Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Tak tohle mě fakt dostalo. Humble Indie Bundle 1 nemám, asi mě to nějak minulo. Tentokrát jsem si ho koupil za $18.90 a před pár hodinami mi přistálo v mailu, že mi přidali hry z jedničky. A pak, že je málo kvalitních her pro Linux. To je tedy pěkný dárek, ale já jsem nechtěl prohrát celé svátky :D Do konce akce zbývají po prodloužení ještě tři dny. Pokud jste ještě nekoupili a chcete oba balíky, tak stačí zaplatit více než je průměr (aktuálně něco přes $7). Podle mě je to skvělý marketing :)
Na počátku to mělo být pouze malé ornitologické zamyšlení s politickým podtextem, ale cestou do práce se mi to v hlavě nějak rozjelo, takže to vezmu trochu víc ze široka.
Dnes som objavil jednu naprosto triviálnu zraniteľnosť v mojom php projekte a keď som to chcel otestovať v najnovšom Firefoxe 4 beta 8 (vyšla tuším dnes) tak som zistil že Mozilla ukončila podporu Remote XULu.
Prednedávnom som sa zúčastnil jedného výskumu, ktorý sa zaoberal vnímaním gramatických chýb v jazyku, resp. ako to ovplyvňuje činnosť mozgu. Jedna z podmienok bola aby som bol pravák, čo spĺňam na 100%. Avšak som sa mýlil...
Tady je velmi malý přehled lepších diskuzních stránek na téma gnu/linux, které jsou poměrně hodně aktivní. Procházel jsem jich celkem asi 10 a některé jsem kvůli nízké aktivitě nebo moc malému počtu kategorií (= menší přehlednosti) rovnou vyřadil. Všechny jsou v angličtině.
Zjistil jsem, že jeden zadní USB 2.0 port na této desce způsobuje "vytuhnutí" zařízení, které k němu připojím (zkoušeno na klávesnici i myši).
Pokud jsem zapojil klávesnici do tohoto "neposlušného" portu, tak BIOS sem tam hlásil "keyboard error", párkrát restartoval a většinou už to jelo.
Pokud do tohoto portu připojím myš, tak se někdy stává, že v X nereaguje.
Docela by mě zajímalo, jestli se jedná o vadu mojí konkrétní desky nebo o vadu celé série.
Poznámka: Jedná se o chipset AMD 790X + AMD SB850. Deska je pro procesory do AM3 patice. Nainstalován je procesor AMD Athlon II X4.
Inkscape Scribus Gimp Avidemux Audacityniečo som už pozeral na googli ale chcem "rozhodiť siete" aby som mal čím viac tipov a mal si z čoho vyberať. Za prípadné tipy veľká vďaka :-)
Fedoru i další produkty spojené se společností Red Hat většinou poznám na první pohled. Podle písma. Bohužel to není kladná vlastnost, je to jen důsledek chybějící technologie…
Jako zastánce Valknutu, pokročilého programu pro Direct Connect, musím bohužel konstatovat, že projekt pomalu odchází do věčných lovišť...
Po včerejším meziblogu, kde jsem se pokusil jen tak naznačit, že nečtu jen westerny, se na onen západ vypravím. Do západní Kanady, konkrétně do British Columbia. Něco jsem z toho tady uveřejnil, ale zde je to zkompletované a kdo má zájem, může číst. Cestování po Kanadě bylo velmi příjemné a doufám, že se to té země lesů, hor a kousku polopouště ještě podívám. Samozřejmě pěšky.
Chodím pěšky rád, protože chodit pěšky poskytuje možnost se dostat kamkoliv. Do indiánské rezervace, stejně jako do hor, kde se člověk může potkat s medvědem. Chodit pěšky znamená být svobodný. Stejně tak podnikat a být sám sobě zaměstnavatelem dává podstatně víc možností, někdy ani netak ke zbohatnutí, ale k seberealizaci. Pravdou je, že na tyhle cesty bych jen z příjmu v blázinci nevydělal. Díky za svou malou manufakturu.
KanadaPoslední dobou se mi zdá, že se pár věcí na Ábíčku změnilo. Bohužel z mé strany k horšímu, ale možná to je jen můj pocit a tak bych chtěl vědět jestli to pozorují i ostatní.