Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Věznice na Guantánamu je typickou ukázkou toho, jak to vypadá, když někdo káže vodu a pije víno. Existence takového zařízení je ostudou nejen USA, ale celého civilizovaného světa. Jako bychom se vrátili do středověku nebo ještě mnohem hlouběji do minulosti...
Za posledních pár měsíců jsem prošel několika projekty, mnohé z nich jsem urychleně opustil, u některých zatím zůstávám. Setkávám s dalšími a dalšími situacemi, které mne v různých projektech nepříjemně překvapují, někdy snad až příliš.
Rozhodl jsem se tedy sepsat pár faktorů, kterých si budu všímat, až příště budu chtít pomoci nějakému softwarovému projektu. Pokud jsou Vaše priority odlišné, budu rád, pokud se podělíte o Vaše názory.
Narazil jsem na podivnou věc. Pokud chci navštívit video.google.com, tak mi to všude hází error 404. Všude až na Konqueror, ve kterém si můžu web v pořádku používat.
Ačkoliv je tu už pravděpodobně velká část vysokoškolského osazenstva po zkouškách, hodlám se s vámi podělit se svým dalším/dnešním katastrofickým zážitkem na Přírodovědecké fakultě MUNI.
Tak jsem se rozhodl, že investuji své peníze do nějaké té pitomůstky k PC. Rozhodl jsem se pro bezdrátovou myš a super coool :D podložku.
Pro myš jsem se rozhodl takto: MX610. Más ní někdo prosím nějaké zkušenosti, či připomínky? Jak funguje pod lnxem? Diky
Bohužel asi ano, jinak si totiž neumím vyložit jeho naprosto nesmyslný článek v posledním Reflexu, který se nedá přeložit jinak, než jako úžasná myšlenková zkratka. Něco ve stylu vtipu: "Máš doma akvárko? Tak seš buzerant" (pamětníci fór zajisté znají).
Trochu jsem upravil skript z návodu od IBM tak, aby hlídal procentuální zaplnění filesystému a informoval o překročení limitu
Kráčel jsem si to Severním ostrovem směrem na jih a v jednom městečku mě oslovila mladá lady. Debata probíhala asi takto.
„Hi”
„Hi”
„Where are you going?”
„I don't know. Maybe to South. Yes I know, to South”
„But, you have a very big bag. Can I help you? ”
„Of course, but you have to ask your mother. What´s your name?”
„Tinga”
„Oh, very nice name.”
V tomto bodě naši dobře se rozvíjejíci debatu přerušila o málo starší lady, která vykoukla z autobusu, před kterým ona mladá lady stála. On to vlastně nebyl už autobus, ale obytný vůz. Vypadalo to velmi romanticky.
Dnes jsem nahrál wine 0.9.16 a Bulánci v něm chodí!!!!!!
Co víc dodat :)S ocekavanim sleduji vyvoj nasledujiciho projektu , jelikoz vlastnim notebook s vestavenou cteckou SD karet, kterou se mi zatim nepodarilo v linuxu zprovoznit. Pokud s tim mate nekdo zkusenosti, rad se poucim. Zatim to podle informaci na netu nevypadalo moc ruzove, ale jak se zda, tak treba bude lip.
Pro ty z Vás, kteří rádi cestují a neví kam se vydat, mám snad dobrý nápad na výlet. S dvěma kamarády jsem se domluvil, že navštívíme nějaké to pohoří.
Sehnal jsem tričko ABC Linuxu. Proč o tom píšu? Protože v době, kdy byla trička normálně k mání to šlo nějak mimo mne. Teď jsem ale po jednom takovém zatoužil. Ale už nejsou. A tak jsem nadšený, protože: za prvé jsem ho ještě sehnal, za druhé - je opravdu kvalitní, za třetí, - je tmavě modré (má oblíbená barva..;-))
A tak jsem si řekl, že tu udělám takovou malou reklamu, rozvířím vody a pokusím se zjistit, jestli někdo neví, zda ještě a případně kdy tricka budou k mání?
Já vím, že se to dozvíme na titulní stránce ABC Linuxu. Ale já bych chtěl vědět, zda se v této věci něco děje.. pod povrchem... Takže, prosím, nenadávejte mi za tento "blog" a hlasujte ;-)Od nepamněti jsem používal na prohlížení dokumentů především Ghost View. Na několik málo knížek, co mám ve formátu DeJaVu jsem používal oficiální prohlížeč, který mne, jakožto milovníka gtk, příliš neoslovil. Jelikož poslední dobou si občas Ghost View nějak neporadil s některýmy pdf, hledal jsem náhradu. A ta spadla z čistého nebe a doslova mě ohromila. (POZOR, ~200 kB obrázků)
Tak jsem vyměnil Gentoo za Kubuntu. Až se někdo bude ptát, je to jenom proto, že mě nebavilo čekat na dokončení nějaké té kompilace. U mě na desktopu prostě nic jako stabilní množina software není (a už od používání Slacka jsem si to měl uvědomit) . Zdárně jsem prošel všemi nástrahami, které jsem si při instalaci sám položil a a nakonec překlopil i nastavení systému tak, že až na daleko hezčí nastavení fontů a jinou dekoraci oken nepoznám prakticky žádný rozdíl.
Tak tohle je muj screenshot, trochu mene jasavy.. co dodat zde
Vzhledem k pomerne nedavne vlne screenshotu jsem taky nejake udelal Cerstve jsem totiz nainstalil Arch, takze jsem zaroven udelal mensi zmenu "dizajnu".
Dnes jsem dostal řetězový mail s nabídkou trojmístné eurosumy za každé přeposlání, na který jsem odpověděl následovně:
Opravdu jsi tak hloupá, že něco tak stupidního pošleš dál?
Nemusíš být ani technicky zdatná, stačí použít logiku a zdravý rozum ke
zjištění, že uvedená nabídka je zcestná, nerealizovatelná a slouží jen k
tomu, aby tento mail poslalo dál co nejvíce neuvažujících.
Článek na linuxjournal.com radí, jak si vyzkoušet na GNU/Linuxu UNIX V5 (z roku 1974) v emulátoru SIMH. V emulátoru SIMH samozřejmě spustíte i starší verze, nebo staré BSD a AIX. Emulátor emuluje opravdu mnoho starých mašin. Pokud byste chtěli vyzkoušet i jiné systémy než UNIX V5, mrkněte do archivu na tuhs.org, kde naleznete i V3. Na historii se můžete podívat zde.