abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Neba

    24.11.2010 18:39 jarda_bloguje | Jardík | Jiné | Přečteno: 1456× | Komentářů: 39, poslední 27. 11. 2010 | Hodnocení: 56 % (9 hlasů)

    Já jsem vám vývojář. Jak mě nic poslední dobou nebaví...


    TangoDark theme for ERIC IDE

    24.11.2010 18:25 blogoblog | Amarok | gnu_linux | Komentářů: 1, poslední 24. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Tak jsem si trochu pohrál s barvičkama v Ericovi (IDE pro Python a Ruby) a zvolil jsem opět moje oblíbené Tango, tentokrát variaci TangoDark. Je v příloze společně se screenshotem, třeba se bude někomu hodit. Nemám rád bílé pozadí, nějak mě z toho po čase třeští hlava.

    Linuxové vánoce?

    24.11.2010 15:30 Mig_Alley | Migi | Linux | Přečteno: 1609× | Komentářů: 22, poslední 26. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (8 hlasů)

    Vánoce, vánoce přicházejí .... takže mám tak měsíc na nakoupení pár zbytečností pro rodinu a letmé známosti. Ale tyhle vánoce by mohly býti trochu jiné. Pokrok nikdo nezastaví a rodina nečekaně překvapuje.


    Trošku nostalgie.

    24.11.2010 11:20 lukolve | lukve | Přečteno: 1426× | Komentářů: 32, poslední 26. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (4 hlasů)

    Takže včera som si robil trošku poriadky v tej kope cedečiek. a našiel som originalky Mandrake Linuxu.. fajna nostalgia.. kupujete si aj vy originalky? alebo kupovali :)


    Pokračování pro zájemce.

    23.11.2010 23:14 Strider | Jan Jílek | Komentářů: 64, poslední 25. 11. 2010 | Hodnocení: 38 % (8 hlasů)

    Tak jsem vyzkoušel ten mythtv a docela se mi to líbí. Ještě si s tím musím pohrát. Jinak pokračuji v psaní seriálu a některé dámy ztrácejí nervy a píšou mi vzkazy. No děkuji, nečet jsem a hned je smazal.

    Strategie VI

    Attachmate a openSUSE

    23.11.2010 23:09 spheniscidae | Leinad | Linux | Přečteno: 1461× | Komentářů: 5, poslední 25. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (10 hlasů)

    Na odpověď od Oraclu, jak to bude vypadat s openSolarisem jsme čekali hromadu měsíců a po té hromadě měsíců jsme se jen dozvěděli, že openSolaris končí. Teď když byl Novell koupen Attachmate, tak vznikají obavy, aby to nedapadlo s linuxem Novellu stejně, jako se Solarisem Sunu. Naštěstí Attachmate nás nenechalo dlouho v nejistotě a vydalo pozitivně znějící prohlášení:

    Flash už nemám a je mi dobře

    23.11.2010 18:02 blogoblog | Amarok | gnu_linux | Přečteno: 1624× | Komentářů: 24, poslední 25. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Tak jsem promazával a aktualizoval systém (Arch), až jsem omylem skončil bez flashe.

    Máme český nástroj VDI Total Cost of Ownership v Kč

    23.11.2010 17:12 Orwell | Filip Korbel | UNIX business | Komentářů: 13, poslední 24. 11. 2010 | Hodnocení: 90 % (10 hlasů)

    Nový kalkulátor TCO (Total Cost of Ownership) z reálného světa v českých korunách. Žádný Gartner ani IDC a supervýhodné korporátní odhady.

    Stickfish VDI TCO calculator screenshot

    Vydali jsme nástroj pro výpočet TCO (Total Cost of Ownership), ve volném překladu nástroj pro výpočet celkového množství finančních prostředků, které budou investovány do pořízení hardwaru / softwaru i jeho správy a provozu. Nástroj, založený na OpenOffice nebo MS Excel formátu, vám pomůže odhadnout rychlost návratu vašich investic do Raydesku, VMware View, MS Windows 7 na PC, Sun Ray nebo WYSE tenkých klientech. Tento TCO kalkulátor poskytuje detailní report potenciálních míst, kde se dá ještě více ušetřit, příkladem na licencích, hardwaru, servisu na straně uživatele atd. Pro více informací se podívejte na Raydesk Wiki.

    OpenOffice VDI TCO kalkulátor: zde

    MS Excel VDI TCO kalkulátor: zde


    Jak často vkládat nové zprávičky (o OpenTTD)

    23.11.2010 16:30 proste_blog | xkomczax | Linux | Anketa | Komentářů: 25, poslední 25. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (7 hlasů)

    U posledních několika nových verzí OpenTTD jsem při vydání napsal zprávičku. Ne všichni uživatelé ale tuto aktivitu vítají, neboť jim připadají tyto zprávičky časté. Co si o tom myslíte vy? Hlasujte, prosím, v anketě, případně budu rád za zpětnou vazbu v diskusi.


    Google dnes o 11:55 zomrel

    23.11.2010 12:02 Žumpa | Bedňa | Hmmm | Komentářů: 22, poslední 27. 11. 2010 | Hodnocení: 17 % (18 hlasů)

    Tak neuveriteľné sa stalo skutočnosťou, Google je nedostupný. Zrejme číňania s tým novým superpočítačom hackli Google. A kurňa už to beží. Päť minút bol ale mimo :-)

    Zimní radovánky

    22.11.2010 22:01 zlodej_casu | PepaSFI | Přečteno: 2284× | Komentářů: 117, poslední 26. 11. 2010 | Hodnocení: 86 % (7 hlasů)

    Pod tímhle názvem jsem před pár lety na webu našeho autoklubu rozpoutal debatu o problémech na zimních silnicích a vznikla z toho slušná dávka zkušeností a rad. Zima se blíží, počasí je pořád horší a jezdí se stále obtížněji.

    Kdyby republika byla nákladové středisko

    22.11.2010 11:37 Tomik | Tomáš | Linux | Přečteno: 2091× | Komentářů: 78, poslední 25. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Již jsem tu psal, co by bylo, kdyby republika byla firma (tady). Toto přirovnání není úplně trefné, protože úkolem státu není vytvářet zisk (naštěstí).

    Osude mám z tebe strach... .. .

    21.11.2010 23:12 BLB | =^..^= AmigaPower® | opilecké výjevy | Přečteno: 2136× | Komentářů: 85, poslední 25. 11. 2010 | Hodnocení: 79 % (14 hlasů)


    Aplikace co vynechává reklamy

    21.11.2010 17:10 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1491× | Komentářů: 48, poslední 24. 11. 2010 | Hodnocení: 25 % (8 hlasů)

    Koupil jsem si svého času televizní kartu na Mac EyeTV, musím říct, že jsem dobře udělal. Nebyla drahá, je skladná, mohu jako flashku přenášet z iMaca na Macbook, takže když bych měl zájem mám v podstatě o televizi postaráno kdekoliv. Umí pochopitelně nahrávat i filmy, nebo jiné pořady, akorát mám problém, že nedokáže vynechat reklamy. Slyšel jsem že existuje taková aplikace, tak pokud bude za rozumnou cenu, koupím. Nakonec dnes když se vysílá digitálně, jsou filmy docela v dobré kvalitě.


    Analýza studijních chyb (heh, kéžby)

    21.11.2010 16:22 Bystroushaakův blog | Bystroushaak | Obecné IT | Přečteno: 4703× | Komentářů: 122, poslední 2. 12. 2010 | Hodnocení: 93 % (29 hlasů)

    Na vysoké škole je překvapivě mnoho předmětů dost primitivních. Pak jsou tam těžké, ale znáte to, když Vás něco baví, jde to samo. Nakonec tam jsou i nudné předměty a to je podle mého skromného názoru kámen úrazu na kterém je vyhozena většina vysokoškoláků.


    There's An App For That?

    21.11.2010 14:31 litera_scripta_manet | xsubway | blabla | Komentářů: 5, poslední 22. 11. 2010 | Hodnocení: 38 % (8 hlasů)

    Chci si pořídit nejchytřejší telefón, jen aby těch aplikací bylo dost:

    Song: There's An App For That

    :-)

    Adobe Reader a Flash Player – stažení instalačního balíčku

    21.11.2010 13:55 Drobnosti | Cohen | Ostatní | Přečteno: 3764× | Komentářů: 45, poslední 25. 2. 2011 | Hodnocení: 100 % (4 hlasů)

    Pokud se staráte i o systémy s MS Windows, na které jste v poslední době potřebovali nainstalovat Adobe Reader nebo Flash Player, tak jste možná narazili na to, že místo normálního odkazu na stažení .exe či .msi souboru vás web nutí instalovat jakýsi Adobe Download Manager doplněk do Firefoxu, který pak teprve umožní daný produkt stáhnout a nainstalovat. Zobrazuje přitom reklamu a k samotnému instalačnímu souboru se ani nedostanete. Když tak potřebujete instalovat na víc počítačů, tak abyste na každém stahovali znovu (daný počítač tedy musí mít v době instalace přístup k internetu) a ani nemáte možnost uschovat si instalační balíček do archivu instalovaného software.


    Jednoduché řešení problému diakritiky v doméně .cz

    21.11.2010 13:00 Vejšplechty | Petr Tomášek | Různé | Přečteno: 1429× | Komentářů: 37, poslední 23. 11. 2010 | Hodnocení: 53 % (17 hlasů)

    Už poněkolikáté se tu objevuje zpráva o tom, kterak NIC pořádá neúspěšné ankety o zavedení diakritiky v doméně .cz. Přitom většina problémů, které odpůrci diakrtka v české doméně vidí, by šla vyřešit velmi snadno.


    Grafy v hyperkostce 2

    21.11.2010 11:50 RTFM | Martin Tůma | LINUX | Přečteno: 1213× | Komentářů: 1, poslední 21. 11. 2010 | Hodnocení: 75 % (4 hlasů)

    Ještě jsem to nevzdal


    Chvilka napětí během kompilace Apache

    21.11.2010 10:12 unstable | MMMMMMMMM | Přečteno: 1265× | Komentářů: 10, poslední 22. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Dlouho jsem do blogu nic nenapsal. Nějak mne nenapadlo, co zajímavého světu sdělit. :-) Teď bych se jen rád podělil o trošku toho napětí během kompilace (sestavuji si Apache 2.0.64 s PHP 5.3.3), kdy přemýšlím, zda se to konečně povede dle mých představ.

     

    20.11.2010 22:10 | |🇵🇸 | nic | Komentářů: 42, poslední 4. 2. 2011 | Hodnocení: 33 % (6 hlasů)

    Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.


    Pro zájemce III

    20.11.2010 18:49 Strider | Jan Jílek | Komentářů: 154, poslední 22. 11. 2010 | Hodnocení: 23 % (13 hlasů)

    Píšu si píšu a baví mě to čím dál víc. :-)

    Strategie IV Jenom dodám, že seriál bude dost dlouhý, přidám do něj i zkušenosti ze soudních sporů, kterých mám poměrně dost. Co dělat nebo nedělat? Přidám ještě techniky jak komunikovat třeba s operátorem a další. Spory jako takové jsou hodně unavující a myslím, že jisté zkušenosti budou užitečné i pro uživatele Abíčka.

    Chovatelské úspěchy v akvárku

    20.11.2010 15:20 Tomik | Tomáš | Linux | Přečteno: 2353× | Komentářů: 37, poslední 29. 11. 2010 | Hodnocení: 75 % (4 hlasů)

    V jednom z předešlých zápisků (tady) jsem psal o trablech se šneky v akvárku, dnes ukážu úspěchy.

    x

    20.11.2010 09:41 _ | ________________ | xxx | Komentářů: 10, poslední 22. 11. 2010 | Hodnocení: 43 % (7 hlasů)

    x

    Pro zájemce II

    20.11.2010 00:13 Strider | Jan Jílek | Komentářů: 33, poslední 25. 11. 2010 | Hodnocení: 29 % (7 hlasů)

    Pokračování seriálu Strategie III

    Bude to delší seriál. :-)

    Tepelna koule a podelana unie.

    19.11.2010 22:20 Na_cem_beha_Linux | Chapadlo | Servery, prumyslove desky a ostatni | Přečteno: 2289× | Komentářů: 138, poslední 30. 11. 2010 | Hodnocení: 80 % (15 hlasů)

    Tak jsem si byl nucen koupit zarovku i kdyz je nesnasim.


    Opel Hybridní Elektromobil

    19.11.2010 16:19 gtz | gtz | ostatni | Přečteno: 2467× | Komentářů: 198, poslední 26. 11. 2010 | Hodnocení: 88 % (8 hlasů)

    Nějakou dobu se zajímám o tyto auta a příští rok bude na Evropský trh uveden (přijímají se před-objednávky) nový Opel Ampera. Parametry elektromotoru ani baterií nejsou špatné (není to reklama ani PR článek), ale cena je až moc nahoře.

    Hledá se grafik - kamarád

    19.11.2010 13:10 rocfdebian | Johny z Podoli | Linux - readonly debian pro routery | Přečteno: 1979× | Komentářů: 30, poslední 14. 2. 2011 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Zápiskem bych rád shrnul mé dosavadní zkušenosti se spoluprací s kamarády "grafiky". Současně bych rád zmínil potřebu najít opravdového "kamaráda grafika" protože současný stav je něco co ze mě akorát vyčerpává sílu cokoliv dělat. Po úvodní žádosti uvedu hned čtyři zkušenosti které mě dohánějí na hranici šílenosti...


    Pro zájemce

    19.11.2010 00:39 Strider | Jan Jílek | Komentářů: 86, poslední 22. 11. 2010 | Hodnocení: 33 % (15 hlasů)

    Strategie vedení dlouhotrvajícího sporu

    :-) :-) :-) Pokračování Strategie II

    Linux vs Windows: Aktualizace (video)

    18.11.2010 23:25 Mig_Alley | Migi | Linux vs Windows | Přečteno: 2631× | Komentářů: 163, poslední 21. 11. 2010 | Hodnocení: 67 % (12 hlasů)

    Software v repozitářích a správci balíčků. Podle mě největší výhody linuxu. Všimli si toho na živě (ikdyž v tom pan Sedlák měl trošku guláš, ale aspoň víme, u koho se Kuba inspiroval), a nedávno si toho všimli i v MS.


    Perl mailing list

    18.11.2010 22:20 blog můJ | Tlapicka | Programování | Anketa | Přečteno: 859× | Komentářů: 3, poslední 20. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Dnes odpoledne jsem hledal nějaký český mailing list pro můj oblíbený jazyk Perl. Zjistil jsem, že najít ho, není tak jednoduché, proto jsem se rozhodl napsat tento zápisek.


    Novější zápisyStarší zápisy

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.