Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Já nevím co dělat. Nic mě nebaví. Sedět u monitoru mě nebaví, sedět u televize mě nebaví, spát mě nebaví, všechno mi přijde zbytečné a když něco zbytečné není (např. pomáhat druhým), tak nemám či nevím jak, kde, ... nějakou smysluplnou práci nemůžu najít, ... dělat bezdomovce, jsem asi sráč a nemůžu se odhodlat odejít a i kdybych se odhodlal, tak mě to asi stejně nebude bavit a bude to k ničemu.
Senátor Lindsay Graham varoval obyvatele Jižní Karolíny o nebezpečí teroristického nukleárního útoku, pokud nedojde v Sýrii k vojenské akci. Varoval je ten samý den, kdy vysoce postavený vojenský informátor prozradil, že jsou do Jižní Karolíny převáženy nukleární bomby z Texaské letecké základny "mimo záznam".
Zase cejtím nějaký smrad ... Tu je článek. Pokud tedy v příštích hodinách/dnech uslyšíte ve zprávách propagandu, že teroristi bombardovali nukleárními zbraněmi, ...
V středozemí byly odpáleny rakety, údajně jako zkouška raketové obrany mezi USA a Izraelem.
USA se už nemůže dočkat, až bude moci vyvraždit lidi v Sýrii a zcentralizovat jejich banku. Jako by nestačilo, že podporují teroristické skupiny al-qaedy dodávkami zbraní a výcvikem, jež slouží k terorizování občanů a vlády, ty takzvaný 'rebely'. Stejný rebely, co vraždí neozbrojené, muže, ženy i malé děti bez rozdílu, co jí lidská srdce svých nepřátel, co napadají kostely a uřezávají hlavy křesťanům.
Tak v Kongresu zamítly zákon s 205 hlasy pro, 217 proti, jehož cílem bylo zabránit NSA špehování telefonů. Hlasování předcházelo jebání z Bílého domu a chvilku před tím si NSA pozvala pár kongresmenů na jakési jednání - asi je nám jasné, co se tam dělo. Buď jim vyhrožovali vraždou, mučením, či vraždou a mučením jejich blízkých, nebo jim nabídli mastný úplatek či vymívali mozek patriotismem. Těď otázka, jestli to nebyla pouze šaškárna na občany, aby si mysleli, že kongres něco dělá. Více tady, tady a pak ještě něco tady.
Federálové chcou privátní SSL klíče. Více
Kdysi jsem si udělal takovou blbost na konfiguraci monitorů (tu). No už se nelíbí, je tam minimum ošetřovaných chyb a navíc je konfigurace hardcodovaná.
Tak jsem z nudy začal dělat na prográmku pro nahrávání z opengl aplikací. recordmydesktop nefunguje moc dobře (ve fullscreenu to bliká, je to pomalé, hnusný výstup) a GLC se chová tak nějak divně, někdy vytvoří několik streamů po stisku start/stop, někdy to všechno nacpe do jednoho, při přepnutí na další soubor to v něm vytvoří stejný počet prázdných streamů jako v předchozím a pak začne vytvářet nový, pokud jsou v souboru 2 a více streamů, tak na začátku druhého je jen černo a to tolik sekund, jako v předchozím streamu, ... a hlavně nechutně obrovské soubory kvůli neztrátové kompresi.
Neví někdo, jestli mám nárok na nějaké dávky, když jsem nezaměstnaný a nikdy jsem nebyl? Třeba něco jako existenční mimimum? Otec mě pořád posílá na sociálku, já mu říkám, že mi stejně nic nedají a on pořád, že mi něco dát musejí ...
Protože můj skriptík v bashi na hledání v obsahu souborů byl nechutně pomalý a už mě to štvalo, tak jsem upatlal narychlo jednu utilitku v C++. Je to trošku prasácky, ale pro mé účely to stačí. Ke stažení v příloze prvního komentáře, jak skriptík, tak program.
Já nevím, co si to vymysleli za kravinu. Pravidelně po mě chtějí "kvůli bezpečnosti" na svých webech, abych zadal heslo. E-mail je tam předvyplněný a pod ním políčko pro heslo. Firefox mi ho z neznámého důvodu na této stránce né a né doplňovat automaticky. Musím kliknout na "přihlásit jako jiný uživatel", aby se mi ukázala "normální" přihlašovací stránka, kde mohu vyplnit i mail, tam mi to firefox automaticky doplní. Fakt nevím, tahle kravina je k ničemu a jenom mě to otravuje.
Více pirátské noviny.
Update: Tak už vyšla zprávička, poprosím zájemce, aby diskutovali tam, bude to lepší a uvidíto i ti, kdo mě blokují (možná).Tak už jsem tu párkrát prohodil řeč o tom, jak si jen tak z nudy programuju kravinky okolo DragonAge Origins.
Bohužel, GCC je všemocné a i ten assembler umí lépe než já. Ve svém programu potřebuji převádět čísla na řetězce (až 99999999 krát v cyklu). Řetězec musí bít zarovnané vpravo v poli zaků (velikost 8) a obsahovat úvodní nuly, pokud je kratší než 8.
IntPtr CoTaskMemAlloc(int)
, přitom dokumentace Windows API tvrdí, že argument funkce CoTaskMemAlloc je SIZE_T, tj. jejich .NET kód je jednoznačně rozbitý a jestli jim to dodnes fungovalo, tak maj z prdele štěstí. Bohužel já jsem to "nedisassembleroval", takže bych jim to asi neměl nějak hlásit :-)
Dneska jdu na pracák a mám z toho psotník, vůbec nevím, co a jak. Tenhle zápis je jen mé ulevení, tak si toho nevšímejte.
Jelikož pro Windows (samozřejmě se bavím o 64bit verzi) ještě nikdo nenapsal nativního klienta, rozhodl jsem se něco na ten způsob spatlat.