Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Jak jsem uvedl v mém posledním blogu 3D tiskárna Průša MK3S+; sestavení a první tisk, udělal jsem si před nákupem tiskárny si seznam deseti věcí k vytištění. Tady je první z nich.
Tak, a na Apple hardware běhá Ubuntu. Jen nevím, k čemu může být něco takového dobré .
V sérii článků popíšu, jak se dělají meteorologické radiolokátory. Začnu tím, co náhodný kolemjdoucí vidí: anténou.
V úvodním dílu jsem se zabýval čistě zvukovým médiem - kompaktním diskem, alias CD. Jestliže zde jsem si postěžoval na to, že nahrávky na CD jsou co do hlasitosti poměrně nesourodé, pak to co se dělo a děje v oblasti DVD již lze popsat pouze jako peklo.
Před pár měsíci jsem si koupil 3D tiskárnu. Motivace byla jednoduchá; Chtěl jsem dělat víc fyzických činností rukama, než jen psát software celé dny. Tiskárna by mi měla umožnit jednoduše vyrábět všechny možné užitečné věci, krabičky, držáky a tak podobně. Taky se to skvěle kryje s mým dalším hobby z poslední doby; 3D modeling v Blenderu.
Tímto zápiskem bych chtěl začít sérii minizápisků týkající se zálohování hudby z CD/DVD/BR. Ani tato média totiž nejsou přes svou vysokou životnost nezničitelná, o možnosti jednoduché ztráty ani nemluvě. A protože je jednodušší mít vše v textu, než prohledávat ~/.bash_history
, nedejbože Gůgl, hlavní účel bude mít prostě vše na jednom místě...
Naposledy jsem psal o čuňačení v MediaWiki asi před půl rokem, kdy jsem chtěl upozornit na to, že jsem přepracoval svoji původní šablonu Images tak, aby bylo možné používat výřezy z obrázků a stránek generovaných z DjVu a PDF dokumentů. Blogpost nebyl nijak extra hodnocen, takže mě vcelku nepřekvapuje, jak se do hlavní vývojové větve MediaWiki dostávají čím dál větší prasečiny.
Pár tipů ke správnému používání apt-get/aptitude a souvisejících utilit. A co se hodí občas udělat na systémech, které už zažily mnoho dist-upgradů a adminů, případně na dlouho provozovaném Debianu unstable.
zase trávíš silvestra u počítače?? máš strach že tě policajti zmlátěj pendrekama když si pudeš vo půlnoci ven střelit rachejtlí???? mamka tě nechce pustit ven?? :O :O
pozorrr!!!!!!!! :O :O vykecám správný/fungující řešení takže kdo nechce přijít vo překvápko protože si to jako chce taky jakoby zahrát tak nečíst!!!!!!!!! :O :O
Úvodní upozornění: tento text se netýká Linuxu, zabývá se automatickým ovládáním Wireguardu na Windows.
JLCPCB assembly (soldering components to the board) service is extremely useful, cheap, and easy to use. I used to fear that it will be difficult and I will screw it up before I have first used it, but the UX is actually great and the flow is very smooth.
Bez obalu, balili jste dárky? Nebo jste své pokusy o balení hned zabalili, dárky zbalili a odnesli zabalit k profesionálním baličům balíků?
Every time someone (bank, utility company, online shop, forum…) wants my e-mail address, I give them a unique, randomly-generated address. When I find the address at Have I Been Pwned, or when I receive an unsolicited e-mail/malware, I know exactly who is responsible. It may also help identifying leaks at HIBP with unknown source. Additionally, it is easy to filter mail into separate folders or to block spam.