Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Výfukové zplodiny, těžce zkoušené pidižvícké pásy zeleně, houfy neznámých lhostejných lidí a hejna hbitých kapsářů. To je město. Přesto si nedokážu představit, že bych se přestěhoval někam na venkov, někam kde je nulová dopravní obslužnost, pár domečků, jeden malý koloniál a jinak chcíp pes. Jsem linuxák, tvor zrozený k životu ve městě. A nebo ne? Jak jste na tom vy? Dáte přednost 24h otevřenému hypermarketu nebo lesíku za domem?
Existenci sebedestruktivních zaklínadel nejspíše většina z vás kategoricky odmítá. Mé poslední výzkumy v tomto směru však překvapivě odhalily existenci tajemných vzapomněnípomaluupadajících dvou slov, jejichž vyřčení — nedejbože ještě navíc srozumitelné — může způsobit upadnutí huby...
Predvčerom som si kúpil túto web kameru CN-WCAM23. Samozrejme neočakával som že mi bude fungovať s čistým modulárnym jadrom SUSE 10.
Prečítal som si dvadsaťpäť dôvodov prečo prejsť na Linux a zdá sa mi, že je to podobný blábol ako materiály z Microsoftu. Nie, že by neexistovali dôvody na prechod, ale k tým zverejneným mám výhrady. A budem rád keď mi tie výhrady okomentujete, následne by som ich preložil a poslal do sveta :)
Ahoj lidi, v klidu se nadechněte, uvolněte se. Trochu mě šokuje, jak někteří reagují na sebemenší provokace. Akceptuji snahu o udržení úrovně diskuze, ale začíná se to poněkud obracet.
Jel jsem ráno tramvají do blázince. To není celkem nic neobvyklého, protože tramvají jezdím často. A v blázinci pracuji. Neobvyklé bylo to, že tramvaj byla plná žen, a pouze já a jeden unavený gentleman sedící na sedadlu pro invalidy jsme byli zástupci mužů cestujících po ránu z Barrandova městskou dopravou.
Do diskuze se to moc nehodí, tak to napíšu sem. Předpokládám, že by se tu mohl vyskytnout někdo, kdo by mi mohl poradit. Jde mi o výběr vysoké školy. Chtěl bych studovat informatiku. VUT a CVUT jsem vypustil hned, je to úplně jiné zaměření, než jaké si představuji. Prostě nechci být FELák (co mají v Brně nevím);)
Hodně se mi líbila Fakulta Informatiky na MU, ta mi přišla dělaná jak pro mě;) Bohužel mají pouze prezenční studium, tak bych radši našel něco podobného jinde (jsem náročný, co?).
Koukám, že Abíčko si našlo další způsob, jak zvýšit zisky. Nečekané, ale logické, rozhodně lepší, než ta cesta, po které se vydali v root.cz.
Tak jsem zalozil blog, dovedlo me k tomu to jak me na... jedna instalace.
Tak jsem dosta za úkol nainstalovat Domino server. To je takovej produkt od IBM, kdo nezná nepochopi. Tam, kde trochu spravuji(spíš rozbíjím) servery, se rozhodli, že pod linuxem to vyjde levneji.
Dyk přecejk máme ftipy vo blocnkách, cyve, aneb kterak z celého srdce svého miluji zbytečné otázky a ještě zbytečnější připomínky, čiliže z hlubin gnudamentalistovy tupoty.
Tento je prvy moj zapis v blogu ale zacal by som tak netradicne. Chcete aby blog bol s diakritikou alebo bez? Nechcem byt potom obetou niektorych uzivatelov v diskusii.
UPDATE: Tak ste ma presvedčili, budem písať zápisy do blogu s diakritikou. Anketu s tade nevymažem, ale výsledok ma už ďalej zaujímať nebude.
Dnes sem na internetu nasel nejlepsi vtip o blondynkach je fakt hodne dobrej ;-)
Nemůžu nereagovat na dnešní článek o zavedení nového hostingu. Ceny vypadají velmi pěkně, skoro se jejich udržitelnosti ani nechce věřit. Ale čemu nevěřím vůbec je bod "neomezený přenos dat do NIX i zahraničí, 100 Mbps".
Tohle garantovat za tuhle cenu jednoduše nemůžou. To MUSÍ být nějaký reklamní trik. Možná tím myslí, že jsou oni sami připojeni 100 Mbps a tato rychlost je pro všechny sdílená, což by bylo ale nechutné zjednodušení. Pro zajímavost - 1Mbps zahraniční konektivity stojí při nákupu cca 500Kč/měsíc. Záleží také na množství a vytíženosti.
Dále mi chybí nějaké další informace o umístění serverovny a přístupu tam (ne všechno řeší restart), garance dostupnosti, něco o druhu připojení (zálohování linek). Je škoda, že se takovýhle odborný server snižuje k nabídkám hostingu jako housky na krámě, bez detailů, bez důležitých informací.
Pendolínem jsem jel jednou. Před Vánoci při předběžném testovacím nasazení mezi Prahou a Brnem. Nebylo to špatné. Ten vlak se mi opravdu líbí - hlavně zvenku.
Tak mi zase odešel hardisk do věčných křemíkových lovišť. Ale tentokrát alspoň s velkou parádou (nebo spíš pořádným smradem ), ten poslední měl jenom pár badblocků což bych přežil (po vytvoření pár badblocků už si dá harddisk obvykle pokoj a další už se nevytvářejí), ale odnesl to zrovna / Gentoo a XFS na něm to nepřekous, tak šel rovnou na reklamaci, nový hadr jsem dostal zpátky před 2 týdny (reklamace samozřejmě trvala celých 30 dnů).
Na svem notasu pouzivam FC4, v ni patchnute jadro od Mathiase Henslera (http://mhensler.de/swsusp/) pridavajici podporu swsusp2 (uspavani) do jadra. Mezi rpm balicky nutnymi k zprovozneni je i balicek hibernate (u me aktualne hibernate-1.12-1). Protoze se ucim programovani v Jave, pouzivam jakozto snadny zdroj ruznych Java knihoven v rpm baliccich repozitar jpackage.org.
Po dnesnim yum update jsem chtel uspat notas (/usr/sbin/hibernate pod rootem) ale ejhle, /usr/sbin/hibernate tam proste neni. Tak premyslim, co se mohlo stat, az me napadlo rpm -q hibernate, to vyplivlo hibernate-2.1.6-2jpp
, uz podle jpp nakonci je zrejme,ze to nebude onen balik slouzici k uspavani. Pri updatovani se nahradil nejakou knihovnou Javy ("Relational persistence and query service").
Čirou náhodou (ne, nepamatuji se už, jak jsem se tam proklikal) jsem narazil na tyto skvělé stránky, které nejenom že mají naprosto špičkový vzhled (ne to není vtip, myslím to smrtelně vážně), ale zdají se být i co do obsahu velmi zajímavé (a myslím, že především nováčci by se tam kouknout snad i mohli). Tak jsem se s váma už dneska podělil a můžu jít klidně spát.
Moc se omlouvám, ale tohle je zase jeden z krátkých zápisů do blogu. Ono mi to prostě nedalo.
Když jsem přišel ze školy domů a zapnul bednu, zrova dávali Riskuj. Rosák zrovna četl otázku: "K čemu slouží v PC soubory s příponami EXE a COM?". Odpovídala jedna paní, ale její odpověď jsem nezachytil. Důležité je, že byla špatně a tak nám odpověďel pan Rosák. "Soubory s příponami EXE a COM slouží ke spouštění programů." No, za to by si zasloužili ránu do úst a nějakou žalobu.
Co byste odpověděli vy? Napište to do diskuse, anketa se na to nehodí.
Dostal sa mi do rúk starší počítač s označením Compaq Deskpro bez akejkoľvek dokumentácie o tom, o aký typ ide a aký hardvér obsahuje. Rozmýšľal som teda, čo s ním - či ho mám vyhodiť, alebo či by sa dal ešte nejako využiť.
Chce se mi zanadavat..
Jedu pracovat na 14 dni do rakouska a jelikoz je to tam nejmensi vesnice na svete (neni snad ani na mape), jedinej internet tam pripada v uvahu pres GPRS.
Mobila mam, USB-Bluetooth taky, notebooka taky, tak sup na to. Od oskara jsem si nechal poslat aktivacni SMS, takze telefon je nastavenej a ten ten SUSE 10.
Bydlím na jedné nejmenované koleji v Práglu a začínám se bát o svoje zdraví a majetek. Během ledna se stala další krádež, tentokrát loupežné přepadení. První bylo vykradení pokoje (2 notebooky) pomocí klíčů ukradených ve sprše. Dnes v noci někdo vtrhl do pokoje, kde sama spala studentka. Nastříkal jí slzák do očí a ukradl notebook.Loni tu byly krádeže aut studentů na koleji.
Jak je to možné? Nikdy po mě vrátní nechtějí kolejenku, ani ve dne, ani v noci. To pak potom pouští každého, i potenciální pachatele. Kamerový systém nainstalovaný na vrátnici Správou kolejí nefunguje. Ani z jejich strany není příliš ochota to napravit. Dveře na školní čipové karty se zatím nepodařilo prosadit.
Tak tohle už je teda nářez. Aneb další vtípek z kategorie "proč to dělat jednoduše, když to jde složitě"