abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2000 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    To sem to podelal...

    14.12.2005 16:33 ALiENuv | ALiEN211 | Komentářů: 22, poslední 15. 12. 2005 | Hodnocení: 42 % (4 hlasů)

    Vcera sem psal, jak je dnesni mladez nezodpovedna a jak je ji vsechno jedno..a sam sem zapomnel na svatek moji drahe polovicky

    ...ta se mi "odvdecila" nadhernou sms, kterou bych tu radeji nepublikoval...nemyslim, ze to bude mit nejaky drasticky nasledky...teda az na moji penezenku..ale i tak to zustane jako neprijemny minus..u me...sem zvedavej jak to v patek dopadne...drzte mi palce..a kdyby se tu objevil nejakej dobrak, kterej by mi poradil, jak to co nejlip urovnat..tak bych mu byl hoooodne vdecnej ;-)


    vykradenej set

    14.12.2005 13:25 darkblair_server | Ondrej | ostatni | Anketa | Přečteno: 2050× | Komentářů: 6, poslední 25. 12. 2005 | Hodnocení: 58 % (4 hlasů)

    Tak sem byl, jako jediny z rodiny kdo rozumi pocitacum, poveren rodici abych sestavil brachum k vanocum kompy.


    Děti lesa - vzkazy

    14.12.2005 12:15 Nevěřící | Jindřich 'GoldenShit' Plešinger | Přečteno: 2372× | Komentářů: 19, poslední 22. 12. 2005 | Hodnocení: 33 % (2 hlasů)

    Děti lesa - vzkazy

    Řidičské trable

    14.12.2005 10:44 Gustav I | Gustav | Jen tak. (co nepatří jinam) | Anketa | Přečteno: 1947× | Komentářů: 32, poslední 16. 12. 2005 | Hodnocení: 67 % (3 hlasů)

    Aneb jak zchladit agresora?


    GUI, desktopová prostředí a okenní manažery

    13.12.2005 23:17 život s tučňáčkem | diverman | Linux | Anketa | Komentářů: 35, poslední 14. 12. 2005 | Hodnocení: 57 % (7 hlasů)

    Hodně se tu teď mluví o Linusovi, okenních managerech a desktopových prostředích, tak jsem připravil anketku. Vyjmenoval jsem ty, na které jsem si zrovna vzpoměl. Navíc anketa mi nedovolila dát víc než 10 voleb, tak se nezlobte, pokud tam není zrovna ten váš.

    Já hlasuji pro XFce.


    WindowsLike GUI

    13.12.2005 22:28 Datamanuv_blog | dataman | Všechno možné | Přečteno: 1619× | Komentářů: 49, poslední 15. 12. 2005 | Hodnocení: 8 % (16 hlasů)

    Co si budeme namlouvat. Pro linux je dnes jen málo opravdu kvalitních programů, které trpí spoustou nedodělků, a ještě méně komerečních programů. Neříkám, že opensource programy jsou špatné, ale přeci jenom ty komereční jsou častěji kvalitnější, stabilnější a hlavně většinou plní svou funkci.


    Ekonomie neučebnicově

    13.12.2005 22:27 Tady je Vencourovo | vencour | MeaningOfLife | Přečteno: 1096× | Komentářů: 30, poslední 22. 12. 2005 | Hodnocení: 93 % (5 hlasů)

    Díky Aničce jsem hledal odpověď na Vězňovo dilema a našel dost zajímavý článek o ekonomii.


    O idiotech a nacistech

    13.12.2005 22:03 miblog | Michal Vyskočil | Linux | Přečteno: 3497× | Komentářů: 56, poslední 6. 7. 2006 | Hodnocení: 100 % (19 hlasů)

    Ano reaguji na názory Linuse Torvaldse i následnou reakci v blogu.

    Upozornění: nevím, zda to ještě někdo bude číst, ale pokud ano, přečtěte si raději tento článek Linus versus Gnome, který vznikl rozšířením tohoto blogpostu a popisuje situaci detailněji.


    Vybiram TV kartu (klasika vs. hybrid)

    13.12.2005 21:44 mousehouse | Martin Beránek | jen tak... | Anketa | Přečteno: 2230× | Komentářů: 9, poslední 15. 12. 2005 | Hodnocení: 83 % (2 hlasů)

    Ach jo... odesla nam na private televize. Ne ze by se na ni porad koukalo, ale obcas tam precejenom neco zajimaveho davaji. Do opravy to nema cenu - je uz x let stara

    Rozhodl jsem se pro koupi TV karty. Ale kterou zvolit?


    .

    13.12.2005 19:09 fakeblog | fakenickname | fake | Komentářů: 1, poslední 13. 12. 2005 | Hodnocení: 67 % (4 hlasů)

    .

    Jak to vidim ja..

    13.12.2005 19:02 ALiENuv | ALiEN211 | Přečteno: 1056× | Komentářů: 43, poslední 13. 12. 2005 | Hodnocení: 55 % (11 hlasů)

    Dneska sem dost premejslel nad dnesni mladezi...nekomu to muze pripadnout jako ironie, abych ja kritizoval nekoho v mym veku..ale co..strane se ;-)


    Jsem idiot

    13.12.2005 18:11 The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Daniel Kvasnička ml. | Přečteno: 2704× | Komentářů: 42, poslední 18. 4. 2006 | Hodnocení: 67 % (3 hlasů)

    Alespoň mě tak nazval ten náš Mao Ce Torvalds (nebo se tak nejmenuje?). Ale načasoval si to, chlapec. Zrovna, když jsem včera večer opustil Fedoru a KDE a nainstaloval Ubuntu s Gnome.

    A nebylo to jen tak. KDE me štvalo. Na pár věcí teď sice vzpomínám, ale jinak jsem rád, že jsem konvertoval. Proč?


    Hľadám Slovenského korektora

    13.12.2005 16:01 Yinotopia | Yin | seriózne | Komentářů: 7, poslední 13. 12. 2005 | Hodnocení: 100 % (1 hlasů)

    Zase som raz dokázal, že zdegradovať niekoľko týždňovú prácu na úroveň "diktátu za päť" pre mňa nie je problém. Môj najnovší článok obsahuje veľkú kopu gramatických chýb. Už ma to naozaj hnevá a musím s tým niečo robiť. Ochotnej duši, ktorá by pre mňa text okontrolovala a opravila, sľubujem finančnú odmenu (na výške odmeny sa dohodneme).


    Vztahy mezi linuxáky a teorie her

    13.12.2005 14:32 ze_zivota | anicka | Komentářů: 63, poslední 26. 3. 2006 | Hodnocení: 85 % (16 hlasů)

    Smazáno z osobních důvodů. Děkuji vám všem za komentáře a rady, některé jsem si vzala k srdci .o)


    Rozdíl mezi distribucemi je v...

    13.12.2005 11:22 "Skládat papír" | vogo | Linux | Přečteno: 1445× | Komentářů: 16, poslední 14. 12. 2005 | Hodnocení: 87 % (5 hlasů)

    Ano prohlédl jsem a už nebudu hanit (no alespoň ne tolik) jiné distribuce...


    Zlomené srdce...

    13.12.2005 09:22 "Skládat papír" | vogo | Ostatní | Přečteno: 2172× | Komentářů: 61, poslední 24. 6. 2008 | Hodnocení: 75 % (8 hlasů)

    Už je to čtrnáct dní a dospělí přeci nepláčou.


    ICQ, IRC? Jedině v consoli.

    13.12.2005 02:10 clojsterovo | Clojster | Lunix | Přečteno: 1688× | Komentářů: 10, poslední 14. 12. 2005 | Hodnocení: 78 % (3 hlasů)

    Čím déle používám linux, tím více se mi začíná líbit konzole. Tak jako jsem se v začátcích (rozuměj: při přechodu z Windows) snažil nalézt alternativy k programům na které jsem byl zvyklý z předešlé platformy, tak se nyní snažím nalézt textové alternativy programů, které jsem dosud používal a byly pro X.
    Dnes se podívám na zoubek pár ICQ klientům a jednomu IRC klientu.


    Tak jsem to četl

    12.12.2005 23:35 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1121× | Komentářů: 9, poslední 13. 12. 2005 | Hodnocení: 97 % (12 hlasů)

    Nemám ve zvyku psát dva blogy za den, ale dnes mi to nedá. Přečetl jsem si "nečtěte to" a bavil jsem se královsky. Napsal jsem několik blogů o tom co mi přináší Linux. Nebudu to zde opakovat. Lituji jen že nejsem programátor, ale třeba se jím ještě někdy stanu a doufám, že zde bude stále něco jako Slackware, Debian, Gentoo atd.


    Normální je neinstalovat

    12.12.2005 23:23 Kacířské myšlenky | Luk | Ze života | Přečteno: 1088× | Komentářů: 14, poslední 13. 12. 2005 | Hodnocení: 83 % (6 hlasů)

    Aféry se svérázným DRM softwarem od firmy Sony asi většina lidí chápe jako zlé konání této firmy. Ale lze se na to dívat i jinak. Že se při sebemenší příležitosti do počítače něco instaluje, leckdo bere jako zcela normální věc. Ale ono to normální není - asi jako kdybych si třeba koupil obraz, a s ním se mi do bytu "jaksi mimochodem" nainstalovala ještě nějaká speciální lampa.


    Nová verze ovladače? Ne...

    12.12.2005 21:19 Doliho blog | Luboš Doležel (Doli) | Ostatní | Přečteno: 1319× | Komentářů: 7, poslední 12. 12. 2005 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Už poněkolikáté se stalo, že někdo vložil novou ovladače nVidia, ale na původní verzi nic neupravil - žádná nová verze taky nevyšla. Jsem mezi 32 osobami, kteří tento ovladač sledují a nechávají se tak informovat o nových verzích.


    NCoda 0.5

    12.12.2005 19:58 Blog... | David Watzke | Skripty | Přečteno: 4598× | Komentářů: 44, poslední 14. 12. 2005 | Hodnocení: 33 % (2 hlasů)

    Rád bych vám představil můj jednoduchý skript na převod formátů aac, flac, mp3, mp4, mpc, ogg, wma, wav mezi sebou, který nese jméno NCoda.


    Můj první blog

    12.12.2005 16:28 ALiENuv | ALiEN211 | Přečteno: 919× | Komentářů: 13, poslední 13. 12. 2005 | Hodnocení: 62 % (7 hlasů)

    Pribeh linuxoveho zacatku
    Tak..je to tu..můj první blog...dlouho sem premejslel co napsat..a dosel sem k zaveru, ze uzivatel jako ja toho o linuxu prakticky moc nevi...to byl taky jeden z duvodu proc sem si ho poridil takze..k linuxu sem se dostal pres zdenka..urcite ho znate..ma tu taky blog ;-) Kdyby bylo na me, tak se linuxu ani nedotku..ale jelikoz dnesni doba vyzaduje nejakou odlisnost ci specialitu a kazdyho jedince..a zvlast ve veku v jakym se ja (je mi 17)..tak sem si rekl, proc by tou odlisnosti nemohl bejt zrovna linux...u nas na intru v tu dobu vetsina lidi netusila jak vubec neco takovyho vypada, tak proc bych nemoh bejt prvni kdo neco takovyho zkusi...

    S podporou HW v linuxu neco udelat JDE!!

    12.12.2005 15:54 Category 1100 | alium | staré zápisky | Přečteno: 1828× | Komentářů: 16, poslední 14. 12. 2005 | Hodnocení: 87 % (10 hlasů)

    V jednom příspěvku k blogu "Tohle nečtěte" jsem narazil na povzdechnutí, že s podporou HW je linux na štíru - čili mizerně či na prd. Dovolím si lehce nesouhlasit. Pravdou je, že ne všichni výrobci podporují linux (pravděpodobně o něm ještě neslyšeli) nebo jen tak spíše na oko, aby se neřeklo (napadá mě ATI), jiní ale s linuxem počítají či alespoň na požadání - či dvě, tři - zašlou specifikace produktu, aby se dala nějaká podpora vytvořit.
    Kde nechtějí ani slyšet většinou přijde na řadu (nepříliš legální) reverzní inženýrství.

    Jak to jde, tak to jde

    12.12.2005 13:00 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1007× | Komentářů: 10, poslední 13. 12. 2005 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Istaloval jsem Slackware, tedy správně řečeno, přeistaloval. Místo 10.1 jsem naistaloval 10:2. Podle svého zvyku jsem naistaloval celou distribuci. Vyzkouším co tam všechno je, jak to chodí a potom to ještě naistaluji jednou a to už udělám výběr. Netvrdím, že je to nejlepší metoda, ale mě celkem vyhovuje.


    Jak to jde, tak to jde

    12.12.2005 13:00 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 849× | Komentářů: 2, poslední 12. 12. 2005 | Hodnocení: 0 % (1 hlasů)

    Istaloval jsem Slackware, tedy správně řečeno, přeistaloval. Místo 10.1 jsem naistaloval 10:2. Podle svého zvyku jsem naistaloval celou distribuci. Vyzkouším co tam všechno je, jak to chodí a potom to ještě naistaluji jednou a to už udělám výběr. Netvrdím, že je to nejlepší metoda, ale mě celkem vyhovuje.


    Smrtonosna nuda

    12.12.2005 12:53 the_blog_of_theseus34 | theseus34 | Přečteno: 1125× | Komentářů: 11, poslední 13. 12. 2005 | Hodnocení: 67 % (4 hlasů)

    Arrghh... Jsem uveznen, jsem bezmocny, tyci se nade mnou desivy stin mrtveho. Nocni mury se naplnuji... DOS vstava z hrobu.


    Tohle nečtěte

    12.12.2005 11:56 Nevěřící | Jindřich 'GoldenShit' Plešinger | Přečteno: 2102× | Komentářů: 127, poslední 13. 12. 2005 | Hodnocení: 24 % (22 hlasů)

    Tohle nečtěte

    LogiSim (Java) a jeho lokalizace do češtiny

    11.12.2005 23:22 Silný kafe | Lukáš Rýdlo | IT | Anketa | Přečteno: 2315× | Komentářů: 15, poslední 12. 12. 2005 | Hodnocení: 100 % (1 hlasů)

    Hledal jsem nějaký šikovný simulátor logických obvodů a našel jsem. Je jím LogiSim — program napsaný v Javě Carlem Burchem, šířený pod GNU/GPL licencí.


    Notebook do 6000,- ?

    11.12.2005 22:34 HBlog | Hrabosh | PC | Přečteno: 3043× | Komentářů: 13, poslední 14. 12. 2005

    Nejakou dobou se zabyvam otazkou, jestli je mozne koupit pouzitelny notebook do 6000,- Kc ?


    Mazat a smazat

    11.12.2005 21:59 Doliho blog | Luboš Doležel (Doli) | Ostatní | Přečteno: 1575× | Komentářů: 24, poslední 12. 12. 2005 | Hodnocení: 93 % (5 hlasů)

    Pravděpodobně nikomu z vás neuniklo, že se tu v poslední době objevili jedinci , kteří mají jisté duševní problémy a své touhy uspokojují výkřiky o Windows XP®


    Dětské hřiště

    11.12.2005 19:16 Nevěřící | Jindřich 'GoldenShit' Plešinger | Přečteno: 1382× | Komentářů: 31, poslední 12. 12. 2005 | Hodnocení: 67 % (3 hlasů)

    Dětské hřiště

    Novější zápisyStarší zápisy

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.