    XI-626

    10.1.2006 11:45 neaktivni | neaktivni | linux | Komentářů: 5, poslední 3. 5. 2007 | Hodnocení: 22 % (3 hlasů)

    zdravim! nema nekdo tuhle wifi kartu, kterou nepotrebuje a je tudiz naklonen tomu, aby ji odprodal???

    Dik

    Fonty v KDE

    10.1.2006 10:02 Plkoviny | eXEden | Linux | Komentářů: 33, poslední 16. 4. 2006 | Hodnocení: 67 % (2 hlasů)

    Už docela dlouhou dobu jsem se odhodlával, že si konečně nastavím fonty tak, aby vypadaly k světu. Doteď jsem používal Dejavu Sans a upřímně - nebyl jsem schopnej nastavit vzhled takovej, aby to vypadalo dobře. Písmena byla divně zkosená, občas se jedno dotýkalo druhýho. Vše dospělo do stádia, kdy jsem si řekl a dost. Stáhnul jsem si balíček pro Windows fonty, poslední verzi freetype a dal jsem se na to. Ve freetype jsem povolil bytecode interpreter, zkompiloval a nainstaloval. V systému jsem zakázal antialiasing, nastavil fonty na Tahoma a už konečně nemám problém. Po úpravách v .gtkrc už mi i Lazarus neukazuje tak odporný fonty :-) Naučil jsem se, k čemu slouží /etc/fonts/fonts.conf popř. /etc/fonts/local.conf a vůbec jsem opět o něco moudřejší :-) Jak jednoduché, jen si udělat čas...

    Image Hosting by PicsPlace.to


    LinuxDays 2006 a nový rok

    10.1.2006 02:14 Paralelný blog | Marek 'marx' Grác | Linux | Přečteno: 913× | Komentářů: 0 | Hodnocení: 67 % (3 hlasů)

    Blíži sa nám celkom zaujímavá akcia Linuxdays 2006, ktorá sa bude konať 25.-27. januára. Viac podrobností nájdete na letáku [pdf] Tém bude hneď niekoľko: VOIP, forenzná analýza, VPN, hacking pre adminov, licencie, ... Časť bude preberaná vo forme tutoriálov a časť ako prednášky. Bohužiaľ nemálo zaujímavých tém sa spolu kryje.


    Xka 7.0 vs 6.8

    9.1.2006 23:29 imout blog | imout | Přečteno: 1525× | Komentářů: 9, poslední 11. 1. 2006 | Hodnocení: 17 % (2 hlasů)

    Tak jsem si v neděli hrál s Gentoo. Chtěl jsem vyzkoušet, jaký vliv ma OpenGL akcelerace na rychlost Enlightenmentu 0.17. A protože jsem "šťastným" majitelem Radeonu 9550 (RV350), chtěl jsem naistalovat ty jejich binární ovladače, které Xorg verze 7 samozřejmě (doufám že jenom zatím) nepodporují (btw 6.9 podporují, takže nevidím důvod, proč by neměly 7.0), takže jsem downgradeoval xorg-x11 na 6.8, nainstaloval ovladače, vyzkoušel jejich vliv na E17, který byl znatelný (bylo to rychlejší, což dokazovaly i testy), ale zobrazení testu (evas_gl_x11_test) nebylo v pořádku (chybějící části obrázků, podivné barvy některých objektů atd.)


    Prechod z XP na SuSe 10.1 alpha 4 ? Help prosím !

    9.1.2006 22:51 Notes.MartinFrano.info | ~ XcoRpio ~ | TUX | Přečteno: 1320× | Komentářů: 15, poslední 10. 1. 2006 | Hodnocení: 27 % (5 hlasů)

    Ahojte, možno sa to tu už vela krát rozoberalo, ale chcel by som to zhrnúť do jednej otázky. Nie sa pýťať v každej diskusii niečo.

    Microsoft znova boduje

    9.1.2006 22:42 dumaru | Dumaru | Moj Linux | Komentářů: 26, poslední 10. 1. 2006 | Hodnocení: 33 % (3 hlasů)

    Akurát dnes som posťahoval krvopotne cez GPRS aktualizácie na môj book so SuSE 10. Spokojný s dobre vykonanou prácou, opravenými chybami a zvýšenou bezpečnosťou som začal skúšať programy, čo aktualizácia vyriešila. Napr. kurzor v prehliadačoch bol pred aktualizáciou dosť škaredý, no už to hrá ako má, ale to je o niečom inom.

    Uvedomujem si že aktualizácia každého operačného systému je dôležitá, udržuje systém aktuálny, opravuje softvérové chyby a robí bezpečnostné opravy. Zhodou okolností som dnes narazil na tento článok.

    Fakt Microsoft zabodoval, ešte že som už trištvrte roka Linux User a Windows používam na hranie hier u známych. Predstavte si Linuxáci že máte zaplatený MS Windows XP Home licenciu, určite by vás rachlo. Teraz sa len môžeme smiať na Bilovej stratégii Mrkvosoftu. :-)


    Psaní všemi deseti

    9.1.2006 20:05 Pulp_Fiction | n3tman | Ostatní | Přečteno: 3879× | Komentářů: 61, poslední 19. 1. 2016 | Hodnocení: 33 % (4 hlasů)

    Doposud jsem psal pomocí několika prstů obou rukou, které chaoticky běhají po klávesnici a hledají písmenka. Touto "metodou" píšu poměrně rychle, ale jistě chápete že se tak nedá pořádně pracovat, a to jsem se rozhodnul změnit.


    Operační systém na Notebook

    9.1.2006 19:57 HBlog | Hrabosh | PC | Přečteno: 1730× | Komentářů: 11, poslední 10. 1. 2006 | Hodnocení: 50 % (2 hlasů)

    Téma: Jaký OS na notebook Dell Latitude CPi A ? (PII 366Mhz, 128MB RAM, 6,4GB disk)


    To je ale bordel

    9.1.2006 19:48 miblog | Michal Vyskočil | Jen tak | Přečteno: 1227× | Komentářů: 10, poslední 12. 1. 2006 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Řeč nebude o státní správě, naší politické scéně, dokonce ani o mém pokoji ;-), nebo snad o domech, kde si potrpí na červené lucerničky.


    Vtipná historka

    9.1.2006 18:14 Ricardo | Ricardo | Linux obecně | Přečteno: 2470× | Komentářů: 19, poslední 23. 1. 2006 | Hodnocení: 44 % (3 hlasů)

    Jak windowsáci spatřili GNU/Linux

    Kolik má bilión nul?

    9.1.2006 17:17 wamba | wamba | ostatní postřehy | Anketa | Přečteno: 22891× | Komentářů: 30, poslední 31. 8. 2012 | Hodnocení: 60 % (5 hlasů)

    Dobrý d.

    Včera (resp. dneska ráno, repríza) jsem viděl diskusní pořad s pány Nečasem a Sobotkou. V průběhu diskuse pan Nečas položil otázku: "Kolik má bilión nul?" (prý středoškolské učivo) a pak sám si odpověděl, že 12.


    X

    9.1.2006 15:25 CAD | XXX | X | Komentářů: 23, poslední 10. 1. 2006 | Hodnocení: 53 % (10 hlasů)

    X

    Novější zápisyStarší zápisy

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.