3.7.2010 10:55
Sick Mind |
danaketh | nářky
| Přečteno: 2434×
| Komentářů: 97, poslední 5. 7. 2010
| Hodnocení: 20 % (15 hlasů)
Právě jsem si odepřel oprávnění pracovat s jedním diskem. Ono totiž "Authenticated users" znamená, že to sebere práva všem a ani admin pak nemá nárok.
3.7.2010 10:34
reklamace |
rita-gabriela | prosba o radu
| Komentářů: 104, poslední 8. 7. 2010
| Hodnocení: 71 % (7 hlasů)
Protože jsem tu vlastně omylem, ale ráda, prosím zdejší odborníky o radu. Včera jsem u mého rok a půl starého notebooku zjistila, že je ulomený pant u obrazovky. Protože vím, že jsem se ničím neprovinila, co by závadu přímo způsobilo, ani po celou dobu užívání jsem nepozorovala sebemenší problém, chci jít příští týden reklamovat. Co tak můžu čekat? Hodně mě to mrzí, vůbec se v tom nevyznám, dá se to vyměnit?
2.7.2010 18:09
dentoob |
PaulosV | Zkušenosti
| Přečteno: 1336×
| Komentářů: 0
| Hodnocení: 100 % (6 hlasů)
Jedna z posledních věci, co na Linuxu vůbec, ale vůbec nejela, je moje krásná PCIe TV kartička
LifeView FlyTV Express X1 MST-T2A2. Na jejím těle je čipset Philips SAA7162, čili totální Linuxová pohroma, protože pro něj vůbec neexistovaly ovladače. Před několika lety se ovšem věci začaly pomalu hýbat. Vývojáři Richard Dale a Manu Abraham začali s pomocí specifikací od firmy NXP psát GPL driver pro SAA716x řadu (7160-2). A jak situace vypadá teď?
2.7.2010 18:03
|
|🇵🇸 | nic
| Komentářů: 134, poslední 6. 7. 2010
| Hodnocení: 54 % (13 hlasů)
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
2.7.2010 17:11
Tomik |
Tomáš | Různé
| Přečteno: 1604×
| Komentářů: 30, poslední 7. 7. 2010
| Hodnocení: 100 % (4 hlasů)
Mám tu malý kvíz, který je ovšem inspirován skutečností.
2.7.2010 13:33
jarda_bloguje |
Jardík | Jiné
| Přečteno: 1482×
| Komentářů: 27, poslední 3. 7. 2010
| Hodnocení: 67 % (6 hlasů)
Tak jsem zabenchmarkoval a v Peacekeeperu testnul pár browserů.
1.7.2010 17:41
Poznámkový blog |
Michal Fecko | 3
| Přečteno: 2184×
| Komentářů: 7, poslední 2. 7. 2010
| Hodnocení: 100 % (4 hlasů)
Na obnovu (ak chcete lamanie) hesiel pre RAR a 7z hesiel ja osobne pouzivam (ak mate lepsie riesenie, sem s tipom do diskusie) rarcrack.
1.7.2010 13:30
SlaNé roury |
stativ | linux
| Přečteno: 1533×
| Komentářů: 17, poslední 4. 7. 2010
| Hodnocení: 100 % (5 hlasů)
Když jsem opět po nějaké době zkompiloval KDevelop z gitu, zjistil jsem, že padá při použít "Find Uses". Jak tedy vypadá hlášení bugu a jeho následná oprava v KDevelopu?
1.7.2010 12:10
Poznámkový blog |
Michal Fecko | 3
| Anketa
| Přečteno: 1561×
| Komentářů: 25, poslední 2. 7. 2010
| Hodnocení: 90 % (10 hlasů)
Asi kazdy z nas potreboval niekedy nieco poslat, ulozit do archivu a zaroven zabezpecit to heslom. Co ak ale po roku (po rokoch) sa k danemu archivu vratite a nedokazete si na heslo spomenut? Ze sa neda s tym nic robit? Nie je to celkom tak...
30.6.2010 22:23
litera_scripta_manet |
xsubway | blabla
| Přečteno: 1368×
| Komentářů: 10, poslední 9. 7. 2010
| Hodnocení: 67 % (3 hlasů)
Mám za úkol migrovat webhosting k jinému poskytovateli. Těch pár PHP stránek a tabulky v MySQL zvládnu bez potíží. Otázka je, jak elegantně migrovat poštu cca patnácti účtů (tedy e-maily a adresáře, které jsou stále na serveru).
30.6.2010 21:18
Tomik |
Tomáš | Linux
| Přečteno: 3265×
| Komentářů: 38, poslední 3. 7. 2010
| Hodnocení: 80 % (5 hlasů)
Občas si prohlédnu letáky, které mi skončí ve schránce a najdu více či méně úsměvné chyby. Vzhledem k tomu, kdo letáky sestavuje, je úspěch vždy zaručen.
30.6.2010 18:36
gtz |
gtz | ostatni
| Přečteno: 4091×
| Komentářů: 47, poslední 2. 7. 2010
| Hodnocení: 83 % (6 hlasů)
Jak všichni víme, RS změnil svoji politiku pro Premium účty. Chci se tímto zeptat zda někdo má nové zkušenosti s novým RS.
30.6.2010 16:00
BLB |
=^..^= AmigaPower® | (snad) smysluplné
| Přečteno: 1665×
| Komentářů: 40, poslední 1. 7. 2010
| Hodnocení: 55 % (11 hlasů)
Předem bych chtěl upozornit, že rozkliknutím tohoto zápisku k sobě natáhnete 3.5MB obrázků!
Včera jsem se konečně donutil, napsat si aspoň provizorní stránku. Protože jsem to potřeboval mít hotový "cobydup", své rozpracované stránky s externím CSS jsem jako základ zavrhnul, protože už si nepamatuju která věc mi tam co dělá a vrátil jsem se k nejjednoduššímu způsobu a to "naflákat to všechno do tabulek", zbytek řešit CSSkem "natvrdo", případně prasárnama typu <big>, podmínkama s javascriptem pro IE a podobnejma "berličkama". A co na to browsery?
30.6.2010 11:11
muj_blog |
Begleiter | Ostatní
| Přečteno: 2073×
| Komentářů: 57, poslední 14. 7. 2010
| Hodnocení: 67 % (6 hlasů)
Tak mě dneska ráno zase chytla mánie, že bych si měl udělat pořádek ve svátcích a narozeninách. A protože používám Arch Linux
tak se mi v hlavě zrodil takový velmi jednoduchý nápad. Celé to je postaveno na starém dobrém prostém textu.
30.6.2010 01:38
pavlix |
pavlix | ostatní
|
| Přečteno: 2268×
| Komentářů: 30, poslední 12. 7. 2010
| Hodnocení: 93 % (15 hlasů)
Nemám chuť se v blogu zabývat jakoukoli agitací,
všechno o čem píšu, je čistě můj subjektivní
pohled. Objeví se tu některá pro a proti, která
snad (možná) můžou někomu i pomoct.
29.6.2010 21:41
bzuk |
Dag
| Přečteno: 3690×
| Komentářů: 18, poslední 2. 7. 2010
| Hodnocení: 67 % (9 hlasů)
Jak každý neví, svatbu je třeba recyklovat. Prostě se musí po dvou letech obnovit, jinak zaniká. Alespoň některé specifické svatby.
29.6.2010 21:27
dentoob |
PaulosV | Gentoo
| Přečteno: 1390×
| Komentářů: 13, poslední 2. 7. 2010
| Hodnocení: 86 % (7 hlasů)
Bylo by naivní myslet si, že Gentoo mi bude ve všem vyhovovat. Jistě, byly tady nepříjemnosti, ale nejsou snad u všech distribucí? Existuje ovšem jedna věc, která mi na Gentoo velmi vadila...
29.6.2010 19:23
Arcadia |
Marek Bernát | symmetry
| Přečteno: 1507×
| Komentářů: 59, poslední 31. 7. 2010
| Hodnocení: 100 % (10 hlasů)
Výsledky ankety dopadli jednoznačne, preto náš seriál preorientujeme na diskrétne (tj. hlavne konečné) grupy.
29.6.2010 16:58
Jenda |
Jendа | Datové schránky
| Přečteno: 2573×
| Komentářů: 17, poslední 24. 8. 2010
| Hodnocení: 95 % (22 hlasů)
1. 7. 2009 byl zahájen ostrý provoz Datových sránek. Ze začátku to sice trochu skřípalo, ale během dvanácti měsíců provozu se určitě všechno perfektně odladilo. Nebo ne?
28.6.2010 13:19
dadamovo |
Dadam | Osobní
| Přečteno: 2669×
| Komentářů: 122, poslední 2. 7. 2010
| Hodnocení: 77 % (13 hlasů)
Představte si, že máte sbírku disket. Velkou sbírku disket. Tak velkou, že na každé disketě je jedna z kombinací jedniček a nul, které se na disketě můžou vyskytnout.
28.6.2010 10:16
Postrehy_ze_zivota |
Dalibor Smolík
| Přečteno: 1955×
| Komentářů: 277, poslední 9. 7. 2010
| Hodnocení: 94 % (16 hlasů)
Začíná léto a na odlehčení bych se podělit o "mystický" zážitek, který jsem měl asi před 15 lety za horké letní neděle, podobné té včerejší. Tenkrát naše rodina koupila chalupu na Vysočině, dům téměř sto let starý, který kdysi sloužil jako venkovská škola - dvoutřídka.
28.6.2010 07:44
LL |
Leoš Literák | Abíčko
|
| Komentářů: 56, poslední 2. 7. 2010
| Hodnocení: 100 % (10 hlasů)
V rámci sjednocování redakčních systému Stickfish došlo k zobecnění zdrojových kódů Abíčka. Ty jsou jako první nasazeny pro Abíčko ;-). Potřebujeme otestovat, zda při zmíněném procesu nevznikla nějaká nová chyba.
- kde to běží? devel tečka abclinuxu.cz
- o co tu jde? Výhledově budou itbiz i hdmag používat stejný redakční systém jako Abíčko
- nějaké nové funkce? Tato verze zatím nic pro čtenáře Abíčka nepřináší
- čím je ta verze zajímavá? Novější technologie, možnost předefinování chování a specifických funkcí
- instrukce? Prostě to proklikejte a hledejte nové chyby. V bugzille je u produktu abclinuxu nová verze 3, nebo chyby hlašte sem.
- mohu nějak jinak pomoci? Jo, furt hledáme javistu pro další rozvoj Abíčka. Nebo céčkaře, který by zkontroloval libisds v datových schránkách.
27.6.2010 20:02
moje |
arnor | Anketa
| Přečteno: 6889×
| Komentářů: 104, poslední 2. 7. 2010
| Hodnocení: 100 % (4 hlasů)
Protože je tu mezi námi linuxáky hodně majitelů těchto luxusních čtyřnohých zvířátek, tak jsem se rozhodl, že se podělím o mou konstrukci škrábadla.
26.6.2010 21:05
Fedora a další... |
Dušan Hokův | Jeep
| Přečteno: 1874×
| Komentářů: 25, poslední 28. 6. 2010
| Hodnocení: 100 % (10 hlasů)
Dneska jsem se stavil u kamaráda s Jeepem, aby byl zas zelenej. Počasí vyšlo, barvy a laku bylo dostatek, takže to vyšlo.
26.6.2010 11:20
Užívateľ Linuxu na štartovej čiare |
Usagi | Linuxové zamyslenie
| Přečteno: 1179×
| Komentářů: 13, poslední 29. 6. 2010
| Hodnocení: 89 % (9 hlasů)
Po viac ako 3 ročnom používaní linuxu som sa rozhodol podeliť sa o svoje skúsenosti s inými užívateľmi a prípadne pomôcť tím ktorí ešte váhajú či linux začať používať.
25.6.2010 23:59
FUD: Férový Uživatelův Deníček |
Platonix | Linux
|
| Přečteno: 2833×
| Komentářů: 23, poslední 29. 6. 2010
| Hodnocení: 80 % (5 hlasů)
Rád bych se s vámi, ctěnými členy Linuxové komunity, podělil o následující návod, jak si snadno a rychle zašifrovat domovský adresář. Výhoda tohoto řešení spočívá v dešifrování heslem, které uživatel zadá při přihlášení do systému. Před tím, než se rozhodnete pokračovat, si zazálohujte všechna svá data.
Novější zápisy •
Starší zápisy