Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Chlapečkovi vzali hračku. Tak by se dal charakterizovat výstup premiéra České republiky Jiřího Paroubka včera večer při jeho tiskovém prohlášení. Dal by se tak charakterizovat, ale při představě jaké ten člověk má stále ještě k dispozici mocenské prostředky, mě svírala úzkost. Prostě prohrál.
Přes všechny řeči o tom jak je úspěšný, je druhý a nelze ten fakt oddiskutovat. Pokud by šlo jen a jen o pouhé sečtení hlasů, je levice druhá. To že se používá ještě nějaký další složitý přepočítávací systém, je věc jiná, ale zastavili jsme je.
Stalo se tak včera, když jsem byl nucen diky již spoře osvětlené místnosti (bez použití dodatečných závěsů) dát záclony do pračky (čas 2:40pm +-)...
Zatím ještě premiér Jiří Paroubek ztratil ve finiši nervy. Lídr, který zvedl svou stranu za jeden jediný rok z popela a získal pro ni v nebývale tvrdém souboji čtyři poslanecké mandáty navíc, má všechny trumfy ještě v ruce. Smůla pro něj, že si jich svým povolebním prohlášením hned několik dobrovolně vyrazil.
Maam dotaz, ale z duvodu ze nevim kde bych ho polozil ptam se zde. Jak se pocitaji mandaty? Evidentne to s primou umerou k procentualnimu zisku ve volbach nema nic spolecneho. Nevite nekdo ?
Zdravim Vas, kedysi som dostal mailom od jedneho cloveka z IBM taky ich firemny screensaver s AJ BI EM (takym okom, vcelou a M), ale odvtedy uz ho neviem najst. Chcel som sa teda spytat, ci ho niekto z Vas nema, aj ked je to teda pre Win. Na IBM vyhladavani naslo eye-bee-m.exe, ale stiahnut sa neda. Dakujem vopred za akykolvek navrh.
Aneb výrok premiéra Paroubka k novinářům.
Po dlhej dobe som opäť raz navštívil fakutný server a narazil som tam na poslednú prednášku jednoho nášho učiteľa. Je to neodlomný linuxák a jeho vášeň prebíja azda len jeho expresívny prejav (kto zažil jeho prednášku vie o čom hovorím - mohli ste ho vidieť na LUGCONE 10). Vplyv Linuxáckeho prostredia na ženské jadro
U rodičů se obvykle k Internetu připojuji přes GPRS od Eurotelu. Doteď můj notebook s mobilním telefonem komunikoval buď přes USB kabel anebo přes infraport, ale protože jsem si nedávno pořídil dva Bluetooth adaptéry, tak jsem se rozhodl, že dnes vyzkouším připojení pomocí modrého zubu.
Dobrý den všem. Doufám, že tím nikomu neublížím, ale potřebuju taky poradit s výběrem výšky. Na rozdíl od váhajícího kolegy přede mnou však potřebuju poradit ne s výběrem školy v Olomouci / Brně, ale v Praze. Snad tedy ti, kteří nenapsali do předchozího blogu, protože k tamním školám nemají co říct, napíší sem a ti, kteří se tamní diskuze zůčastnili, se nebudou cítit otravováni. Pokud mi ale budou chtít pomoci, tak budu samozřejmě rád.
Neobvylke predstavy o DoS utoku na Novinkach
Na adrese: http://www.novinky.cz/internet/87041-microsoft-proveruje-mozny-utok-na-windows_3qfdo.html si nabehnite kurzorom na podbodkovane cervene slovicko DoS v texte a nechate sa pobavit vykladom.Na Novinkach su skutocne novinky (alebo "najdu tam, co neznam")
Donedávna jsem používal vnc modul do X serveru, ale s přechodem na X.org 7.0 se začal chovat nestabilně, takže jsem ho zakázal.
Hledal jsem tedy způsob jak provozovat VNC server na display :0 jiným způsobem. Našel jsem sice dost různých možností, ale jen jedna se mi líbila.
Také si myslíte, že kdo neskáče, není Čech? Česká televize v tom má patrně jasno, protože takto dokonce pojmenovala jeden ze svých pořadů. Náhodou jsem na to narazil při prohlížení programu na příští týden. A nechtělo se mi věřit. Prostě, kdo neskáče, není Čech...
?.
Je to tu, svět je v pohybu a nelze zavírat oči, je potřeba se rozhodnout. Je to otázka, která obvykle vede k bouřlivým sporům. Není na ní jedna možná odpověď a názory se různí. Jsou tak odlišné, že lze jen těžko (pokud vůbec) najít jednoznačnou souvislost s jakýmkoliv jiným rozdělením společnosti (ať je to třeba majetek, barva pleti, velikost bot nebo oblíbený večerníček, i když k tomu by ještě stálo za to udělat menší průzkum), takže není jiné cesty, než ještě jednou rozdělit společnost právě podle názoru na tuto otázku. I války by se kvůli tomu daly vést.
Bylo by z toho moře písmen a to i na zdejších blozích, tak co k tomu lze ještě říct?
Nainstaloval jsem si OpenBSD 3.9. Samotna instalace se sice zda hroziva, ale nakonec se ukazalo, po nekolikatem preinstalovani, ze to neni zas az tak hrozne. Staci se drzet postupu, ktery je slusne popsan v pruvodnim manualu a to i cesky. tady Sice je to myslim pro OpenBSD 3.3, ale s malinkymi upravami celkem funkcni.
Média jako by ve finiši předvolební kampaně sugerovala, že v Česku vládne většinový volební systém a voliči mají na výběr pouze dvě možnosti: modré ptáky nebo oranžové zelí (pardon, růži). Do českého parlamentu má však opět po dlouhé době nakročeno strana neparlamentní, zelený čtyřlístek.
Sledovali jste se někdy, co přichází na síťovou kartu počítače, který je připojen v síti plné počítačů s Windows? Pokud ano, již víte své. A pokud ne, mohli byste být docela překvapeni - systémy Windows zamořují své okolí paketovým smogem.
Zase to bude stručné - zatím. :-) Právě jsem si uvědomil, že bych vlastně měl jít k volbám. Zřejmě sama Boží prozřetelnost mi těsně před tímto důležitým úkonem potvrdila moje rozhodnutí: Narazil jsem totiž na následující článek. Ne, děkuji pěkně, autorská díla mě živí, přesto od OSA a spol. nemám ani korunu a ještě budu platit někomu jinému, kdo od OSA má peněz hromadu, aniž bych s tím člověkem měl cokoliv společného? Opravdu úžasná vize.
V diskusii na slashdot-e som natrafil na túto linku. Je to popis udalosti, pri ktorej človek vytvoril asi najvačší vodný vír v dejinách.
V letošním roce mám již za sebou národní srovnávací zkoušku, úspěšně jsem odmaturoval a včera mi přišel dopis z poslední vysoké školy, na kterou se hlasím. Jsem přijat ke studiu. Stejně jako na dvou předchozích. Místo toho, abych byl ale šťastný a užíval si prodloužené prázdniny, mám pocit, že to nejtěžší je ještě přede mnou. Musím se rozhodnout, kam nakonec nastoupím.
Tak jsem se rozhodl přemigrovat na svém hlavním počítači (AthlonXP 3000+, ASuS A7N8X-X(nForce2), 512MB RAM, Radeon 9600XT, Gentoo) ze starého kmeta gcc-3.4.6 na mladíka gcc-4.1.1. Do toho ještě ta Davidova anketa...
Zapařené houby: Již jedna hodina stačí, aby se houby nošené v igelitovém sáčku zapařily a změnily se na jedovaté. Prudce jedovaté budou, pokud je zapomeneme ve stejném sáčku celý den. Břichabolu se můžete vyhnout sběrem známých hub do vzdušného košíku či síťovky.
Žádné přesvědčování, žádný výzkum, žádný názor. Jen dvě fotografie. Bavte se a zítra, nejpozději pozítří přijďte ...