Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Podělím se s vámi o krátkou esej, v níž nahlédneme trošku do historie a současnosti Slackware. Asi bych neměl říkat jak dlouho mi trvalo esej napsat ;). Pokud je plná omylů, polopravd, mýtů a legend, tak mi to odpusťte :). Třeba se někomu bude něco z toho někdy hodit.
Narazil jsem na ROOTu na článek 'Sporná otázka bezpečnosti'. Jak občas činím, přečetl jsem si jen závěr, jsa veden zkušeností, že ten často vypovídá o kvalitě celého článku.
Jirka
10:25pm up 0:32, 1 users, load average: 0.08, 0.11, 0.15
Tak som si zasa niečo kúpil. Najnovšie je to myš, Logitech RX300, veľmi dobrý (a nie veľmi drahý) kúsok. Odporúčam každému.
Po gentoo upgradech se opět nějak stalo, že vdr přestal přehrávat divxy....
V logu jsem nenašel nic co by řeklo, proč mplayer havaruje.
Vzhledem k tomu, že se o přehrávání divxů u mě stará mplayer vdr plugin, pokusil jsem se to napravit přeložením všech pluginů. - nepomohlo to.
#vdrplugin-rebuild rebuild
Zdá se, že nová verze mplayer pluginu používá jiné defaultní cesty na ukládání configuračních souborů etc. Chyba je v tom, že zmizel script mplayer.sh z /usr/bin a místo toho je defaultně v /usr/share/mplayer/bin. Taky se začal používat mplayersources.conf z jiného adresáře.
Právě jsem na záchodě četl Level a dočetl jsem se, že Microsoft na každé prodané konzoli XBox 360 tratí přes $100.
To je slušné, když si každý z nás tu věc koupí a nahákuje na to Gentoo, tak impérium padne:-).
Link: Geeky chicken.
Tohle mi dorazilo emailem - Možná řetězový email, nebo rozesílané z čirého nadšení, vlastně ani nevím :)
Tak či onak, rád bych věděl, zda je ta účtenka pravá. Pokud ano, tak takovou restauraci rád navštívím.
Včera jsem se hrabal v AD a snažil se mu trochu porozumět no a narazil jsem na "zajímavou" věc. Lokalizace mi nevadí, ale nic se nesmí přehánět (české MS Windows 2003, SBS).
Nedávno jsem kdesi narazil na doporučení používat u notebooků souborový systém JFS. Prý málo vytěžuje CPU a dokáže tak prodloužit dobu běhu notebooku z baterie. Tak jsem hledal nějaké informace a zážitky a skoro nic jsem nenašel. Používá ho vůbec někdo? Podle benchmarků na Linux Gazette je na tom výkonnostně velice slušně (trochu jsem si ty tabulky zprůměroval v oocalcu a vyšel mi z toho jako jasný vítěz, zatímco reiser4 to totálně projel).
Nazazil jsem na dilema. Chci si nascenovat fotky. Jaky format by jste doporucili? TIFF, JPEG, PNG nebo neco jineho?
Tak jsem měl konečně možnost pohrát si Windows Vista. Velmi jsem o to stál, protože mě zajímá vývoj softwaru na desktopu. Známý si to nainstaloval na vmware a já jsem si stáhl jeho obraz.
1. díl - rozběhnutí WebDAV
Obecný úvod:
Úvodem bych chtěl poděkovat za pěkný článek. Asi před půl rokem jsem dospěl k podobnému závěru, že totiž možnost sdílení kalendářů a možnost společného plánování by byla ve firmě kde pracuji víc než užitečná.
zdravim! nema nekdo tuhle wifi kartu, kterou nepotrebuje a je tudiz naklonen tomu, aby ji odprodal???
DikUž docela dlouhou dobu jsem se odhodlával, že si konečně nastavím fonty tak, aby vypadaly k světu. Doteď jsem používal Dejavu Sans a upřímně - nebyl jsem schopnej nastavit vzhled takovej, aby to vypadalo dobře. Písmena byla divně zkosená, občas se jedno dotýkalo druhýho. Vše dospělo do stádia, kdy jsem si řekl a dost. Stáhnul jsem si balíček pro Windows fonty, poslední verzi freetype a dal jsem se na to. Ve freetype jsem povolil bytecode interpreter, zkompiloval a nainstaloval. V systému jsem zakázal antialiasing, nastavil fonty na Tahoma a už konečně nemám problém. Po úpravách v .gtkrc už mi i Lazarus neukazuje tak odporný fonty :-) Naučil jsem se, k čemu slouží /etc/fonts/fonts.conf popř. /etc/fonts/local.conf a vůbec jsem opět o něco moudřejší :-) Jak jednoduché, jen si udělat čas...
Blíži sa nám celkom zaujímavá akcia Linuxdays 2006, ktorá sa bude konať 25.-27. januára. Viac podrobností nájdete na letáku [pdf] Tém bude hneď niekoľko: VOIP, forenzná analýza, VPN, hacking pre adminov, licencie, ... Časť bude preberaná vo forme tutoriálov a časť ako prednášky. Bohužiaľ nemálo zaujímavých tém sa spolu kryje.
Tak jsem si v neděli hrál s Gentoo. Chtěl jsem vyzkoušet, jaký vliv ma OpenGL akcelerace na rychlost Enlightenmentu 0.17. A protože jsem "šťastným" majitelem Radeonu 9550 (RV350), chtěl jsem naistalovat ty jejich binární ovladače, které Xorg verze 7 samozřejmě (doufám že jenom zatím) nepodporují (btw 6.9 podporují, takže nevidím důvod, proč by neměly 7.0), takže jsem downgradeoval xorg-x11 na 6.8, nainstaloval ovladače, vyzkoušel jejich vliv na E17, který byl znatelný (bylo to rychlejší, což dokazovaly i testy), ale zobrazení testu (evas_gl_x11_test) nebylo v pořádku (chybějící části obrázků, podivné barvy některých objektů atd.)
Akurát dnes som posťahoval krvopotne cez GPRS aktualizácie na môj book so SuSE 10. Spokojný s dobre vykonanou prácou, opravenými chybami a zvýšenou bezpečnosťou som začal skúšať programy, čo aktualizácia vyriešila. Napr. kurzor v prehliadačoch bol pred aktualizáciou dosť škaredý, no už to hrá ako má, ale to je o niečom inom.
Uvedomujem si že aktualizácia každého operačného systému je dôležitá, udržuje systém aktuálny, opravuje softvérové chyby a robí bezpečnostné opravy. Zhodou okolností som dnes narazil na tento článok.
Fakt Microsoft zabodoval, ešte že som už trištvrte roka Linux User a Windows používam na hranie hier u známych. Predstavte si Linuxáci že máte zaplatený MS Windows XP Home licenciu, určite by vás rachlo. Teraz sa len môžeme smiať na Bilovej stratégii Mrkvosoftu. :-)
Doposud jsem psal pomocí několika prstů obou rukou, které chaoticky běhají po klávesnici a hledají písmenka. Touto "metodou" píšu poměrně rychle, ale jistě chápete že se tak nedá pořádně pracovat, a to jsem se rozhodnul změnit.
Téma: Jaký OS na notebook Dell Latitude CPi A ? (PII 366Mhz, 128MB RAM, 6,4GB disk)