21.4.2010 15:10
BLB |
=^..^= AmigaPower® | KERNEL ULTRAS
| Anketa
| Přečteno: 1275×
| Komentářů: 64, poslední 24. 4. 2010
| Hodnocení: 82 % (11 hlasů)
Protože se všechno událo tak rychle, že se nakonec nic nestihlo, akce bude nastíněna pouze v několika stručných bodech:
21.4.2010 12:17
Mercuriuz |
Mercuriuz | Ostatní
| Přečteno: 1606×
| Komentářů: 21, poslední 22. 4. 2010
| Hodnocení: 100 % (3 hlasů)
Na srazu v Olomouci jsem slíbil fotku "repeateru" který máme ve škole mezi patry
20.4.2010 23:27
Mercuriuz |
Mercuriuz | Linux
| Anketa
| Přečteno: 2197×
| Komentářů: 77, poslední 24. 4. 2010
| Hodnocení: 88 % (8 hlasů)
Pravidelně, někdy i víckrát denně když nemám na co na webu kliknout, tak si procházím desktopy na ábíčku
20.4.2010 22:58
Strider |
Jan Jílek
| Přečteno: 1295×
| Komentářů: 113, poslední 24. 4. 2010
| Hodnocení: 67 % (9 hlasů)
Byli dva. V uniformě. Policejní. On byl jeden. Měl asi tři promile v krvi, 170cm a kolem šedesáti kilo. Tři promile a zlost na policejní sbor, to vše dohromady mu dávaly pocit, že Tichý oceán je louže, co mu není ani po kolena. Mumlajíce něco o „zkurvených policajtech,” který je nutný zmlátit, se k nim přiblížil. Rozpřáhl se a uhodil. Netrefil a gravitace ho zradila. Upadl, zvedal se skoro rychle. Asi hodlal pokračovat. Ti dva nelenili, sice na rohu Perštýna a Husovky klábosili s děvčetem. Než se zvedl, jeden z policajtů si stačil bleskově sundat blůzu a čepici, podal obé děvčeti, chytil bojovníka proti policejnímu útlaku za vlasy, srazil na zem, sedl si na něj, druhý v poklidu sundal pouta z opasku.
20.4.2010 22:54
Tomik |
Tomáš | Různé
| Anketa
| Přečteno: 1389×
| Komentářů: 23, poslední 22. 4. 2010
| Hodnocení: 80 % (5 hlasů)
Při přebírání fotek jsem našel jednu, která mi přišla docela legrační. Pracovně jsem ji nazval "Čtyři stáli u postýlky, pátý těšil neplakej", i když nestáli u postýlky, ale u auta, a pátý by mohla klidně být i pátá.
20.4.2010 21:50
|
|🇵🇸 | nic
| Komentářů: 15, poslední 21. 4. 2010
| Hodnocení: 100 % (4 hlasů)
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
20.4.2010 17:15
Moje_trable_s_internetom |
Dusan | linux
| Přečteno: 1747×
| Komentářů: 12, poslední 20. 4. 2010
| Hodnocení: 60 % (5 hlasů)
No rozhodol som sa, že si kúpim min. 1TB externý disk na zálohy. Výber padol na Wester Digital 1TB 2,5" disk MY PASPORT Esencial SE (aká to radosť taký malý a toľko miesta). Z mne nejakého neznámeho dôvodu som sa rozhodol ho kúpiť bez preverenia, či vôbec ide v linuxe ako mass storage. (Aká to dôverčivosť a naivnosť). No nebolo to také zlé 
20.4.2010 14:20
txt |
letec
| Přečteno: 2818×
| Komentářů: 122, poslední 16. 10. 2010
| Hodnocení: 75 % (16 hlasů)
Smazáno
20.4.2010 12:07
Martinovo |
Martin Reichel | Život s GNU/Linux
| Komentářů: 58, poslední 3. 1. 2011
| Hodnocení: 44 % (25 hlasů)
Mám doma pro své potřeby malý počítač postavený na platformě VIA EPIA s CPU VIA NANO. Když jsem pár měsíců zpět tento počítač stavěl, vybral jsem pro něj grafiku ATI RADEON 5450. Papírově to vypadalo ideálně - v idle režimu spotřeba 6W a maximální spotřeba 25W. 3D výkon bohatě dostačující. Bohužel jsem nedbal mnoha varování ohledně katastrofální kvality ovladačů ATI pro GNU/Linux. Už jsem poučený. Tak katastrofální kus software, jako jsou zmíněné ovladače jsem ještě neviděl.
Dneska jsem zapojil novou grafiku NVIDIA Geforce 210, nainstaloval ovladače a jsem fascinován úžasně rychlou grafikou. Vše je asi tak 10x rychlejší.
19.4.2010 21:35
Strider |
Jan Jílek
| Přečteno: 2180×
| Komentářů: 63, poslední 22. 4. 2010
| Hodnocení: 82 % (11 hlasů)
Přemýšlel jsem dnes o manželkách alkoholiků. Ani ne tak o dětech, ale o nich samých. Vzpomínal jsem na ruskou literaturu, kde jsou tyhle životy jasně popsány. Drsně, drasticky, realisticky. Někteří říkají naturalisticky. V žádném případě to není hezké čtení. On to není ani hezký život. Manželka alkoholika ať se na její život díváme z jakéhokoliv úhlu, má život plný utrpení a slz.Může být stíhačka, může být oběť, může být zachranitelkou, vždy dobrovolně setrvává, především dnes v situaci, která nic nikomu nepřináší. Mimo trápení.
19.4.2010 21:13
rezza |
Rezza | Linux
| Přečteno: 1279×
| Komentářů: 13, poslední 22. 4. 2010
| Hodnocení: 100 % (3 hlasů)
Tak, konec dubna je skoro tu a já sedím u počítače a dávám dohromady přednášku o otevřeném softwaru. A to vše v rámci konference Openmobility, na kterou Vás tímto zápiskem srdečně zvu (a to nejen já, ale celý team lidí, kteří se o akci starají a pomáhají s organizací). Akce se koná již tento týden ve Zlíně, na tamní Fakultě Aplikované Informatiky. Páteční program je připravený speciálně pro studenty FAI (stylem něco za něco, tedy přednáškovku na hlavní den, za trošku vzdělání studentům) a v sobotu je celý den volně přístupný veřejnosti, tedy komunitě. Pardon :)
19.4.2010 16:04
OpenStreetMap |
michal00
| Přečteno: 1516×
| Komentářů: 34, poslední 21. 4. 2010
| Hodnocení: 100 % (1 hlasů)
dlho sa skypu vyhybam, najmä z ideologických a bezpečnostných dôvodov. o tom netreba veľa písať... ideologické dôvody sa nedajú obísť ale bezpečnosť by išla: rozbehať si virtuálny server v ktorom bude bežať iba skype.
19.4.2010 12:00
Matesoviny |
JoudaMates | Vse
| Přečteno: 1476×
| Komentářů: 25, poslední 27. 4. 2010
| Hodnocení: 100 % (11 hlasů)
Zdravim,
chtěl bych se podělit s úsměvnou situací, která mě v minulých dnech potkala. Myslíte si že v dnešní době by neměl nastat problém pokud chcete registrovat obyčejnou českou doménu, která je volná? Může :)
18.4.2010 22:20
Strider |
Jan Jílek
| Přečteno: 1037×
| Komentářů: 14, poslední 22. 4. 2010
| Hodnocení: 78 % (9 hlasů)
Tak jsem už včera navlékl jen bundu a pod ní jen košili. Rozhodl jsem se že jaro je tady. Vlastně předjaří. Předjaří mám rád. Stejně jako mám rád měsíc říjen a listopad. Ještě není zima, ale podzim končí, vzduch je chladný, krásně syrový. V předjaří zase vzduch voní. Není ještě moc teplo, Slunce hřeje mírně, nic zeleného až najednou všechno vyleze. Počasí umí krásně zaskočit.
18.4.2010 18:42
papiry |
DWD | software
| Přečteno: 3360×
| Komentářů: 87, poslední 24. 4. 2010
| Hodnocení: 27 % (30 hlasů)
Uvažuji o tom, že se úplně vykašlu na všechny počítače. Všechno to vyhážu do popelnice a bude konečně pokoj a ušetřím hodně času a nervů.
18.4.2010 15:43
LostHeaven |
Jack Hokus
| Komentářů: 9, poslední 21. 4. 2010
| Hodnocení: 67 % (3 hlasů)
Dobrý večer,
rád bych se na Vás obrátil s dotazem. Mého současného poskytovatele internetu (Erkor) spolkla firma RioMedia. Hledám nyní nového providera.
Zaujala mne
tato nabídka. Chci se zeptat, jaké zkušenosti máte se zmíněnou firmou.
Pokud můžete doporučit nějakého spolehlivého wi-fi poskytovatele v Olomouci, který má stabilně pokryty ulice Družební, Rožňavská, Lužická, prosím, uveďte jej.
Požadavky. Cena by se měla pohybovat v rozmezí 200 - 250 Kč. Rychlost 200 kbit/s.
V domě nikdo o změně poskytovatele neuvažuje, ani do budoucna.
Přeji příjemný zbytek neděle
JH
18.4.2010 14:45
muj_blog |
Begleiter | Ostatní
| Komentářů: 32, poslední 19. 4. 2010
| Hodnocení: 100 % (5 hlasů)
Jsem velkým milovníkem beletrie, a to jak české, tak světové. Přečetl jsem min. jednu knížku od autorů, jako je N. V. Gogol, Jakub Arbes, Jan Neruda, Karolína Světlá, K. V. Rais, Z. Winter, F. Kafka, Karel Čapek...
Prosím vás tedy o doporučení voně stažitelného e-booku, který už u nás není copyrightovaný. Preferuji češtinu, ale nebraním se ani angličtině či němčině. Předem díky!
18.4.2010 14:31
unstable |
MMMMMMMMM
| Přečteno: 1324×
| Komentářů: 6, poslední 19. 4. 2010
| Hodnocení: 100 % (5 hlasů)
Jen v krátkosti bych se chtěl podělit o pár věcí, které mne potkaly s pořízením nového (bazarového) serveru HP Compaq ProLiant ML110 G4.
18.4.2010 11:57
Poznámkový blog |
Michal Fecko | 3
|
| Přečteno: 2198×
| Komentářů: 6, poslední 19. 4. 2010
| Hodnocení: 100 % (5 hlasů)
Na svoj netbook Lenovo S10-2 som nasadil Debian Lenny v čo najmenšej konfigurácii. Aktuálnu konfiguráciu som sa rozhodol zhrnut do tohto blogu - jednak aby som pomohol iným pri problémoch s konfiguráciou a jednak aby som si spravil vlástnu zálohu postupu a konfigurácie aj niekde inde
. Môj cieľ bol jasný, čo najjednoduchšia konfigurácia s čo najmenej balíčkami a čo najrýchlejšie reagujúcim systémom. Keďže sa odmietam znovu vtiahnuť do sporu KDE vs. Gnome - založil som svoje riešenie na obľúbenom Fluxboxe. Ale poďme pekne poporiadku.
17.4.2010 22:30
Strider |
Jan Jílek
| Přečteno: 1716×
| Komentářů: 18, poslední 20. 4. 2010
| Hodnocení: 79 % (14 hlasů)
Zakoupil jsem stan. Lehký, jednoplášťový na kolo určený, ale i pro pěšáka vhodný. Celých 960 gramů vážící. Sice se prodávající divil z jakého důvodu si nekoupím něco „pořádného,” ale nedal jsem na něj. Jednoduše určitě bude lepší než ta celta nebo igelit pod kterým jsem spal do svých 46 let. Až jsem si pořídil stan. Tehdejší Markéta si ho pořídila v Londýně a půjčila mi ho na cestu po Británii. Další rok jsem si už pořídil svůj. Malé Áčko, které jsem nakonec věnoval Václavovi, protože jsem si koupil první kopuli. Tak to je historie mých stanů, které zatím až na jednu výjimku, výše uvedenou končili v kontejnerech u letiště.
17.4.2010 14:26
Yet another blog |
Martin Doucha | Autorský zákon
| Přečteno: 1437×
| Komentářů: 14, poslední 19. 4. 2010
| Hodnocení: 77 % (13 hlasů)
Napadlo vás někdy, jak by vypadal supermarket, kdyby fungoval jako prodej licencí k autorské tvorbě? Mělo by to pár výhod, pár nevýhod a spoustu absurdit.
17.4.2010 07:58
LL |
Leoš Literák | Bláboly
| Přečteno: 2074×
| Komentářů: 139, poslední 21. 4. 2010
| Hodnocení: 75 % (24 hlasů)
Po čase zase jeden politický zápisek, či spíše krátký povzdech na téma, jak jsou si politické strany podobné.
16.4.2010 22:40
Strider |
Jan Jílek
| Přečteno: 1242×
| Komentářů: 45, poslední 18. 4. 2010
| Hodnocení: 73 % (11 hlasů)
Výročí sedmnáctého listopadu se blíží, čtu oslavné i záporné texty k této události. „Pravdivá a nikým a ničím nefalšovaná” svědectví. Popisky „ukradené revoluce,” jak jsem kdysi ještě v dobách krátce po převratu v 1989 slyšel od jednoho herce v divadle Solidarita. Nebudu psát ani historii, ani vzpomínky, ani vyvracet konspirační teorie. Ale spíše co mi těch dvacet let života bez komunistické věrchušky poskytlo.
16.4.2010 17:11
kenyho_stesky |
Aleš Kapica | Jen tak na okraj
| Přečteno: 1826×
| Komentářů: 243, poslední 7. 6. 2023
| Hodnocení: 42 % (19 hlasů)
Tak se nám blíží volby. Jen málokdo je pravděpodobně spokojen s tím, jak je tento stát veden a klade si otázku koho vlastně zvolit.
Já mám v tomto směru celkem jasno. Je jen jedna strana, která se svým relativně malým zastoupením měla vliv v téměř v každé vládě vzešlé z řádných voleb. Její představitelé mě iritovali a kolikrát jsem jim nemohl přijít na jméno. Přesto v ní vidím mnohem přijatelnější alternativu, než to co se média pokouší servírovat.
16.4.2010 10:55
Žumpa |
Bedňa | Žumpa
| Komentářů: 11, poslední 17. 4. 2010
| Hodnocení: 50 % (4 hlasů)
Čaute na
linuxos.sk vyšiel podnet na stretávku Linuxákov, s okolia Trenčína sme zatiaľ traja, tak ak by sa niekto chcel pridať a stretnúť sa v TN/BN, dáme pár pív pokecáme ...
15.4.2010 22:49
jarda_bloguje |
Jardík | Jiné
| Komentářů: 125, poslední 4. 8. 2010
| Hodnocení: 66 % (32 hlasů)
Za chvíli je tady, tak jsem něco připravil z aktuálního daily buildu.
Automatické tunění jasu před a po přihlášení nezmizelo, s bugem se nikdo půl roku neobtěžuje. Musím tak jako debil pořád ladit jas, i když můj notebook podporuje "hardwarovou" regulaci jasu a pamatuje si stavy s připojeným a odpojeným adaptérem bez pomoci těhle blbofíčur.
Zvuk se někdy samovolně po startu zapne na maximum, i když byl před vypnutím nastaven na "mute" a ruší tak, když to nečekáte. Řešením je nastavit zvuk na minimum, kdy to ještě "nezapne" mute.
Wallpaper jako vždy se schodama.
Nautilus i ostatní programy nešetří místem na obrazovce. Ikony, písmo i paddingy jako vždy obrovité.
Ubuntu je chytřejší než uživatel, bacha na to.
15.4.2010 22:33
Strider |
Jan Jílek
| Přečteno: 1102×
| Komentářů: 56, poslední 17. 4. 2010
| Hodnocení: 62 % (13 hlasů)
Patnáctý duben. Dnes má narozeniny můj otec, moje žena Petra, tedy žena, protože podle církevního práva jsme pořád manželé, kdežto podle světského jsme už devatenáct let rozvedeni. Petra a táta jsou na den od sebe třicet pět let vzdáleni věkem. Tátovi by bylo osmdesát čtyři, Petře čtyřicet devět a Babetě dvacet. Dcera Babeta má narozeniny za měsíc, také patnáctého a já patnáctého prosince. Čtyři patnáctky v jedné rodině. Být numerolog, zcela určitě bych z toho něco vyvodil. Ale nejsem. Takže ty patnáctky beru jako kuriozitu. Nikdy jsme se pohromadě nesešli. Táta umřel šest let před mou svatbou s Petrou, a já dceru Babetu viděl na chvíli jednou v životě. Tak už to chodí. V moderní době. Jsem zavržený otec. Dnes už doslova.
15.4.2010 21:23
Mercuriuz |
Mercuriuz | Ostatní
| Anketa
| Přečteno: 1206×
| Komentářů: 21, poslední 18. 4. 2010
| Hodnocení: 100 % (2 hlasů)
Na mobilmanii sem narazil na
článek o dotykové ploše, ovšem ovládané nohou, no já teda nevím, ale podle mě je to blbost, nenapadá mě dobrý využití, nedovedu si představit kolik bych udělal v jedné větě "přešlapů"
15.4.2010 14:01
Vtipnéřův blog |
Vtipnéř | Multimedia
|
| Přečteno: 2029×
| Komentářů: 21, poslední 9. 5. 2010
| Hodnocení: 100 % (4 hlasů)
Konečně jsem se dokopal k sepsání svých zkušeností s archivací nahrávek z digitálního pozemního vysílání. Jelikož se mi zápisek pod rukama nějak moc rozrostl, rozhodl jsem se ho rozdělit. Tohle je tedy úvodní část.
Novější zápisy •
Starší zápisy