Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Ucelený přehled článků, zpráviček a diskusí za minulých 7 dní.
Komiks xkcd 412: LekačkaXKCD česky.
Jaderné noviny – 15. 4. 2010Aktuální verze jádra: 2.6.34-rc4. Citáty týdne: Linus Torvalds, Andi Kleen. Vkládání nečinných cyklů. ELC: Stav embedded Linuxu. Rychlost bootu. Souborové systémy. Správa napájení a běh v reálném čase. Velikost jádra. Sledování a bezpečnost. Práce pro CELF. Volání do zbraně. Případ příliš anonymní anon_vma.
Virtuální servery s přidanou hodnotouV poslední době se na českém trhu objevilo velké množství nabídek virtuálních dedikovaných serverů (VDS) za ceny srovnatelné s běžným webhostingem. To už nutí člověka začít uvažovat, zda si takový virtuální server nekoupit.
IBM Cognos Finance Forum 2010Modelujte a aktivně zasahujte do výsledku Vašeho businessu. Dnešní ekonomicky nejistá doba nutí finanční organizace, aby efektivněji předjímaly a vytyčovaly své obchodní výsledky a zároveň usilovaly o zvýšení transparentnosti, která jim umožní kvalitnější rozhodování.
Hardwarové novinky – 16/2010Minule jsme se trochu zdrželi u budoucnosti výrobních procesů, takže dnes se vrátíme do reality. A je na co se dívat, AMD totiž vedle dalších čipsetů poslední generace uvedla i dva šestijádrové Phenomy pro desktopové stroje a také pětici nových grafik rodiny FirePro. Vedle toho se podíváme na dva velmi zajímavé LCD monitory, jeden pro běžné uživatele a druhý pro profesionální grafiky či fotografy.
Jaderné noviny – 21. 4. 2010Aktuální verze jádra: 2.6.34-rc5. Citát týdne: Chris Mason. Ceph: Distribuovaný souborový systém. Oprava governoru ondemand. DM a MD se trochu přibližují. Embedded Linux Conference: Používání LTTng. Když zpětný zápis nefunguje.
Komiks xkcd 699: TrimestrXKCD česky.
Xen vs. KVM: Souboj v extrémních podmínkáchV tomto článku porovnáme dvě FOSS řešení pro virtualizaci v Linuxu – Xen a KVM, podrobíme je zátěžovým testům a zjistíme, jak se s nimi vypořádají a kde narazí na své limity.
openMagazin 3/2010Přinášíme vám více než 80 stran kvalitního čtení. Některé firmy a školy používají OpenOffice.org; přečtěte si, zda se jim to vyplatí. Dozvíte se také, co vše obnáší přechod na open source, a jestli je ho ve firemním nebo školním prostředí možné používat.
Google Chrome 5 beta – jako když střelí (bramboru)Google se rozhodl vydat betu připravované verze 5,0 svého webového prohlížeče Chrome. Kromě toho, že se program chlubí několika novými vlastnostmi (začátky podpory HTML5, integrovaný plugin Flash), má být také výrazně rychlejší javascriptový engine V8.
V rámci letošní Google Summer of Code bude Martin Klapetek vytvářet pro digiKam nedestruktivní editování fotek podobné tomu z nástroje Picasa.
Po nedávném oznámení odkupu společnosti Palm nyní dobře informovaný zdroj tvrdí, že Hewlett-Packard zrušil projekt tabletu HP Slate s Windows 7. Místo toho má společnost na trh uvést podobné zařízení, tentokrát však se systémem Palm webOS. Původní HP Slate byl představen na letošním výstavě CES samotným šéfem Microsoftu Stevem Ballmerem.
Vyšla finální verze IDE KDevelop 4. KDevelop 4 byl kompletně přepsán s využitím technologií KDE 4 a Qt 4. Oproti řadě 3.x má mnohem lepší podporu C++ (kontrola syntaxe, inteligentnější automatické doplňování a mnoho dalšího), na druhou stranu podporuje méně jazyků. Více informací na kdenews.org. Screenshoty nové verze.
Fedora 13 potěší vývojáře v Pythonu. Přinese totiž nové možnosti sledování Pythonu SystemTapem a snazší ladění Pythonu v gdb. Obou těchto novinek se týká rozhovor s Davidem Malcolmem a také video (Theora, 6 min., 41 MB), ve kterém je David předvádí.
Zítra (4.5.2010) je jako každoročně den boje proti DRM. Připojte se k aktivitám FSF nebo navštivte rozcestník Desetiletí DRM shrnující události kolem DRM za posledních 10 let.
Jak jsme již dříve předem varovali, skončila podpora pro Ubuntu 8.10. Co nejdříve proto upgradujte na vyšší verzi. Pokyny pro upgrade na 9.04 (upgrade na vyšší verzi je třeba provést postupně) naleznete na help.ubuntu.com.
Do třetího kola soutěže "VIP - Vyvíjej, Inovuj, Programuj" bylo do pátku 30. dubna přihlášeno 14 soutěžních projektů, které tedy postupují do další fáze soutěže.
Slashdot odkazuje na článek, ve kterém reportér Paul Solman kontrastuje vysoké finanční bonusy s (mimo jiné) motivací open source vývojářů: What Drives Motivation in the Modern Workplace?
Rastislav Turek vo svojom blogu rozoberá dlhotrvajúci bezútešný stav okolo správcu slovenských domén - spoločnosti SK-NIC a.s. Okrem výčtu problémov (zastaralé pravidlá, nadmerná byrokracia, nevýhodná zmluva pre štát, nečinnosť ministerstva) ju porovnáva s českým CZ.nic, ktorú dáva za správny vzor. Pre úplnosť stojí za prečítanie aj analýza právnych vzťahov a výročných správ.
John Sullivan z Free Software Foundation odpovídá na kritiku Flashe, kterou nedávno přednesl Steve Jobs. Sullivan argumentuje, že Jobs uživatelům ve skutečnosti nenabízí volnost, ale pouze výběr mezi proprietárním softwarem Adobe a oplocenou zahrádkou Apple.
H reportuje, že Red Hat a Novell vyhrály patentový spor, který proti nim v Texasu vznesly společnosti IP Innovation a Technology Licensing Corporation. Porota rozhodla, že patenty byly "neplatné a bezcenné" a nepředstavovaly "důležité vynálezy".
Na blogu Inside 245s autor ukazuje, jak implementovat návrhové vzory známé z objektově orientovaných jazyků ve funkcionálním jazyce Haskell.
Byl vydán šestý Milestone distribuce openSUSE 11.3. Jedná se o první Milestone, který se už nezaměřuje na přidávání novinek, ale na stabilizaci současných. Od Milestone 5 bylo opraveno 162 chyb, mezi jinými i nemožnost nainstalovat verzi pro x86-64. Více informací o změnách naleznete v oficiálním oznámení.
Nedostatek IPv4 adres by mohl vést ke vzniku černého trhu, který by výrazně zdražil internetovou existenci. Zbývajících 20 /8 by mohlo být vyčerpáno už do konce 2010. Odkazuje Slashdot. Vizte také Internet se mění: Jak čelit vyčerpání IPv4 adres.
Google Chrome nabírá uživatele, které ztrácí Internet Explorer (poprvé se dostal pod 60 %), Zatímco Firefox roste jen velmi pomalu. (Měření od NetApplications.)
Denní obrazy obsahují oproti březnové verzi 5.2 kromě aktuálních balíčků i port nové Anakondy. Obrazy můžete stáhnout i aktualizovat rsyncem, např.:
rsync -av rsync://ftp.sh.cvut.cz/sabayon/iso/daily/Sabayon_Linux_DAILY_amd64_K.iso .
Pro výpis dostupných obrazů ukončete předchozí příkaz za slovem daily.
openSUSE LXDE je verze určená především pro počítače předešlé generace, low-endy nebo třeba méně výkonné notebooky a netbooky. Jde o střední proud, tedy se snaží být co možná nejméně náročná a zároveň chce být co nejvíc přitažlivá. K tomu napomáhá použití GTK+. Stahovat můžete odsud: lxde. Screenshoty.
K dispozici je prohlížeč Opera 10.53 beta pro Linux a FreeBSD. Asi nejvíce patrnou změnou je lepší integrace s desktopy KDE a GNOME a kompletní podpora témat (skinů).
Na Phoronixu se můžete podívat na první screenshoty aplikace Steam pro Linux. Více informací se dozvíte na Neowin.net.
Německý soud rozhodl (změnil rozhodnutí soudu nižší instance), že Rapidshare není zodpovědný za porušování copyrightu, kterého se dopouštějí jeho uživatelé. Rapidshare je služba pro hostování a sdílení souborů na internetu, která již byla vícekrát žalována kvůli nelegálně sdílenému obsahu, kteří na její servery nahráli uživatelé. Žalobu tentokrát podávala firma Capelight Pictures, která půjčuje videa.
Opěvovaný i zatracovaný YouTube video přehrávač Minutube vyšel ve verzi 1.0. Nová verze přináší především podporu Full HD. Hodit se může také možnost kopírování odkazů jak na YouTube stránku s daným videem, tak na vlastní video stream. Video lze pak stáhnout libovolným "stahovačem".
Mark Shuttleworth představil Window Indicators neboli Windicators. Tak bude naloženo s prostorem v okenní dekoraci v Ubuntu, který vznikl přesunutím ovládacích tlačítek okna na levou stranu. Windicators budou malé informační nebo ovládací prvky (ikonky) podobné systémové liště. Využít je půjde např. pro regulaci hlasitosti PulseAudio u jednotlivých aplikací. Nakonec se to tedy moc neliší od tajných plánů na využití okenní dekorace.
Google Chrome beta 5.0.375.29 přináší několik změn, především podporu geolokace (v rámci HTML5) a integrovaný Flash plugin. Google tvrdí, že je nová verze zatím nejrychlejší beta, a připravil při té příležitosti humorné video o laboratorním testování této rychlosti, které zahrnuje balistické, elektrické a další "benchmarky".
Ještě dalších šest dnů bude na stránkách nezávislé vývojářské firmy Wolfire Games probíhat akce Humble Indie Bundle, v rámci které je možné pořídit balík 5 her (Penumbra Overture, World of Goo, Aquaria, Gish a Lugaru HD) za cenu, kterou si sami zvolíte. Všechny hry jsou nabízeny ve verzích pro Linux, Mac a Windows. Při platbě můžete určit, jak velkou část ze zaplacené částky chcete věnovat charitě (Child’s Play, EFF). Platbu je možné provést přes PayPal, Google Checkout nebo Amazon.
Výzkumníci z Yale srovnávali linuxové jádro a bakteriový genom. Nejprve sestavili graf linuxových funkcí a jejich vzájemných volání a po té graf genové regulační sítě bakterie E.coli. Výsledky jsou sice odlišné, ale mají některé pozoruhodně podobné rysy. Podrobnější popis a obrázky na ars technica.
Barry Kauler, tvůrce distribuce PuppyLinux, sestavil nové distro Quirky, s jehož pomocí chce prozkoumávat nové nápady. Patř mezi ně např. vložení kompletní distribuce do initramfs.
CZ.NIC a Sdružení českých a slovenských uživatelů PostgreSQL (CSPUG) pořádají testovací maraton nové verze 9.0, který proběhne 21.-22.5. v prostorách Akademie CZ.NIC. Počet testerů je omezen, akce se může zúčastnit pouze prvních 15 přihlášených zájemců.
The Dot připomíná 10. narozeniny správce souborů Krusader. První verze vyšla pro KDE 2. Nyní je výročí připomenuto vydáním Krusader 2.2.0-beta1 "DeKade".
Vyšlo KDE SC 4.4.3. Opravuje různé chyby v Konsoli, Okularu a KIO, rozšiřuje podporu Flash pluginu v KHTML (nyní podporuje nové YouTube skiny). Obecně byla opravena spousta chyb vedoucích k pádu programu. Vizte seznam změn.
Mark Shuttleworth během IRC setkání řekl, že Gnome Shell nebude součástí výchozí instalace Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat. Bude jej však samozřejmě možné doinstalovat z universe repozitářů jako doposud. Přepis všech otázek a odpovědí naleznete na Ubuntu Wiki. Zdroj: Phoronix.com.
Již tuto sobotu od 15:00 se bude v Kutné Hoře konat sraz AbcLinuxu. Místem konání je restaurace U Barbory. Jste vítáni. Kdo bude mít zájem o prohlídku města, tak nechť se ozve tady na AbcLinuxu v Kalendáři akcí. Domluvíme se. Budu se snažit vyhovět všem.
"Dětská pornografie je skvělá", zahájil svou řeč Johan Schlüter z Dánské protipirátské organizace na semináři organizovaném Americkou obchodní komorou ve Švédsku. "Je skvělá, protože politici na dětskou pornografii slyší. Pokud budeme hrát na tuto kartu, můžeme je přimět jednat a začít blokovat webové stránky. A jakmile se tak stane, přinutíme je blokovat i stránky pro sdílení souborů." Více viz minireportáž na blogu Christian Engströma, europoslance za Švédskou pirátskou stranu.
Techworld píše o novém open source projektu Guacamole. Jde o implementaci VNC prohlížeče pomocí HTML5 a JavaScriptu. Pro funkci vyžaduje podporu tagu canvas. Používání VNC prostřednictvím Guacamole v rámci webového prohlížeče je údajně téměř stejně rychlé jako nativní VNC.
Opera změnila licenci Dragonfly, svého nástroje pro vývojáře webu, na Apache 2.0, aby mohla zařadit slib, že jsou uživatelé chráněni před patenty, které vlastní Opera nebo kterýkoliv z přispěvatelů do Dragonfly. Otevření kódu Dragonfly proběhlo v únoru (licence BSD, první open source projekt firmy Opera).
Canonical objasnil, jak a pro koho bude platit licence H.264, kterou zakoupil. Chris Kenyon vysvětlil, že licenci budou moci volitelně využít OEM, ale ve verzi distribuce, která je volně ke stažení, tato práva zahrnuta nebudou.
Linux Foundation oznámila řečníky pro druhý ročník konference LinuxCon. Letos se bude tato největší linuxová akce konat 10.-12. srpna v Bostonu, Massachusetts.
Nový majitel MMORPG Ryzom uvolnil její zdrojový kód pod AGPLv3 licencí a obsah pod CC BY-SA 3.0. Free Software Foundation, která se na uvolnění podílela, je z tohoto vývoje nadšena.
Stejně jako Vodafone a Telefónica O2 začal už i T-Mobile cenzurovat svým zákazníkům Internet. V Česku ani na Slovensku tak už neexistuje žádný GSM operátor, který by necenzuroval.
SDK od Samsungu je přístupné po přihlášení na stránce serveru Bada Developers. Platforma je založena na C++ API.
Vyšel Thunderbird 3.1 Beta 2 a přináší opravy spousty chyb. Release candidate je očekáván 25. května a finální verze by mohla vyjít již prvního června.
Byla vydána první vývojová verze (označená 1.7.0) přehrávače Banshee na cestě ke stabilní 1.8.0, která by měla vyjít na podzim. Přináší nové vlastnosti (připojování ke vzdáleným DAAP serverům nebo přepínání zdrojů přehrávání pomocí klávesnice), vylepšení (týkající se např. Last.fm nebo platforem Maemo či MeeGo) a 41 oprav chyb verze 1.6.0. Podrobné informace jsou k dispozici v poznámkách k vydání.
Vývojáři uvolnili RC verzi distribuce Linux Mint 9. Ta je založená na Ubuntu 10.04 a snaží se být ještě více přívětivá pro uživatele. Přináší například kompletně přepsaný Software Manager, vylepšený konfigurační nástroj, nový nástroj pro inkrementální zálohování nebo několik vylepšení menu.
Wikipedia začala nabízet možnost vytvářet ze svého obsahu uživatelem sestavené tištěné knihy. Vyberete si články, které chcete zařadit, a nový nástroj vám pomůže z nich připravit knihu, kterou pro vás vytiskne PediaPress. Svůj výtvor můžete také stáhnout v PDF. (Je nutné mít na Wikipedii účet; vizte video s postupem.)
Vyšla nová verze populárního ekonomického simulátoru OpenTTD. Tato verze opravuje zejména vážné bezpečnostní chyby, jenž mohou zapříčinit DoS útok, k upgradu jsou tedy vyzíváni především majitelé herních serverů.
Zveme vás na další přednášku Unicorn College Google User Group, na které Honza Král představí Django s možností deploymentu na Google App Engine. Honza má s Djangem poměrně rozsáhlé praktické zkušenosti z doby, kdy pracoval jako Software Architect pro centrum.cz, a je jedním z core vývojářů Django projektu.
Django je webový MVC framework napsaný v jazyce Python, a vzhledem ke své značné rozšířenosti a oblibě je často při výběru frameworku pro Python aplikace na Google App Engine první volbou. Základní myšlenky Django jsou velmi blízké frameworku Ruby on Rails, který se používá na Unicorn College pro výuku webových technologií a MVC architektury. Značná podobnost obou technologií způsobuje, že zasahují stejnou cílovou skupinu, ale zároveň jsou v detailech natolik odlišné, aby si na obou stranách vytvořily skalní příznivce.
S nástupem Google App Engine získává Django další výhodu v podobě velmi zajímavé cílové platformy, jejíž obdoba pro jazyk Ruby je zatím v nedohlednu. Masovému rozšíření Google App Engine platformy mezi Django vývojáři zatím bránila odlišnost datové vrstvy, která je způsobená použitím nerelační databáze Google Datastore. Spousta lidí vkládá velké naděje do projektu Django-nonrel, který by měl zpřístupnit nativní datovou vrstvu Django na nerelačních databázích.
Pokud vás tedy zajímá Django, nerelační databáze a Google App Engine, tak určitě přijďte 12.5. na Unicorn College.
Po akci bude následovat tradiční neformální posezení s přednášejícím v blízké hospodě "Kapslovna". Doporučená konverzační témata pro tento večer jsou Django vs. Rails, Ruby vs. Python, a Relační vs. NoSQL databáze :)
Vstup je zdarma, registrujte se prosím.
ITBiz.cz píše o první doméně nepsané latinkou. Ode dneška fungují tři domény zapsané arabským písmem. Podívat se můžete např. na http://موقع.وزارة-الأتصالات.مصر/ (pokud máte prohlížeč, který podporuje systém IDN (International Domain Name)).
Open source střílečka Alien Arena vyšla v nové verzi. Nabízí 5 nových úrovní, nové modely zbraní, lepší grafiku (stíny a renderování) a mnoho dalších novinek. Podívejte se na trailer.
Vyšlo Wine 1.1.44. Přináší mnoho oprav a zlepšení, například kompletnější podporu mmdevapi (zvuk ve Windows 7), podporu více funkcí msvcr80/90 a podporu 32-bitových prefixů s 64-bitovým Wine.
Google Code Jam 2010 začíná už tuto sobotu. Na splnění kvalifikačních podmínek (stačí vyřešit jednu úlohu ze tří) je celý den.
Hardwarová poradna | Reakcí | Poslední |
mandriva 2010 + timeline 1810t = po uspraní nejde korektne vypnúť NB | 0 | 2.5. 09:34 |
Disk WD My Book - jak oživit disk | 9 | včera 22:05 |
dwl 520+ | 3 | 3.5. 21:54 |
Garmin GPS | 4 | včera 19:28 |
Embedded Linux - doma delany | 6 | 5.5. 00:05 |
M-audio Revolution - nahravanie | 6 | 5.5. 21:00 |
CPU FAN, hledá se redukce 3-pin na 4-pin | 2 | 5.5. 21:48 |
web kamerka speedlink | 0 | 6.5. 11:30 |
USB tuner s analogovým FM rádiem | 2 | 6.5. 22:14 |
routování Dlink DI-254 | 0 | 6.5. 15:30 |
Virtuální sériový port přez USB | 8 | včera 20:22 |
ovladač nvidia pro linux | 0 | včera 15:32 |
Databázová poradna | Reakcí | Poslední |
Čím vytisknout data z *.db (Berkeley)? | 3 | 5.5. 17:42 |
nefunkcni shell mysql update | 5 | 5.5. 19:04 |
mysql nebere jako jmeno tabulky ip adresu | 6 | 6.5. 01:16 |
rozdeleni databaze do vice mensich souboru | 2 | včera 11:15 |
podmienene vkladanie dat | 0 | včera 22:04 |
Programovací poradna | Reakcí | Poslední |
rt-preempt problem | 12 | včera 10:41 |
c/c++ | 5 | 2.5. 11:52 |
C - vyhodnocování složitějších podmínek | 2 | 1.5. 17:21 |
parametry bash | 3 | 1.5. 22:06 |
Semafory a sdílená paměť | 24 | 4.5. 17:30 |
Čestina v J2EE+Struts | 6 | 2.5. 20:35 |
Bash: rekurzivne ziskavanie linkov z webservera na stardantny vystup | 1 | 3.5. 01:50 |
Jak spustit v bashi dva procesy najednou (paralelně) | 18 | 4.5. 18:08 |
Zobrazení Swingu vytvořeném v NetBeansech | 6 | 4.5. 08:19 |
c++ šablonová funkce není nalezena? | 6 | 4.5. 13:00 |
Chyba v programu v C (avr) | 3 | 5.5. 15:44 |
PHP: odstranenie HTML tagov | 4 | 4.5. 20:28 |
Qt Model - View - Delegate a databáze | 0 | 4.5. 20:42 |
Vyresetování MCU - chyba v programu (C)? | 5 | 6.5. 19:25 |
c++ cyklická závislost mezi třídami | 12 | 6.5. 16:36 |
php prevod cisel | 7 | včera 10:12 |
Poradna skupiny Portál | Reakcí | Poslední |
Jak vložit obrázky (fotografie) do blogu? | 2 | 2.5. 19:36 |
Unixová poradna | Reakcí | Poslední |
Vypis inode cisla | 2 | 3.5. 19:13 |
DOVECOT - zly prepocet kvoty | 1 | 4.5. 19:56 |
GNU pod MacOSX | 8 | včera 19:24 |
m0n0 wall - nezobrazování uživatelů | 0 | 6.5. 18:58 |
Nové IT a linuxové nabídky zaměstnání ze serveru www.abcprace.cz.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: