Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Národní hrdost není vlastnost, kterou bychom my Češi nadmíru oplývali.
Je to už pár let co jsem si koupil DVD+-RW/DL vypalovacku. Vybíral jsem podle ceny, takže jsem neměl velké nároky a musím říci, že jsem vybíral celkem dobře(NEC DL-3520A), protože za tu cenu zvládá vše co potřebuji. Ze začátku jsem byl spokojený, ale časem se začali vyskytovat problémy např. mala podpora médií a hlavně nesnesitelná hlučnost(byla tak hlučná že se zní nedal přehrávat dvd fil, musel jsem ho prekopirovat na disk)
Computer Gaming World zverejnil prvých 100 vydaní (1981 - 1992) tohoto magazínu. Mapuje históriu nielen počítačových hier, ale aj počítačov a programovania ako takého.
Odjakživa, tedy od přechodu na GNU/Linux, jsem se přihlašoval do textové konzole, ovšem poslední dobou jsem zřejmě jaksi zpohodlněl. Uvědomil jsem si, že nemá cenu, abych téměř vždy hned po přihlášení psal do shellu startx
, a rozhodl jsem se přejít ke grafickým správcům přihlášení. Po krátké úvaze a shlédnutí této a této diskuse jsem se rozhodl, že když používám Fluxbox a nepotřebuju v přihlašovacím okně tlačítka na volbu správce oken ani vypnutí, či dokonce restart počítače, je logické, abych měl XDM. Mnoho uživatelů prý používá KDM nebo GDM jen kvůli estetice, nepotřebují žádná tlačítka, jde jim jen o to, že výchozí přihlašovací okno XDM je hnusné a je obtížné na tom něco vylepšit.
Když jsem se dnes probudil, tak mi má RSS čtečka signalizovala, že vyšla nová verze mého oblíbeného SIM Instant Messengeru. Po zběžném přečtení changelogu jsem se rozhodl stáhnout jej.
Konečně jsem se dostal k tomu, abych si vyzkoušel Internet Explorer 7 - zatím z ryze uživatelského hlediska (tedy nikoli z pohledu tvůrce webu). A přesvědčil jsem se tak o tom, že je to zhruba tak, jak jsem o tom psal již dříve. Tento prohlížeč zkrátka nemá moc co nabídnout, i když i některé pozitivní drobnosti se najdou.
Tak jsem nasbíral několik otázek, informací a úvah ale nechtělo se mi to kouskovat a spamovat tim diskuse nebo blogy.
Nemôžem si pomôcť, ale toto ma naozaj pobavilo :-)
http://bill-gates-je.borec.cz/
Nasadiť takéhoto botíka do fóra a polovica "linuxákov" príde o robotu :-) Len by ešte bolo treba pomôcť rozšíriť databázu...
Tak povídání bych začal asi takto:
Před nějakým časem jsem si sehnal prácičku pro jednoho chlapíka, který chtěl vytvořit webík pro jeho obchod. Dal jsem se do kupy s kamarádem a společně jsme vykutili jeho webík, myslím si že celkem zdařilý.
Po více či méně úspěšných působeních na serverech student.cvut.cz a root.cz se známá autorská dvojice Jojin&HedgeHog rozhodla zakotvit ve vodách serveru vlastního.
Nevěříte? Narazil jsem na novou službu Google Trends, která analyzuje kvantitu vyhledávání pojmů v té které zemi (městě, jazyce). Hned jsem vyzkoušel pojem "Linux" - a světe, div se. Po Rusku a Indii je to Czech Republic na místě třetím, a to prakticky s žádným odstupem.
Až zhruba o třetinu až polovinu níže následuje pak zbytek světa: Norsko, Rumunsko, Německo... Prostě, vypadá to, že jsme národ linuxáků. Asi díky abíčku :) Z jazyků naprosto převládá ruština, pak maďarština a italština... angličtina na chabém 9. místě.
A řekli byste, že top slůvko "sex" se nejvíc hledá z muslimských zemí a "Bill Gates" z Filipín? :) Mám pocit, že se díky Google dozvíme o reálném virtuálním světě ještě nejedno překvápko!
Mám pěkný důkaz o tom, že FUD se neobjevuje jen na rovině mezi Windows a Linuxem, ale do hry se dostává i Novell NetWare.
Letos jsem na Invexu, jako každoročně, navštívil můj oblíbený blok seminářů LinuxHall a nový blog ve stánku firmy Novell. Musím ale říci, že jsem byl znechucen.
Pokud ano, určitě už víte své, ovšem následující text by vás mohl stejně dále inspirovat. Pokud ne, o hodně přicházíte - ale začít lze kdykoliv, třeba teď. Zejména pro (dosud) nečajující jsou tyto odstavce určeny.
Cítíte se v jakýkoliv den pracovního týdne přepracovaní? Pak web isitfriday.net je to pravé pro vás.
Novinkou na Abíčku je možnost vkládat obrázky k hardwarovým položkám i k zápiskům v blogu. Opravil jsem pár chyb, koho to zajímá, nechť si je podle čísel najde v bugzille: 610, 585, 612, 611, 613 a 565.
Skoro každý, kdo se živí vytvářením webových stránek, sledoval s rozpaky blížící se vydání této verze.
Na jedné straně vylepšení zobrazovacího engine, přesto nadále jeho faktické zaostávání za standardy daleko více podporující konkurencí, na druhé zcela nové chyby.
A jak vysvětlit zákazníkům, že budou platit za úpravy toho, co vám již jednou zaplatili?
42 to není.. :) V neděli jsem se po příjezdu na privát začal koukat na Přátele. V tom jsem pokračoval až do jedný do rána. Usnul jsem na gauči. V 5 jsem se zase vzbudil a dostal jsem šílenou myšlenku zkompilovat si kernel 2.6.18.
Tak nám v našem bytě konečně zapojili internet. Když technici přišli, říkal jsem si že to může dneska dělat každej kdo zvládne 5x kliknout.
Keďže sa mnohým vyskytuje problém rozbehať 3ddesktop s Nvidiou na
Mandrive 2007 ,píšem postup ktorý mi pomohol.Problém vyzerá ako biela kocka po spustení KDE.Chyba je v balíčku compiz.
1. Treba si nainštalovať najnovšie ovladače
NVIDIA 1.0-9742
2. Odinštalovať balíček compiz 0.0.13
3. Stiahnuť a nainštalovať novší compiz odtialto:
COMPIZ
4. Potrebujeme ešte compositing-wm-common-2007
stiahneme odtialto:
compositing-wm-common
5. V drak3d si nastavíme full3d a AIGLX.
6. Vyskúšame 3D desktop.Odhlásime sa z Xka.
7. Zadáme: startx KDE
8. Aby nevznikol konflikt medzi dekoráciami okien vyhodíme kwin
Otvoríme si v KDE konzolu a zadáme:
killall kwin
9. compiz --replace --use-cow gconf &
gtk-window-decorator --replace &
10.hotovo
Už dlouho mi nebylo tak šoufl. Popíchnut, jal jsem se provést upgrade firmware, postahoval vše potřebné a odvážně se vydal na tenký led. Doufám že nepopudím mnoho čtenářů prozradím-li rovnou pointu: Navzdory infarktovému stavu má E61 dostala nový firmware, aniž bych přišel o data z telefonu.
Tento návod se krok za krokem zabývá instalací JRE do systému SUSE Linux 10.1 pomocí *.rpm.bin balíčku.
Titulek vyjadřuje můj názor k tématu "Instalace softwaru v Linuxu" a nelze jej brát zcela doslova.
Po delší době jsem nechal vyvolat film kde je také pár obrázků z Luis Vuitton Rallye 2006 a vybral jsem si jednu fotku jako obrázek na pozadí mého WindowMakeru.
smazáno, bylo tu omylem dvakrát