abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    "Povidám, chci do Vršovic!"

    1.12.2010 10:16 kenyho_stesky | Aleš Kapica | Jen tak na okraj | Přečteno: 1841× | Komentářů: 73, poslední 3. 12. 2010 | Hodnocení: 50 % (4 hlasů)

    Všechny cesty vedou do Vršovic, a jak vidno i Rosenhaim, v tom měl jasno. Pro mě snad největším překvapením bylo, když se mi před nějakým časem ozval kámoš - kolega z kolejí a zároveň spolužák z VŠ. Při pohledu na adresu, uvedenou v mailu jsem mu odepsal zhruba toto: "Pokud skutečně bydlíš na adrese kterou máš v mailu, tak na sebe už skoro dva roky čumíme z okna". Jak se ukázalo, opravdu bydlí necelých 100 metrů ode mne. Vtip je v tom, že bydlí v ulici kterou moje cesta nikdy nevede.

    Diskutování nemá...

    1.12.2010 00:26 BLB | =^..^= AmigaPower® | opilecké výjevy | Přečteno: 1062× | Komentářů: 36, poslední 3. 12. 2010 | Hodnocení: 50 % (8 hlasů)

    ...smysl, ...pojdte si...

    Jak jsem si nepřečetl Zimní radovánky speciál...

    30.11.2010 12:27 iMHO | iMHO | Přečteno: 1285× | Komentářů: 10, poslední 2. 12. 2010 | Hodnocení: 91 % (11 hlasů)

    ...a jak se mi to vymstilo. :-)

    Auto roku 2011

    30.11.2010 12:15 gtz | gtz | zajimavosti | Přečteno: 1792× | Komentářů: 99, poslední 5. 12. 2010 | Hodnocení: 71 % (7 hlasů)

    Vítězem novinářské ankety Car of the Year 2011 se stal Nissan Leaf. Tedy se jedná o první elektromobil, který tuto cenu získal.

    Graf spustených aplikácií za posledný mesiac

    29.11.2010 21:16 sivlk | sivlk | linux | Přečteno: 1426× | Komentářů: 10, poslední 30. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (8 hlasů)

    Chcel som vedieť aké aplikácie na Linuxe bežne používam. Nechal som monitorovací skript bežať mesiac. Tu je výsledný graf.


    Seznambot neindexuje stránky na mojem serveru

    29.11.2010 18:50 PhaX_blog | phax7 | Přečteno: 1670× | Komentářů: 34, poslední 1. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Přičemž všichni ostatní roboti v pohodě (Google, Yahoo a nějací další), kdežto Seznam stáhne vždy jen /robots.txt a / a konec... netuším co s tím - navíc se mi moc nedaří to nasimulovat telnetem a předpokládám že tedy někde mám chybu... Tohle je záznam od SeznamBot:


    Nešvary na Aukru

    29.11.2010 17:29 Kacířské myšlenky | Luk | Ze života | Přečteno: 3474× | Komentářů: 15, poslední 1. 2. 2017 | Hodnocení: 100 % (13 hlasů)

    Již nejednou se tu objevily blogové zápisy o tom, jak je Aukro špatné a že je lepší používat eBay nebo něco úplně jiného. Osobně mám s Aukrem zkušenosti veskrze dobré, jen bych chtěl připomenout několik nešvarů, se kterými se lze na Aukru setkat (ale které mají obecnější charakter a mohou se - případně s různými obměnami - vyskytovat obecně na jakýchkoli podobných serverech).


    Seznam dobrých her pro Linux - Penguspy

    29.11.2010 13:45 blogoblog | Amarok | gnu_linux | Přečteno: 1689× | Komentářů: 9, poslední 4. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (7 hlasů)

    Stránky zabývající se hrami v Linuxu jako HappyPenguin jsou všeobecně známé, možná ale někoho potěší tyto zatím velmi málo naplněné stránky - penguspy.com.

    Neinteraktivni zadani hesla ssh klientovi

    29.11.2010 01:34 martinek | YYY | linux | Výběrový blog | Přečteno: 2339× | Komentářů: 23, poslední 1. 12. 2010 | Hodnocení: 83 % (12 hlasů)

    Jiste to taky znate. Kazdy den se logujete na spousty stroju po ssh. Dejme tomu, ze tak cinite na "stoprocentne" duveryhodne siti. Potom, pokud budete cist dale, se dozvite, jak si trosku ulehcit praci a usetrit par vrasek.

    Zimní radovánky, zvláštní vydání- kalamita

    28.11.2010 20:37 zlodej_casu | PepaSFI | Přečteno: 1964× | Komentářů: 162, poslední 6. 12. 2010 | Hodnocení: 92 % (13 hlasů)

    Tohle téma jsem si původně chystal na později ale protože to vypadá že se na nás sype kupa toho studeného bílého, tak je asi nejvyšší čas.

    Nadvláda USA začíná, bojte se

    28.11.2010 16:40 jarda_bloguje | Jardík | Jiné | Komentářů: 22, poslední 30. 11. 2010 | Hodnocení: 67 % (9 hlasů)

    Bez komentáře.

    Postfix: Jak zakazat libovolnou domenu odesilatele?

    28.11.2010 15:30 drum_bass | Drum Bass | Výběrový blog | Přečteno: 2559× | Komentářů: 12, poslední 28. 5. 2011 | Hodnocení: 100 % (7 hlasů)

    Hodne dlouho me irituje i-mailing.cz aka neznicitelny spammer Ales Slaby a podobne individua, ktere vlastni domeny, ze kterych v zivote nikdy nemuze prijit naprosto zadny rozumny spam. Normalni posta, ktera by nebyla spam, z takovych domen neprijde ani omylem. UOOU v CR nefunguje, takze jedine reseni je "domobrana - pomoz si sam", tedy branit se natvrdo na serveru, protoze i-mailing je k nasemu prospechu hloupy a posila to zatim pouze ze sve domeny. Kdo pouziva na serveru postovni server postfix, muze se mu hodit jednoduchy zpusob jak zakazat libovolnou domenu odesilatele.


    Pro nedělní odpoledne

    28.11.2010 13:52 systemakuv_blog | okbob | Komentářů: 12, poslední 28. 11. 2010 | Hodnocení: 75 % (4 hlasů)

    Včera jsem přemýšlel jak pojmenovat současnou západní civilizaci - ještě před pár lety bych zvolil označení dospělá, možná nudící se. Dnes si myslím, že ten správný název je infantilní - nikoliv ta důstojná moudrost příslušící věku, ale infantilnost - se vším tím vztekáním, přetvářkou, sobectvím, vztekem, nedostatkem nadhledu, strachem a nudou, neochotě přijmout důsledky za své chování, neochotě řešit své problémy, neschopnosti spolupráce, subjektivismu a klientelismu.

    A že jsem nebyl jediný, přidám ještě jeden odkaz http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/pop-ekonomie/o-podivinech-aneb-proc-cist-navod-na-sebevrazdu_187062.html

    Taky používate svůj smartphone jako dumbphone?

    28.11.2010 10:29 Kilo šťávy z lachtana | Jan Grmela | Ostatní | Anketa | Přečteno: 2672× | Komentářů: 42, poslední 30. 11. 2010 | Hodnocení: 83 % (6 hlasů)

    Včera u nás byl známý se stejným telefonem jako mám já. Položil mi jednoduchou otázku: "Hele, co si do toho telefonu mám stáhnout? Máš nějaký tipy na dobrý aplikace?" a já s hrůzou zjistil, že mu nemám co odpovědět jelikož v telefonu mimo Facebooku, Twitteru, eBaye, pár her a flashlight aplikace nemám vůbec nic.

    Cesta tam a zase zpátky

    27.11.2010 23:45 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1017× | Komentářů: 26, poslední 1. 12. 2010 | Hodnocení: 56 % (9 hlasů)

    Sliboval jsem Honzovi Luterovi, že ho přijedu navštívit. Slíbil a splnil. Dnes ráno jsme s Ritou vyrazili do dáli, k Prostějovu. Neviděl jsem ho osm let. Věděl jsem jen že měl zdravotní potíže a doufal jsem, že na tom nebude tak zle. Naštěstí nebyl. Uzdravil se. Skoro. Cesta proběhla celkem bez zvláštního bloudění. Dorazili jsme na místo, předtím mi Honza volal, ptal se kde jsme, sdělil jsem mu,že v lese a během pěti minut jsme u něj.

    Blbosť s DB :)

    27.11.2010 22:51 Žumpa | Bedňa | Hmmm | Komentářů: 20, poslední 28. 11. 2010 | Hodnocení: 18 % (22 hlasů)

    Potreboval som prezrieť jednu vzdialenú databázu cez PHPMyAdmin. Pretože mi stačilo hľadať do oči bijúce dáta, dal som zobraziť po 1000 záznamoch. Sedel som pri AMD 1x1.3GHz 728MB ram. Vedel som že s tým budú problémy, tak si hovorím spravím aspoň porovnanie prehliadačov a presne to budem merať. Tieto plány boli úplne zbytočné. FireFox a Opera úplne sklamali a výdatne mrzli na celé sekundy, takže na daný účel boli vôbec nepoužiteľné. Hoci Opera pri prvej tisícke zobrazila výsledok rýchlo, používa na to svoje hacky, práve toto sa jej vypomstilo pri kliknutí na zobrazenie ďalšej tisícky, výtuhom na niekoľko sekúnd. Jediné použitelné bolo Chrome, hoci aj Chromium celkom valilo, ale občas malo záseky. Keď som to skúšal na svojom AMD 2x3GHz, 2GB ram, tak tam valia všetky v pohode a už trochu aj chápem tie tunajšie hádky mne XY valí v pohode :-)

    Výběr distra pro NTB a Nvidia HW

    27.11.2010 14:09 gtz | gtz | linux | Přečteno: 1144× | Komentářů: 26, poslední 28. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (1 hlasů)

    Potřeboval bych poradit s výběrem distra pro starší NTB Acer.
    Jedná se starší model Aceru někdy z roku 2003, tak, aby se s ním dalo normálně pracovat.

    27.11.2010 01:10 | kralyk z abclinuxu | x | Komentářů: 57, poslední 29. 11. 2010 | Hodnocení: 88 % (8 hlasů)


    aukro never more

    26.11.2010 21:00 Na_cem_beha_Linux | Chapadlo | Servery, prumyslove desky a ostatni | Přečteno: 1872× | Komentářů: 40, poslední 1. 12. 2010 | Hodnocení: 12 % (26 hlasů)

    Zkusenost uzivatele.

    Uncle Sam zruší i vaší doménu

    26.11.2010 20:28 Doliho blog | Luboš Doležel (Doli) | Ostatní | Přečteno: 2164× | Komentářů: 110, poslední 2. 12. 2010 | Hodnocení: 94 % (18 hlasů)

    Pročítal jsem si novinky ze světa BitTorrentu. Vidím samé obvyklé věci: majitelé The Pirate Bay budou platit větší pokutu (mnohem větší pokutu než vrazi a pachatelé znásilnění) a jsou vinni. Pak mě ale zarazila zpráva o zabavených doménách.


    Zmizelá karta [bacha fotky]

    26.11.2010 16:55 Zápisník | poky74 | Linux | Přečteno: 1514× | Komentářů: 25, poslední 29. 11. 2010 | Hodnocení: 50 % (6 hlasů)

    Mám tu jen takovou rychlou zajímavost, a to zmizelou kartu ve hře Maemodrac na Nokii N800.


    Zimní radovánky 2 - nějaké to klouzání

    26.11.2010 14:25 zlodej_casu | PepaSFI | Přečteno: 1666× | Komentářů: 63, poslední 30. 11. 2010 | Hodnocení: 90 % (10 hlasů)

    Tak a teď si povíme něco o tom že v zimě to klouže. Takže o gumách, stylu jízdy a brzdění.

    Vylepšené OpenOffice: podmíněné formátování pro více podm.

    26.11.2010 14:00 VylepseneOpenOffice | zd.w | OpenOffice | Komentářů: 5, poslední 30. 11. 2010 | Hodnocení: 50 % (6 hlasů)

    Vylepšené OpenOffice: podmíněné formátování pro více podmínek

    Jednou se tady objevil návrh, že by OO Calc mohl podporovat podmíněné formátování pro více než 3 podmínky. Toto vylepšení bych taky uvítal, takže jsem tuto možnost do OO doplnil. Kdyby měl někdo zájem, můžu poslat/někam dát libscli.so (3.3 MB po zkomprimování, OO 3.3.0 RC3, linux 32 bit).

    Novej počet podmínek je danej typem USHORT, mělo by to bejt 16-bit. číslo.

    Remix komiks Windows Vista

    26.11.2010 11:17 Poznámkový blog | Michal Fecko | 6 | Přečteno: 1943× | Komentářů: 40, poslední 27. 11. 2010 | Hodnocení: 89 % (19 hlasů)

    Ok takže som dostal nápad a tak som ho realizoval - prosím skontrolovať a navrhnúť opravu na moju svahilskú angličtinu aby som remix mohol upraviť do finálnej podoby :-D Ďakujem :-)


    Dělám si sbírku

    26.11.2010 09:14 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1026× | Komentářů: 21, poslední 27. 11. 2010 | Hodnocení: 38 % (8 hlasů)

    Dostal jsem včera poštou filmy, které jsem si objednal u Amazonu. Pár westernů, ale hlavně několik válečných filmů z doby druhé světové války. Filmy zabývající se námořní válkou. Dělám si z nich sbírku.

    Prosba o test fontu ve Widlous

    26.11.2010 07:57 Vejšplechty | Petr Tomášek | Aktuálně | Komentářů: 7, poslední 27. 11. 2010 | Hodnocení: 67 % (3 hlasů)

    Zdravím! Hledám někoho, kdo by měl přístup k M$ Win (nejlíp Win 7 / nebo aspon Visty) a mohl si do něj nainstalovat tento font (jak přesně, to bohužel netuším) a otevřel následující dokument a následně zde do diskuze napsal, co se mu zobrazilo. Případně můžete (anglicky) komentovat tento bug. Díky!

    Komiks: Windows Vista

    25.11.2010 22:03 Mercuriuz | Mercuriuz | Linux | Přečteno: 1890× | Komentářů: 28, poslední 27. 11. 2010 | Hodnocení: 92 % (12 hlasů)

    Docela mě to pobavilo....

    debian mozna bude vracet uder?:)

    25.11.2010 19:34 subrack | subrack | zivot a operacni systemy | Komentářů: 5, poslední 27. 11. 2010 | Hodnocení: 75 % (4 hlasů)

    nuze, po nejake dlouhe dobe, co ani nepamatuju, jsem jako bezny linux user jiz zapomnel jak se konfiguruje cerstve nainstalovany system a sve zapisky na toto tema z davnych let jsem nedavno dokonce i skartoval.

    dneska uz to ty linuxove desktopy delaji vsechno samy, jen kliknout. dneska resim jine problemy: to uz je zase 18 mesicu pryc? zase nova distribuce? zase z ni zmizel muj oblibeny soft? zase nejaka zmena na kterou si nechci zvykat? kde jsou ty tlacitka co byly vzdycky tady vpravo nahore?

    a z hlubin pameti se vybavuje napis "nakonec jsem skoncil u debianu a jsem tam". a az jeste malinko vic zestarnu, tak se to mozna stane i me. a bude, naveky.. pokoj.. howg.

    Krátkodobé zkušenosti s HTC Desire Z a Androidem 2.2

    25.11.2010 16:31 Blog... | David Watzke | Hardware | Přečteno: 5891× | Komentářů: 39, poslední 18. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Posledně jsem se rozhodoval jakej mobil si pořídím, v úvahu připadalo HTC Desire a podobné. Nakonec jsem se rozhodl pro Desire, objednal ho, jenže nějak nebyl skladem, atd...


    Co s nima?

    25.11.2010 12:45 bzuk | Dag | Přečteno: 4490× | Komentářů: 521, poslední 7. 12. 2010 | Hodnocení: 86 % (7 hlasů)

    V minulém měsíci tady proběhlo několik blogů a diskusí odstartovaných velmi podivným nápadem na jakýsi registr pedofilů. Debata se dotkla také i opravdu nebezpečných lidí. Dnes jsem narazil na zprávu o soudu s dvěma povedenými kusy. Vlastně s jedním.

    zálohovat asi nestačí III

    24.11.2010 20:52 litera_scripta_manet | xsubway | game | Přečteno: 1440× | Komentářů: 5, poslední 26. 11. 2010 | Hodnocení: 33 % (6 hlasů)

    happypenguin.org je už zase mezi živými (viz. zprávička):-) Snad se z toho chlapci poučí a současnou zálohu provedou pořádně. Happy penguin!

    Novější zápisyStarší zápisy

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.