Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Instant messenger SIM jsem si už dávno zvolil jako nejlepší GUI program k teto popularní službě na Internetu. Proto mě velice mrzelo, když jsem se nesetkal s balíčky jak v Mandrivě 2006, tak 2007 určené pro platformu x86_64. A Kopete, to mě spíš naštvalo, jelikož náhodně po spuštění aplikace označovalo některé kontakty ve stavu čekající na autorizaci a vůbec jsem netušil je-li takto označený kontakt online či offline. No prostě katastrofa, takovou krpu jsem nečekal od dvorního IM klienta pro KDE.
Ve verzi 2006 jsem to vyrešil nečistým způsobem, instalací balíčku staženého z repozitáře Cookeru pro platformu i586. Ve 2007 jsem chtěl zopakovat tento "lamerský" čin
Jednou z možností, jak oživit speciální tlačítka multimediálních klávesnicí je LinEAK. Zkusme jej nakonfigurovat a propojit s xmms
pomocí xmmsctrl
.
Práve sa snažím učiť na moju poslednú skúšku (v škole samozrejme) v tomto živote (dúfam :) ). A kedže je to akurát predmet z názvom Teória Podniku, viete si predstavit, ako sa mi nechce. Intrákova izba je malá a nech som kdekoľvek, som dostatočne blízko ku svojmu počítaču, aby ma to k nemu lákalo. A tak, po každej prečítanej strane sadnem za počítač a hrám sa zo svojim linuxom. A vďaka tomu som prišiel na zaujímavú vec
Kam vedie vývoj 3D desktopu? Pozoruhodne presnú odpoveď na túto otázku dáva BumpTop (pozrite si video).
Školy často používají jeden z mála existujících systémů pro vedení komplexní agendy. Jedním z nich je SAS.
Kromě notebooku mám doma ještě "velký" počítač s docela slušným monitorem. Výkonově sice nic moc (Pentium II@233MHz), ale ssh na vzdálený server stále dokáže. Pokud chci psát na velkém počítači, musím psát na jeho klávesnici a posunovat jeho myš. Vlastně nemusím...
Dnes vysel na serveru novinky.cz dalsi DIL Linuxoveho serialu..
Asi pred hodinou prestal fungovať /styles-dark.css. Stretol sa ešte niekto s týmto problémom?
Náhodou jsem narazil na jedno fórum o Smalltalku a pár zápisů z něj mě docela pobavilo.
V posledních dnech jsem se trápil s takovou ptákovinou - číslování stránek. Ke svému úžasu jsem zjistil, že u nás běžně instalovaná verze OpenOffice.org neumožňuje normálním, jednoduchým způsobem upravit číslování stránek. Ta co jsem měl nainstalovanou já sice v parametrech pole měla kolonku pro nastavení odchylky, ale nějak ji nebrala kloudně v potaz. A v tomto buildu nejenže už číslování stránek funguje vcelku dle mé představy, ale zdá se že je zavedeno i řešení pro psaní samostatných oddílů - zde pod názvem sekce.
Mnoho měsíců jsem odkládal definitivní rozhodnutí, jak dál s poštou. Celou dobu jsem používal zastaralou Mozilla Suite a uvažoval o nejlepším řešení. Je to tady - byť s nechutí a s kompromisy.
Jednou jsem doma prohlásil, že je přesvědčím na linux, jenže postupem času jsem zjistil, že ATI kartu (a tv out nerozjedu), ve videu z netu nejde pořádné seekovat. Gnome je nepoužitelný ačkoliv má hezčí totem a lepší implementaci v sobě a FF. V kde je zase kaffeine který pořádně nefunguje (seekování) ale v konqueroru je víc stránek rozsypanech. Časem jsem od názoru že je přesvědčím ustoupil. Říkám si tak aspoň OOo.
Vzhledem k tomu, že moje paměť je malá a dokoupit si ji nemůžu přípíšu sem, jak jsem zprovoznil hibernaci pod mou nvidia kartou pod kernelem 2.6.20.
Můj problém se projevoval tak, že hibernace proběhla úspěšně, ale po obnovení Xka zatuhy (dokonce cely pc) a kdyz jsem je shodil monitor neereagoval na nic.
deleted
Protože neznám odpověď na tuto otázku, tak ji vznáším do fóra, protože to čeho jsem byl svědkem před chvílí jsem ještě nezažil. Projíždím si takhle stránky na wikibooks a nechám si cvičně otevřít odkaz do nového okna. A co mi nevyskočí? Krom cíle odkazu také další okno s http://www.o2active.cz/ přitom náhodný klik je vyloučen. Jediné co má s O2 něco společné je připojení přes CDMA modem.
Tento zápis nemá informačnú hodnotu, ale nedá mi nepodeliť sa o dojmy. Nedávno tu niekde padla zmienka o tejto distribúcii, tak som si stiahol liveDVD a vyskúšal ju. Od bootscreenu až doteraz nemôžem lapiť dych :) Vyzerá to naozaj geniálne a keď bude trochu viac času, tak skúsim aj inštaláciu na disk. Chcel som sem dať pôvodne aj nejaké screenshoty, ale to proste treba vidieť naživo. Naozaj WOW :D
Linkuj.cz mě navedlo na moc pěkný článek o starších hrách, kde se píše o hře Neverhood.
Inspirován flamebaitem jsem si zkusil sestavit ve stejném obchodě nový počítač tak, aby další 3 - 4 roky bez velkých zásahů do HW zvládal všechny požadavky "běžného domácího" uživatele:
Mam hodne spatne pripojeni k internetu, tak jsem se rozhodl pouzivat delta rozdily v zdrojacich, abych zrychlil stahovani, ktere nejvice brzdi update meho gentoo. A tady jsou zkusenosti po mesici kazdodenniho updatovani.
Celé abclinuxu už pár minut běží pod UTF-8. Důvodem byly problémy při komunikaci s databází a nutnost nasadit aktuální verzi jetty. Touto změnou se vyřešily chyby 523 (illegal mix of collations při hledání URL v databázi) a 581 (softwarové alternativy s českými znaky taky vyhazovaly stejnou chybu). Zároveň jsem splnil i bug 604 (přejít u WAPu na UTF). Doufám, že změna nezpůsobí nikomu potíže a že v roce 2007 už žádnému prohlížeči nebude kódování UTF dělat potíže.
Aneb jak jsem konečně přišel na to, jak opravdu smazat maily a uvolnil tak 1,5GB místa na disku.
(Tento přízpěvek nemá založit flame, proto prosím všechny potenciální flamewaristy, aby vubec nereagovali)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak jsem se právě dočetl, že AMD/ATI odmítlo dát výrobci VIA licenci na svou sběrnici, tudíž chipsetů VIA se pro AMD už možná nedočkáme. S přihlédnutím k tomu, že pro AMD jsou tu už jen odpadky nForce (Podpora zabugovaných nForce je ještě ke všemu strašná), a dale chipsety ATI - na výbavu chudé, o poznání dražší a ne 100% podporované prý-AMD chipsety, není co si k AMD CPU do počítače koupit.
O tom nejde mlčet. Krmíme ho, hladíme po pacinkách, má tak hebkou pleť. Jo, naše první mimi už je s námi, i s manželkou, doma .