abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Nuudaaa v Pekingu II.

    18.11.2010 19:15 frdrx | frdrx | Přečteno: 1385× | Komentářů: 6, poslední 20. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (14 hlasů)

    Jeden zápisek na úvod a další nakonec, mezi tím nebyl čas a o nudě nemohla být řeč. Teď píšu, protože prožívám deset hodin čekání na let na letišti v Beijingu (na důvody proč jsme tu tak brzo se mě neptejte, jdou mimo mě). Před sebou máme už jenom šest hodin do vzletu a piju poslední plechovku piva (ze čtyř, takže žádná slává). Aspoň že tu je WiFi a že jsem nakonec našel i zásuvku, u níž se dá sedět. Sice na zemi, ale aspoň mám šťávu.


    URL Spam 2

    18.11.2010 19:10 vysatost | dejvik | URL Spam | Přečteno: 1540× | Komentářů: 18, poslední 11. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (4 hlasů)

    Po delší době (asi rok) jsem nabral energii a sepsal další dotaz ohledně kličky v zákoně, která umožňuje legálně posílat nevyžádaná obchodní sdělení.


    Slipy alebo trenky?

    18.11.2010 15:38 weblog | disorder | anketa | Anketa | Komentářů: 50, poslední 22. 11. 2010 | Hodnocení: 92 % (12 hlasů)

    Enough said. Nebudem rozoberat odkiaľ tento nápad pochádza, ale som naozaj zvedavý na výsledok...

    Úchyláci vyhráli a znovuobjevená Opera

    18.11.2010 14:20 lojdovo | tomboytom-deviant | Internet a počítačky | Přečteno: 1869× | Komentářů: 91, poslední 3. 4. 2011 | Hodnocení: 5 % (22 hlasů)

    Krátký zápisek o jednom připravovaném registru a nové verzi opery.

    Hledám

    18.11.2010 13:34 Programator_webu | Baboun | Programator_webu | Komentářů: 18, poslední 19. 11. 2010 | Hodnocení: 13 % (15 hlasů)

    Ahoj lidi, hledám programátora pro dokončení a následnou dlouhodobější spolupráci na projektu webového projektu. PHP, Mysql, java a další znalosti očekávám, kromě toho také flexibilitu a vážný, poctivý přístup. Jsem zklamaný současným zhotovitelem a proto hledám řešení jinde. Podrobnosti vysvětlím na ICQ: 216-210-498

    Komentář ke zprávě Microsoftu

    18.11.2010 11:23 pracovni_zapisnik | František Bártík | Přečteno: 1657× | Komentářů: 32, poslední 19. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (14 hlasů)

    Microsoft vydává různé tiskové zprávy s stěží uvěřitelnými informacemi. V tomto zápisku bych chtěl upozornit na některé pozoruhodnosti a nesrovnalosti v jedné z těchto zpráv. Komentované reklamní sdělení o výhodnosti přechodu na Windows 7 aktuálně publikují mnohá elektronická média jako lupa, zive, itbiz. Konkrétně budu citovat tuto verzi z zive.cz a citace budu vyznačovat kurzivou.


    Objevil jsem easter egg !

    18.11.2010 09:57 Memdump | Genunix | Unix | Přečteno: 1807× | Komentářů: 12, poslední 19. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (9 hlasů)

    Úplnou náhodou a poprvé v životě jsem dnes objevil easter egg :-)
    Je jím skrytá mávající kravička v nastavení Gnome panelu.


    Jednoduchá úprava PDF je komplikovaná

    18.11.2010 09:09 experimental | wike | Přečteno: 2422× | Komentářů: 16, poslední 19. 11. 2010 | Hodnocení: 75 % (4 hlasů)

    Včera som potreboval upraviť jeden PDF súbor vytvorený v Adobe Illustrator. Tento obsahoval obrázok a text na jednej strane. Obrázok bol vložený do PDF v ~8MB súbore, ale zmenšený pri zobrazení. Toto spôsobilo, že výsledné PDF malo cca 8MB. Mojím cieľom bolo tento obrázok zmenšiť na potrebnú veľkosť a znova uložiť. Jednoduché.


    Malé ohlednutí časem

    17.11.2010 23:30 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 996× | Komentářů: 17, poslední 19. 11. 2010 | Hodnocení: 50 % (8 hlasů)

    Mám na iMacu asi 800 giga volného prostoru, tak jsem si dnes hrál ze Solarisem a OpenIndiana. Obojí jsem nainstaloval jako virtuální mašinu do VMware Fusion, což jsem nedávno udělal i na PC,tam do Virtualboxu, ale PC mám u Rity, protože ten úžasný Acer, který jsem nedávno spravil pěstí, (není nad dobře mířený úder)sice funguje, ale je pomalý, seká se a nějak jsem naznal, že mít vedle sebe jeden sedmadvaceti palcový monitor a dvaadvaceti je zbytečný luxus na jednom metru čtverečním. Takže iMac u sebe, PC u Rity a Macbook v práci. Takhle mazaně to mám rozdělený. S tím, že Macbook občas sebou beru někam na cesty.


    17.11.2010 16:21 | kralyk z abclinuxu | x | Komentářů: 14, poslední 19. 11. 2010 | Hodnocení: 83 % (6 hlasů)


    Volant vpravo

    17.11.2010 14:52 blogoblog | Amarok | ostatni | Přečteno: 4411× | Komentářů: 116, poslední 27. 10. 2012 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Tohle bude jen pár blábolů ohledně porovnávání výhod a nevýhod jízdy vlevo nebo vpravo.


    17. november

    17.11.2010 10:42 Žumpa | Bedňa | Hmmm | Komentářů: 319, poslední 19. 11. 2010 | Hodnocení: 44 % (18 hlasů)

    Demokracia, Open Source a Linux, spolu dosť súvisia, teda aspoň podľa môjho pohľadu na vec. Nezabudnite ako sme nakopali komančov do zadku (bohužial slabo) a tý nám to tu na oplátku potom všetko sprivatizovali. Keby bol komunizmus, možno by som sa môhol flákať v nejakej "akože práci". Viem že tie ponovembrové zlodejstvá budeme splácať ešte roky, ale aj tak som rád, že sú tie špiny preč. Takže dnes aspoň jedno pivo na demokraciu, alebo viac ... nezabudnite.

    Jaké citáty máte nejradši?

    17.11.2010 09:55 muj_blog | Begleiter | Ostatní | Komentářů: 37, poslední 20. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Mám báječnou paměť, jenže krátkou. (Fernandel)
    Pravda vítězí, pravil Pyrrhos. (Jiří Žáček)
    Mozek je aparát, jehož pomocí si myslíme, že myslíme. (Tuwim)

    Mám rád citáty, které mě pobaví. A tak jsem zde uvedl 3 citáty, které mě dostaly. :-)

    A co vy?


    Ako mentálne začať s vim

    17.11.2010 04:04 Personal Wiki | iwtu | How to... | Přečteno: 1537× | Komentářů: 23, poslední 20. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (9 hlasů)

    Svieži deň.

    Vim je unixový, pomerne namakaný textový editor. Editácia textu príde IT človeku vcelku prirodzená vec. Napriek tomu sa vimu vyhýba nejeden profesionál. Veď, čo je na tom prirodzeného, keď ho nevie ani správne ukončiť? Áno. No napriek tomu, už iba pri kvapku zložitejších úpravách textu sa môže z vimu stať nenahraditeľný vysoko efektívny pomocník. Tento blog nebude 1001. vim tutoriál, ale skúsim jednou z možných ciest naviesť, ako dať vimu šancu pri zachovaní vlastného prirodzenia.

    Ilúzia slobody

    16.11.2010 23:13 Poznámkový blog | Michal Fecko | HW | Přečteno: 2021× | Komentářů: 20, poslední 18. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (10 hlasů)

    Zaujala ma moznost mojej banky vytvorit si vlastny namet kredit karty a ten Vam banka vytlaci na vasu bankomatovu kartu... Staci len pripravit obrazok min. 480x480 pixelov s menej ako troma MB. Hej a uz davam druhy navrh a zatial bez schvalenia... Zeby som nemal kreativitu a nadanie? :-D Posudte samy. Pravidlá pre výber obrázku - obsahom obrázka nesmú byť tieto motívy:

    Děti a doba

    16.11.2010 21:42 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1133× | Komentářů: 159, poslední 24. 11. 2010 | Hodnocení: 43 % (14 hlasů)

    Natáčel jsem včera po dlouhé době v ČT, v pořadu, „Rodina a já.” Musím říci, že takovou atmosferu při nátáčení tohoto pořadu jsem za víc jak dva roky nezažil. Byl o závislosti, spoluzávislosti a sešli se tam lidé, kteří měli k pořadu skutečně co říci. Nebudu vyprávět obsah, až tenhle díl poběží, dám vědět a myslím, že bude stát za to ho shlédnout. Sám jsem zvědavý na to jak ho Alan sestříhá, protože ten se mu bude stříhat těžko. Velmi těžko. Je tam od hostů spousta důležitých informací a jestli se něčím málo osobně pochlubím, tak tím, že Eva, host pořadu, řekla na mou adresu, že když jsem mluvil, měla pocit, že mluvím o ni protože jsem přesně popsal, jak myslí a co prožívá. Bodejť bych nevěděl. Mám toho za sebou dost a dost.

    Vtípky pana Google

    16.11.2010 15:56 gtz | gtz | zajimavosti | Komentářů: 32, poslední 17. 11. 2010 | Hodnocení: 86 % (7 hlasů)

    Před nějakou dobou jsem hledal na mapách googlu nějaké spojení mezi kontinenty, nějak jsem s tím laboroval a najednou jsem zadal pár měst a vypadly níže uvedené obrázky.

    Spousta lidí to asi bude znát, spousta lidí se zase zasměje.

    Pro zadání do googlu stačí

    TRASY, CHINA - JAPAN

    popř.

    JAPAN - NEW YORK

    a vypadnou nám věci jako je na uvedených obrázcích (přeplujte kajakem Tichý oceán popř. přejeďte na lyžích přes Tichý oceán)

    Pokud víte o podobných ptákovinách tak se prosím podělte s ostatními.

     

    15.11.2010 21:20 | |🇵🇸 | nic | Komentářů: 17, poslední 1. 12. 2010 | Hodnocení: 89 % (9 hlasů)

    Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.


    Mé (chybějící) ego a MeeGo Conference 2010 v Dublinu

    15.11.2010 18:54 rezza | Rezza | Cestování | Přečteno: 1966× | Komentářů: 18, poslední 20. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (14 hlasů)

    Tak se mě opět dostává potěšení vás tu vyrušit z poklidného před zimního pospávání a flejmování zápiskem z další konference - tentokrát MeeGo z Dublinu. Ano, mé zápisky jsou skoro všechny cestovatelské a konferenční, ale když už teď Bulánci jedou, co jiného mě zbývá? Trošku změním pro tentokrát způsob - zápisek budou spíš mé postřehy, dojmy a smrtelné nemoci. Hraji si totiž na novináře a připravuji pořádný (snad) článek pro náš nový Openmobility portál. Možná by se hodil i sem, ale když Robert odešel, tak už jsem neměl čas se domluvit na spolupráci s ábíčkářama. Samozřejmě nějaké zajímavé drby uvolním i tady. Třebas že AMD se připojilo k Intelu a na jednom pódiu společně oznámili spolupráci!


    Licenční peklo

    14.11.2010 21:50 Max_Devaine | Max | windows | Anketa | Přečteno: 14410× | Komentářů: 150, poslední 20. 6. 2014 | Hodnocení: 97 % (38 hlasů)

    Co je horší než dependency hell? No přece license hell. A víte proč? V prvním případě pomůže workaround, nebo pár hodin práce. V druhém případě jen stovky tisíc, odborné konzultace a čekací doby.

    ..bylo by pro ně lepší, kdyby nebyli poznali svaté přikázání

    14.11.2010 20:23 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 2105× | Komentářů: 447, poslední 23. 11. 2010 | Hodnocení: 35 % (23 hlasů)

    Jak si čtu komentáře kolem blogu, uvědomuji si několik skutečností, které bezvěrci a neznalí Nového Zákona si díky své neznalosti nejsou schopni domyslet. Na počátku křesťanství bylo několik stěžejních události: „Neposkvrněné početí Marie, zrada Jidášova, zapření Petra, Zmrtvýchvstání Krista,” Církev tvořila hrstka lidí, kteří nebyli nijak zvlášť vzdělaní, ctnostní, dokonce ani příliš věřící. Alespoň občas se jejich víra velmi třásla v základech. Přesto tito lidé byli Kristem povoláni a vyvoleni v šíření Evangelia. Neboli dobré zprávy.


    DragonAge

    14.11.2010 00:21 jarda_bloguje | Jardík | Jiné | Přečteno: 1933× | Komentářů: 18, poslední 17. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Tak už jsem tu párkrát prohodil řeč o tom, jak si jen tak z nudy programuju kravinky okolo DragonAge Origins.


    Výhody a nevýhody L/W

    13.11.2010 23:44 Max_Devaine | Max | plky | Přečteno: 5430× | Komentářů: 144, poslední 18. 11. 2010 | Hodnocení: 66 % (32 hlasů)

    Již delší dobu přemýšlím o srovnání systému MS Windows a GNU/Linux. To, co je k nalezení na internetu jsou jen čistě subjektivní žvásty a žádné konstruktivní porovnávání. Proto jsem sestavil takový nějaký seznam funkcí a k němu bodování pro naše operační systémy (doba windows 7 s předzvěstí SP1).


    Kde narazit na plodné diskuse

    13.11.2010 20:25 Zápisník | poky74 | Linux | Přečteno: 1821× | Komentářů: 149, poslední 17. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (8 hlasů)

    Čím dál více je těžší narazit na nějakou plodnou diskusi, znáte to, parta dobrých znalých slušných lidí rozebírá určitý problém do hloubky, nebojí se přiznat cizí názor, zúčastněné i přihlížející tato diskuse obohatí, to vše je ovšem čím dál vzácnější.


    Co je to za OS?

    13.11.2010 17:52 Zafodovo | Zafod | Přečteno: 2715× | Komentářů: 47, poslední 17. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Zdravím. V seriálu V, který sem včera dokoukal, se objevuje mě neznámý OS. Možná to ani není OS, jen skin do okenního manažera. Anebo jsou to jen takový filmařský omalovánky. Netušíte někdo, co to doopravdy je?


    useful mc keyboard shortcuts (midnight commander)

    13.11.2010 14:32 Personal Wiki | iwtu | Osobné užitočné linuxové texty | Přečteno: 9241× | Komentářů: 37, poslední 9. 7. 2023 | Hodnocení: 100 % (11 hlasů)

    Keďže na každom systéme, kde prídem, je preferovaný iný file manager, rozhodol som sa pozrieť na midnight commander, ktorý, iba pri štipke šťastia, nájdete všade :). Tu sú niektoré užitočné klávesové skratky.


    Změny životních stereotypů

    13.11.2010 09:00 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1252× | Komentářů: 63, poslední 16. 11. 2010 | Hodnocení: 44 % (16 hlasů)

    Jak jsem dnes ráno jel tramvají, přemýšlel jsem o všech těch stereotypech, které mě provázejí po celý život a které se vlastně mění. Postupně a důkladně. Žádné hlubokomyslné úvahy, ale jen takové srovnávání cest do práce v posledních deseti letech. Svět i život se mění nenápadně. Pomalu. Před deseti lety jsem přes týden bydlel v Bohnicích v areálu na ubytovně a vstával jsem ráno kolem 6.45. Vstal, dal studenou sprchu, oblékl a vyrazil na hlavní budovu pro noviny. Neměl jsem ještě mobil a díky British council, kam jsem si chodil půjčovat knížky jsem si občas si mohl sednout k PC a trochu pobrouzdat po internetu.

    Kopete a ICQ

    12.11.2010 22:00 komodo | komodo | Komentářů: 35, poslední 2. 12. 2010 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Predpokladam, ze nejsem sam komu prestal fungovat login na icq v Kopete.

    Tak jestli mate problem a hlasku Wrong password, tak si zmente login server na login.icq.com.

    Ode me vse :-)

    P.S. Neni to muj napad, psal to chlapek na irc kanalu kopete.
    [Friday 12 November 2010] [20:32:21] [stittel] All: Changing login server to login.icq.com allows me to login again.

    Kam dál po zvládnutí základů jazyka C?

    12.11.2010 20:17 muj_blog | Begleiter | programování v C | Přečteno: 1990× | Komentářů: 52, poslední 16. 11. 2010 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Jak již titulek naznačuje, tak po zvládnutí základů jazyka C se rozhoduju kam dál. Pod "zvládnutí základů" si představte to, že např. dokážu pracovat s dynamickými poli či řetězci (tedy vlastně poli znaků)...


    Černý pátek pro Kindle 3

    12.11.2010 12:56 naopak | Jiří Poláček | Mezi židlí a klávesnicí | Přečteno: 11444× | Komentářů: 29, poslední 8. 5. 2012 | Hodnocení: 100 % (8 hlasů)

    Po necelém měsíci používání se nám čtečka elektronických knih Amazon Kindle 3 rozhodla dát sbohem. Ačkoliv ještě včera fungovala zcela perfektně, dnes ráno jsme museli konstatovat, že zhruba třetina plochy displeje se nyní nachází v režimu „nepřekresluji se“.


    12.11.2010 12:15 | kralyk z abclinuxu | x | Komentářů: 23, poslední 14. 11. 2010 | Hodnocení: 90 % (10 hlasů)


    Novější zápisyStarší zápisy

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.