Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Tak se nám Bill zase vybarvil, koneckonců kdo mu může mít za zlé (Kromě nelegálních uživatelů jeho OS), že za svůj operační systém chce peníze. No, mě spíše než důvod, pobavil i zarmoutil způsob jakým toho chce dosáhnout.
Říkejte si co chcete o velkém americkém bratrovi, ale Google mi přijde dnes, v době všech .NETů, XGL, Maců mini a podobných "vymožeností", jako jedna z mála firem, u kterých jde vidět nějaká filosofická inovace. Už mě s tím pěkně štvou, člověk se na to vždycky podívá a řekne si, že je to milá kravinka, ale za 14 dnů zjistí, že bez toho nemůže prakticky existovat. Takže napíšu, co mě zaujalo na Gmailu, v Google maps a v Google talku. Jo a nejsou to žádné horké novinky, píšu dojmy až s odstupem času.
Brouzdám napříč blogy na abclinuxu. Přemýšlím, že bych si mohl sehnat tričko s tučňákem. Narážím na dva příspěvky, které mě po chvíli přemýšlení ponoukají k rychlé dvojici dotazů na images.google.com
. Oba potřebné podklady nacházím. S ďábelským šklebem na tváři spouštím milovaný GIMP 2.2...
Znáte ten příběh? Dva kamarádi procházejí džunglí. Když v tom narazí na tygra. Vypadá rozzuřeně, ale neútočí, ví, že mu oběť neuteče. V tom jeden sundá svůj baťoh a vytáhne z něj sprinterské tretry, které si začne nazouvat. „Neblázní, ty chceš utéct tygrovi?“ zeptá se udiveně druhý. „Tygrovi? Ne, možná stačí, když uteču tobě.“
emacsu
a gcc
. Ten neuvěřitelný bordel co má gcc
v includech je naštěstí viditelný, takže se proti němu občas bojuje, ovšem proti tomu co vyvádí ld
jde o slabý odvar. Přeji příjemnou zábavu s čtením map file triviálního executable:
$ more main.c int main () { return 0; } $ gcc -Wl,-M main.c 2>map $ more map
Narazil jsem na zajímavé stránky, které se věnují protestům proti zákonu z dílny ministerstva zdravotnictví a školství o reprodukované asistenci. Naši úředníci chtějí nejspíše vytvořit nějakou dokonale čistou nadrasu, neboť zakázali mít lidem nad 40 let vlastní děti za pomoci lékařů. Přečtěte si příběhy lidí, ať uvidíte, jak absurdní a nespravedlivý tento zákon je. PS hádejte, kdo jej schválil.
Zákládám metalovou kapelu něco ve stylu KoRn a protože naše finanční prostředky jsou (zatím) vcelku omezené, snažím se přijít na to, jak mít za málo pěnez hodně muziky=))
Není nad to, když člověk objeví nějaký vlastní výtvor, na který už naprosto zapomněl. Při hledání nějakého použitelného screenshotu pro CodeConv jsem narazil na lokální kopii starého webu. Z něj jakási ikonka odkazovala na PackTest (pozor je tam asi tuna reklam).
Poslední dobou se tu hemžej příspěvky od člověka Plešingra. Někteří se ho zastávaly a někteří zase ne. Vyvolalo to war pod všemi jeho zápisky do blogu a i několik samotných zápisků do blogů. Původně jsem se toho nechtěl zůčastňovat, ale pak jsem jednou při obědě doma narazil na zajímavou věc..
Takže, ked som minule písal, že komp som si kúpil na vianoce roku 2003, nie je to pravda. Kúpil som si ho na vianoce (resp. na silvestra) 2002.
Tiež ma mohlo napadnúť pozrieť:
date -d "silvester po prvom septembrovom piatku trinásteho v tomto tisícročí"hm, čo mi pripomína, že vlastne za päť dní máme s drahou výročie, juhu.
Domain atlas.cz not found !Vítě někdo o něčem ? Z jejich helpdesku nejsem schopen dostat půl slova.
Jednou z nejzajímavějších událostí na serverovém trhu v posledních pár měsících bylo uvedení procesoru UltraSPARC T1, nazývaného také Niagara, firmou SUN Microsystems. Nedávno se tato žhavá novinka dostala i k nám do firmy (Avnet Partner Solutions) a server s tímto zajímavým procesorem jsem si mohl prohlédnout.
Asi všichni, co kdy přičuchli k UNIXu nebo Linuxu, znají otřepaný vtip s #rm -rf /
. Já se dnes přesvědčil, že lomítko může dělat problémy i jinde.
Chystaná nová doména eu způsobila jako obvykle registrační šílenství.
To není nic divného, každá nová doména představuje prostor, kde se dá dobrým claimem získat s víceméně nulovou investicí zajímavý majetek.
Poměrně rozšířen je i názor, že spekulace při rezervaci domén je nemorální, že by měl doménu dostat jen ten, kdo na ni hodlá něco provozovat. Osobně toto tvrzení považuji za bláhové. Dejte mi sex.com a já tam určitě něco rozjedu :-D
V poslední době se na mě obracejí lidé, kteří mají potíže se seznamováním. Vetšinou přicházejí s představou, že se stačí naučit pár triku a budou úspěšní v životě a stanou se z nich „lovci dívčích skalpů” případně „čarodějky jejichž kouzlu neodolá naprosto žádný chlap.”
Poslední dobou nakupuji věci, které nepotřebuji hned, v internetových zásilkových obchodech. A nedá mi, abych se nepodělil o zajímavou zkušenost.
Čeho já se ještě na té naší škole nedočkám... Zapsal jsem si předmět PV112 ‐ Grafická rozhraní, ve kterém se probírá GLUT v kombinaci s C++. Jelikož se C++ (jiný předmět) probíralo na Windowsových stanicích, ale pracovalo se vzdáleně na Irixovém serveru, doufal jsem, že podobně to bude i tady. Ale místo toho na nás vybalili M$ Visual Studio 2005. Je vskutku intuitivní.
Foo je a) termín pro zklamání
b) termín pro absolutně cokoliv
c) Forward Observation Officer
d) File open for Output
A nakonec vysvětlení.
(tak dlouho jsem o foo zakopával a nevěděl, co to je, až jsem si to našel).
Dozajista vás také naštve tento článek (titulek "Fuck Off Linux")
Nechápu některé lidi, je mi do breku :-(
Právě se opět rozběhla vlna flameování ohledně p. Plešingera, do které jsem se moc nezapojil, ale je vidět, že spoustu lidí tohle ještě dokáže vzrušit. Tak jsem si říkal, že lidí, kteří J.P. nadávají do debilů je dost, tak bych mohl taky ukázat názor z druhé strany, ať to není takové jednobarevné, že?
Zápisky do blogů, kde je pár vět a několik obrázků GNU aplikace. Provokace? Těžko říct. Rozhodně to ale byly menší kraviny, než jakých je zde většina - alespoň to nebylo dlouhý.
První větší a stále ještě používaný volně dostupný program byl CodeConv. Jeho stránky jsou již dostupné jen v archívu, ale zdrojáky a binárky jsou dostupné z mých stránek. A předem upozorňuji, že se jedná o program pro Windows .
<SPAM>Pokud Vás baví netradiční hry v reálném světě a jste z Prahy, neváhejte a navštivte stránky jedné připravované hry.</SPAM>
Přemýšlím, že si nechám potisknout tričko Tuxem, abych
veřejně ukázal svoje přesvědčení . Jen teď trochu pochybuji,
jak to mám udělat. Zvažuji tyto možnosti: