abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Pozvánky

    V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede David Heidelberg, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem … více »

    lkocman | Komentářů: 0
    včera 14:11 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 05:55 | IT novinky

    Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    včera 04:44 | IT novinky

    Společnost Framework představila nový Framework Laptop 12 s Intel Core Series 3, Thunderbolt 4, Wi-Fi 7, volitelnou čtečkou otisků prstů a podsvícenou klávesnicí s open-source firmwarem ZMK. Objednat lze s předinstalovanou Fedorou 44 KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.8. 16:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.8. 14:33 | Nová verze

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.8. 11:55 | Nová verze

    Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.8. 00:44 | Nová verze

    Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).

    |🇵🇸 | Komentářů: 13
    17.8. 18:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2435 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník

    Před upgrade HTPC na OpenSuse 13.1

    12.1.2014 14:30 hic_sunt_leones | Non_E | linux | Přečteno: 1141× | Komentářů: 3, poslední 14. 1. 2014 | Hodnocení: 75 % (4 hlasů)

    HTPC běželo na openSUSE 12.3 bezproblémově. Začalo fungovat uspávání, disky se připojovaly automaticky, Xorg běžel pod účtem uživatele, s ovladačem jsem byl spokojen. Co jsem se ještě chystal potenciálně rozbít upgradem na 13.1?

    Bitcoin a jeh krytí - Mikroblog

    12.1.2014 11:07 LostHeaven | Jack Hokus | Komentářů: 132, poslední 16. 1. 2014 | Hodnocení: 40 % (5 hlasů)

    Zdravím všechny,

    o bitcoinu se dnes hodně mluví. Je to bezesporu zajímavá měna. Jedné věci však nerozumím a nikde jsem na ni nenašel odpověď. Otázka zní, čím je bitcoin krytý. Z toho co jsem si přečetl, mám pocit, že není krytý ničím. Jaký je Váš názor?

    JardikTerm

    11.1.2014 02:16 jarda_bloguje | Jardík | Jiné | Komentářů: 208, poslední 17. 1. 2014 | Hodnocení: 89 % (9 hlasů)

    Hmm, tak jsem stáhnul wlterm, libtsm, splácal to napevno dohromady, protože chcu splácat terminál s co nejmíň závislostma. Vyházel jsem z toho většinu nestandardních ne-C99 kravin, co na mě řvalo gcc při kompilaci s -std=c99 -Wall -pedantic. Už jen vyhodit v těch switchích "ranges" a budu spokojenej víc. Pak ještě přidat podporu FreeBSD a jsem spokojen (libvte je rozbitá sračka a potřebuju nějakej lehkej terminál v GTK). Taky jsem tam šoupnul podporu tučnejch fontů (bylo snadný) a ... už si nepamatuju. Někdy v příštích dnech to sem asi šoupnu, ať si můžou užívat i ostantní. A pak si asi půjdu rozmlátit o něco hlavu.

    Developing Ez430 Chronos Firmware on Linux With Gcc

    10.1.2014 11:53 Vejšplechty | Petr Tomášek | Hardware | Přečteno: 1647× | Komentářů: 10, poslední 18. 1. 2014 | Hodnocení: 67 % (3 hlasů)

    Recently, I bought the Ez430 Chronos watches from Texas Instruments. It is a very interresting toy, having a MSP430 processor inside, can measure ambient temperature, pressure and battery voletage, has an 3-axis accellerometer and can communicate over <1GHz RF (in my case 868MHz). With a well written firmware its battery can last for months. However in order to develop your own firmware you need an ugly IDE provided by TI. Fortunately there is an alternative solution: One can use the msp-gcc to compile the firmware and mspdebug to upload it (using the original USB dongle from TI). On Debian 7 this is very easy, since all the packages are available from the official repository.


    Běhání v zimě

    10.1.2014 09:10 Blog... | David Watzke | Sport | Přečteno: 1874× | Komentářů: 64, poslední 13. 1. 2014 | Hodnocení: 50 % (10 hlasů)

    Dostal jsem k vánocům 20 vstupů do fitka, kde mají haldu běžeckých pásů. Je to super dárek. Hned za perexem vysvětlím proč.


    Máte zapotřebí dělat si starosti ještě i s licencemi?

    9.1.2014 16:55 Kacířské myšlenky | Luk | Rouhání největší | Přečteno: 2222× | Komentářů: 73, poslední 12. 1. 2014 | Hodnocení: 95 % (21 hlasů)

    Microsoft má velmi propracovaný marketing a PR, ale občas se i mistr tesař utne a jeho pomocníci rovněž. Když jsem si přečetl titulek inzertního článku na Živě, napadla mě na tu otázku okamžitě jediná odpověď...


    User Agent řetězce prohlížečů – omyl přírody

    9.1.2014 16:40 xkucf03 | xkucf03 | WWW | Anketa | Přečteno: 2151× | Komentářů: 65, poslední 11. 1. 2014 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    Při pohledu na User Agent řetězce posílané www prohlížečem serveru si většinou říkám: WTF?? Je tam zakódovaná spousta nesmyslů a užitná hodnota je stejně dost malá, musí se z toho pracně dolovat informace, dochází k neshodám, omylům...


    Vizualizace filmů trocha jinak

    9.1.2014 08:10 Svědek Damdogův | pools | Stunome | Přečteno: 1788× | Komentářů: 32, poslední 13. 1. 2014 | Hodnocení: 71 % (7 hlasů)

    Dneska si ukážeme, jak jde vizuálně analyzovat filmový materiál - v našem případě půjde o celou sérii původního Neon Genesis Evangelionu od magora, který si říká Hideaki Anno. K analýze postupně použijeme již dříve zmíněný shotdetect, ImageJ, ImagePlot a Calc


    Enterprise řešení archivace emailů v podání GFI Mailarchiver

    8.1.2014 23:01 Max_Devaine | Max | plky | Přečteno: 1963× | Komentářů: 13, poslední 9. 8. 2016 | Hodnocení: 100 % (8 hlasů)

    Inu, měli jsme prehistorický emailový server Mail602, který již nedostačoval a support taktéž skončil. Exchange 2007 absencí archivačních nástrojů nemile překvapil.


    Kombinované studium na ČVUT FEL

    8.1.2014 14:10 Doliho blog | Luboš Doležel (Doli) | Ostatní | Přečteno: 3593× | Komentářů: 15, poslední 4. 12. 2015 | Hodnocení: 75 % (4 hlasů)

    Když už se tu objevil zápisek, pod kterým se diskutuje o VUTBR FIT, tak jsem se rozhodl sepsat své poznatky z kombinovaného studia na ČVUT FEL.


    Výběr vysoké školy v Brně

    7.1.2014 20:51 Lorris | Tassadar | Ostatní | Přečteno: 2227× | Komentářů: 122, poslední 11. 1. 2014 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Přichází čas kdy bych si měl vybrat vysokou školu a minimálně se pokusit na ní udržet. Napadlo mě, že ta hromada lidí na AbcLinuxu zabívajících se informatikou, kteří současně rádi píší komentáře, by mohla poskytnout *nějaké* rady, připomínky, tipy a cokoliv dalšího :)


    CardDav sync aneb odchod od googlu - HOWTO, díl III.

    7.1.2014 10:36 jirka | Georgius | Debian | Výběrový blog | Přečteno: 3514× | Komentářů: 10, poslední 24. 3. 2015 | Hodnocení: 100 % (15 hlasů)

    A je tu další díl nekonečné telenovely (zatím vyšly díly 1 a 2). Esmeralda se po dramatickém rozchodu s Davicalem zamiluje do Bajkala, kterého představí Evolutionovi, Cyanogen-Modovi a přítelkyni Nokii N900. Vyzkouší hřmícího ptáka (něco pro Amigu), tento vztah jí však přinese hořké zklamání.

    Synchronizace kalendářů google a další ty věci kolem

    6.1.2014 18:04 gtz | gtz | linux | Přečteno: 1490× | Komentářů: 21, poslední 9. 1. 2014 | Hodnocení: 100 % (4 hlasů)

    Během minulého týdne jsem pozoroval, že evolution 3.10.2-9.1 má nějaké nespecifikované problémy s použitím online google kalendářů.

    Omluva Debianu 7, co nakonec nezklamal:)

    6.1.2014 10:33 subrack | subrack | zivot a operacni systemy | Přečteno: 1628× | Komentářů: 11, poslední 11. 1. 2014 | Hodnocení: 100 % (10 hlasů)

    Rád bych ještě samostatně okomentoval minulý příspěvek "Debian 7, jak moc sem se těšil, tak moc..."

    Karty s magnetickým proužkem v Linuxu (msr206, msr605)

    5.1.2014 12:35 smazáno | smazáno | Výběrový blog | Přečteno: 1980× | Komentářů: 17, poslední 6. 1. 2014 | Hodnocení: 100 % (13 hlasů)

    Už jsem se tady na blogu zmiňoval o mých výletech do Dublinu. Protože jsem socka, tak o víkendech v Dublinu přespávám v hostelech - a tam používají takové magické kartičky k otevírání dveří ...


    Debian 7, jak moc sem se těšil, tak moc...

    4.1.2014 13:25 subrack | subrack | zivot a operacni systemy | Přečteno: 2130× | Komentářů: 65, poslední 6. 1. 2014 | Hodnocení: 17 % (24 hlasů)

    ..tak moc sem se zklamal:(

    Instaloval sem čistou novou instalaci (zrušení oddílů, formát), z CD verze cca 200MB, po předchozí verzi Debianu na který sem přešel před lety z Ubuntu. To Ubuntu mě tenkrát taky nějak zklamalo, byla to tehdá ta verze, kde po instalaci bylo zavírání okna najednou vlevo, místo vpravo, což asi nikdy nepochopím jinak, než jako nejapnou ubohost.. jo a vím že to šlo nastavit, všecko, to jo.

    -

    3.1.2014 20:15 | ---- | deleted | Komentářů: 10, poslední 4. 1. 2014 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    -

    Hledám Android / C++ programátora

    3.1.2014 14:40 Blog | davida | Komentářů: 2, poslední 4. 1. 2014 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Hledám schopného programátora se znalostí vývoje aplikací pro Android 2.3 a programovani v C++ vice info poskytnu případným uchazečům jiným komunikačním kanálem (mail, telefon, jabber). Případné dotazy, svoje reference, CV a podobně klidně hoďte zde do diskuze, nebo je pošlete mailem.

    Střípky z IT - (1). : Uhádnete, kde byl problém?

    1.1.2014 21:39 Max_Devaine | Max | plky | Anketa | Přečteno: 2906× | Komentářů: 21, poslední 8. 1. 2014 | Hodnocení: 100 % (9 hlasů)

    Rozhodl jsem se, že sem občas hodím nějaké aktuálnější problémy, které se řeší / řešily. Dnes tu máme celkem triviální problém, který se díky špatné identifikaci lehce protáhl.


    Zcvoknu se

    1.1.2014 20:33 jarda_bloguje | Jardík | Jiné | Komentářů: 305, poslední 16. 1. 2014 | Hodnocení: 38 % (8 hlasů)

    Tak jsem pod stromečkem neměl tu kozu, nemám co pást a co dojit. Duhý den otec utvořil dřevěnou kozu na dříví a máma mi řekla, že jí mám jít pást. Uvázal jsem tedy kozu na obojek, odnesl na zahradu a pásl. Travička jí moc chutnala. Pak jsem si přinesl kýbl, kozu podojil a odnesl zpět do kůlny. Lidi kolem chodili a čučeli na mě, jakoby nikdy neviděli pasoucí se kozu.

    Ale teď vážně, já už fakt nevím, co mám dělat. Všechno zbytečný, marný, k ničemu. Nic neumím, nikdo mě nic nenaučil, všude samý špehouni... musím si jít o něco rozmlátit hlavu, tak možná zase jindy.


    Windows XP na věčné časy

    1.1.2014 11:00 U hufhendra | hufhendr | Linux | Přečteno: 4610× | Komentářů: 91, poslední 14. 1. 2014 | Hodnocení: 67 % (9 hlasů)

    Z televize, rádia i novin můžeme slyšet, že Microsoft v letošním roce končí s podporou Windows XP a my musíme přejít na nejnovější produkty firmy. Jako obvykle, jde to i jinak. V tomto článku se dozvíte, jak si zmrazit Windows XP na věčné časy.



    -

    31.12.2013 20:44 | ---- | deleted | Výběrový blog | Komentářů: 8, poslední 3. 1. 2014 | Hodnocení: 100 % (11 hlasů)

    -

    XXX

    30.12.2013 17:04 rhrtshrth | xxxxxxxxxxx | CAD | Komentářů: 34, poslední 3. 1. 2014 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    XXX

    50 dní s foťáčikom

    29.12.2013 20:41 Onééé 2 | kotrcka | Přečteno: 1821× | Komentářů: 94, poslední 4. 1. 2014 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Ubehlo to ako voda, mesiac a pol od získania foťáčika prešlo, čo-to sa aj nafotilo, hromada sa zmazala. Skúsenosti.

    DBus nás brzy opustí

    29.12.2013 00:14 blog_ | David Heidelberg | Software | Přečteno: 4050× | Komentářů: 279, poslední 12. 1. 2014 | Hodnocení: 89 % (9 hlasů)

    Ano, je to tak. Před pár dny zveřejnil Lennart Poettering, že vývoj KDBusu dosáhl stavu, kdy je možné provozovat desktopový systém bez klasického DBusu jak ho známe.

    Podozrenie na bug v nouveau.

    28.12.2013 23:38 ewewov_blog | ewew | bug ? | Přečteno: 1628× | Komentářů: 9, poslední 29. 12. 2013 | Hodnocení: 100 % (4 hlasů)

    V tomto blogu popíšem riešenie problému s ovladačom nouveau. Použité jadro je 3.2.53 s patchom grsecurity. Použitá grafika nvidia riva tnt2.


    RaspberryPi - systém na externím disku

    26.12.2013 23:51 Dreit a jeho dračí postřehy | Dreit | Výběrový blog | Přečteno: 5059× | Komentářů: 53, poslední 31. 12. 2013 | Hodnocení: 83 % (6 hlasů)

    Dnes si ukážeme, jak provozovat Raspbian z externího disku. Nebudu řešit jaké byste k tomu měli mít důvody, v mém případě byl často USB disk rychlejší jak SD karta a tak proč to nezkusit? Navíc se nemusíte bát o životnost karty, na kterou by mohl nějaký zlý proces pravidelně zapisovat data (logy, statistiky, uptimed,..).


    Průzkum: SQL klienti

    26.12.2013 20:59 xkucf03 | xkucf03 | Softwarové inženýrství | Výběrový blog | Anketa | Komentářů: 41, poslední 11. 1. 2014 | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)

    (v tomto zápisku se nic nedozvíte – naopak se chci něco dozvědět já)

    Dělám malý průzkum (časem napíšu proč a jak) ohledně SQL klientů. Jakého databázového klienta používáte? Proč? Co vás na něm štve a co naopak považujete za užitečné a chybí vám to v jiných programech? Používáte GUI, TUI nebo CLI rozhraní? Jaké jsou vaše typické úlohy – ruční ah-hoc dotazování nebo pouštíte nějaké skripty a výstup dále zpracováváte? Jaké SŘBD používáte?


    Povídka - Petrův svět

    25.12.2013 17:37 LL | Leoš Literák | Bláboly | Přečteno: 1716× | Komentářů: 11, poslední 27. 12. 2013 | Hodnocení: 78 % (9 hlasů)

    Moje první povídka, asi tak po pětadvaceti letech. Spoiler: zkazí vám Vánoce.

    Šťastný děsivý věčně živý lovecraftovský slunovrat

    24.12.2013 18:53 Bluebearův samožerblog | Bluebear | Přečteno: 1979× | Komentářů: 146, poslední 2. 1. 2014 | Hodnocení: 88 % (8 hlasů)

    Jak zpívá společnost H.P.Lovecrafta, It's the most horrible time of the year / The nights are longer / The evil is stronger / And there's much to fear... Rovněž v jiné písni zmiňuje jednu z ústředních frází Necronomiconu, In strange eons even Death may die. Poté, co jsem si dnes přečetl v jistém vědeckém článku, mám pocit, že H.P. Lovecraft měl v mnoha věcech pravdu.


    Huawei G300 - Android CM11

    23.12.2013 22:12 gtz | gtz | linux | Přečteno: 2969× | Komentářů: 7, poslední 26. 12. 2013 | Hodnocení: 100 % (4 hlasů)

    Po nějaké době se telefon Huawei G300 dočkal neoficiálního portu Android KK - 4.4.X.

    Novější zápisyStarší zápisy

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.