Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Už pár let a už je to skoro nuda. Člověk to jednou nastaví, zkompiluje a pak už jen občas nechá automaticky stáhnout a nainstalovat sem tam nějaký update či upgrade. Jo a taky jsem si nainstaloval ArchLinux. To taky ujde. A protože mi ve FreeBSD nefunguje zvukovka (a nenašel jsem, jak tu starou Yamahu rozběhat), tak jsem si místo toho nainstaloval NetBSD. Jen tak pro pocit. Tam funguje. Tak uvidíme.
tak Jsem si před pár minutami stáhnul FreeBSD, vypálil, a až přikodrcám se školy domů pustím se do instalace, jen se bojím abych nemigroval ze Slackwaru... sice změna je život, ale mě se Slack líbí, a tahle zvědavost!!! Nastene dilemno? Uf to je hrůza, je to tak dobrý, nebo si řeknu, jo zajímavý, ale o tolik lepší to není, nemám důvod měnit.... jaké jsou zkušenosti?
Zaujal mě Flock (zprávička) - nový open-source internetový prohlížeč postavený na základě Mozilly Firefox. Protože ve mě Firefox občas svými vlastnostmi (pomalost vs. funkce) vyvolává schizofrenii (berte s rezervou...a nebo ne?), okamžitě jsem se rozhodl Flock otestovat. A není na tom špatně.
Můžete se jich zastávat, ale mě nepřesvědčíte. Počítačoví bohové jsou prostě mrchy. Máte-li spoustu času, ani si vás nevšimnou, v poslední den dovolené vám ale dají sežrat úplně všechno. Jen tak, pro radost.
Tuhle otázku položila reportérka CNN (Christiane Amanpour) íránskému prezidentovi (Mahmoud Ahmadinejad).
spustil jsem crack chci to vzit back pet ruznych spajveru 'se na to vy*eru.;-)
Prochazel jsem se takhle polem a napadl me takovej for. Je zalozen na jednom anglickem plemeni psa. Na druhou stranu jsem neprisel na nic noveho:
Tak jsem dnes dostal po několika měsících zahrát si nějakou hru, nabootoval jsem do windows a po nalezení 2cd s NFSU2 jsem spustil instalaci..
Tak už mám taky vlastní kernel. Zezáčátku to vypadalo špatně ale nakonec se všechno povedlo.
Opět se stavil kámoš pro nějaká data z kolejnetu, tak jsem našel jedno pochybné ftp, začal tahat v firefoxu a výsledek vidíte na screenshotu. Nevím čeho je to chyba, jestli serveru, firefoxu, nebo kombinace serveru + firefoxu. Možná začnu zkoumat bugzillu.
Přesně tohle si myslí (nebo to aspoň říká) český premiér Jiří Paroubek a vystartoval kvůli tomu proti našim dvěma celoplošným komerčním televizím. Nejsem si zcela jistý, zda ví, co říká. Nebo, pokud ví, co říká, si uvědomuje, že takové řeči do Evropy nepatří.
Konečně jsem se dokopal k tomu, dodělat nedokončenou práci a zprovoznit také suspend to memory na mém notebooku. Koho by to zajímalo, tak skripty jsou dostupné zde.
Tak sem zas jednou pomoci opery googlil slovo (no, spis oznacil a udelal nejakou akci kterou si nepamatuju a ktera googli vyber) a nahodou to bylo slovo "Absolutní". Clovek by si rekl, ze po akci Absolut Vodky bude na prednich prickach. Omyl. Prvni je odkaz na nejakej slovenskej erotickej web, potom absolutni hodnota a absolutni sluch. vice zde. Aspon je videt, na co i google mysli :) i kdyz je mu jenom 7, to je trochu zarazejici
Asi před půl rokem jsem rozhodl, že nemaje doma teploměr, nebudu odhadovat venkovní teplotu podle oblečení lidí za oknem, nýbrž si ji budu zjišťovat na Internetu. Narazil jsem na stránky Meteopress.cz a záhy také na zásadní problém s nimi: krátce po jejich načtení zahynul Firefox na segmentation fault. Vzhledem k tomu, že se to podezřele často stávalo i jiným programům za jiných okolností i na jiných jádrech, přikládal jsem to stárnoucímu, odcházejícímu, starožitnému hw. Teď mám úplně jiný stroj, ale k témuž problému na těch stejných stránkách dochází stále. Děje se to někomu dalšímu? Nebo mám pod stolem křižovatku geopatogenních zón?
"\e[7~":beginning-of-line
"\e[8~":end-of-line
a rxvt spustamrxvt -bg black -cr green -fg white -C -fn 9x15 -sl 500
alebo
rxvt -bg black -cr green -fg white -C -fn -misc-fixed-medium-r-normal--15-140-75-75-c-90-iso8859-2 -sl 500
aneb diskuze alá zebra
Kromě ikonek pro slovníkové pojmy jsem se chystal ještě zpřehlednit výpisy otázek v diskuzních fórech. Každý druhý řádek podbarvit nějakou nevýraznou barvou. Vypadalo by to asi takto:
Tak program je konečně hotový. Předpokládám, že ještě dnes se objeví na oficiálních stránkách a zítra ho zveřejním i tady.
Crrrr Crrrr ... No cau, copak se deje?! Ale, odpalila se mi deska, trosku se zacmoudilo a zasycelo, koupil jsme si novou a premontovat ji je narocnejsi nezli jsem myslel. Mas cas ? Mno mam, tak se po vecer zastavim. Dikes, mej se.
Začínají pozdimní prázdniny a já jsem po několika měsících našel trochu volného času. I řekl jsem se, že bych se mohl zase trochu věnovat Linuxu. Pořád se o něj zajímám spíš na teoretické úrovni, ale nikdy jsem na něj úplně nepřešel. Teď prožívám takovou trochu linuxovou krizi. Vím, že je to skvělý systém, ale moje cesta k němu je křivolaká.
Potřebuji pracovat a ne se piplat se systémem.
Právě se mi podařilo se zamotat ve vlastním chaosu symlinků, tak jsem se vydal trochu zkoumat jejich chování. Proč je pro ls symlink něco jiného než pro cd?
V tomto blogu sa budem venovať distru vhodnému pre menej skúseného Linuxáka. Ako asi každý vyskúšal som rôzne distribúcie Linuxu, ale pri každej som sa stretol s nedostatkami a inými problémami. Zhrniem moje skúsenosti pri používaní na notebooku HP Compaq nx9020. Inak pre zaujímavosť, pripájam sa na dial cez Conexant modem.
Pět let jsem skoro denně, tedy úplně denně, pokud jsem měl čas, poslouchal vysílání české redakce BBC. Přišlo mi, že jako veřejnoprávní médium (i když nikoliv financované českými koncesionáři) je co do objektivity a kritičnosti o hodně vpředu před Českou televizí a rozhlasem. Toto médium bylo, řekl bych, nezastupitelnou součástí mého každodenního života :) tak mi teď bude dost smutno.
Tak nevím, mám si nechat umístit na stránky reklamu? Když si někdo vybral takto konkrétní stránku, tak to určitě bude velmi cílená reklama, akorát mám pocit, že těch pár návštěvníků co si čte dokumentaci k API Gammu mi asi moc peněz nepřinese .