abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Humble Indie Bundle přidává ke dvojce i jedničku

    22.12.2010 17:42 lnx | jnd | Linux | Přečteno: 1636× | Komentářů: 30, poslední 24. 12. 2010 | Hodnocení: 88 % (8 hlasů)

    Tak tohle mě fakt dostalo. Humble Indie Bundle 1 nemám, asi mě to nějak minulo. Tentokrát jsem si ho koupil za $18.90 a před pár hodinami mi přistálo v mailu, že mi přidali hry z jedničky. A pak, že je málo kvalitních her pro Linux. To je tedy pěkný dárek, ale já jsem nechtěl prohrát celé svátky :D Do konce akce zbývají po prodloužení ještě tři dny. Pokud jste ještě nekoupili a chcete oba balíky, tak stačí zaplatit více než je průměr (aktuálně něco přes $7). Podle mě je to skvělý marketing :)


    Itálie 1991

    22.12.2010 13:18 Strider | Jan Jílek | Komentářů: 132, poslední 29. 12. 2010 | Hodnocení: 33 % (9 hlasů)

    První moje pěší cesta do západní Evropy po roce 1989 byla do Itálie. Už je to dávno a proto jsem si ji pro velký úspěch loni zopakoval. Také pouť a dokonce pouť za uzdravení mé tehdeší přítelkyně. Ta před devatenácti lety stejně jako loňská stály za to, obě měly z hlediska poutě úspěch. Markéta přežila, jestli díky pouti nevím, ale jen kvůli tomu jsem ji šel. Věřil jsem že to Markétě pomůže. Na sv. Antonína hodně dám. Je popsaná v blozích července 2009 na mém webu. Ty blogy jsem psal loni na iPhone. Ta druhá byla už těžší, byl jsem o osmnáct let starší a dvoje velehory v padesáti deviti letech nebylo nic snadného. Také mi trvala déle. Ale došel jsem a myslím, že jsem stále ještě chodec. Pokusím se opět o tom ujistit, v létě příštího roku.

    Itálie a sv. Antonín

    O městské havěti a malý kvíz

    22.12.2010 09:13 kenyho_stesky | Aleš Kapica | Jen tak na okraj | Přečteno: 1513× | Komentářů: 74, poslední 24. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Na počátku to mělo být pouze malé ornitologické zamyšlení s politickým podtextem, ale cestou do práce se mi to v hlavě nějak rozjelo, takže to vezmu trochu víc ze široka.


    Nárok na podporu 2011

    22.12.2010 09:05 o_vsem_moznem | robotics | Ostatní | Přečteno: 2818× | Komentářů: 51, poslední 30. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Dobrý den, mám jen krátký dotaz, jelikož nikde pořádnou informaci nemůžu získat. K 31.12.2010 mi končí u zaměstnavatele pracovní smlouva, tak bych potřeboval vědět, jestli mám nárok na podporu ve výši 65% mého průměrného výdělku.

    Trápna zraniteľnosť v XML komentári a koniec remote XUL

    22.12.2010 00:23 sivlk | sivlk | linux | Přečteno: 1088× | Komentářů: 3, poslední 22. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (4 hlasů)

    Dnes som objavil jednu naprosto triviálnu zraniteľnosť v mojom php projekte a keď som to chcel otestovať v najnovšom Firefoxe 4 beta 8 (vyšla tuším dnes) tak som zistil že Mozilla ukončila podporu Remote XULu.


    Pravo-ľavo orientovaný

    21.12.2010 23:39 /blog/babraq | Milan Lajtoš | Anketa | Přečteno: 1751× | Komentářů: 40, poslední 29. 12. 2010 | Hodnocení: 88 % (8 hlasů)

    Prednedávnom som sa zúčastnil jedného výskumu, ktorý sa zaoberal vnímaním gramatických chýb v jazyku, resp. ako to ovplyvňuje činnosť mozgu. Jedna z podmienok bola aby som bol pravák, čo spĺňam na 100%. Avšak som sa mýlil...


    Comix KERNEL ULTRAS - 0012

    21.12.2010 22:05 BLB | =^..^= AmigaPower® | KERNEL ULTRAS | Přečteno: 1472× | Komentářů: 15, poslední 22. 12. 2010 | Hodnocení: 91 % (22 hlasů)


    x

    21.12.2010 21:49 _ | ________________ | xx | Komentářů: 86, poslední 23. 12. 2010 | Hodnocení: 61 % (18 hlasů)

    x

    Zajímavý nápad - BidForFix.com

    21.12.2010 20:39 snajpuv_blocek | snajpa | Open-Source | Anketa | Přečteno: 1485× | Komentářů: 12, poslední 22. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Taky jste někdy chtěli, aby autor vašeho oblíbeného open-source přidal nějakou featuru? Já teda jo, ale vyzkoušel jsem si to i z druhé strany. Moji pozornost nedávno získal projekt BidForFix.com.

    Těšíte se na Vánoce?

    21.12.2010 17:29 kotyzblog | kotyz | Ostatní témata | Anketa | Přečteno: 2141× | Komentářů: 50, poslední 23. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Začal sem se na jabberu ptát lidí jestli se těší na Vánoce, odpovědělo mi jich ale málo (a nikdo z nich se netěší a věšina ty Vánoce dokonce nenávidí, ale stejně je z nějakejch důvodů (děti) slaví). Tak sem si řek že to zkusim tady, kde by mi mohlo odpovědět víc lidí ...

    Největší spáchané průsery

    21.12.2010 15:14 Max_Devaine | Max | plky | Přečteno: 3816× | Komentářů: 75, poslední 25. 12. 2010 | Hodnocení: 96 % (28 hlasů)

    Ano, všichni občas asi udělají nějaký ten průser. A ani já nejsem výjimkou. Podělím se s vámi o nějaké trapné, amatérské, looserské průšvihy, které se mi staly v časech dávno minulých. A podělíte se i vy se mnou?

    Diskuzní fóra v angličtině - minipřehled

    21.12.2010 12:27 blogoblog | Amarok | gnu_linux | Anketa | Přečteno: 1583× | Komentářů: 11, poslední 22. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Tady je velmi malý přehled lepších diskuzních stránek na téma gnu/linux, které jsou poměrně hodně aktivní. Procházel jsem jich celkem asi 10 a některé jsem kvůli nízké aktivitě nebo moc malému počtu kategorií (= menší přehlednosti) rovnou vyřadil. Všechny jsou v angličtině.


    Britanie jako z knížky

    21.12.2010 12:26 Strider | Jan Jílek | Komentářů: 33, poslední 22. 12. 2010 | Hodnocení: 43 % (7 hlasů)

    Z Kanady se jedním kliknutim přemístime do Britanie. Jediné země, kde jsem byl třikrát na dovolené. Zažil jsem tam mnoho krásnych chvil poznal se ze spoustou zajimavých lidí a stále mě tahle země nepřestává fascinovat. Vic než Amerika, vic než Francie, Německo. Proč? Snad se mi to podařilo vyjádřit v těch dvou zastaveních. Letošni dovolená je popsaná jinde. Britanie

    Gigabyte GA-890XA-UD3 a "neposlušný" USB port

    21.12.2010 11:49 muj_blog | Begleiter | Hardware | Komentářů: 24, poslední 21. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (1 hlasů)

    Zjistil jsem, že jeden zadní USB 2.0 port na této desce způsobuje "vytuhnutí" zařízení, které k němu připojím (zkoušeno na klávesnici i myši).

    Pokud jsem zapojil klávesnici do tohoto "neposlušného" portu, tak BIOS sem tam hlásil "keyboard error", párkrát restartoval a většinou už to jelo.

    Pokud do tohoto portu připojím myš, tak se někdy stává, že v X nereaguje.

    Docela by mě zajímalo, jestli se jedná o vadu mojí konkrétní desky nebo o vadu celé série.

    Poznámka: Jedná se o chipset AMD 790X + AMD SB850. Deska je pro procesory do AM3 patice. Nainstalován je procesor AMD Athlon II X4.


    Zháňam manuály...

    21.12.2010 11:48 Poznámkový blog | Michal Fecko | 3 | Komentářů: 5, poslední 25. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Zháńam manuály alebo návody na použitie (iba slobodne dostupné, iba PDF/ODT, iba SK/CZ) k týmto programom...
    Inkscape
    Scribus
    Gimp
    Avidemux
    Audacity
    
    niečo som už pozeral na googli ale chcem "rozhodiť siete" aby som mal čím viac tipov a mal si z čoho vyberať. Za prípadné tipy veľká vďaka :-)

    ALKEHOL ULTRAS Comix Remix by kotyz ;-)

    21.12.2010 10:24 kotyzblog | kotyz | Ostatní témata | Přečteno: 3014× | Komentářů: 29, poslední 22. 12. 2010 | Hodnocení: 60 % (15 hlasů)

    Haters Gonna Hate

    Comix KERNEL ULTRAS - 0011

    21.12.2010 01:00 BLB | =^..^= AmigaPower® | KERNEL ULTRAS | Přečteno: 1559× | Komentářů: 59, poslední 24. 12. 2010 | Hodnocení: 45 % (11 hlasů)


    KERNEL ULTRAS recommends (support)

    21.12.2010 00:09 BLB | =^..^= AmigaPower® | KERNEL ULTRAS | Přečteno: 828× | Komentářů: 1, poslední 21. 12. 2010 | Hodnocení: 60 % (10 hlasů)

    Skopíruj si tento text do patičky ak poznáš niekoho, alebo si počul o niekom,kto pozná niekoho. Ak nepoznáš nikoho, ale ak si počul o niekom kto nikoho nepozná, tak si to skopíruj do patičky. Je dôležité rozšíriť túto správu. A srdiečka! Kurva, nezabudni na srdiečka! ♥ ♥

    PS: Čo tak vytvoriť sekciu humor, kto sa nechce baviť tam nemusí klikať. Obsah: komiksy, odkazy, vtipy ... Spravme niečo pre to čím inteligentný človek chce žiť, chce sa baviť. Možno sa bojíte že to bude čítanejšie ako články o Linuxe, ale ako tu už niekto napísal chodí sem len z nostalgie, pretože mu v Linuxe ide všetko ako má, tak nech sa aspoň zabaví.
    //Edit: Napíšem aspoň jeden Linuxový článok ako kompenzáciu za tú fjučúru, samo zdarma.

    KERNEL ULTRAS recommends

    20.12.2010 21:53 Žumpa | Bedňa | Žumpa | Komentářů: 16, poslední 21. 12. 2010 | Hodnocení: 46 % (13 hlasů)

    Skopíruj si tento text do patičky ak poznáš niekoho, alebo si počul o niekom,kto pozná niekoho. Ak nepoznáš nikoho, ale ak si počul o niekom kto nikoho nepozná, tak si to skopíruj do patičky. Je dôležité rozšíriť túto správu. A srdiečka! Kurva, nezabudni na srdiečka! ♥ ♥

    PS: Čo tak vytvoriť sekciu humor, kto sa nechce baviť tam nemusí klikať. Obsah: komiksy, odkazy, vtipy ... Spravme niečo pre to čím inteligentný človek chce žiť, chce sa baviť. Možno sa bojíte že to bude čítanejšie ako články o Linuxe, ale ako tu už niekto napísal chodí sem len z nostalgie, pretože mu v Linuxe ide všetko ako má, tak nech sa aspoň zabaví.
    //Edit: Napíšem aspoň jeden Linuxový článok ako kompenzáciu za tú fjučúru, samo zdarma.

    Subpixelové vyhlazování a Fedora 14

    20.12.2010 21:29 Standardní výstup | P. M. | Výběrový blog | Přečteno: 1378× | Komentářů: 11, poslední 4. 1. 2011 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Fedoru i další produkty spojené se společností Red Hat většinou poznám na první pohled. Podle písma. Bohužel to není kladná vlastnost, je to jen důsledek chybějící technologie…


    Proč instalovat Gentoo

    20.12.2010 20:27 bloK | rADOn | Výběrový blog | Přečteno: 2643× | Komentářů: 71, poslední 28. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (19 hlasů)

    Pro váhavce, které jsem posledně neodradil následuje slíbený pohled z opačné strany aneb proč je pro mě Gentoo nejlepší distribuce v blízkém i vzdáleném vesmíru.

    Valknut nám vychládá

    20.12.2010 14:40 Jsou_mezi_nami | HonzaRez | Oni | Přečteno: 1391× | Komentářů: 36, poslední 31. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (1 hlasů)

    Jako zastánce Valknutu, pokročilého programu pro Direct Connect, musím bohužel konstatovat, že projekt pomalu odchází do věčných lovišť...


    Test i7,6GB RAM,3x1TB swRAID0 a Ubuntu 10.10 64b Update

    20.12.2010 14:06 Poznámkový blog | Michal Fecko | 3 | Výběrový blog | Přečteno: 2020× | Komentářů: 56, poslední 25. 12. 2010 | Hodnocení: 70 % (10 hlasů)

    Otestoval som zostavu MD GA-X58A-UD3R, Intel Core i7-950@3.07GHz, 3x2GB 1333Mhz RAM, 3x1TB HDD (rozdelenie 2x100MB + 100MB spare swRAID1 /boot a 3x1TB swRAID0 /) s Ubuntu 10.10 64b. Tu su vysledky...

    Upgrade Váš účet Webmail teď

    20.12.2010 10:47 Kilo šťávy z lachtana | Jan Grmela | Ostatní | Přečteno: 1792× | Komentářů: 13, poslední 20. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Některé podvodné e-maily člověka zkrátka dostanou do kolen. Tohle mi dnes přistálo ve schránce. A to i přes obvykle neomylný spamfiltr Gmailu.

    Pomalu míříme do Kanady

    20.12.2010 07:51 Strider | Jan Jílek | Komentářů: 81, poslední 22. 12. 2010 | Hodnocení: 30 % (10 hlasů)

    Po včerejším meziblogu, kde jsem se pokusil jen tak naznačit, že nečtu jen westerny, se na onen západ vypravím. Do západní Kanady, konkrétně do British Columbia. Něco jsem z toho tady uveřejnil, ale zde je to zkompletované a kdo má zájem, může číst. Cestování po Kanadě bylo velmi příjemné a doufám, že se to té země lesů, hor a kousku polopouště ještě podívám. Samozřejmě pěšky.

    Chodím pěšky rád, protože chodit pěšky poskytuje možnost se dostat kamkoliv. Do indiánské rezervace, stejně jako do hor, kde se člověk může potkat s medvědem. Chodit pěšky znamená být svobodný. Stejně tak podnikat a být sám sobě zaměstnavatelem dává podstatně víc možností, někdy ani netak ke zbohatnutí, ale k seberealizaci. Pravdou je, že na tyhle cesty bych jen z příjmu v blázinci nevydělal. Díky za svou malou manufakturu.

    Kanada

    Comix KERNEL ULTRAS - 0010

    20.12.2010 03:51 BLB | =^..^= AmigaPower® | KERNEL ULTRAS | Anketa | Přečteno: 1715× | Komentářů: 5, poslední 20. 12. 2010 | Hodnocení: 73 % (22 hlasů)


    Všeho moc škodí

    19.12.2010 20:36 JKR | jyrki | Off-topic | Komentářů: 65, poslední 22. 12. 2010 | Hodnocení: 75 % (20 hlasů)

    V podstatě mám jen jeden vzkaz pro Kernel Ultras. Všeho moc škodí, viz. screenshot.
    V poslední době abíčko sleduju míň a míň, je tu toho zajímavého čím dál méně. Linux už je dostatečně user friendly a softwaru je dost a dost, takže v podstatě tento portál už sleduji jen ze sentimentu.
    Můj blog se téměř vždy točil kolem ne-linux témat a tak jsem se jím snažil Abíčko nespamovat.
    Dnes jsem ale otevřel Abíčko po pár dnech a spadla mi brada. Nové informace téměř žádné a blogy spamuje skupina Kernel Ultras a jejich trapný komix, Amigapowery ale nelze upřít velmi povedené provedení...

    Comix KERNEL ULTRAS - 0009

    19.12.2010 17:08 BLB | =^..^= AmigaPower® | KERNEL ULTRAS | Přečteno: 1666× | Komentářů: 10, poslední 21. 12. 2010 | Hodnocení: 69 % (16 hlasů)


    19.12.2010 16:18 | kralyk z abclinuxu | x | Komentářů: 32, poslední 21. 12. 2010 | Hodnocení: 92 % (26 hlasů)


    Zda se mi to?

    19.12.2010 15:19 jezkova_nora | Jezekus | bezny zivot | Přečteno: 1539× | Komentářů: 41, poslední 21. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (9 hlasů)

    Poslední dobou se mi zdá, že se pár věcí na Ábíčku změnilo. Bohužel z mé strany k horšímu, ale možná to je jen můj pocit a tak bych chtěl vědět jestli to pozorují i ostatní.


    HTTPS Everywhere pravidla pro Abclinuxu a Reddit

    19.12.2010 13:46 limit_false | limit_false | programování | Výběrový blog | Přečteno: 1310× | Komentářů: 14, poslední 21. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Trochu mě štvalo na abclinuxu a redditu, že i když podporuje HTTPS, ne všechno leze přes HTTPS. Ve Firefoxu to lze řešit rozšířením HTTPS Everywhere a napsáním krátkých pravidel.

    Novější zápisyStarší zápisy

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.