27.5.2010 15:28
Raziel |
elenril
| Přečteno: 1744×
| Komentářů: 39, poslední 29. 5. 2010
| Hodnocení: 89 % (9 hlasů)
...find something better -- tak zní jedna z aktuálních položek v mém TODO. A cože mi to na ní vadí?
27.5.2010 14:36
Vtipnéřův blog |
Vtipnéř | Multimedia
|
| Přečteno: 2196×
| Komentářů: 37, poslední 3. 6. 2010
| Hodnocení: 100 % (5 hlasů)
Při zpracování nahrávky se zaměříme nejprve na zpracování videa, což zahrnuje tyto činnosti: ořez, někdy odstranění prokladu, přeškálování a vlastní kódování. První tři patří mezi video filtry a měly by se podle
návodu k mplayeru aplikovat v uvedeném pořadí. Pojďme se tedy věnovat jednotlivým fázím zpracování za použití mplayeru a mencoderu.
27.5.2010 10:06
ptomes |
Petr Tomeš
| Komentářů: 122, poslední 27. 6. 2010
| Hodnocení: 43 % (7 hlasů)
Porovnal jsem poslední volební modely předních výzkumných agentur pro představu, jaký volební výsledek čekat. ČSSD + KSČM má podle SANEPu 95 mandátů s tím, že by uspěla i SPO s 12 mandáty, podle novějšího průzkumu Factum Invenio by se SPO do sněmovny s velkou pravděpodobností nedostala a ČSSD + KSČM by získaly 90 mandátů. KDU-ČSL se většinou pohybuje těsně pod hranicí 5% a SZ kolem 3%. Třeba to někomu pomůže při rozhodování, zda jít k volbám a koho volit.
Zdroje dat:
27.5.2010 09:30
creonsnotes |
creon |
| Komentářů: 14, poslední 4. 6. 2010
| Hodnocení: 100 % (3 hlasů)
Řešil jsem problém s tím, že jsem měl téměř vytuhnutý server, ale na ssh se ještě dalo dostat.
init 6, shutdown, kill defunct procesu - nepomáhal.
Po hledání na internetu jsem našel řešení, které je sice jednoduché, ale má příznaky hard resetu :)
FORCE REBOOT: echo 1 > /proc/sys/kernel/sysrq
echo b > /proc/sysrq-trigger
FORCE SHUTDOWN:
echo 1 > /proc/sys/kernel/sysrq
echo o > /proc/sysrq-trigger
Problém tedy vyřešen a nemusím čekat na asistenci, až mě server někdo manuálně resetne.
27.5.2010 09:09
Žumpa |
Bedňa | Hmmm
| Přečteno: 1395×
| Komentářů: 83, poslední 31. 5. 2010
| Hodnocení: 36 % (11 hlasů)
Tak som si spravil nový web, už včera som chcel napísať nový článok, ale nestihol som, riešil som jeden problém s kámošovým webom a zrazu pozerám na mojom fóre viac ako tisíc nových tém, hovorím si kua podarilo sa mi rozhasiť aministráciu a ukazuje to blbosti, ale po pozretí do fóra tam tých tisíc nových tém naozaj bolo, tak som spamerove príspevky zmazal a venoval som sa kámošovmu webu, príde večer a spamer znova útočí odchytil som ho cca pri 90 spame, vrodená lenivosť mi nedovolila tam dať spam kontrolu

tak som zhodil pridávanie príspevkov do fóra, o chvíľu to zistil, tak prestal a nahodil atak na diery typu joomla bug, tak som fórum nahodil naspäť, keď zistil že sa mu nepodarilo, začal s DOS,
27.5.2010 07:01
txt |
letec
| Přečteno: 1431×
| Komentářů: 16, poslední 16. 10. 2010
| Hodnocení: 67 % (3 hlasů)
Smazáno
27.5.2010 01:11
Strider |
Jan Jílek
| Přečteno: 847×
| Komentářů: 19, poslední 28. 5. 2010
| Hodnocení: 83 % (6 hlasů)
Jan Jílek
Vymyslel jsem inovaci ve smyslu, že z domova na Smíchovské nádráží jdu pěšky. Tedy dnes jsem tak aspoň kvačil. Vyrazil jsem po deváté, cestou potkal Tondu, jednoho svého bývalého pacienta. Měl nadváhu, tak asi nekecal, že od perníku abstinuje.Měl jsem radost. Ovšem ještě větší radost mi udělalo, když jsem kráčel od Odry v Bohnicích, kde jsem si chtěl v Plusu zakoupit svačinu a oni měli zavřeno, neb zřejmě Plus ruší. Tedy neměl jsem radost z rušení Plusu, ale z toho, že po projítí hlavní budovy slyším známý hlas, který volal. „Jane, Jane, nechvátej tolik.” Ohlédnu se a hle, ona kmotřenka Kristýna. Ráno jsem na ni myslel, co že asi dělá a jak ji slouží zdraví a co její děti? Takže jsem se hned dozvěděl. Někdy stačí jen pomyslet a už je hotovo.
26.5.2010 11:37
blogoblog |
Amarok | ostatni
| Anketa
| Komentářů: 111, poslední 31. 5. 2010
| Hodnocení: 67 % (6 hlasů)
V odpovědích Strany svobodných občanů (které mi mimochodem přijdou jako dost dobré a tato strana má moje sympatie) jsem narazil na odkaz Koordinovaná obrana proti nelegálnímu kopírování knih se zvláštním nadpisem "Tento web vzniknul proto, že nelegální šíření knih překročilo únosnou mez." Dále se píše "...jsou veřejně nabízeny také archivy s beletrií zahrnující tisíce českých knih !!!"
Zajímal by mě veřejný názor na BELETRII. Z mého hlediska je to naprosto nezajímavé téma, čtečku eKnih nemám a neplánuju koupit, kniha je kniha, a za dobrou beletrii dám klidně 250 Kč, jelikož toho za rok stejně moc nepřečtu. Čtení knih z nějakého displeje mi připadá šílené a odpudivé. A to nejen u beletrie - učit se něco z literatury v PDF mi jde znatelně hůř než u tištěné knihy.
26.5.2010 00:25
LL |
Leoš Literák | Bláboly
| Přečteno: 2546×
| Komentářů: 30, poslední 8. 6. 2010
| Hodnocení: 100 % (12 hlasů)
Nějakým hloupým nedopatřením jsem místo platby na účet dostal z USA šek. Přišel zhruba s třítýdenním zpožděním od realizace prodeje, zřejmě ho poslali letecky a ta Ejakul sopka jim popřeházela letecké řády. V Rajfce na Koněvově ulici se zděsili, když jsem jim šek ukázal a pro jistotu mě poslali ke konkurenci - KB.
25.5.2010 21:04
Strider |
Jan Jílek
| Přečteno: 1111×
| Komentářů: 36, poslední 26. 5. 2010
| Hodnocení: 57 % (7 hlasů)
Jan Jílek
Pro jistotu jsem přeinstaloval PC a změnil hesla. Začaly se kolem mě dít divné věci na netu a tak je dobré být připraven. Trochu zajistit připojení a takové
drobnosti. Nerad bych se dočkal nemilých překvapení. Přeci jen, ať lidé o Linuxu chtějí nebo nechtějí číst, vždy je dobré něco umět a nemuset vyhazovat peníze za služby, které se rád naučím si poskytnout sám, relaxuji u nich a tak mi ještě tedy pomáhají vydělat jiné peníze a větší, než kdybych se chodil někam živit rukama. Práce sice šlechtí člověka, ale nemusím být až tolik přešlechtěný. Přešlechtěné organismy jsou málo odolné a imunní.
25.5.2010 20:13
Dejvův blog |
David Jaša | Infrastruktura
| Přečteno: 1372×
| Komentářů: 57, poslední 27. 5. 2010
| Hodnocení: 100 % (5 hlasů)
... a je otázka, jak jsme se od roku 1997 poučili. Dalo by se to poměrně jednoduše měřit, podle toho:
25.5.2010 18:11
OpenStreetMap |
michal00
| Přečteno: 1004×
| Komentářů: 6, poslední 26. 5. 2010
| Hodnocení: 40 % (5 hlasů)
s heslom "človek zálohuje ale ozajstný chlap svoje veci zverení" si píšem návod na základné nastavenia debiana.
25.5.2010 14:36
Denicek_programatora |
filbar | Linux
| Anketa
| Přečteno: 1792×
| Komentářů: 56, poslední 28. 5. 2010
| Hodnocení: 25 % (12 hlasů)
Tímto zápiskem trošku kápnu do noty Jardíkovi, který nemá rád 32 bitové aplikace. Za pár dní(2.6) až budu mít po státnicích(sice nevím k čemu mi ten titul bc. bude, ale budiž a navíc tam budu muset jít v obleku, který nesnáším - jedná se jenom o obyčejnou zkoušku tak naco oblek :O) se od Gentoo vracím k mému oblíbenému LFSku.
25.5.2010 13:58
BLB |
=^..^= AmigaPower® | nazařaditelné
| Komentářů: 40, poslední 6. 8. 2015
| Hodnocení: 100 % (9 hlasů)
Předem se všem dotčeným omlouvám, že tohle není plnohodnotný blogový zápisek, ale pouze pozvánka na dnešní, každoroční poctu Doublasi Adamsovi - "Ručníkový den". Více info o srazech v Praze a Brně na
rucnik.ic.cz. Já teda určitě jdu... ;)
25.5.2010 13:48
Nicky726 |
Nicky726 | Linux
|
| Přečteno: 1519×
| Komentářů: 5, poslední 27. 5. 2010
| Hodnocení: 90 % (10 hlasů)
V jarním semestru jsem měl předmět zabývající se (nejen) sémantickým webem. V rámci něj jsem vytvořil zde zmíněnou práci.
25.5.2010 09:50
foobar |
hikikomori82 | iné
| Přečteno: 5434×
| Komentářů: 110, poslední 12. 11. 2010
| Hodnocení: 79 % (34 hlasů)
Nasledujúci PHP skript (50 riadkov) stiahne oficiálny RSS feed blogov na ABC linuxu (http://www.abclinuxu.cz/auto/blog.rss) a odstráni všetky blogy toho grafomana. Výsledný TL;DR odpadom nepoškvrnený feed vypľuje von opäť ako RSS feed. Neskúmal som validitu ale Firefox, Liferea aj Google Reader ho normálne načítajú. Navyše je možné jednoducho zadaním parametra v URL blokovať ďalšie blogy. Napr. ten môj. A to sa vyplatí.
25.5.2010 09:08
publish |
LuděkS
| Přečteno: 1570×
| Komentářů: 5, poslední 27. 5. 2010
| Hodnocení: 100 % (4 hlasů)
Jsem rád, že jsem po dlouhé době našel jednoduché a funkční řešení pro sdílení tabulky více uživateli, s ochranou proti vzájemnému přepsání obsahu a správou verzí.
24.5.2010 21:27
Strider |
Jan Jílek
| Přečteno: 1137×
| Komentářů: 69, poslední 27. 5. 2010
| Hodnocení: 46 % (13 hlasů)
Občas narazím v komentářích případně v jiných blozích, zde nebo jinde, na útoky týkající se mé osoby, případně lidi, kteří se pohybují kolem mne. Kdysi dávno, mě tyhle útoky rozčilovaly, protože jsem měl pocit, že jsou ve své valné většině nespravedlivé, zlé, nepřející, zamindrákované. Postupem času, kdy jsem začal o všech těch útocích, rádoby kritických komentářích přemýšlet, přišel jsem na jednu věc. Píši je lidé, kteří mají nutkání s mnou a tím co dělám pořád zabývat. Jsou lidé, kteří mě sledují několik let. Několik let komentují moje počínání, moji odbornost, moje úspěchy a neúspěchy, rozebírají mé chyby ať v blozích či v životě. Je jich několik.
24.5.2010 18:39
gtz |
gtz | linux
| Přečteno: 1150×
| Komentářů: 13, poslední 26. 5. 2010
| Hodnocení: 50 % (2 hlasů)
Dnes jsem musel reinstalovat na NTB ASUS M70SR OpenSUSE 11.2. Instalace proběhla na disk v pořádku jen s tím, že
grub jsem instaloval do boot sektotu na /dev/sdb5 a Asus s tím nějak něchtěl nic dělat. Nakonec pomohlo nastavení ve vistách doplnil jsem NeoGrub a bootovat do druhého systému musím přes ESC a boot menu. Chtěl jsem se zeptat na problémy na které jsem narazil.
24.5.2010 17:09
xkucf03 |
xkucf03 | Politika
| Přečteno: 5010×
| Komentářů: 95, poslední 26. 5. 2010
| Hodnocení: 71 % (14 hlasů)
Dnes do mé schránky dorazil e-mail se zajímavými citáty. Zkuste si je nezaujatě přečíst a zamyslet se nad nimi.
24.5.2010 15:27
pozor |
linear
| Komentářů: 34, poslední 26. 5. 2010
| Hodnocení: 14 % (14 hlasů)
Vzhledem k tomu že moje volební doporučení je totožné jako doporučení redakce DR, posílám jen odkaz:
ZDE
24.5.2010 13:50
asfalatum |
asfethan | Opensource
|
| Přečteno: 908×
| Komentářů: 3, poslední 24. 5. 2010
| Hodnocení: 100 % (4 hlasů)
Rozšírenia ktoré budem opisovať v tomto zápisku sú rozšíreniami pre doplnky redakčného systému Joomla.
24.5.2010 09:57
Sick Mind |
danaketh | linux
| Přečteno: 2252×
| Komentářů: 32, poslední 26. 5. 2010
| Hodnocení: 100 % (3 hlasů)
V souvislosti s útěkem z webhostingu na VPS jsem se rozhodl, že pro naši firmu rozjedu i nějaké to Exchange-like řešení a pak to připojím ke Google (co půjde) abych to měl někde zálohované.
23.5.2010 23:56
|
|🇵🇸 | nic
| Komentářů: 208, poslední 28. 5. 2010
| Hodnocení: 50 % (46 hlasů)
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
23.5.2010 20:09
Strider |
Jan Jílek
| Přečteno: 1047×
| Komentářů: 22, poslední 25. 5. 2010
| Hodnocení: 31 % (13 hlasů)
Zcela nedávno běžela na Abíčku debata o rozvádějích se ženách. Byla na základě mého blogu "Umění nenadřít se." V tom blogu jsem se vyjádřil k jedné skupině žen, kterou tak sleduji od svého mládí k dnešku. Nedělám si poznámky, jen dávám na to, co co si tak pamatuji ze svých setkání s těmi ženami, ať jako jejich společník u stolu, milenec či terapeut se svými klientkami. K tomu blogu se vyjádřilo několik diskutujících, ne zcela pozitivně a jeden dokonce se ho pokusil takzvaně vyvážit jiným příběhem, který měl ukazovat na nemravnost mužů.
Novější zápisy •
Starší zápisy