Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Ucelený přehled článků, zpráviček a diskusí za minulých 7 dní.
Komiks xkcd 303: KompilováníXKCD česky.
Letní fotosoutěž: Kde počítač chybí a kde přebýváAbcLinuxu.cz vyhlašuje letní fotografickou soutěž, samozřejmě zaměřenou především na oblast počítačů. Nemusíte být profesionální fotografové, abyste se mohli zúčastnit. Počítá se hlavně nápad a i obrázek z mobilového foťáku bude mít šanci! Autoři nejvtipnějších a nejvynalézavějších obrázků se mohou těšit na bezvadné ceny. O co jde? Čtěte dál.
Storage Area Network – 2 (stavební bloky)V druhém díle seriálu o Storage Area Networks se podíváme zblízka na jednotlivé stavební bloky sítí typu SAN. Disková pole (RAID), disková cache (NVRAM), páskové mechaniky a páskové knihovny (jukeboxy). Protokoly.
KMyMoney – evidence investičních účtůZávěrečný díl seriálu o správě osobního účetnictví v programy KMyMoney nabízí informace o zakládání a evidenci investičních účtů a dalších méně obvyklých úkonech. Vedení účtu v cizí měně a směnné kurzy. Akciové účty a investice.
Unixové nástroje – 16 (getopts, time, nohup)V tomto díle si ukážeme, jak zpracovávat přepínače v shellovém skriptu pomocí getopts
, dále jak zjistit, kolik procesorového času spotřebovává daný program pomocí time
, a také jak spustit program tak, aby jej nepřerušilo ukončení řídícího terminálu pomocí nohup
.
XKCD česky.
Jaderné noviny – 21. 7. 2010: Potíže s deadline plánovačemAktuální verze jádra: 2.6.35-rc5. Citáty týdne: Andrew Morton. Duch z minulosti sysfs. Oprava zpětného zápisu z přímého znovuzískávání. Přidání period do SCHED_DEADLINE. Alokace spojité paměti pro ovladače.
HW novinky: Indové chystají počítač za 700 KčHlavní novinkou minulého týdne bylo pro grafiky nepochybně uvedení profi karet Quadro z generace Fermi. Nvidia tak doplnila zbývající střípky v oblasti trhu, na kterou cílí nemálo svého úsilí. Vedle nich se také podíváme na zajímavou desku od ASRocku, novinky v optických médiích u Verbatim a také na to, jak si to Indové představují s vývojem 35dolarového přenosného počítače.
Srovnání správců stahování z internetových úložišťRůzných poskytovatelů hostingu souborů existuje na celosvětové síti velká spousta. V tomto článku si představíme několik linuxových aplikací, které usnadňují stahování z těchto hostingů, a ukážeme si některé z dalších funkcí, které nabízejí.
Oracle na svých stránkách oznámil, že Dell a HP budou certifikovat a na svých x86 strojích prodávat Oracle Solaris, Oracle Enterprise Linux a Oracle VM. Pro zákazníky bude k dispozici plná podpora ze strany Oraclu. V originální zprávě si ještě můžete přečíst komentáře zástupců Oracle, HP a Dell.
Výroční konference vývojářů Debianu DebConf10 se bude konat od 1. do 7. srpna v New Yorku. Jde už o 11. ročník a tento rok by se akce mělo zúčastnit 300 vývojářů z celého světa. Hlavní přednášky a prezentace budou letos rozděleny do kategorií a budou se zabývat některým z těchto témat: Věda/Matematika, Java, Enterprise Systémy, Komunita Debianu, a Média a Umění v Debianu. Na hlavní stránce konference najdete plán celé akce a linky na živé streamy, které budou dostupné pro většinu prezentací.
GNOME a KDE se znovu spojí, aby pořádaly již druhé největší setkání desktopových vývojářů a členů FOSS komunit. Desktop Summit se poprvé konal v roce 2009 a stejně jako předtím budou i tentokrát součástí akce setkání komunity Gnome GUADEC a Kde Akademy. Očekává se, že se srpnového summitu zúčastní více než 1000 lidí z 50 zemí. Podrobnosti budou časem zveřejněny na domovských stránkách akce.
Open Validator je multiplatformový program, ktorý je určený na automatickú kontrolu web stránok podľa štandardu ISO/IEC 23026-2006(E) IEEE Std. 2001 - 2002, "Software Engineering - Recommended Practice for the Internet - Web Site Engineering, Web Site Management, and Web Site Life Cycle". Podporuje napríklad kontrolu stránok podľa W3C DTD a WHATW návrhu HTML5, kontrolu odkazov, proxy, vstavaný Web inspector s JavaScript debuggerom, export výsledkov do ODF a HTML atď. Sofvér je šírený pod licenciou GNU/GPLv3.
Vyšlo GCC 4.5.1. Tato nová verze kolekce kompilátorů opravuje mnoho chyb a přináší podporu LTO (link-time optimizer) na Cygwin, MinGW a Darwin x86_64 (je třeba explicitně povolit).
Vyšel Python 3.2 Alpha 1. Cílem vývojářů je vylepšení a stabilizace řady 3.x, takže tato verze přináší velkou spoustu oprav (např. týkajících se řetězců a unicode), různá vylepšení modulu unittest a debuggeru pdb, čistě Pythonovskou implementaci modulu datetime a implementaci PEP 3147 vylepšující zacházení s .pyc.
James Morris poslal náhled změn Security subsystému pro kernel 2.6.36. AppArmor byl dlouho dobu vyvíjen mimo kernel, je používán jako alternativa k SELinuxu v distribucích Ubuntu, openSUSE a Mandriva. Jde o Mandatory Access Control systém, který stejně jako SELinux a TOMOYO používá jaderné rozhraní Linux Security Modules (LSM). Na rozdíl od SELinuxu však používá definice na základě cest k souborům. Definice pravidel je tak jednodušší než u MAC systémů používajících labelování.
Vyšla aktualizace firmwaru pro HTC Desire na Android 2.2. Stahovat můžete přímo z telefonu. Pro úspěšnou aktualizaci je potřeba minimálně 25 MB volného místa. Mezi největší vylepšení patří například instalace aplikací na SD kartu nebo možnost sdílení připojení přes Wi-Fi. Ostatní novinky lze zhlédnout v oficiálním videu.
Linus oznámil vydání kernelu 2.6.35. V oznámení popisuje a hodnotí tento vývojový cyklus, ve kterém měli vývojáři v pozdějších -rc verzích začleňovat jen opravy regresí. Stěžoval si také na nestabilitu vývojové větve -next a vyzval k větší opatrnosti při začleňování. Mezi největší novinky 2.6.35 patří podpora pro distribuci zatížení příchozích síťových spojení napříč procesory, přímá IO podpora pro Btrfs, nový experimentální žurnál pro XFS, nové UI pro KDB debugger, podpora level 2 tunneling protocolu verze 3, podporu nových grafických karet a vylepšení ve stávajících grafických ovladačích. Podrobnosti a úplný seznam změn i s komentáři najdete na kernelnewbies.org.
Česká pirátská strana informuje o účasti Ministerstva kultury ve vyjednávání Obchodní dohody proti padělání (ACTA). Jednání probíhá v tajnosti.
Projekt KDE3/Trinity ma problémy (Trinity je snaha o oživení, správu a další vývoj desktopového prostředí KDE3). Po prepätí v sieti došlo k spáleniu záložneho UPS zdroja a napäťového zdroja servera. Služby budú offline minimálne do polovice augusta. Celková škoda činí 4500 dolárov. Viac informácii na trinity.pearsoncomputing.net.
Phoronix.com porovnává rychlost distribuce Calculate Linux Desktop s Ubuntu, Fedorou a Sabayonem na systémech s procesory Intel Atom a AMD Athlon II X3. Calculate Linux je distribuce založená na Gentoo, kterou lze ovšem nainstalovat během pár desítek minut.
Vyšla nová verze budovatelské strategie OpenTTD - 1.0.3. Jedná se především o bugfix, jenž řeší mimo jiné i jednu závažnou bezpečnostní chybu umožňující DOS serveru, zbytek změn je v popsán v changelogu. Stahovat můžete z obvyklé adresy.
Naplánovali jsme další dva srazy uživatelů/čtenářů AbcLinuxu.cz (Praha, 21.8. a Plzeň, 28.8.). Další města přibudou na podzim. Navrhněte vhodné hospůdky/restaurace pro pražský, plzeňský i další srazy.
Měsíc po vydání verze 0.5 přicházejí vývojáři Firefoxu s novou verzí svého frameworku pro tvorbu add-onů - JetPack 0.6. Nově lze nastavovat šířku widgetů. Rovněž byla vylepšena stabilita. Opraveny byly bugy, které způsobovaly padání na neanglických verzích Firefoxu a na betaverzích Firefoxu 4. Více detailů v poznámkách k vydání.
Vyšla nová verze OCR software OCRFeeder s číslem 0.7. Přináší několik novinek. Hlavní jsou změny v UI, ale také v lepší podpoře rozpoznávání křivého textu. Více detailů píše v článku Joaquim Rocha - hlavní vývojář.
Krátce po linuxové verzi bylo vydáno Bordeaux 2.0.6 také pro FreeBSD a PC-BSD. Je také dodávána s Wine 1.2 a nejnovější verzí winetricks, vylepšuje podporu MS Internet Explorer 7, nově dále podporuje IrfanView 4.27, Firefox 3.6.3, VLC 1.1.0. Narozdíl od verze pro Linux zde není podporováno PulseAudio, je však možné, že se podpora objeví v příštím vydání. I tento produkt je do 20. srpna možné pořídit za 50 % obvyklé ceny (tedy 10 USD).
Vznikem nové vanilla linuxové větve 2.6.35 samozřejmě nekončí podpora větví předchozích. Alespoň ne okamžitě. Byla vydána linuxová jádra 2.6.34.2, 2.6.33.7, 2.6.32.17 a 2.6.27.49. Řešen je například bezpečnostní problém CVE-2010-2492 v šifrovaném souborovém systému eCryptfs. Větev 2.6.31 již není podporována. Linux 2.6.33.7 uzavírá podporu větve 2.6.33.
Přesně 333 dní po prvním oznámení do světa vyšla verze 0.2 IMAP klienta Trojitá. Nová verze přináší offline čtení zpráv, opravu spousty chyb, zlepšení interoperability s různými IMAP servery, lidské hlášení chyb a vůbec mnoho dalšího, vizte oficiální oznámení. Autor tuto verzi nedoporučuje k běžnému používání; je určena k otestování, navnadění a vůbec zmlsání lidí.
Vyšlo MeeGo 1.0 pro zařízení ve vozidlech. Obsahuje Linux 2.6.33, Qt 4.6, ukázkovou základní obrazovku a taskbar, navigační software Navit, nástroj pro vytáčení za pomoci přes Bluetooth připojeného telefonu a další. Podrobnosti naleznete v poznámkách k vydání.
Prodeje telefonů s Androidem překonaly v USA v druhém čtvrtletí 2010 podíl iPhonů (podle reportu The Nielsen Company). S čísly však určitě zamíchá iPhone 4, který se začal prodávat těsně před koncem 2. čtvrtletí (i když 1,7 milionu iPhone 4 prodaných během prvního víkendu po uvedení na trh jsou ve statistice započítány). První místo si i nadále drží Blackberry, ale náskok již není moc velký. Oproti druhému čtvrtletí 2009 vzrostl prodej Androidů o 886 procent (Canalys).
CZ.NIC uvádí ve své tiskové zprávě: Kryptograficky bezpečnější algoritmus RSASHA512 a skutečnost, že bude vůbec poprvé změněn algoritmus klíčů, jsou spojeny s přechodem na novou verzi bezpečnostní technologie DNSSEC – NSEC3. S implementací NSEC3 začal dnes ráno správce české národní domény .CZ, sdružení CZ.NIC. Celá akce, v jejímž závěru bude poslána žádost organizaci IANA týkající se výměny klíče v kořenové zóně, potrvá celý den a skončí okolo sedmé hodiny večerní. Během této události, která se technicky uzavře do konce srpna, budou také staženy všechny staré klíče z míst, kde byly používány dosud (ITAR, DLV, internetové stránky). Sdružení CZ.NIC zavedlo DNSSEC na podzim roku 2008. K nasazení NSEC3 dochází podle plánů ve chvíli, kdy je již podepsána kořenová zóna (od 15. července 2010).
Pirátské noviny získaly předlohu neveřejně projednávané novely autorského zákona. V ní se mimo jiné omezují svobodné licence (např. Creative Commons) na autorská díla. Autor každého svobodného díla ho totiž musí zaregistrovat u kolektivního správce. Novela chce dále zavést například vybírání poplatků za osiřelá díla a zvýšit zisky nakladatelů na úkor autorů.
Podle rozboru ČPS z novely vyplývá, že by:
a) OSA mohla znovu vnikat na koncerty, které jí nebyly ohlášeny deset dní předem,
b) pro vysílání přes Internet platila stejná pravidla jako pro rozhlas a televizi, což by poškodilo internetová radia,
c) uživatelé Creative Commons museli při vysílání prokazovat OSE udělení licence,
d) knihovny, školy a úřady zaplatily každý rok 140 000 000 Kč agentuře Dilia za to, že mohou mít ve svých prostorách kopírky a tiskárny,
e) za díla, jejichž autor není znám, inkasovala právě OSA a Dilia.
Aktualizace 6. srpna 2010: Programové prohlášení vlády: Novela autorského zákona má zelenou.
V článku Best practices ssh můžete posoudit, jak moc dobře máte svůj server nastavaný.
Illumos nemá být jen další distribucí postavenou na OpenSolarisu jako například BeleniX a ostatní - má se stát samostatnou odnoží SunOS, na které mohou být nové distribuce založeny. Mezi hlavní cíle patří mít 100% ABI kompatibilitu se Solarisem, být plně open source, legálně použitelný a nezávislý na korporacích. Víc jak 10 vývojářů pracujících momentálně na projektu již nahradilo například uzavřenou verzi libc a kritické nástroje open source alternativami. Illumos momentálně bootuje na x86 a x86_64 (amd64) strojích (SPARC podpora se připravuje), ale stále využívá uzavřený kód; to se má však již brzy změnit. Podrobnosti najdete v prezentaci pro novináře, k dispozici je i zvuková nahrávka prezentace v mp3.
Mnozí jistě znáte widgety, které můžete používat jako součást prohlížeče Opera. Ten od verze 10.60 umožňuje tyto miniaplikace spouštět i samostatně, díky čemuž mohou na vašem desktopu zcela nahradit plasmoidy či různé desklety. Pokud máte mezi Opera widgety nějaký oblíbený, návod na brighthub.com vám poradí, jak na to.
Vývojáři distribuce Parted Magic, zaměřující se na správu disků, vydali novou verzi - 5.2. Ta přináší nový GParted ve verzi 0.6.2 a lepší podporu asijských jazyků, zejména čínštiny. Více detailů v oznámení a changelogu.
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény .CZ, zaevidovalo dnes, v 10:22 hodin, doménu s pořadovým číslem 700 000. Průměrný měsíční přírůstek domén .CZ se tak i nadále pohybuje okolo 10 tisíc. Podle statistik CZ.NIC mezi držiteli domén převažují s 87procentním podílem muži a 52procentním podílem firmy a právnické osoby. Doménová jména nejčastěji obsahují osm znaků, nejdelší česká doména jich má 63.
Podle serveru AndroLib překonal počet aplikací v Google Market hranici sta tisíc aplikací. Do tohoto čísla jsou ovšem započítány i neaktivní aplikace, těch aktivních je asi 83000. I tak ale jde o výrazný vzestup proti 16000 aplikacím v prosinci minulého roku. AndroLib dále nabízí i další zajímavé statistiky.
PeerVPN projekt je p2p VPNko, ktorý vytvoril Tobias Volk. Originálna verzia podporuje len Linux ale... po skúmaní možnosti zlepšenia som vyrobil patch, vďaka ktorému peervpn beží aj na Windowsoch, podporuje kompresiu dát, voľbu kryptovania a enginu. Zdrojáky a jednoduchý sumár.
Phoronix.com informuje o nové záplatě, která by měla řešit některé problémy s odezvou systému při velkém I/O zatížení a nedostatku místa v RAM. Patch je dostupný na lkml.org a prý skutečně funguje.
Nová verze balíku OpenOffice.org 3.3, která je plánovaná na druhou polovinu září, přinese mnoho novinek. Kromě vizuálních úprav přibyla položka Bezpečnost ve které lze nastavit hesla a pravidla sdílení dokumentu. V Calcu se objeví makra na základě akcí (kliknutí na graf apod.), Impress nabídne více pozadí a Writer lepší rozhraní slovníků a dělení slov. Více v článku na webu OpenOffice.org.
Vydání KDE SC 4.5 se zpozdí o týden. Tým zodpovědný za vydání nové verze se tak rozhodl kvůli několika změnám na poslední chvíli, které bude lepší nejprve otestovat. Datum vydání je nyní stanoveno na 10. srpna 2010.
Martin Pitt oznámil vydání třetí alphaverze očekávané nové verze distribuce Ubuntu s kódovým označením "Maverick Meerkat". Kromě updatovaných balíčků a GNOME ve verzi 2.31 je novinkou Unity interface, nyní defaultně zapnutý v netbook edici. Změny jsou i v KDE a Xfce variantě. Pro jejich plný výčet shlédněte release notes.
Eric Schmidt (šéf Googlu) prohlásil, že podle odhadů se prodává kolem 200 tisíc zařízení s Androidem každý den. Mimo jiné to má za následek výrazný nárůst v objemu vyhledávání z mobilních zařízení, což znamená, že se vývoj systému Android společnosti Google bohatě vyplácí. Ještě před dvěma měsící se denní prodej pohyboval kolem 100 tisíc zařízení.
Vývojové prostředí Anjuta nově podporuje také Python. Plugin, na kterém pracoval Ishan Chattopadhyaya v rámci projektu GSoC, byl totiž začleněn do hlavní větve.
O den později (oproti plánu) vyšlo vývojové GNOME 2.31.6. Aby bylo dosaženo toho, že GTK+ 3.0 není pro toto vydání nezbytné, některé moduly jsou obsaženy ve verzi 2.30. Jedná se však jen o dočasné řešení a v příštím vydání (2.31.90 beta by měla vyjít 18. srpna) bude vše v pořádku.
Vyšel Thunderbird 3.1.2. Opravuje chyby týkající se stability a uživatelského rozhraní. Podrobnosti se můžete dočíst v seznamu opravených chyb.
Na linux.com vyšel rozhovor s novým project leaderem Fedory. Jared Smith popisuje svoje dosavadní zkušenosti z projektů Fedora a Asterisk a svých předcházejících zaměstnání. Rozhovor je ale bohužel spíše o jeho minulosti než o nějakých konkrétních cílech pro Fedoru.
Během 13.-15. září se v Plzni bude konat Evropská konference AFS a Kerberos 2010. Registrační formulář a program naleznete na stránkách konference. Jak název napovídá bude se mluvit hlavně o AFS a Kerberosu, zkušenostech z nasazení technologí, o designu a implementaci a také o pokročilém ladění rychlosti a odstraňování chyb.
Ubuntu Community Manager Jono Bacon píše o připravovaném procesu, který má zjednodušit začleňování nových balíků přímo upstream vývojářům aplikací. Stávající proces začleňování balíků se zaměřuje na udržování distribuce, naproti tomu nový má vyjít vstříc vývojářům, kteří chtějí svoji aplikaci vidět v 'Ubuntu Software Center'. Z pohledu vývojáře to budou jen 2 kroky, a to připravit balík a předložit ho ke schválení 'Application Review Board'. Podrobnosti o formování 'Application Review Board' se můžete dozvědět v odkazovaném zápisku.
Pirátské noviny informují: 'Vláda Petra Nečase přijala dne 4. srpna 2010 programové prohlášení, ve kterém vyjádřila podporu připravované novele autorského zákona. S tímto programovým prohlášením se bude u sněmovny ucházet o důvěru'. Podrobnosti i s odkazy na legislativní rozbor návrhu najdete v odkazovaném článku Pirátských novin.
Dnes ráno byly další dva velké adresní bloky IPv4 (velikosti 16777216 adres) přiděleny do regionu Asie-Pacifik. Jde konkrétně o bloky 101.0.0.0/8 a 49.0.0.0/8. V nejvyšším registru adres IANA už zbývá pouze 14 bloků ze 256 a známé počítadlo kvůli tomu už ukazuje pouze 5 %. Píše Ondřej Filip ze sdružení CZ.NIC. Čína a Jižní Korea spolkly v červenci přes 10 milionů adres - stejně jako celý zbytek světa dohromady.
O zařízení s OS Android zájem je, to však zřejmě neplatí o službě Google Wave. Tato komunikační platforma byla představena zhruba před rokem a nyní byl oznámen konec vývoje. Do konce roku bude ještě udržována, pak bude stažena. To vše proto, že nebylo dosaženo očekávané používanosti. Více na ITBiz.cz v článku Google ruší Wave, není o ní zájem.
Hardwarová poradna | Reakcí | Poslední |
prehrivani usb embedded zarizeni | 2 | 31.7. 03:04 |
Otáčky ventilátoru | 2 | 1.8. 20:39 |
Co nejlevnější sestava na Starcraft 2 v plném (nejlépe ultra) rozlišení. | 7 | 3.8. 22:29 |
Zprovoznění baterie na Acer 5820t | 10 | 4.8. 19:35 |
zpětná kompatibilita USB 3.0 | 1 | 5.8. 20:43 |
Do čeho a na čem streamovat video po síti ? | 3 | včera 18:05 |
Mechanika Samsung | 0 | včera 15:39 |
Databázová poradna | Reakcí | Poslední |
mysql spojení výsledků poddtazu | 3 | 2.8. 13:15 |
Klient pro MSSQL? | 2 | včera 18:45 |
Linux, PHP, Apache - MSSQL, kódování a zobrazení ntext | 7 | včera 23:48 |
Poradna skupiny Arch Linux | Reakcí | Poslední |
Problém při aktualizaci jádra | 2 | 3.8. 18:40 |
Programovací poradna | Reakcí | Poslední |
CodeBlocks | 3 | 5.8. 13:42 |
procesor ARM zápis na adresu v jazyce C | 2 | 2.8. 15:04 |
Qt vlastnosti cudzieho okna | 5 | 4.8. 14:17 |
Subtitucia 1, 2,3 | 4 | 2.8. 19:24 |
Přesměrování při přístupu na stránku podle zařízení? | 3 | 5.8. 09:00 |
BASH a getopts | 9 | 4.8. 07:30 |
alternativa k TortoiseSVN? | 10 | 4.8. 08:16 |
jazyk c - pointery | 7 | 5.8. 07:56 |
javascript a zmenšení elementu při načtení stránky | 2 | 5.8. 09:25 |
PHP a CURL mění tvrdé mezery | 16 | včera 17:43 |
GWT, hibernate annotations, Netbeans | 0 | včera 23:17 |
Poradna skupiny Otevřená veřejná správa & školy | Reakcí | Poslední |
Certifikát ECDL | 14 | včera 22:44 |
Poradna skupiny Portál | Reakcí | Poslední |
Vyhledávání na abclinuxu | 5 | 3.8. 08:20 |
Unixová poradna | Reakcí | Poslední |
V přihlašovacím okně gdm není výběr uživatele (freebsd 8.1) | 5 | 1.8. 16:39 |
Nové IT a linuxové nabídky zaměstnání ze serveru www.abcprace.cz.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: