Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Ano, je to tak, už i já si chci koupit notebook. Moje zásadní požadavky jsou váha (pokud možno výrazně) < 2.5 kg, rozlišení >(=) 1024x768, RAM >=512MB, menší rozměry a solidní výdrž na baterky. Nejdřív jsem chtěl koupit z druhý ruky, koneckonců jsem si říkal, že by to byl stejně jenom takovej sekundární stroj v domácnosti.
Před půl rokem jsem měl nápad vytvořit jednu aplikaci, ve které by šli naklikat weby. No naklikat zatím nejdou, ale vznikla solidní knihovna, ve které se dá web velmi rychle napsat. To přineslo i požadavek rozjet server, a aby se server zaplatil, tak to chce ho i s někym sdílnout. Celé jsem to postavil na lighttpd, protože mi je tento server velmi sympatický. Problém je, že lighty a mass hosting nejdou moc dohromady a tak si člověk musí trochu pomoct.
Práve som nainštaloval ako desktop search nástroj Tracker. Zvažoval som rôzne alternatívy:
Tento zápis navazuje na Škálování quadcore při kompilaci jádra. Akce prováděne při instalaci software v Gentoo se od překladu jádra značně liší- zdrojáky je třeba stáhnout, rozbalit, opatchovat, nakonfigurovat a po kompilaci ještě nainstalovat a/nebo vytvořit balíček.
Chtěl jsem si ji vyfotit, ale potřeboval jsem taxíka, takže jsem s tím počkal. Byla skutečně krásná. Jižní typ, což v Portugalsku není problém potkat krásku jižního typu, ale tahle byla výjimečná. Jen mě mátlo, že pracuje u benzínové pumpy a není v Hollywoodu. Zřejmě se o ní nedoslechli a nebo neměl cestu nikdo kolem. Já naštěstí měl. Taxíka jsem potřeboval abych se dostal na letiště přes nejdelší evropský most vedoucí přes řeku Tejo. Jít se přes něj nesmělo. Byl dálniční. Tedy taxikář povídal, že je nejdelší.
Začátkem tohoto roku jsem tu psal zápisek do svého blogu o svém css stylu pro abclinuxu.cz. Od té doby se pár věcí ohledně stylování na abclinuxu změnilo, a tak můj styl přestal být zcela funkční. Jelikož jsem měl dnes spoustu času a nevěděl jsem co dělat, rozhodl jsem se sytl aktualizovat, aby opět nabyl funkčnosti. Krom toho jsem upravil i pár barev apod.
Tohle je moje odpověď na mail kamarádovi ohledně možností Pythonu na webu, třeba bude někoho zajímat taky, třeba někdo něco doplní.
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tak jsem po čase vycestoval na dovolenou k teplému moři na ostrov Kréta. Na tom není dnes nic divného - ani se nechci rozepisovat o krásách tohoto ostrova a o průzračném moři. To by bylo nošení dříví do lesa. Pro ilustraci stačí pár fotografií. Čeho jsem si ale všiml a stojí za poznámku, je chování českých lidí ve srovnání s jejich protějšky ze západní Evropy. A nechci jen kritizovat - ne všechno vyznívá v neprospěch našich lidí. Ale i tak si některých jevů nelze nevšimnout.
Není tomu až tak dávno, co jsem si náhodou při počítání novinek na rootu všiml této smutné zprávy... oficiální konec 1.3.2008 je sice pěkný, otázka zní, zda se do té doby vůbec něco přihodí a port openMosixu na 2.6 se dostane přes alpha verzi...
Se zájmem jsem se začetl do diskuse o metalu. AC/DC, Megadeth, Judas Priest, nebo Gorefest ... to je sice moc hezké
Beryl je fajn, očního cukru není nikdy dost, a protože Beryl se spojil s Compizem a protože jedna dobrá duše udělala repositář pro Arch, rozhodl jsem se jej vyzkoušet.
Na OpenAds blogu zveřejnili statistiku použití OpenAds s různými CMS. Je zajímavé že i v polovině roku 2007 spousta lidí používá vlastní redakční systémy.
Spousta lidí dnes a denně flamuje o tom "jediném a správném" operačním systému. Jako by to byla nějaká modla. Nezdá se vám to také?
Už se nám den D rychle blíží a na "poslední chvíli" bylo na nátlak pár lidí co se chtějí této akce zúčastnit rozhodnuto pár změn, v tomto příspěvků si tedy upřesníme o co tedy půjde.
Protože se mi často stává, že si při mazání více souborů omylem vymažu celý obsah adresáře, protože se mi do zápisu připlete *, rozhodnul jsem se, že si napíšu takový malý wrapper pro rm -fr v C.
Nedávno jsem si zakoupil N70 a nepodařilo se mi jí připojit k mému Archu přes USB. Ale zrovna dnes večer jsem se nudil a hle.. Dílo dokonáno. Vše funguje...
A je to tady, přátelé, jdu si podruhé v životě užít svých 15 minut slávy. Budu to totiž právě já, kdo přináší toto veleepesní zprávu. Ti, kdož máte prastaré TV karty, zvuk vám jede jak kdy a už přemýšlíte, kterou popelnici svou kartou "upgradujete", nezoufejte. Přináším vám čtrnáct písmenek, které promění vaše soužití s televizní kartou na bezproblémový partnerský vztah.
Jak tak koukám na blogísky lidí, kteří se motají kolem KDE4, tak si tak říkám, jestli dělají ještě neco jiného, nežli psaní blogísků… Tedy, po pravdě si říkám něco jiného – proč bych se i já nepochlubil Pravýma chlapskýma novinkama (TM)?
Proto – následuj i ty odvážné dobrodruhy překladačů! Reklama, byznys, dívky, dívky, DÍVKY!
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Par zapiskov dozadu som spominal ze som si kupil LAN disk, avsak az teraz po nejakom case sa mi podarilo rozchodit pripojenie sa na CIFS zdielany priecinok (s RW podporou) v linuxe. Doteraz som to skusal asi 2x krat a bezvysledne, tak som pouzival LAN disk iba cez FTP. Ale tomu uz je teraz koniec :-D. Pozn.: je zaujimave ze mi to nechcelo chodit pri pouziti mount -t smbfs
alebo mount -t smb
...
mount -t cifs -o user=meno_uzivatela -o password=heslo //ip.ad.re.sa/nazov_zdielaneho_priecinka /pripajaci/bod
Nějaký DVB-{T | S | C} přijímač má dnes v počítači kde kdo. A čtenáři tohoto serveru ho pravděpodobně budou chtít provozovat i pod GNU/Linuxem. V tomto zápisku shrnu své zkušenosti s provozováním USB DVB-T přijímače Yakumo QuickStick pod openSUSE 10.1 v Brně.
Konkrétně se bude jednat o ladění, přehrávání, nahrávání a streamování po síti. Dotknu se i úpravy nahraného materiálu do H.264 s AAC v MP4 kontejneru.