abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Anketa o distro běží

    31.5.2010 22:54 Robertův bloček | Robert Krátký | Abc | Přečteno: 1717× | Komentářů: 24, poslední 2. 6. 2010 | Hodnocení: 100 % (7 hlasů)

    Je tu ještě někdo, kdo si nevšiml dalšího ročníku ankety o nejoblíbenější distribuci? Pokud ano, tak jděte hlasovat, ať je účast opět co nejvyšší.

    Poslední loď

    31.5.2010 21:54 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1093× | Komentářů: 77, poslední 2. 6. 2010 | Hodnocení: 67 % (9 hlasů)

    Jan Jílek

    Tak jsem byl včera opět dělat umění, pro tentokrát to byl pořad „Rodina a já.” Na téma „Otec mého dítěte mě nemiluje.” Obsazení diskutujících bylo docela zajímavé. pozval jsem si jako hosta Pavla Zďárského a Alenu Hlouškovou a myslím, že jsem dobře udělal. Televize si pozvala sedmnáctiletou studentku, která byla milá a měla kategorické názory na nezodpovědné chlapy. Natáčení proběhlo celkem v pořádku. Štáb jsem udivil, že jsem nepřišel v džínách, ale v civilních kalhotech s proužkem a decentní košilí. Obé sem si koupil u jedné dobré fimy jménem Mark Spencer. Kalhoty před třemi roky a na sobě jsem měl všehovšudy asi pětkrát, přeci jen v posledních letech se oblékám docela ležérně a košili loni.

    Doporučte vhodnou knihu

    31.5.2010 21:39 Power | Power | Ostatní | Přečteno: 1210× | Komentářů: 16, poslední 2. 6. 2010 | Hodnocení: 100 % (1 hlasů)


    Synergy s "podporou" videa

    31.5.2010 20:35 RoboShim | RoboShim | Skriptiky | Přečteno: 1345× | Komentářů: 9, poslední 1. 6. 2010 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Na root.cz vyšla zprávička o Synergy+ a v této zprávičce mě zaujala jedna věta.

    Na rozdíl od KVM přepínačů se nestará o monitor, takže každý ze strojů musí mít svůj.
    No a tak mě napadla taková šílenost, jestli by nešlo nějak pracovat i s obrazem. A ono to jde, pár minutek bastlení a je to tady.


    OSA dostala do nosa

    31.5.2010 14:46 Kvičet nezávaznou konverzaci | Pavel Křivánek | Přečteno: 2050× | Komentářů: 6, poslední 1. 6. 2010 | Hodnocení: 100 % (7 hlasů)

    Tímto krátkým zápiskem bych se chtěl vrátit k předchozím příspěvkům Osa zla a OSA vrací úder. Ty se věnují snaze Ochranného svazu autorského vymáhat zpětně poplatky po hotelech za dobu, kdy jim české zákony tuto povinnost neukládaly.


     

    31.5.2010 12:17 | |🇵🇸 | nic | Komentářů: 322, poslední 8. 6. 2010 | Hodnocení: 73 % (22 hlasů)

    Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.


    Novej mobil - android, HW klavesnice, do 10k

    31.5.2010 11:22 darkblair_server | Ondrej | ostatni | Komentářů: 20, poslední 2. 6. 2010 | Hodnocení: 60 % (5 hlasů)

    O vikendu jsem prisel o moji G1. Nejakemu spoluobcanovi se asi zalibila, stejne tak kamaradova penezenka. No co, zablokovat simku, zmenit hesla na google, na maily, na twitter a klice na pristup k serveru (jo, v mobilu jsem mel soukromej klic).

    Ted ale hledam novej mobil. Pozadavky mam celkem limitujici:

    • Android! Potesi verze 2.x, nicmene 1.5 nebo 1.6 nevadi
    • HW klavesnice
    • Cena max 10k (pokud mozno, mensi presvihnuti neni problem, ale treba 15k za N900 dat nechci)
    • Standartni vybaveni smartphonu - GPS, podpora 3G, webovej browser, maily

    Mate nekdo nejake typy na mobil, kterej by splnoval pozadavky. Popravde uvazuju o koupi dalsi G1, plne mi vyhovoval. Ale pokud vite o necem lepsim, rad si poslechnu


    ...a pěkný nový plot

    30.5.2010 22:37 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1141× | Komentářů: 37, poslední 4. 6. 2010 | Hodnocení: 40 % (5 hlasů)

    Jan Jílek

    Jak se zhoršilo počasí, vyvstal problém, co na sebe, když je venku vítr, schyluje se k dešti a hodlám jít pěšky Dalejským údolím do Řeporyjí na skupinu. Nakonec jsem zavrhl obě bushman-bundy a vytáhl ze skříně víc než deset let starou nylonovou bundu, ve které jsem ještě hrál ve filmu „Kanárek” a to bylo v roce 1998, kdy se ještě točily některé pasáže. Vlastně jsem ji odložil, po svém návratu z Nového Zélandu, kdy jsem tuhle starou, pečlivě naimpregnovanou bundu zapomněl doma a uvědomil jsem si až na stanici autobusu, že nemám bundu v ruksaku. Z pověrčivosti jsem se domu nevrátil pro ni, ale koupil jsem si v Dejvicích jinou.

    Poškozené DVD - praskliny

    30.5.2010 22:15 gtz | gtz | linux | Přečteno: 1680× | Komentářů: 48, poslední 1. 6. 2010 | Hodnocení: 100 % (4 hlasů)

    No dnes se mi do ruky dostalo jedno DVD od kamaráda, které je totálně nečitelné, nevím co se s tím dělalo, ale asi se tam nějak mezi obě vrsty dostal vzduch. Přiložil jsem obrázek jak to vypadá. Omlouvám se za kvalitu, toto se strašně blbě fotí.

    Anatomický hlavolam 21. století

    30.5.2010 14:10 BLB | =^..^= AmigaPower® | nazařaditelné | Přečteno: 3153× | Komentářů: 85, poslední 2. 6. 2010 | Hodnocení: 70 % (10 hlasů)

    Lámu si s tim hlavu prakticky od rána...

    Tak máme po volbách…

    30.5.2010 12:13 Annals of Taurelador | Fëannatar | Osobní | Přečteno: 2106× | Komentářů: 146, poslední 2. 6. 2010 | Hodnocení: 86 % (22 hlasů)

    Tak tu tak sedím na jedné z posledních přednášek na LGM v Bruselu a koukám, jak nám ty volby dopadly…


    Slepičky střílet a sex po ránu

    30.5.2010 01:09 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1721× | Komentářů: 47, poslední 1. 6. 2010 | Hodnocení: 62 % (13 hlasů)

    Jan Jílek

    Tak jsem si nainstaloval „Slepičky” a nelítostně je morduji. Aplikace Moorhuhn mi poskytuje neskutečné potěšení. Už dlouho jsem si nezastřílel s takovou chutí. Kdysi, když jsem si koupil první počítač, který měl harddisk celých 2 Giga mi je donesl Radim. Tehdy jsem je objevil. Později se zdokonalil usilovným tréninkem. Zlepšil koordinaci ruky a mysli, rozvinul postřeh. Protože tohle ty primitivní hry poskytují. Navíc jsem si vždy střílení nebohých virtuálních slepiček vyčistil hlavu. Mám několik takových pomůcek jak si zcela bezpečně hlavu vyčistiti a slepičky jsou jedním z těch nejoblíbenějších. Sice jsem je na několik let opustil, s tím jak jsem přešel na Linux, ale dnes, když používám virtuální počítač na Macu, jsem je znovu instalací VMWARE a následně Windows znovu začal používat. Tak střílím. Už ne tolik jako kdysi, znám triky jak na to, ale čas od času si projdu dvě tři kola, zastřílím a je mi dobře.

    Jak se parlamentní volby 2010 zapíší do historie

    29.5.2010 22:10 FUD: Férový Uživatelův Deníček | Platonix | Linux | Přečteno: 2252× | Komentářů: 102, poslední 2. 6. 2010 | Hodnocení: 70 % (10 hlasů)

    Tyto volby přinesly docela zajímavé okamžiky:


    Pos*aný kontroly disku

    29.5.2010 22:04 jarda_bloguje | Jardík | Jiné | Komentářů: 56, poslední 31. 5. 2010 | Hodnocení: 31 % (13 hlasů)

    Já nevim, ale tohle neni normální. Fakt nechápu, proč jsou snad v každém distru aktivovány kontroly disku po každých 30 spuštěních (nebo tak nějak). Zapnu notebook a místo toho, abych dělal, musím hodinu čekat na kontrolu disku. Teď to ale domršilo ubuntu, kdy se v plymouthu ukáže "Checking discs blablabla. Press C to cancel all checks". Když zmáčknu C, tak je to tam po rebootu znovu. Když ho nezmáčknu, tak to nedělá vůbec nic, disk to nekontroluje (ledka nebliká), je to "zaseklé", dál to nebootuje. To C musím zmáčknout, aby to pokračovalo. UBUNTU a ostatní natvrdlý distra RULEZ. Nejhorší je, že to nejde inteligentně vypnout a jak debil musím v texťáku editovat fstab, což je velmi uživatelsky přívětivé. A pak se navíc nebudou kontrolovat ani po špatném vypnutí. Kokoťárna.

    Farewell Dennis...

    29.5.2010 22:02 Poznámkový blog | Michal Fecko | 6 | Přečteno: 1132× | Komentářů: 2, poslední 30. 5. 2010 | Hodnocení: 88 % (8 hlasů)

    Ked som bol malý a prvý krát som videl na VHSke Easy rider, povedal som si že raz - až budem veľký - si na Harley Davidson taktiež sadnem a vyrazím na podobnú bezstarostnú jazdu... Vďaka za prekrasne filmy a sny...


    Mam strach

    29.5.2010 21:59 filipik | filipik | Přečteno: 1596× | Komentářů: 123, poslední 2. 6. 2010 | Hodnocení: 45 % (33 hlasů)

    Vetsina lidi zde ma radost z vitezstvi pravice ve volbach do poslanecke snemovny. Ja ne, volil jsem KDU-CSL.

    29.5.2010 19:46 | kralyk z abclinuxu | x | Komentářů: 43, poslední 1. 6. 2010 | Hodnocení: 86 % (7 hlasů)


    Volby 2010

    29.5.2010 19:17 Jen na chvíli… | Acci | Opensource | Anketa | Komentářů: 32, poslední 30. 5. 2010 | Hodnocení: 26 % (27 hlasů)

    Tyto volby dopadli skoro nejlépe, jak mohli. ODS spolu s TOP09 a VV sestaví vládu. Věcí veřejných se ovšem celkem bojím, těžko říct, co od nich můžeme čekat. Problém by mohl nastat, pokud by koalici vytvořili ČSSD s VV za tiché podpory komunistů. To by bylo snad to nejhorší, co by tuto zemi mohlo potkat.

    A z čeho jsem možná ještě radši, že ČPS nezískala ani jedno procento a snad za čtyři už kandidovat ani nebudou. Strana bez programu a s naivními představami opravdu v poslanecké sněmovně nemá místo.

    UPDATE: Paroubek odstoupil z funkce předsedy ČSSD. Už bylo načase. Ještě by mohl odejít Rath, Sobotka, Jandák, Šlégr a Hašek a pomalu by s ní stávala volitelná strana.


     

    29.5.2010 18:36 | |🇵🇸 | nic | Komentářů: 63, poslední 31. 5. 2010 | Hodnocení: 45 % (11 hlasů)

    Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.


    Volby

    29.5.2010 15:26 jarda_bloguje | Jardík | Jiné | Komentářů: 121, poslední 31. 5. 2010 | Hodnocení: 22 % (23 hlasů)

    Tak čumím na stav sčítání a fakt nechápu, jak může mít (zatím) ČSSD a ODS zase nejvíc hlasů, když do teď seděli u koryta a udělali pro lid s odpuštěním ho*no. Buď jsou ty lidi hlupani, že je zase volí, nebo jsou ty volby podvrh a je to celý falešný. Jak mám např. vědět, že poté, co jsem vhodil svůj hlasovací lístek a odešel z volební místnosti, mi ho nějaký pako nevyndalo a nehodilo tam úplně jinej (např. s nějakým ČéeSeSĎákem)? Co když byla celá komise podplacená nějakým ****? Volbám se nedá věřit.

    Joomla - narušenie XHTML validity rozšírením Shadowbox...

    29.5.2010 14:23 asfalatum | asfethan | Opensource | Přečteno: 703× | Komentářů: 0 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Veľmi sa mi páči rozšírenie Shadowbox Media Viewer no všimol som si že narušilo XHTML validitu mojej prezentácie, čo pre mňa predstavuje obrovský principiálny problém. Riešenie je však veľmi jednoduché.


    Smazáno

    29.5.2010 08:12 txt | letec | Přečteno: 7777× | Komentářů: 898, poslední 16. 10. 2010 | Hodnocení: 36 % (25 hlasů)

    Smazáno


    Mlčím a zírám

    29.5.2010 01:18 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1000× | Komentářů: 17, poslední 30. 5. 2010 | Hodnocení: 57 % (7 hlasů)

    Jan Jílek

    Pustil jsem si dnes odpoledne krásný film s krásnou písničkou, kterou jsem znal od svého mládí, ale netušil jsem že patří k tomuhle filmu. Film se jmenuje „Absolvent.” Anglicky „The Graduete.” V hlavní roli Dustin Hofman. Film z roku 1967 a já ho viděl až dnes. Prý slavný a známy. Nevím, minul mě v mém mládí. Ale dnes mě skutečně pobavil. Starší dáma, mladý muž a do toho krásná dcera.

    Počasí

    28.5.2010 23:50 gtz | gtz | ostatni | Přečteno: 2071× | Komentářů: 70, poslední 16. 9. 2010 | Hodnocení: 40 % (5 hlasů)

    Asi nejsem sám koho již začíná pěkně štvát to počasí, které je zde skoro každý den. Kdo ví co se děje proč se venku žení všichni čerti a zda za to může sopka "Eyjafjallajökull".

    Aktuálně z posezení ve volební komisi

    28.5.2010 23:04 JaNejsemOdsut | multi | filozofie | Přečteno: 1275× | Komentářů: 13, poslední 30. 5. 2010 | Hodnocení: 83 % (6 hlasů)

    Abych poznal zase něco nového a měl dobrý pocit, že zase pomáhám tomu státečku s věčnými problémy, tak jsem si sedl do okrskové volební komise.

    Politické rozhovory – zhodnocení

    28.5.2010 21:02 Robertův bloček | Robert Krátký | Abc | Přečteno: 1634× | Komentářů: 16, poslední 29. 5. 2010 | Hodnocení: 100 % (13 hlasů)

    V posledních dvou týdnech vyšel na AbcLinuxu.cz každý den jeden rozhovor s politickou stranou o Linuxu, open source a copyrightu. Byl to nápor politicky kluzkých řečí, ale přesto doufám, že to čtenářům pomohlo udělat představu o tom, jak se které strany v problematice orientují.


    Vite uz koho volit?

    28.5.2010 13:33 Jirkoviny | JiK | Zivot a tak | Anketa | Přečteno: 2235× | Komentářů: 134, poslední 30. 5. 2010 | Hodnocení: 46 % (13 hlasů)

    tento jednoucelovy blog byl smazan

    Aby bylo jasno mezi námi

    27.5.2010 23:02 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1221× | Komentářů: 112, poslední 30. 5. 2010 | Hodnocení: 57 % (7 hlasů)

    Jan Jílek

    Jestli mě něco může namíchnout, tak skutečnost, že když se pracně dovolám do O2 a začne se něco vyřizovat, klekne mi iPhone protože si nevšimnu, že mám vybitou baterii. Tomu se jednoduše říká pech. Teď musím čekat, až se nastartuje nabíjení, protože to u iPhone je lehce komplikovanější. Inu všechno hezké má své stíny jak poznamenal onen člověk, když platil tchyně pohřeb. Budu muset počkat, jako jsem musel hezky vystát frontu na poště, kam jsem si šel pro obyčejnou zásilku, neb jsem si objednal filmy na Amazon.com a ony mi došly. Budu mít teď v nejbližší době westernové večery s Johny Waynem.


    Užitočné rozšírenia pre Google Chrome, alebo Chromium

    27.5.2010 21:47 asfalatum | asfethan | Opensource | Přečteno: 1390× | Komentářů: 15, poslední 28. 5. 2010 | Hodnocení: 100 % (8 hlasů)

    Prednedávnom som sa rozhodol ukončiť svoju každodennú púť webom s prehliadačom Mozilla Firefox. Presnejšie Minefield, kedže sa jednalo o každodenne aktualizovanú verziu z nightbuildov. Mojím novým prehliadacím prostriedkom sa stalo Chromium. (čo je to chromium môžete zistiť tu: code.google.com/intl/en/chromium/). Ohnivá líška je však známa tým že u ľudí vyvoláva závislosť na rozšíreniach a inak to nie je ani v mojom prípade. No tento problém sa mi podarilo celkom úspešne vyriešiť.

    Máte zkušenosti s firmou Centropol?

    27.5.2010 20:33 root_at_heron | Heron | Přečteno: 88561× | Komentářů: 358, poslední 26. 10. 2016 | Hodnocení: 64 % (11 hlasů)

    Před hodinou zazvonil jeden týpek...


    Gentoo ve Windows

    27.5.2010 18:47 Sick Mind | danaketh | linux | Přečteno: 1623× | Komentářů: 32, poslední 31. 5. 2010 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Tak jsem se na Root.cz dozvěděl, že Gentoo, kterého jsem se zatím neodvažoval dotknout, jde zprovoznit i pod Windows ve stylu Cygwin. Nečíst - neobsahuje žádné hodnotné informace, jen hromadu zbytečného plkání na téma Gentoo ve Windows.


    Novější zápisyStarší zápisy

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.