Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Na rány logickému myšlení bychom vlastně měli být při čtení novin dávno zvyklí. U vášnivých ideologů, jimž se novinářská práce plete s aktivitami hodnými PR-agentur, tím více. Svými jednobarevnými agitkami nechvalně proslulý "komentátor" druhého nejprodávanějšího bulvárního deníku v zemi ale opět jednou udeřil hlavičkou na hřebíček. Posuďte sami...
Mnozí už ste asi četli o některých připravovaných novinkách v KDE 4. Ambiciózní projekty jako Plasma, Solid, Phonon a Oxygen jsou vcelku často probírané. Ale toto nejsou jediné změny, které nás čekají v KDE 4. Jsou tu i další projekty pro KDE 4, o kterých se zas až tolik nemluví. Zkrátka je toho mnohem více na co se těšit, a tak sem se rozhodl napsat pro vás takové malé shrnutí...
rxvt -fn "-*-terminus-*-r-normal-*-14-*-*-*-*-*-iso8859-2" -bg black -cr green -fg white -C -sl 500 -sr
Tak jsem v zamestnani dostal pod stul novou masinu. Rekl jsem si vyslovne jenom o WD Raptor a zbytek nechal na nakupcim. Nevim, jestli mel spatny den, ale oblazil me deskou Microstar K9NU Neo-V.
Tak sunka nejen, ze se po SW vypnuti na 70% okamzite znovu zapnula, ale mela problemy i s detekovanim USB Mass Storage. Zauvazoval jsem tedy nad updatem BIOSu. Netusil jsem, jake me ceka prekvapeni.
Videli jste uz nekdy podobny rozdil v dmesg u stejneho jadra na stejnem pocitaci?
< hdb: ATAPI 52X DVD-ROM CD-R/RW drive, 1536kB Cache, UDMA(33) --- > hdb: ATAPI 40X DVD-ROM CD-R/RW drive, 1536kB Cache, UDMA(33)USB se uz chova celkem slusne, ale ze by se mi zpomalila mechanika?
Už od začátku června si kupuju nový počítač, snažil jsem se tam dávat všechno možné "druhé nejlepší" - tzn. ne to úplně nejdražší, ale stále vysoce výkonné. I tak se tam objevilo pár specialitek jako dvou-GPU nVidia GeForce 7950 GX2. Veškerý hardware kromě CPU tu leží vedle mě.
Konečně se blýská na lepší časy..V naší vesničce se snad v nebližší době rozjede Wi-Fi od jisé fy. Necoss (Dříve Zlivnet).Jenže já sem nikdy Wi-Finu neměl,takže těm jejich údajům a slibům moc nerozumím.Takže kdyby tu byl někdo kdo by se podíval na jejich stránky a osvětlil mi,jestli se to vůbec vyplatí kupovat.. www.necoss.cz
V poslední době je čirou ztrátou trávit čas v kině a utrácet peníze za akční filmy. Stačí jezdit MHD. Především pražskou dopravou. Pro mne cesta do blázince je vždy nějak zajímavá. Nejvíce zajímavá je především po ránu. Lidé jsou nevyspalí, nenaladění, do práce se netěšící. Ještě se musí většinou mačkat a to i s těmi, co by si je jinak nepustili ani za vrátka dvorku. Tiché agresivní mlčení, pouze občas přerušené hlasem vládkyně rodiny, jež říká sladce spícímu manželovi: „Zapni si mobil, dojdi se psem, pak se najez a udělej čaj, ne že zas budeš do sebe lejt pivo!!”
Nedávno tady Leoš chtěl poradit s výběrem nového pc. Jelikož v neděli nebo v pondělí budu také objednávat, přidám se a budu vás tu s tím chvíli otravovat. Už mám v podstatě vybráno, jen mám takové velké dilema ohledně základní desky.
Pokial hladáte mini editor obrázkov pre linux tak mtPaint je tá správna voľba.Download má iba niečo cez 200kB.Po rozbaleni má binárka 361kB.Kto si chce program sám skompilovať može si stiahnuť zdrojový kód z domovskej stránky:
http://mtpaint.sourceforge.netMomentálne sa projekt nachádza vo verzii 3.01 stable.Spustenie programu je velmi rýchle. A čo mtPaint obsahuje ?
- operácie s image (scale,flip,rotate)Včera jsem psal o komunikaci pythonu s jabberem. Jedná se o moc neprobírané téma na českém internetu a teď zabruslíme do dalšího takového tématu a to jsou daemoni.
V diskuzi o GIMPu kdosi zminil Xaru pro Linuxu a jelikoz jiz delsi dobu hledam nejaky hezky vektorovy editor a jelikoz nevim kam driv skocit, tak jsem se ho rozhodl zkusit. Instalace byla sice prochazka peklem (vcetne reportu do bugzilly), ale stoji to za to.
Rád jím. Vážně. Dnes jsem byl po dvou měsících v menze ČVUT. Celej rok baštím typický jídelnový jídla. Čili pár desítek gramů "masa" a "obloha". Nesnáším to.
Zdravim vsechny. Potrebaval bych poradit s implementaci tabulky pomoci XMLTableModelu
z baliku DOM4J
Jednou z věcí, na kterou jsem si u svého ThinkPadu hodně rychle zvykl, bylo scrollování do všech směrů. Prostě jen stisknu jedno tlačítko a pomocí trackpointu dojedu kam chci. O to více mi vadilo, že jedna z mých nejpoužívanějších aplikací - Firefox - tuto funkci vesele ignorovala a při jakémkoliv pokusu někam horizontálně odscrollovat reagovala posunem zpět/vpřed v historii.
Předevčírem jsem dostal náladu napsat si bota pro přístup do jabber chat roomu. Moc českých návodů pro python-jabber jsem nenašel a ono ani anglických, takže jsem nastudoval zdrojáky, přiložených příkladů a zkusím interpretovat co jsem se naučil.
Sice je na internetu dostupná hromada návodů, ale co bych jeden nepřidal. Upozorňuji, že se to týká distribuce CentOS, která jede na serveru. Je to trochu škoda, protože mi aptitude přijde daleko komfortnější nástroj, než yum, ale z mnoha důvodů je lepší, že tam je CentOS.
Zdravim, dnes jsem prijel se svym NB do jednoho nejmenovaneho mesto na severu Cech. Zapnu sve pocitadlo, vse nabehne v poradku, dokonce i prekvapive ICQ se chce pripojit, to mne trochu prekvapilo, protoze zadne pripojeni zde nemam. Mam v NB WIFI a tak koukam co nasel za mozne site a hle nasel 2 a dokonce nezabezpecene. Zkousim jednu dostanu IP, ale dostanu se maximalne do gatu. Pustim svuj oblibeny Ethereal a koukam par uzivatelu zde je, ale vsichni maji nizssi subnet nez ja. Pokus jen zmenim IP na jiny subnet a najednou vse funguje az tak ze muzu napsat tento clanek.
Zdravim
Dnes to bude krátký. Jen to musí ven, jak sem rozčarován.
Kolega nadřízenej po mě chtěl nějakou tabulku. Poslal jsem mu to v OO.org a do mailu připojil přímý odkaz na instalátor OO.org.
Odpověd zněla: Zdenku, pošli nám to ve formátu který přečteme, s openofficema si tam můžeš víš co, vymalovat na zed.
Nevím co na tohle mám odpovědět.
Zdeněk
Tedka tu mrd.. kompiluji a začíná mě to pěkně štvát. Proč krucipísek neudělají nejakej jeden configue kde bych si kua napsal co se má a nemá zkompilovat, pak zpustil make a všechno by se zkompilovalo. Tedka to je práce jako prase... :-(
Zdravím kolegy tučňáky a obracím se na vás s prosbou.
Nedávno mi začal dosluhovat (a nebo já ho přetěžuju) router a pořád zamrzá.
A už jsme u problému, chtěl bych se vás zeptat, zda nevíte o nějakém zařízení Router/NAT, které by se dalo nasadit do síťe s víc jak 100 zařízeníma (včetně switchů), kde je nejeden server.
Už jsou to asi tak tři týdny, co si vybírám notebook na vysokou školu. Nejdříve jsem pokukoval po Asusu, pak po Toshibě. Za tu dobu jsem si pečlivě prošel jejich nabídky a u obou značek jsem si vybral potenciálního kandidáta. Pořád jsem ale nebyl úplně spokojen. Až před pár dny jsem se mrknul na ThinkPady od IBM/Lenova a bylo rozhodnuto. Můj notebook prostě bude ThinkPad a už mám i pár kandidátů. Než si z nich ale nějaký vyberu, měl bych později pár otázek.
Porušil jsem svoje předsevzetí. Kdysi a to už je dost dlouho, jsem se rozhodl, že nebudu pracovat manuálně. Od svých patnácti let do svých čtyřiceti čtyř let jsem tak poctivě se živil. Potom jsem se začal zabývat šamanstvím, jak by se dost často psychoterapie dala nazvat a usoudil jsem, že není vhodné a ani nutné abych vyvíjel nějakou nadměrnou tělesnou činnost. Tedy mimo sportu a chůze. Vzorem mi jsou britští gentlemani z devatenáctého a první poloviny dvacátého století.
KUK uz jsem strizlivej :D
V diskusi u zápisu KDE tipy a triky padla stížnost na pomalost diskových operací. Troufám si tvrdit, že právě "rychlost" disků je ta největší brzda dnešních počítačů.
Zhruba před čtvrt rokem jsem si prakticky zrušil ICQ účet, o čemž jsem psal i blog. Pokusím se to zběžně zhodnotit.
Je podle vás v pořádku, když vás váš zaměstnavatel propustí ze zaměstnání kvůli vašemu politickému smýšlení?
Smí dnes lidé mít odlišné či protichůdné politické smýšlení oproti státem a zákony definujícími?
Je přípustné postihovat politický názor?
Dneska jsem zkusil nastavit tuto integrovanou grafiku na dualhead a hned napoprvé jsem uspěl.