Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Přečetl jsem si ty "hrůzné blogy" kolegy Plešingera. Prosím vás mohl by mi někdo vysvětlit podstatu té hrůzy? A v čem se liší od posledních? Žádný kvalitativní rozdíl jsem nezaznamenal. Ale možná jsem jen nechápavý. Vyčetl jsem že má zájem o Linux, a nezavrhuje Windows. Sděluje to jak umí. Což není nic moc, ale oproti některým to dělá podstaně slušnější formou. A má i smysl pro humor. Zřejmě je tu mnoho méně odolných při sdělení odlišného názoru a mají potíž z jeho následným přijetím. No snad se z toho dostanou. Budou to v životě moc a moc potřebovat.
Nadávka není argument. Nadávka je projev bezmoci a důkaz chybějících argumentů
Blog Jindřicha Plešingera byl obnoven. Můžete si jej přečíst celý, tedy i původní smazané zápisky s komentáři.
PS. doufám, že další zápis nebude JXP Revolution
convert -delay n *.gif banner.gif
, kde n je počet milisekund mezi jednotlivými snímky. imagemagick
+ :
- :
snad existuje i nějaký "dobrý" grafický prográmek, zatím jsem nenašel
určitě existuje plug-in pro GIMP, i když toto řešení mi nevyhovuje
V reakci na jeden příspěvek v diskusi u blogového zápisu Bill Gates opět zasahuje jsem původní screenshot o "neoriginální" instalaci Windows (odkazovaný v jiném zápisu) poněkud upravil. Kdo si ho prohlédl, ví, o čem je řeč. Nyní mě ale napadlo trochu statisticky zpracovat log ze serveru. Výsledky nejsou nezajímavé...
Můj miláček mele z posledního. Počet záškubů, kdy naskočí a jede, pomalu klesá pod náporem počtu neúspěšných zapnutí...
Zdravím, opäť jedna otázka, ktorá sa nepríliš hodí do diskusného fóra a tak zneužívam blog. Poslednou dobou sa zapodievam myšlienkou kúpy repasovaného notebooku.
Někteří okamžitě podle titulku poznali, že jsem navštívil blog toho, jehož jméno se nevyslovuje a na kterého se neodkazuje. Dočetl jsem se tam, že build 8265 Opery pro Windows je prvním prohlížečem splňujícím jakýsi Acid2 Test a tím pádem také jediným prohlížečem pro Windows, který skutečně umí CSS. Nedalo mi to a zmíněný test jsem musel ve FireFoxu vyzkoušet.
Před nějakou dobou mi to nedalo. Nevydržel jsem a koupil jsem za 226,- korun doménu getthetruefacts.com.
Tento blog píšu především, abyste mohli sledovat vývoj projektu a abych s vámi mohl diskutovat některé otázky. A pak samozřejmě jako reklamu, aby mi nabíhalo počítadlo ;). Zajímá mě váš názor.
Kdysi dávno ještě když jsem čítával různé pamflety typu: „Zenová hůl, Cesta Zenu, Umění lukostřelby, Jóga od staré Indie k dnešku, Cvičíme Jógu” a mnohé jiné, jsem s nimi měl moc a moc velké potíže. Vůbec jsem jim ze začátku nerozuměl. Mluvilo se tam takovým divným jazykem. Ty autority tam říkaly zvláštní hesla, která mě fascinovala svou tajemností, duchovností, moudrostí a především nesrozumitelností. Protože jak je něco z Východu a je to patřičně nesrozumitelné zcela zaručeně je to moudré.
Jak se tak blíží plánované vydání FC5, daly by se uzavírat sázky o kolik dní se protentokrát skutečné datum vydání zpozdí oproti plánu :-) test2 měl třeba vcelku značné zpoždění. Vydání ostré verze bylo u FC5 plánováno na 15. března, nyní bylo odloženo o pět dní. Jako malou náplast vývojaři slibují, že tam aspoň budou moci zahrnout zcela finální GNOME 2.14 (budou-li změny dostatečně malé :-)). Jeho vývojáři se plánu drží :-)
Zajímalo by mě, jestli se ten druhý termín stihne, spíš bych řekl, že ne :-) Ale aby tohle nevypadalo jako ošklivá nekonstruktivní kritika, uznávám, že v té nové Fedoře bude přeci jen nějaké to vylepšení, tak se to dá chápat.
Brutal fun... jinak to říct prostě nejde .o) Dokonalý geekovský seriál!
Marek Stopka se ujal sekce hardware a provedl dost změn v hierarchii sekcí. Ve chvíli, kdy už bude cela struktura logická, vygeneruju tetxová URL, takže místo /hrdware/show/1234 bude třeba /hardware/pripojeni-na-sit/modemy/interni/well34. Pochopitelně, pak by přesouvání mohlo způsobit nelogična. Myslíte, že už je struktura v pořádku a nevyžaduje žádné změny? Zkuste si to proklikat a napsat, kde vidíte prosto na vylepšení. Děkuji.
Tak jsem pulku noci psal slohovku do cestiny, tet sem to chtel tisknout a hle slohovka je neuplna, presneji je to hodne stara verze psana v OO.org 2. Potom sem to psal v abiwordu. A to je ten problem, celou dobu se to tvarilo ze to uklada a najednou sem zjistil ze ne ... asi si kombinaci abiwordu a odf priste odpustim ...
Jedna z nejpalčivějších lidských otázek, kterou si lidé kladou je asi ta: „Co mě bude bavit za rok, za dva, co budu dělat, když mě přestane bavit to co dělám, co vlastně budu dělat když se stane když...? ” Je to otázka,spíše možná otázky kterým vždy rozumím jako projevu zmatku a nejistotě. A v těch se čas od času ocitne každý z nás.
Abychom si vážili svobody a nenechali se o ni připravit bez boje. A kdoví, jednou možná vyjde slunce i nad Tibetem. (Wtf? 10. března.)
Tak už zase začínám řešit, jaký RCS používat. Jak se před pár dny ukázalo, nejsem jediný, kdo tu takový problém řeší. Tak třeba mi víc názorů pomůže .
Minule jsem si tu postěžoval nad neexistencí jednoduchého verzovacího systému.
Kdysi dávno jsem prohlásila, že pro propagaci Linuxu udělám cokoliv, klidně i sobě ostudu. To jsem ještě netušila, že mé chvástání se brzy stane realitou, a že si časem budu marně lámat hlavu, jak z toho průšvihu ven, a pokud možno se ctí. Ale pořád nevím.