abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Návrh na uspořádání ArchWiki Translation Day

    9.1.2011 18:01 KatiePC blog | Otto Šabart | Archlinux | Anketa | Přečteno: 1075× | Komentářů: 13, poslední 9. 1. 2011 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Už jsem se tady na abclinuxu jednou zmínil, že bychom my archaři mohli udělat nějakou jednodenní akci, kdy bychom překládali naši archWiki. Tuto akci pak třeba opakovat každé dva nebo tři měsíce. Překládaly by se jak články z cizích jazyků do češtiny (slovenštiny), tak i z češtiny do jazyků ostatních. Časem by se tato akce mohla udělat třeba i globálněji - i pro ostatní národnosti.


    Drupal - prechod z postgres na mysql

    9.1.2011 16:58 bonzacek | CandySan | Přečteno: 1244× | Komentářů: 6, poslední 10. 1. 2011 | Hodnocení: 75 % (4 hlasů)

    Nedavno jsem musel prevadet nekolik druaplu z postgres (databaze, kterou mam rad) do mysql (databaze, kterou nemam tolik rad). Ackoliv tvrdim, ze postgres je pro mne o moc lepsi nez mysql, tak v pripade drupalu to bohuzel plati obracene. Mnoho tvurcu modulu pro drupal pouziva specificke dotazy, ktere funguji jen na mysql a tak se mi casto stava, ze pri instalaci modulu mam neustale potize a neustale priohybam moduly pro pouziti s postgres databazi.


    Šifrované zálohování celého systému přes wifi / vpn

    9.1.2011 13:28 rocfdebian | Johny z Podoli | Linux - readonly debian pro routery | Výběrový blog | Anketa | Přečteno: 2057× | Komentářů: 32, poslední 15. 1. 2011 | Hodnocení: 100 % (7 hlasů)

    Šifruji celý souborový systém mého notebooku. Občas jsem dělal ruční zálohu toho důležitého na šifrovaný USB disk. Teď jsem ale přemýšlel jak tento postup nějak zautomatizovat, nejlépe přes síť. Chci zálohu pravidelně (teď jsem na to totiž trochu doplatil). Jediné místo kam mohu teď po síti zálohovat je menší souborový server kam má ale přístup víc lidí. Sice jen jako uživatelé, nicméně kdo ví co tam budou hledat. Navíc bych nerad aby si ten server někdo vzal a odnesl. Po promýšlení jsem došel k jistým závěrům o které se chci podělit.

    Jeep - blok motoru

    9.1.2011 13:27 Fedora a další... | Dušan Hokův | Jeep | Přečteno: 3239× | Komentářů: 16, poslední 10. 1. 2011 | Hodnocení: 100 % (8 hlasů)

    Po posledním poježdění ve sněhu jsem si na bloku motoru všimnul stékající vody. Když jsem to otřel, zjistil jsem prasklinu.


    Pohled kolem

    9.1.2011 11:26 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1230× | Komentářů: 244, poslední 14. 1. 2011 | Hodnocení: 44 % (16 hlasů)

    Zdá se že skutečně z národa velmi technicky orientovaného, velmi schopného přemýšlet v souvislostech, ukázat schopnost při praktickém řešení potíží, se stává národ, kde má místo jakási postmarxistická humanistická slupka, případně na druhou stranu orientovaná jakási východní mystika.Případně rádoby humanistická doktrína která káže humanitu a práva a zapomíná na práci a povinnosti. Připadá mi, že tenhle způsob uvažování pro samé instinkty, bere lidem schopnost logicky a strukturovaně myslet. Uvědomil jsem si tuhle pravdu na blozích o ekonomii, které jsem inzeroval na abíčku v poslední době. Ty blogy ukázaly jedno. V téhle zemi jen dost těch, kteří jsou ochotni vzít na sebe odpovědnost za svůj život. U některých jasně načrtnuté podmínky pro osobní rozvoj vyvolává pobavený úsměv.


    Recenze knihy Ubuntu 10.10 CZ

    9.1.2011 11:09 root_at_heron | Heron | Výběrový blog | Přečteno: 2725× | Komentářů: 3, poslední 11. 1. 2011 | Hodnocení: 100 % (7 hlasů)

    Krátká recenze výtečné knihy Ivana Bíbra, doplněné ještě lepším DVD REMIXem Ubuntu pro české uživatele.


    SLED 11 SP1 - zklamání

    9.1.2011 04:29 spheniscidae | Leinad | Linux | Přečteno: 2300× | Komentářů: 39, poslední 11. 1. 2011 | Hodnocení: 89 % (9 hlasů)

    Před časem se mi rozbilo openSUSE 11.2 a tak jsem se rozhodl nainstalovat nový systém. openSUSE 11.3 představoval kvalitu po uživatelské stránce, po HW stránce byl na (zdůrazňuji) mém notebooku ale velmi špatný. Rozhodl jsem se vyzkoušet SLED 11 SP1


    Dakar 2011

    8.1.2011 23:19 BLB | =^..^= AmigaPower® | (snad) smysluplné | Přečteno: 1745× | Komentářů: 49, poslední 10. 1. 2011 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Protože jsem zrovna teď od středy nucenej trávit doma 24 hodin denně (k radosti mých šéfů), začal jsem se, po prostudování celého internetu zajímat i o jiné věci, například TV a knížky, z knížek jsem nadšeně zhltnul peklo na východní i západní frontě a z TV se nakazil Dakarem...

     

    8.1.2011 20:30 | |🇵🇸 | nic | Anketa | Komentářů: 26, poslední 10. 1. 2011 | Hodnocení: 100 % (1 hlasů)

    Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.

    Stavím vlastní NAS/Router/AP

    8.1.2011 16:06 Jiriho blog | jiri.one | Hardware | Přečteno: 3462× | Komentářů: 29, poslední 11. 1. 2011 | Hodnocení: 100 % (4 hlasů)

    Rozhodl jsem se, ze svuj WD MyBook World 1TB (mimochodem nechce nekdo? :)) a router Edimax BR-6216mg nahradim jednim zarizenim pohanenym mym oblibenym ArchLinuxem. Uz dlouho laboruji, co za HW pouzit a az na nedoreseny SSD disk pro system (klidne nekdo neco levneho poradte - max 1500Kc) mam vsechno v kupe.


    Pozadí na plochu po nevímkolikáté

    8.1.2011 14:08 Zdendův blog | Zdeněk Burda | Diskuze | Přečteno: 6284× | Komentářů: 53, poslední 13. 1. 2011 | Hodnocení: 60 % (10 hlasů)

    Delší dobu jsem nezveřejnil obrázky na pozadí pracovní plochy, takže teď jich bude víc a všechny z Itálie.

    Sandy Bridge oficiálně v prodeji od zítřka

    8.1.2011 11:19 e17 | Thunder.m | Linux | Přečteno: 1727× | Komentářů: 58, poslední 12. 1. 2011 | Hodnocení: 80 % (5 hlasů)

    Nejde o nic menšího než o nové modely procesorů Intel, pokud to někomu uniklo při hraní bulánků, před týdnem se začaly objevovat recenze na internetu.


    openSUSE 11.3 - rozpaky

    7.1.2011 23:38 spheniscidae | Leinad | Linux | Přečteno: 1586× | Komentářů: 39, poslední 9. 1. 2011 | Hodnocení: 60 % (5 hlasů)

    Před časem se mi rozbilo openSUSE 11.2 a tak jsem se rozhodl nainstalovat nový systém. Jelikož oS 11.2 zanedlouho končí podpora a to nejen aktualizací, ale prý hrozí smazání repozitářů se softwarem, tak jsem šel do následníka openSUSE 11.3.


    Ekonomické bajky III

    7.1.2011 22:27 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1022× | Komentářů: 52, poslední 10. 1. 2011 | Hodnocení: 80 % (5 hlasů)

    Po většinu rané historie Spojených států byly velké infrastrukturní projekty často financované ze soukromých zdrojů. V naší moderní době téměř všudypřítomné státní kontroly je stěží uvěřitelné, že něco tak riskantního mohly financovat a provozovat soukromé firmy.


    Comix KERNEL ULTRAS - 0019

    7.1.2011 19:51 BLB | =^..^= AmigaPower® | KERNEL ULTRAS | Přečteno: 1580× | Komentářů: 21, poslední 13. 1. 2011 | Hodnocení: 80 % (15 hlasů)


    Obnova smazaných souborů z ext3/ext4

    7.1.2011 13:02 petr_h | PetrHL | Linux | Výběrový blog | Přečteno: 8908× | Komentářů: 18, poslední 10. 1. 2013 | Hodnocení: 93 % (15 hlasů)

    Doma na zálohování používám externí disk 640GB, který připojuji přes USB. Mám jej rozdělený na dvě partition. Na jednu zálohuji já, na druhou manželka. Zálohuji na něj podle potřeby. Někdy jednou za měsíc, někdy obden. Používám na to grsync.

    Vývoj K4sensors- SBÍRKA!

    7.1.2011 09:15 Jsou_mezi_nami | HonzaRez | Oni | Přečteno: 1430× | Komentářů: 22, poslední 23. 1. 2011 | Hodnocení: 50 % (4 hlasů)

    Zdravím všechny uživatele KDE (úmyslně nepíšu verzi, zkrátka všechny). Někteří si snad pamatují, že už delší dobu tady (a nejen tady) pyskuju kvůli nepříliš povedeným widgetům v KDE4, hlavně těm, které mají ukazovat stav a teplotu hardwaru.


    Ekonomické bajky II Ponaučení

    6.1.2011 23:20 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1544× | Komentářů: 71, poslední 9. 1. 2011 | Hodnocení: 44 % (9 hlasů)

    Ekonomové úspěšně zamlžili pravý zdroj inflace především díky tomu, že si upravili k obrazu svému samotnou definici tohoto slova. Dnes prakticky všichni věří, že inflace znamená rostoucí ceny, takže když ceny nerostou, neexistuje inflace.


    Developer Conference - výběr z pátečních prezentací

    6.1.2011 16:17 s Fedorou na hlavě | Radek Vokál | Výběrový blog | Přečteno: 993× | Komentářů: 6, poslední 30. 6. 2021 | Hodnocení: 100 % (8 hlasů)

    Dnes jsem si pro vás nachystal můj výběr z prezentací, které proběhnou v pátek na Developer konferenci. Rozjedeme se trochu pomaleji. V místnosti D2 budou první dvě prezentace zaměřeny na balíčkování ve Fedoře, konkrétně na specifika pro perlové moduly a java balíčky. Marcela a Stano shrnou pravidla a na konkrétních příkladech ukážou co musí balíček, který chce vývojář přidat do Fedory, splňovat.

    El Gaučo session

    6.1.2011 12:31 bambasovo | bambas | Diskuze | Komentářů: 3, poslední 9. 1. 2011 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Session.params('Place').Value := 'Music club Popokafepetl Praha';
    Session.params('Date').ValueAsDate := 12.1.2011;
    Session.params('Time').ValueAsTime := 20:00;
    Timto bych vas rad pozval na koncert Kapely El Gaučo, kde bandmasterem a i muzikantem je muj kolega z prace. Vice na El-gauco.cz

    x

    6.1.2011 04:00 _ | ________________ | xxx | Komentářů: 209, poslední 13. 1. 2011 | Hodnocení: 20 % (15 hlasů)

    x

    Ekonomie v jedné lekci IV

    6.1.2011 00:48 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 897× | Komentářů: 35, poslední 7. 1. 2011 | Hodnocení: 20 % (10 hlasů)

    Inflace je trvale využívána našimi vládami moderní „plánované ekonomiky” Právě proto, že všechno trvale zamlžuje. Abychom použili jeden příklad, viděli jsme, že víra, že veřejné výdaje nezbytně vytvářejí nová pracovní místa je chybná. Viděli jsme, že kdyby peníze byly získané zdaněním, pak za každý dolar utracený vládou prostřednictvím veřejných výdajů by soukromí spotřebitelé utratili jeden dolar méně na splnění svých soukromých přání. Za každé vytvořené veřejné místo by bylo zničeno jedno soukromé místo.


    Velleman PCS10: Měření ostrovní fotovoltaiky na Linuxu.

    5.1.2011 23:16 drum_bass | Drum Bass | Výběrový blog | Přečteno: 6025× | Komentářů: 109, poslední 10. 5. 2013 | Hodnocení: 100 % (13 hlasů)

    Není tomu tak dávno, kdy jsem byl postaven do situace si nějak zajistit elektrickou energii pro svou domácnost. Obec mi z důvodů, po kterých jsem raději ani nepátral, nevydala stavební povolení pro přivedení přípojky odbornou firmou. Vyřešil jsem to tedy ostrovním hybridním fotovoltaickým systémem. Pro řešení budoucí plné automatizace fotovoltaického systému jsem potřeboval nahlédnout na chování systému a tedy začít pozorně sledovat jeho provoz v průběhu času.


    Nabízel 2500 filmů. Hrozí mu dva roky. Dobře mu tak.

    5.1.2011 22:07 Jen na chvíli… | Acci | Opensource | Komentářů: 130, poslední 16. 1. 2011 | Hodnocení: 15 % (39 hlasů)

    Tak prý obvinili šestnáctiletého mladíka, který na svých webových stránkách nabízel ke stažení filmy. Doufám, že dostane alespoň několik měsíců natvrdo či alespoň povinnost splatit část z vyčísleného ušlého zisku 138 milionů korun, protože si třeba i ostatní lidé uvědomí, že autorské právo není jen cár papíru, ale platná a potřebná právní norma. Určitě se bude u soudu vymlouvat na svůj nízký věk, ale prý mi již před dvěma lety poslali z ČPU dopis, aby web zrušil a v šestnácti si musel moc dobře uvědomovat, co dělá. Navíc měl na tomto webu i vydělával peníze z umístěné reklamy a někde jsem i zaslechl, že pro shlédnutí filmu bylo potřeba zaslat placenou SMS.

    Akciové grafy na ploše KDE4

    5.1.2011 11:33 Bravenec | Petr Bravenec | Počítače | Výběrový blog | Přečteno: 1435× | Komentářů: 4, poslední 7. 1. 2011 | Hodnocení: 100 % (7 hlasů)

    Plasmoid pro zobrazování akciových grafů na ploše KDE4.


    Ekonomie v jedné lekci III

    5.1.2011 06:06 Strider | Jan Jílek | Přečteno: 1314× | Komentářů: 233, poslední 11. 1. 2011 | Hodnocení: 36 % (14 hlasů)

    Stejná úvaha platí pro státní úředníky, kdykoliv jsou zaměstnáváni nadbytečně a nevykonávají služby pro společnost, které by přibližně odpovídaly odměně, kterou dostávají. Kdykoliv je pokus snížit počet zbytečných úředníků, dá se očekávat pokřik, že taková činnost je deflační. Chtěli byste těmto úředníkům odejmout „kupní sílu”? Chtěli by jste poškodit majitele jejich domů a obchodníky, kteří na této kupní síle závisí? Prostě zmenšujete „národní důchod” a pomáháte vyvolat nebo prohloubit depresi.


    Pomozte vylepšit občanský zákoník

    5.1.2011 00:48 Kacířské myšlenky | Luk | Politika | Přečteno: 1560× | Komentářů: 111, poslední 23. 1. 2011 | Hodnocení: 95 % (19 hlasů)

    Je to už poměrně dlouho, co jsem tu vyzýval k účasti na vylepšení nového trestního zákoníku. A ukázalo se, že taková účast skutečně má smysl. Nyní je tu nová výzva - tentokrát se týká kodexu úplně nejdůležitějšího a nejpoužívanějšího, tedy občanského zákoníku.


    Comix KERNEL ULTRAS - 0018

    5.1.2011 00:26 BLB | =^..^= AmigaPower® | KERNEL ULTRAS | Přečteno: 5600× | Komentářů: 39, poslední 6. 1. 2011 | Hodnocení: 63 % (19 hlasů)


    Letní dětské tábory - čistě reklamní blog ;-)

    4.1.2011 21:24 rocfdebian | Johny z Podoli | Linux - readonly debian pro routery | Přečteno: 1377× | Komentářů: 28, poslední 8. 1. 2011 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Rád bych se zde trošinku rozepsal o našich táborech které chystáme na rok 2011. I když to tak nemusí být zjevné, cílem tohoto blogu je nalákat nové táborníky a nebo nové nadějné vedoucí plné elánu. Rozhodněte se sami kam se řadíte. V druhé řadě zápisek možná někoho přiměje aby zavzpomínal na svá táborová léta. ...Nebudu chodit kolem horké kaše, co tedy nabízíme? :-D

    Developer Conference - co jsou to ty "laby"?

    4.1.2011 15:59 s Fedorou na hlavě | Radek Vokál | Výběrový blog | Přečteno: 1216× | Komentářů: 10, poslední 31. 7. 2023 | Hodnocení: 100 % (7 hlasů)

    V prvním zápisku jsem popsal obecně co je to Red Hatí Developer konference a slíbil sem trošku víc informací o tom, co konkrétně všechno chystáme pro linoxové vývojáře, administrátory nebo prostě jen fandy.

    Baterie na notebooku a její stárnutí II.

    4.1.2011 14:33 kenyho_stesky | Aleš Kapica | Jen tak na okraj | Přečteno: 2028× | Komentářů: 30, poslední 6. 1. 2011 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Za pár dní to budou přesně čtyři roky co jsem publikoval blog pod tímto názvem. Tehdy jsem použil ke srovnání údaje ze svého předchozího notebooku HP nx6125. Zanedlouho to budou plné tři roky co trápím jeho nástupce - MSI PR210x, takže nyní - pokud to někoho z vás zajímá - několik slov k tomu jak zestárla jeho baterie


    Novější zápisyStarší zápisy

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.