Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Už dlouho a moc rád bych některé projekty a potažmo jejich tahouny (vývojáře), díky kterým používám software jenž vytvořili, nějak podpořil, nejrpve jsem si myslel, že bych mohl pomoci s programováním, to jsem ale po relativně krátké době zavrhnul, protože jsem zjistil, že mi to moc nejde. Stále jsem se snažil pomáhat například hlášením chyb, nebo hledáním regresí (přidaných chyb), nyní bych v tom však rád trochu pokročil a zkusil ještě jinou formu pomoc a to finanční.
Tak kolem včerejší desáté hodiny večerní sem zasedl ke svému PC a vidím na gkrellm 1 ssh
.
Dnes ráno se zde Shteffi pohoršoval nad tím, jak je Microsoft propagován médii, no a já jsem teď ve svém Akregatoru obdržel další reklamu.
Konečne sa mi podarilo prinútiť sa napísať si blogpost, o ktorom už premýšľam už asi druhý týždeň ...
Tak nám další země EU přijala tvrdá protikuřácká opatření. Škoda, že u nás se něčeho podobného asi v dohledné době nedočkám. Kvuli těm smrdícím toxickým hovadům už skoro nechodím vůbec do hospody.
Myslíte si, že i u nás se dočkáme, nebo bude stát i nadále tolerovat tyto "masové vrahy"?? :o)
Zdravim
Ačkoliv se o tom nikde nepíše, včara kyslíkům nefungovalo ADSL. Zřejmě nefungovalo po celé republice, dokonce i robertek na lince technické pomoci se omlouval, že mají problém s přihlašováním k internetu a že na to tým specialistu již dělá.
Jedna z maličkostí, která může u distribuce potěšit, je správně nadetekovaný a hardware. Nevím jak ostatní, ale téměř s každým novým kouskem válčím. Třeba právě wifi na tomhle notebooku. Zkoušel jsem několik distribucí, ale aby po standardní instalaci bylo možné se připojit na wifi síť s WPA2 se mi nepovedlo. Možná je to hloupé, ale nemíním se tím zabývat a kompilovat něco, stahovat ze sourceforge.net nebo používat ndiswrapper. Já bych chtěl, aby tohle řešila distribuce. A ejhle, Mandriva One 2007 Metisse to zvládla :).
Zdravím!
Dne 9.2.2007(Pátek) se bude konat v restauraci U LVAod 18:00 UNIX sraz! Na sraz zvu všechny zájemce o UX technologie kteří si chtějí třebas pokecat, poznat UX/NET přátele z kraje(Pardubice/Hradec Králové/ Chrudim) a hlavně doufám že to bude akcička o pohodě. :-) V restauraci budeme mít vyhrazen salónek, takže se nebudeme muste bát o místa na sezení. K dispozici bude ELE sít pro notebookáře alias dobíječe. :-) Registrace není nutná kdo přijde ten přijde. Učast z jiných koutů, zákoutí republiky je samozřejmě možná ba i vítána. :-)
V případě jakýhkoli nejasností ať už s místem konání nebo čímkoli jiným kontaktujte mou maličkost USAMA@njs.netlab.cz
Svého času jsem zde plácnul blogpost s názvem Nokia 61 - aktualizace firmware aneb dýchlo na mě peklo, do kterého jsem odlil stress naakumulovaný během této operace. Tehdy vše přes infarktové chvilky dopadlo dobře. Bohužel, pokus o upgrade na firmware verze 3.0633.09.04 neklapnul.
do toho senzacniho rozhovoru s tim panem od RedHatu. Nevim jak to vydrzim, uz nekolik dni nemuzu spat ...
V § 24 odseky 6 až 9 znejú:
6) Náhradu odmeny podľa odsekov 4 a 5 prostredníctvom organizácie kolektívnej správy (§ 79) uhradí za
a) nenahratý nosič záznamu,
Tady bych viděl šanci třeba EU, aby namísto boje o integraci či neintegraci
Exploreru a Mediaplayeru do Windows bojovali za otevřené formáty dokumentů.
Tedy: Chceš prodávat software? Zdrojové kódy si klidně nech, nabandluj co
uznáš za vhodné ale zveřejni veškeré specifikace formátu, v jakém se data
tvých programů ukládají, abys ostatním nebránil v komunikaci.
Pak by nezáleželo na platformě ani softwaru, pokud by někdo třeba chtěl
natočit a sestřihat muziku z konzole na Linuxu(a nakonec proč ne?), klidně
by mohl a odevzdal by plně kompatibilní data někomu do studia, kdo by mu to
doplnil efekty a doladil a učesal třeba na Macku..
Prostě formáty by musely být veřejné. To by myslím hodně komunikaci mezi
platformami i lidmi usnadnilo.
Úryvek z e-mailu který mi poslal Marek Schmidt
Nedávno jsem se koukal, včem bych tak mohl spáchat CMS pro blog a i přes ne zrovna velkou podporu Pythonu a už vůbec žádnou podporu jeho frameworků jsem se rozhodl pro Python, mám ho rád a nechci se trhnout k jinému jazyku ...
V minulém dílu jsem představil základní možnosti konfigurace Fluxboxu jako takového, bez použití zvláštních utilit. V tomto dílu se zaměřím právě na utilitky, které přímo souvisejí s Fluxboxem, a mocný nástroj pro pozvednutí Fluxboxu na něco mocnějšího, než je jen window manager, ROX-Filer.
Je to už nějakou dobu, co jsem začal používat Kopete - ačkoli toho neumí tolik, co jiní IM klienti, ohromně mi vyhovuje. Přes půl minuty trvající start je ale velká vada na kráse.
Tak dnes to bude druhá část mého multibootu Windows XP a Mandrake 9.1. Tento systém byl mým prvním opravdovým setkáním s GNU/linuxem. Již dřívě jsem cosi o tom jiném operačním systému jménem linux slyšel, ale nikdyjsem se neodhodlal nějaký opravdu zkusit, když nebudu brát nějaká ta LiveCD, ale nebylo to ano ... z takovýchto systémlů nepoznáte opravdu výkonný systém jakým bezpochyby Linux je.
Je to trochu specifický humor pro specifickou skupinu :), některé jsou totálně profláklé… Jednoduše ty moje nejoblíbenější
Proč mě to gentoo tak láká? Nebudu přece měnit distribuce jako fusekle.
Zdravim
Po nenalezeni zadneho obecneho systemu pro sprovozneni tlustych klientu jsem se vrhl do tvorby systemu vlastniho.
Ve zkratce: Tlusty klient je vykonny bezdiskovy pocitac, bootuje ze site a / pripojuje pres sit. Veskere programy bezi lokalne. Zajímavé? Čtěte dále...
Nejprve dopis, který mi přišel jako odpověď na mou stížnost proti OSA poplatkům:
Vážený pane inženýre, dovolte mi, abych Vám zaslal své vyjádření, které se zabývá problematikou vyhlášky Ministerstva kultury č. 488/2006 Sb., kterou se stanoví typy přístrojů ke zhotovování rozmnoženin, typy nenahraných nosičů záznamů a výše paušálních odměn. Vzhledem k tomu, že jsem v dané záležitosti obdržel řadu podání, z důvodů úspory času jsem se rozhodl nereagovat na individuální námitky každého stěžovatele, ale zabýval jsem se danou záležitostí obecně. Je tedy možné, že vyjádření nebude zcela reflektovat obsah Vašeho původního podání.a my, tedy já, se nejspíš musím změnit s nimi. Ano svět po takové změně nebude jako dřív. Což už stejně nebude, protože Karel Svoboda, průkopník industriální undergroundové scény, zemřel.
Musím ještě posnídat a pak do práce, tudíž budu stručný:
bug 609 - při smazání objektu smazat jeho přílohy (obrázky)
bug 640 - při smazání objektu smazat jeho starší revize (historii)
bug 666 - neaktualizovalo se abíčko v rozcestníku
bug 670 - optimalizace načítání hodnot z tabulky vlastnost, snad se opět abíčko zrychlí
bug 553 - vybírat inteligentně formát datumu v blogu
bug 504 - oprava mizející cenzury
automatické generování stránky abchostingu z dat abchost (Robert musí dodělat CSS)