abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Jak komunikovat s redakcí?

    28.12.2010 19:00 Mig_Alley | Migi | Otázky | Přečteno: 1796× | Komentářů: 21, poslední 29. 12. 2010 | Hodnocení: 89 % (9 hlasů)

    Před nějakým časem jsem se rozhodl napsat článek, ve kterém bych laicky popsal nejznámější a nejdůležitější linuxové distribuce. Rozhodl jsem se tak na popud dvou přátel, linuxových začátečníků, kteří mě upozornili na to, že když se rozpovídám o něčem jiném, než mají zrovna instalováno, jsou tak trochu mimo mísu.


    Automatické mountování v Arch Linuxu

    28.12.2010 18:54 muj_blog | Begleiter | Archlinux | Výběrový blog | Přečteno: 1242× | Komentářů: 11, poslední 29. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (4 hlasů)

    Rozhodnul jsem se, že si pohraju s udev a nastavím si automatické mountování především USB Mass Storage zařízení. A rád se podělím, jak jsem na to šel:


    Xtreamer bez dálkového ovládání

    28.12.2010 18:34 Blog nejen o Linuxu | danc | Dokumenty | Výběrový blog | Přečteno: 2331× | Komentářů: 7, poslední 30. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Od Ježíška jsem dostal multimediální přehrávač Xtreamer. Těšil jsem se, že si ho vezmu s sebou na dovolenou, kde po večerech bude čas si s ním pohrát a prozkoumat všechny jeho možnosti. Bohužel jsem doma zapomněl originální dálkové ovládání. Vzhledem k tomu, že ta potvora na sobě nemá jediný čudlík nebo tlačítko, tak to je docela zásadní problém. Leda že...

    Proč končím s GMailem

    28.12.2010 16:43 Svědek Damdogův | pools | Fun | Přečteno: 2550× | Komentářů: 68, poslední 30. 12. 2010 | Hodnocení: 20 % (45 hlasů)

    Omlouvám se předem za mikroblog a za nejspíš spoustu mínusů, ale tahle věc mi nadzvedla žaludek tak, že s GMailem končím.


    Samsung nebo Toshiba

    28.12.2010 09:56 LL | Leoš Literák | Bláboly | Komentářů: 55, poslední 30. 12. 2010 | Hodnocení: 50 % (4 hlasů)

    Naše letitá LG TV dosluhuje, takže přišel čas koupit náhradu. Zatím váhám mezi Samsungem UE40C6000 a Toshibou Regza 40SL733G. Toshiba je levnější, má větší dynamický kontrast, zvukové výstupy a je tlustší, tudíž je lepší přístup ke konektorům. Samsung je tenčí a má PIP, ale jen jeden SCART. Přes SCART připojuji přehrávač DVD a set-top-box. Samsung má hromadu pozitivních recenzí, pro Toshibu jsem žádnou recenzi nenašel. Co byste mi doporučili? Děkuji za vaše rady.


    Abclinuxu spam

    28.12.2010 02:07 Zápisník | poky74 | Linux | Přečteno: 1411× | Komentářů: 10, poslední 28. 12. 2010 | Hodnocení: 86 % (7 hlasů)

    Nějaký spambot si zřejmě tady na abíčku přečetl mou mailovou adresu, takže vy, ostatní co ji tu také máte zveřejněnou, čekejte mail ve smyslu:


    Comix KERNEL ULTRAS - 0015

    27.12.2010 22:57 BLB | =^..^= AmigaPower® | KERNEL ULTRAS | Přečteno: 1561× | Komentářů: 26, poslední 28. 12. 2010 | Hodnocení: 29 % (17 hlasů)


    x

    27.12.2010 20:23 _ | ________________ | x | Komentářů: 21, poslední 28. 12. 2010 | Hodnocení: 44 % (9 hlasů)

    x

    Proč končím s Facebookem

    27.12.2010 16:36 Tomášovy poznatky | gogloid | PHP a Web | Přečteno: 3584× | Komentářů: 114, poslední 11. 1. 2011 | Hodnocení: 77 % (22 hlasů)

    Omlouvám se předem za mikroblog a za nejspíš spoustu mínusů, ale tahle věc mi nadzvedla žaludek tak, že s Facebookem končím.


    mv Mušketýr /dev/null ?

    27.12.2010 15:04 blogoblog | Amarok | ostatni | Komentářů: 7, poslední 27. 12. 2010 | Hodnocení: 17 % (12 hlasů)

    Poslední zprávička od Mušketýra 18.12. Domnívám se, že si konečně přečetl pár reakcí na jeho zprávičky :-) I když pár těch posledních se docela dalo číst...

    Pro naše socialisty a bolševiky

    27.12.2010 12:53 Strider | Jan Jílek | Komentářů: 284, poslední 30. 12. 2010 | Hodnocení: 33 % (12 hlasů)

    Našel jsem na facebooku odkaz na tenhle článek, se zájmem jsem ho přečetl a litoval, že jsem ho nenapsal sám. Je skvělý, je pravdivý a je téměř bez naděje.

    Pravice a chudoba

    Musím říci, že jsem četl dost o těhle věcech, ale takhle jasně a zřetelně to umí popsat málokdo. :-)

    Malá úvaha o potížích

    26.12.2010 11:40 Strider | Jan Jílek | Komentářů: 51, poslední 29. 12. 2010 | Hodnocení: 45 % (11 hlasů)

    Už dlouho zastávám názor, že potíže lidi nejen formují k lepšímu, ale ony dokonce ještě dokáží v konečném důsledku zlepšit život člověku a to navzdory těm, co se různým lidem, různými způsoby snaží ten život znepříjemnit, otrávit. Popsal jsem to ve svém vánočním shrnutí, které je zde: Výhoda zátěže

    Jistě se ti, co se pořád snaží abych příliš nezpychl, zaradují, že i díky jim se mi vede lépe a lépe. Nepochybně jim způsobí tohle sdělení emoční šok. Ale na pocit se neumírá. :-)

     

    26.12.2010 11:21 | |🇵🇸 | nic | Komentářů: 25, poslední 27. 12. 2010 | Hodnocení: 67 % (15 hlasů)

    Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.


    c

    26.12.2010 06:28 _ | ________________ | xx | Komentářů: 25, poslední 6. 1. 2011 | Hodnocení: 19 % (16 hlasů)

    c

    25.12.2010 23:12 | kralyk z abclinuxu | x | Komentářů: 24, poslední 27. 12. 2010 | Hodnocení: 88 % (17 hlasů)


    VirtualBox 4.0.0 a Slackware

    25.12.2010 22:37 rastos | rastos | Linux | Výběrový blog | Přečteno: 1734× | Komentářů: 6, poslední 27. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Môžete to považovať za variantu masochizmu, ale kompilujem si sám veci, ktoré priamo neponúka moje distro - Slackware. Tento zápis, je o tom, kam ma táto úchylka priviedla pri VirtualBox-e 4.0.0.

    Pozn.: zápis nie je pre slabšie povahy, ktorým sa robí nevoľno pri slove "linker", "jadro" či "fatal error".

    Pozměněný příkaz ls

    25.12.2010 19:44 blogoblog | Amarok | gnu_linux | Výběrový blog | Anketa | Přečteno: 2297× | Komentářů: 33, poslední 29. 12. 2010 | Hodnocení: 75 % (8 hlasů)

    Jako obvykle jsem se v linuxu zatoulal někam, kam jsem se ani nechtěl dostat, ale vadilo mi už delší dobu, že výpis příkazu ls neukazuje dole souhrn podobný DOSovskému dir.

    Comix KERNEL ULTRAS - 0014

    25.12.2010 16:24 BLB | =^..^= AmigaPower® | KERNEL ULTRAS | Přečteno: 1746× | Komentářů: 34, poslední 27. 12. 2010 | Hodnocení: 55 % (11 hlasů)


    Jaky redakcni system na eshop?

    25.12.2010 14:30 tuxmartin | tuxmartin | Ostatní | Komentářů: 11, poslední 18. 6. 2020 | Hodnocení: 75 % (4 hlasů)

    Ahoj,
    shanim nejaky redakcni system na eshop. Mam par pozadavku:

    • rad bych, aby byl zdarma
    • chci aby byl napsany v php
    • potrebuju, aby mohlo zbozi pridavat nekolik uzivatelu a ja to pak pouze schvalim
    • hodil by se paypal
    • hodilo by se napojeni na nejake ucetnictvi

    Protoze jinde uz pouzivam drupal, tak me zaujal ubercart a ecommerce. Mate s tim nekdo zkusenost, co je lepsi?

    Pak jsem jeste nasel treba PrestaShop, nebo osCommerce. Naopak Qucik.Cartu bych se radeji vyhnul.

    Stejne se chystam vsechny vyse zminene vyzkouset, ale zajimali by me ruzne postrehy a zkusenosti.
    Mate nekdo nejaky dobry tip?


    Nad grafy provozu aneb Štědrý večer a IPv6

    25.12.2010 06:00 Jenda | Jendа | Misc. | Anketa | Přečteno: 2659× | Komentářů: 67, poslední 27. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (7 hlasů)

    Věděli jste například, že většina lidí zasedla za stůl krátce před 19. hodinou? A jak jsme na tom s IPv6?


    Jak šířit dobré nápady?

    25.12.2010 02:49 Tomášovy poznatky | gogloid | Zamyšlení | Přečteno: 2019× | Komentářů: 39, poslední 28. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Představte si situaci, kdy dostanete nápad, jak něco vylepšit. Co v ten moment dělat?

    Comix KERNEL ULTRAS - 0013

    25.12.2010 00:21 BLB | =^..^= AmigaPower® | KERNEL ULTRAS | Přečteno: 1643× | Komentářů: 69, poslední 27. 12. 2010 | Hodnocení: 75 % (16 hlasů)


    Prostě PF 2011

    25.12.2010 00:08 Drakův zápisník | Dragon Jake | všehochuť | Komentářů: 25, poslední 27. 12. 2010 | Hodnocení: 94 % (18 hlasů)

    Běžně PFka nedělám, jednak mě to nebaví a jednak na to nemám čas. Dnešek byl ale poněkud výjimka a navíc díky jednoduché myšlence se výsledek tvorby stal silně tematický. Proto ho také postuji sem do blogu ;)

    Tak tedy: PF 2011! ^.^ (JS required)

    Konverze mp3 na wav

    24.12.2010 14:22 martinek | YYY | linux | Přečteno: 2964× | Komentářů: 38, poslední 27. 12. 2010 | Hodnocení: 57 % (7 hlasů)

    Je cas Vanocni, ale i pres to jsem potreboval prelozit nekolik stovek mp3 souboru na wav. Proc jsem to potreboval neni podstatne.

    88.blocklist.zap – s tím Microsoftem jsou jen problémy

    23.12.2010 23:43 xkucf03 | xkucf03 | Stížnosti a pochvaly | Anketa | Přečteno: 5151× | Komentářů: 15, poslední 25. 6. 2014 | Hodnocení: 100 % (7 hlasů)

    Dneska jsem se e-mailem registroval na jednu konferenci a zpráva se mi vrátila jako nedoručitelná. Z chybové hlášky jsem se dozvěděl, že jsem prý na černé listině…

    Sweet Clementine

    23.12.2010 23:29 alblog | alblaho | Ani zbla | Přečteno: 1299× | Komentářů: 24, poslední 27. 12. 2010 | Hodnocení: 71 % (7 hlasů)

    Tento zápisek je o chvále přehrávače Clementine.


    Smysl putování

    23.12.2010 22:57 Strider | Jan Jílek | Komentářů: 12, poslední 29. 12. 2010 | Hodnocení: 50 % (10 hlasů)

    O tom jak putovat pěšky, popsat techniku pěšího putování jsem se pokusil v několika příspěvcích. Jen v jednom jsem se pokusil nalézt smysl onoho putování jako takového.

    Najít smysl putování nebylo snadné. Nebylo snadné, protože se mi do onoho smyslu pletly falešné motivy. Oprostil jsem se maximálně od různých racionalizací a výsledkem byl text, který můžete přečíst po kliknutí na odkaz.Přesto že je tenhle text sedm let starý, nezměnil bych po sedmi letech na něm ani čárku. Vystihuje plně podstatu toho, proč z jakých důvodů se vydávám i v pokročilém věku na cesty. Jednou jako pouť za něčí zdraví, podruhé jako možnost sbepoznání. Na cestě, která je třeba tři měsíce dlouhá se o sobě dozvíte hodně. Dobré i zlé. Život je dobrý i zlý. Nepoznáte-li obé, nejste schopni rozeznávat.

    Smysl putování


    Intel HD grafická karta - "dobrá" podpora Linuxu

    23.12.2010 19:01 Poutník | Jiří J. | Hardware | Přečteno: 8495× | Komentářů: 95, poslední 12. 3. 2011 | Hodnocení: 100 % (10 hlasů)

    Intel HD integrované grafické karty můžeme dnes najít v mnoha noteboocích. Většina z nás ví, že výkon těchto karet je daleko pod konkurencí, zato jejich cena a hlavně spotřeba energie je výrazně nižší. Přesto tyto karty jsou schopny dosáhnout úctyhodného výkonu ... na Windows!!


    Pierdole te jebane Święta!

    23.12.2010 14:47 BLB | =^..^= AmigaPower® | nazařaditelné | Přečteno: 1377× | Komentářů: 14, poslední 24. 12. 2010 | Hodnocení: 75 % (8 hlasů)

    __________________________$$

    Jak budete travit Vanoce

    23.12.2010 10:53 martinek | YYY | obecne | Anketa | Přečteno: 2055× | Komentářů: 41, poslední 26. 12. 2010 | Hodnocení: 86 % (7 hlasů)

    Vanoce se daji travit ruzne

    LEGO

    23.12.2010 09:48 kenyho_stesky | Aleš Kapica | To jsem vážně jediný? | Přečteno: 2977× | Komentářů: 82, poslední 12. 2. 2022 | Hodnocení: 92 % (13 hlasů)

    Tak jako o Linuxu, dá se i o Legu napsat, že jde o generační záležitost. Ano, firma sice byla založena starým pánem již před válkou, ale takové legové kostičky, jaké známe dnes, se objevily až v padesátých letech. Zítra jistě alespoň některý z vás naježí svým dětem nějakou tu legovou stavebnici. Povšiml si někdo jiný kromě mne, jak se změnila strategie firmy během posledních pěti let?


    Novější zápisyStarší zápisy

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.