Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Pro přehrávání filmů (nejčastěji DVD) jsem si zvykl používat přehrávač totem-xine, protože mi vyhovuje jednoduché ovládání, snadný výběr zvukové stopy a titulků za běhu a HLAVNĚ funkční plynulý panscan (zoom) pro všechny typy souborů. Samozřejmě oceňuji flexibilitu mplayeru, ale neumím u něj za běhu měnit zvukové stopy, titulky a na některé formáty mi u něj nereagují zoomovací klávesy. Možná jsem jenom nečetl dostatečně dokumentaci, ale filmy doma nepřehrávám sám a nemůžu chtít po ženě, aby studovala stohy stránek.
Totem má jednu velmi hloupou funkci - při pohybu myši ve fullscreen režimu se okamžitě aktivuje OSD menu. Je veliké a přestože má samo mizet, na druhé obrazovce (Svideo do TV) s tím má u mě problémy, zůstává tam viset a ruší.
K sepsání mě inspiroval nově nainstalovaný, ještě nezasmrádlý, řádně zakoupený VMware Workstation 6.0 for Linux. Jako vůbec první virtuální stroj jsem si do něj totiž vrazil takového menšího brášku hostitelského OS. Předchozí blogpost se mi nějak zvrtnul v oslavnou ódu na VMware, ale což, vykecal jsem se v něm ze svého nadšení, tak jdeme na věc.
Dal jsou tomuto blogpostu římskou jedna i když ani zdaleka netuším, bude-li nějaká dvě. Je to povídání o tom, jak řežu unstable experimentalem a co při tom občas používám za zvrhlosti a proč.
Nedávno se tu objevilo přirovnání použití nejrůznějších alfa a pre-verzí k adrenalinovému sportu. Ve skutečnosti je míra adrenalinu přímo úměrná prioritě aplikací umístěných na takovém stroji a perné chvilky lze zažít i na stable distribucích.
Mně osobně v poslední době přinesl nejvíc adrenalinu upgrade našeho intranetového serveru z Ubuntu Hoary na Feisty (pro nezasvěcené - je to skok přes tři verze Breezy, Dapper a Edgy) Chvíli mi totiž trvalo než jsem přišel na to, že jsou nějak u php zdrbané konfiguráky a server je hledá ve skutečnoti kupodivu jinde než php píše.
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Najnovsia verzia Windows server 2008 ma moznost instalacie okien bez okien :),
a moznost spravovat cely system z prikazoveho riadku.
"Perhaps the most notable new feature of Windows Server 2008 is installation where no graphical shell (Windows Explorer) is installed, and all configuration and maintenance is done entirely through the command line interface"
Tak jsem dnes narazil na jisty graf, ktery mi doslova vyrazil dech a prisahal bych, ze kdyby jej nezverejnila ta organizace, ktera jej zverejnila, tak bych tomu nikdy neuveril... Jedna se o progress v softwarovem piratstvi ve svete zverejneny samotnou BSA zde...
v nedeli je mozno spojit dve velmi dulezite cinosti, ktere jsou opravdovym priznivcum linuxu samozrejmosti, totiz po navsteve linuxvikendu se presunout do Vrsovic.
Koupil jsem v Alzasoftu dvě myši od Logitechu (BT-58), protože jsem s nimi spokojen a po dřívější špatné zkušenosti s Geniusem nedám na Logitech dopustit.
Bohužel již před nedávnem jsem nejaké kupoval a kvalita stála za H***o. Říkal jsem si, že budou asi falešné..Známí se rozhodli, že ke komixu udělají ještě dodatek. Takový film o filmu. Upozorňuji, že fonty zůstaly stejné, jako v předchozím komixu. Grafik nechtěl měnit styl. Film o filmu
Opäť raz krátko a stručne. Tak si blúdim po správičkách, a našiel som tento odkaz. Oplatilo by sa niečo také si zaobstarať, ma niekto s niečim podobným skúsenosť (procesor Transmeta, mini-pci (mam chápať ako PCMCIA?), VGA a pod.). Chcel by som na tom mať Debian Etch + Xfce4. Nebude s tým viac problémov ako úžitku? Dík za postrehy.
VGA: XGI XP5 s 32MB (pojde s Xorg?) SOUND: Realtek ALC655 (alsa vyzera ze podporuje) NET: nezisteny WIFI: aku mini-pci Wifinu by bolo najlepsie eventualne dokupit?Dostal som mail na moju otázku či ešte majú tento notebook.
Dobrý den, bohužel tento notebook již není skladem a bohužel s největší pravděpodobností již nebude. Prozatím expedujeme jen po ČR. S pozdravem
Po delší době, strávené lamováním na SUSE, Fedora 4, Fedora 6, Slackwaru, a Ubuntu 6.06 Dapper Drake, se rozhoduji instalovat někým milované,a někým proklínané Ubuntu 7.04.
Platí taková známá poučka: xfs je rychlý souborový systém, rozhodně rychlejší než ext3. Copak to asi je, rychlost filesystému? Rychlost čtení a zápisů je závislá na disku. Nebo že by závisela ještě na něčem?
No jasně, přece na použitém typu filesystému.
Jsme taková parta lidí, kteří se schází a baví po netu. Už asi od 98 roku. Jak tak se teď všude rojí různé komixy, tak nás napadlo vytvořit si nějaký vlastní, temný komix. Když tak mrkněte. Komix
Blíží se nám Open Discussion Day.
Nejdříve vám nabídnu shrnutí toho, jak vlastně tento projekt vznikl. Darco na svém blogu uveřejnil článek s názvem Goodbye Legacy IM, ve kterém oznámil, že 19. května, na den svých narozenin, opouští AIM, ICQ, Yahoo a MSN. Na to navázali další, až nakonec na serveru ploum.frimouvy.org vznikl The Open Discussion Day. Letos slavíme jeho první výročí.
Krátce bych zde chtěl poreferovat o tom co se děje v CVS větvi E17.
Vývoj se v posledních měsících trochu zpomalil, i díky tomu že vyšel Yellow Dog Linux 5.0, tato distribuce využívá jako grafické prostředí právě E17.
Mezi nejdůležitější novinky patří nesporně přechod z ecore na efreet. Já osobně tento přechod považuji za nepodařený, právě kvuli tomuto přechodu jsem neaktualizoval E17 skoro 4 měsíce. Tento přechod přinesl především slušný zmatek do již tak nedávno překopávaného systému ikon, vývojář, který na tom pracoval svou práci nedodělal a tak je nyní situace dost špatná, některé aplikace využívají ecore, jiné efreet.
Další (alespoň pro mě) důležitou novinkou jsou ikony na ploše, zatím je to velmi nedoladěné, ale svůj úkol to splňuje dostatečně, pokud si tedy ikony připravíte například v gnome, nebo přes textový editor v adresáři ~/Desktop/.
Jsou zde ještě jiné novinky, ale ne tak významné.
Přikládám snímek obrazovky:
Dostal sem nápad, že vydám knihu o terapii závislosti a spoluzávislosti. Zprvu jsem myslel,že by to mohlo být odborné pojednání z hlediska člověka, který má vlastní zkušenost z vyrovnáváním se se závislostí a životem v abstinenci. A zároveň dlouhodobě pracuje jako terapeut. Nakonec převážilo rozhodnutí koncipovat knihu jako soubor esejů na téma závislost a spoluzávislost.
Kvůli malému nedorozumění byl tento dotaz v poradně uzamknut, tudíž svůj dotaz směřuji do blogu.
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tento zápis nemá s Linuxem vlastně nic společného, ale snad vás pobaví.
Tak jsem konečně dorenderoval i druhou verzi své zápočtové animace do PB009 – základy grafiky. Jelikož jsem nad tím seděl docela dlouho (jsem lama a tohle byla má první animace) a její součástí je i obligátní tučňák (pokud byste to nepoznali, tak je to ta tlustá tmavá potvůrka, co tam máchá křídly
), řekl jsem si, že sem hodím link, abyste mohli zkritizovat, jak se mi to nepovedlo...