12.11.2010 02:06
Kvičet nezávaznou konverzaci |
Pavel Křivánek
| Přečteno: 1573×
| Komentářů: 24, poslední 15. 11. 2010
| Hodnocení: 100 % (10 hlasů)
JavaScript si za dobu své existence nevydobyl zrovna nejlepší pověst a jen pozvolna se začíná prosazovat jako plnohodnotný samostatný programovací jazyk (viz projekty jako node.js). Existuje však celá řada důvodů, proč JavaScript začít brát vážně.
12.11.2010 00:38
engineering |
springer | misc
| Přečteno: 1852×
| Komentářů: 244, poslední 15. 11. 2010
| Hodnocení: 77 % (13 hlasů)
Tak zase jednou vyzval nejaky pomyleny uzivatel pana Jilka, at svou publikacni cinnost provozuje na servrech k tomu urcenych . Odpoved pana Jilka je v nadpise. Co k tomu dodat?
11.11.2010 23:45
Expresivní zabručení |
Grunt | Zelený humor
| Anketa
| Přečteno: 3267×
| Komentářů: 65, poslední 18. 11. 2010
| Hodnocení: 94 % (16 hlasů)
Jednou po sto letech jsem se zase podíval do schránky. A co nevidím? Soukromá korespondence. Že by mi opravdu někdo něco napsal? No to zas určitě někdo něco potřebuje. Omyl. Opravdu měl někdo pouze potřebu mi něco sdělit. A o to se fakt musím podělit. Takže pro toho kdo to doposud nevěděl:
11.11.2010 21:52
Strider |
Jan Jílek
| Přečteno: 1237×
| Komentářů: 73, poslední 15. 11. 2010
| Hodnocení: 55 % (11 hlasů)
Stále stejná písnička. Seděla, plakala a jen opakovala. „Pro něj je pravda důležitá.” Bylo to v souvislosti s tím, že nevěděla jak odpovědět, když ji její manžel připomíná věci z minulosti. A říká jí při tom. "Pro mne je pravda důležitá." Mlčel jsem, protože mě napadala v tuhle chvíli jen jediná odpověď na jeho repliku. Na jejím místě bych asi řekl. „Máš pravdu a nemáš ženu. Užij si své pravdy dosytosti.” Neřekl jsem ji. V tuhle chvíli nebyl na odpověď tohoto druhu čas.
11.11.2010 16:24
Last_Bullet |
paralaX | Ostatní
| Komentářů: 62, poslední 10. 2. 2011
| Hodnocení: 100 % (2 hlasů)
Zdravím,
budete někdo v letošním školním roce "státně" maturovat? Pokud ano, podělíte se o zážitky jak to u vás na škole v posledních dnech probíhá (co se týká postoje učitelů a vašeho výběru obtížnosti)?
Ps.: Nezačínejme tu prosím debatu o smyslu státních maturit.
11.11.2010 15:00
Mostly_IMDB |
David Ježek | Foto
| Přečteno: 2028×
| Komentářů: 25, poslední 1. 12. 2010
| Hodnocení: 80 % (5 hlasů)
Bez delšího kecání doslova pár doufám použitelných fotek dokumentujících sraz abcl v Plzni, tedy spíše minisraz, s ohledem na počet účastníků...
10.11.2010 23:31
jarda_bloguje |
Jardík | Programování
| Přečteno: 2834×
| Komentářů: 118, poslední 4. 7. 2012
| Hodnocení: 75 % (8 hlasů)
Bohužel, GCC je všemocné a i ten assembler umí lépe než já. Ve svém programu potřebuji převádět čísla na řetězce (až 99999999 krát v cyklu). Řetězec musí bít zarovnané vpravo v poli zaků (velikost 8) a obsahovat úvodní nuly, pokud je kratší než 8.
10.11.2010 12:02
muj_blog |
Begleiter | programování v C
| Přečteno: 4347×
| Komentářů: 34, poslední 12. 11. 2010
| Hodnocení: 100 % (1 hlasů)
Chápu, že třeba ukazatel na znak je proměnná, která neobsahuje přímo určitý znak, nýbrž obsahuje adresu, na které ten určitý znak leží. Může také třeba obsahovat adresu prvního člena pole znaků.
10.11.2010 01:27
asfalatum |
asfethan | Opensource
|
| Přečteno: 1853×
| Komentářů: 21, poslední 12. 11. 2010
| Hodnocení: 100 % (9 hlasů)
Pred nedávnou dobou mi dali zo serverovne na známosť že moja mašina robí na sieti bordel. Na ARP ping vraj odpovedalo z jednej IP adresy viac fyz. rozhraní. Pomyslel som si že to predsa nie je možné. Po bližšej analýze som zistil že to tak skutočne je. Server má celkom tri RJ45 porty. Jeden pre vzdialenú správu (ten už ďalej nespomeniem, keďže nie je podstatný) a dve nezávislé sieťové rozhrania. Nastaviť každému rozhraniu vlastnú pevnú IP adresu z prideleného rozsahu nestačí ako som sa stihol presvedčiť pri riešení tohto problému.
9.11.2010 23:29
variace |
Ladicek | na (pseudo)renesanční téma
| Přečteno: 1595×
| Komentářů: 8, poslední 28. 11. 2010
| Hodnocení: 75 % (4 hlasů)
Snad měsíc a půl tomu, co v Laseru vyšly Hladové hry Dana Simmonse, takto jedno z klíčových děl moderního hororu. A já se, necelá hodina a půl tomu, vrátil z Lízalky, kde jsem je konečně dočetl. Už přítomnost tohoto zápisku pak svědčí o mimořádné mimořádnosti tohoto monumentálního díla.
9.11.2010 22:42
Drobnosti |
Cohen | Bezpečnost
| Přečteno: 1351×
| Komentářů: 14, poslední 22. 11. 2010
| Hodnocení: 100 % (4 hlasů)
Aktivně používám GPG a vážně uvažuji o nákupu nějaké smartcard (pro generování a úschovu klíčů + kryptografické operace).
9.11.2010 21:26
Strider |
Jan Jílek
| Přečteno: 1939×
| Komentářů: 410, poslední 12. 12. 2010
| Hodnocení: 38 % (13 hlasů)
Přišly mi filmy z Kanady. Od Milady. Westerny. Staré, naivní, černobílé a krásné. Právě tou naivitou, kdy dobří hoši v bílých kloboucích prohánějí zlé hochy v černých kloboucích, pokud to není tak, že ten „zlý,” je vlastně ušlechtilý hoch, co sice nemá vestu bez skvrny a na bílý klobouk to nevypadá, ale nakonec se ukáže že je v pořádku, jen intrikáni jej očernili, on musel vzít spravedlnost do svých rukou. Padouchy postřílel, případně, ale to už byl hodně mírný, je předal porotě, která je za všeobecného jásotu předala katovi, který je bezproblémově oběsil.
9.11.2010 16:05
Jary má blog |
Jary
| Přečteno: 2083×
| Komentářů: 108, poslední 12. 11. 2010
| Hodnocení: 80 % (5 hlasů)
Nedávno jsem nastavoval grafiku na starém klínovrchu a vybaflo na mě následující okénko (sestřel obrazovky přiložen) s krásně přeloženými termíny. Abych pochopil, co říkají, musel jsem si je přeložit zpět do Angličtiny. Asi profesní deformace.
9.11.2010 12:48
prizpevy |
krnoha
| Komentářů: 15, poslední 12. 11. 2010
| Hodnocení: 67 % (3 hlasů)
Řekněme že si v C programu nastavím chytání signálu SIGCHLD. Potom udělám fork() a v rodičovském procesu si zapamatuju PID potomka. Mezitím potomek volá execvp() , zhavaruje a skončí. Tatínek dostane signál, chtěl by napsat PID uhynulého potomka, a nezná ho. Nezná ho proto, že fork() v něm ještě neskončil. Čili na otázku, jestli bylo dřív slepice nebo vejce, je jednoznačná odpověď. Vejce.
9.11.2010 11:31
frdrx |
frdrx
| Přečteno: 1704×
| Komentářů: 36, poslední 18. 11. 2010
| Hodnocení: 93 % (14 hlasů)
Nebudu rozebírat proč, ale už se druhým dnem nacházím za velkým čínským firewallem, a sice hlavním městě. Oproti tomu co jsem čekal to není žádná velká exotika. Čínské město v Londýně na mě skoro působilo čínštěji. Bohužel jsem ještě neměl čas hledat tu něco zajímavého a lítat po památkách, protože potřebuju hlavně co nejdřív dokončit a odevzdat jeden paper a vyřídit pár dalších drobností, ale až to bude, přidám se k místním turistům (což jsou z 95 % Číňané) a obhlídnu co tu mají od Velký zdi po zoo.
8.11.2010 19:59
blog |
victor8 | linux
| Přečteno: 3216×
| Komentářů: 59, poslední 11. 3. 2011
| Hodnocení: 71 % (7 hlasů)
Čo všetko sa vám môže stať, keď si kúpite notebook s predinštalovaným linuxom? myslíte si, že v ňom pôjde všetko tak, ako má? Cháááá, to ste na veľkom omyle!
Príbeh linuxáka, ktorý očakával priveľa, okorenený postupmi, ako si poradil s nástrahami tohoto notebooku.
8.11.2010 07:20
Tomik |
Tomáš | Různé
| Přečteno: 1912×
| Komentářů: 25, poslední 10. 11. 2010
| Hodnocení: 62 % (13 hlasů)
Dnes tu mám jeden zápisek na téma, co by bylo, kdyby...
7.11.2010 21:22
gtz |
gtz | linux
| Přečteno: 2054×
| Komentářů: 28, poslední 10. 11. 2010
| Hodnocení: 100 % (7 hlasů)
Děje se něco s abclinuxu.cz ? Myslím to zda jsou nějaké změny, protože pozoruji,
celkem solidní zpomalení provozu blogů i celého abíčka.
7.11.2010 21:02
Poznámkový blog |
Michal Fecko | 6
| Komentářů: 29, poslední 9. 11. 2010
| Hodnocení: 86 % (7 hlasů)
Chudák Mrk ( ;-) ). Stratil nejakym spodobom 2 krajne pixely, a ako sa mu to stalo? :-D
Opravena verzia ->
7.11.2010 09:56
Mravenec_v_LCD_monitoru |
pdp7
| Komentářů: 20, poslední 17. 2. 2017
| Hodnocení: 20 % (15 hlasů)
Pouziva uz nekdo tento OS? Za posledni 3 roky jsem nesledoval vyvoj, kam se to za tu dobu posunulo? Da se to vubec pouzivat?
7.11.2010 06:56
Strider |
Jan Jílek
| Přečteno: 1789×
| Komentářů: 195, poslední 12. 11. 2010
| Hodnocení: 57 % (14 hlasů)
Občas tak někde něco řeknu, napíši a vyvolám nepříznivou reakci. Nedivím se. Jsem konfliktní. Být konfliktní v této zemi neznamená pro většinu obyvatelstva žádnou velkou výhru. Pokud se na ulici, v tramvaji či jinde ohradíte proti obtěžování, býváte zhusta vnímání na stejné úrovni jako ten co obtěžuje. Společenská dohoda většiny české společnosti je psána asi v tomto duchu: Hlavně nevyčnívat, být moudrý, moudrý=zticha, hledět si svého a nedělat potíže, případně nemít vyhraněný názor.
7.11.2010 03:33
Blog... |
David Watzke | Novinky
| Přečteno: 5865×
| Komentářů: 80, poslední 11. 11. 2010
| Hodnocení: 100 % (3 hlasů)
V tomto zápisku shrnu svoje dojmy z bydlení na koleji na Strahově (po necelých 2 měsících).
7.11.2010 02:45
Mig_Alley |
Migi | Widle
| Přečteno: 2143×
| Komentářů: 53, poslední 11. 11. 2010
| Hodnocení: 60 % (15 hlasů)
Je to tady. A už zase to má být revoluce. Nové Windows. Pamatujete ty sliby, jak budou Windows 7 jiné, revoluční, přelomové? A po prvním seznámení všichni zjistili, že jsou to prostě jen další Widle. A teď je to tady zase. Při každé zmínce o nových Windows 8 zní to krásné slovo ... "revoluční".
6.11.2010 20:51
Drobnosti |
Cohen | Ostatní
| Přečteno: 1970×
| Komentářů: 41, poslední 10. 11. 2010
| Hodnocení: 100 % (11 hlasů)
Tak jsem narazil na limit ZIP archivu, o kterém jsem neměl povědomí. Nebýt rdiff-backup, tak jsem přišel o data.
5.11.2010 23:15
Diggerův xweblog |
digger
| Přečteno: 7363×
| Komentářů: 136, poslední 9. 11. 2010
| Hodnocení: 82 % (17 hlasů)
Menší úvaha o počítačových hrách. Protože jsem si koupil Oblivion.
4.11.2010 21:56
Strider |
Jan Jílek
| Přečteno: 2331×
| Komentářů: 370, poslední 14. 11. 2010
| Hodnocení: 62 % (26 hlasů)
Nasedl jsem dnes na Florenci na Metro, trasa B. Směr Stodůlky. Za mnou chvátalo děvče. Jenže jsem byl rychlejší a zasedl jednosedadlové místo. Tak sedla naproti mě, Na mé místo si chtěl sednout její milý, ale nestihl také. Kráska asi sedmnáctiletá, dělala oči, co že si dovoluji, chlapec zůstal stát, najednou uviděl o dveře dál známou, vydal se za ní. Děvče chvíli dělalo ještě jakési otrávené obličeje, jenže hoch nešel zpátky a nešel. Sledoval jsem ji a bavil se. Pomalu ji tuhnul obličej, ale hoch se ani neotočil a vykládal zvesela dál. Až v Nových Butovicích se vrátil, sedl si vedle krásky a jal se jí něco vtipného vykládat. Ona nic. Tuhý obličej. Zeptal se, „Ty se mnou nemluvíš?” Nastalo ještě zlověstnější ticho.
4.11.2010 10:03
prizpevy |
krnoha
| Přečteno: 1399×
| Komentářů: 5, poslední 5. 11. 2010
| Hodnocení: 67 % (3 hlasů)
Běží nám záloha nějakého důležitého serveru a z nějakého důvodu nedoběhla.
Kdyby skončila špatně, dostanu od ní něco do pošty. Ale když běží a je vytuhlá, nevím nic. Je tedy nutné zálohu spouštět nějak rafinovaněji, aby nedoběhnutí vygenerovalo událost.
Novější zápisy •
Starší zápisy