Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Před nějakým časem tu vyšel příspěvek na téma zvěrokruh a Linuxu. Rozhodnul jsem se dnes pro malou provokaci. Objevil jsem dnes první oznámení Linuse o začátku Linuxu. Pro mě jakožto pro člověka, který se řadu let má astrologii jako druhého koně to byl úlovek. Udělal jsem si tedy horoskop Linuxu.
Při psaní článku o PIM aplikaci Mulberry mě napadlo, že by nebylo úplně od věci trochu připomenout ovoce, jehož název tento program nese.
Znáte ty dny, kdy se beznadějně vysere cokoli, k čemu se jen přiblížíte ? Kdy ani měď nevede a ani benzín nehoří ? Zdá se, že jsem někde uprostřed takového období ...
Par myslenek, napsanych bez hacku a carek, mozna i politika, ted jeste nevim.
Zdravim vsechny, nevite nekdo o nejake vhodne linuxove alternative ke CodeWarioru
. Jedna se o asembler IDE k nekterym DSP od Motoroly a TexasInstruments (Freescale).
Stacilo by me kdyby umel simulovat nektere ze signalovych procesoru, konkretne rady MC 56 F 8367.
Mate nejake zkusenosti?? Dik za odpovedi.
Protože chci svůj nový telefon využívat naplno, aniž by bylo ke spolupráci nutné přizvat MS Windows, pídil jsem se po tom, jak pomocí mencoderu konvertovat filmy aby je bylo možno přehrávat na mobilním telefonu. Dnes jsem našel co jsem hledal. A nádavkem ještě fintu jak psát znaky které nejsou přímo na klávesnici.
Weird Al Yankovic - White & Nerdy. U toho jsem se zasmál, pěkná parodie na Chamillionaire - Ridin' Dirty Ft Krayzie Bone. Vidím jak to se mnou může dopadnout až budu nerdík:-D Konec hlášení. EOF
Tak jsem se na serveru Digizone dozvěděl, že se v Brně díky Invexu experimentálně vysílá kanál ČT 24 ve formátu MPEG-4. Nedalo mi to, abych jej cvičně nezkusil naladit.
Po více než půl roce od myšlenky vyrobit si nějaké stránky pro fakultní web (jak jinak tomu říkat) jsem se konečně pustil do díla.
Možná tomu nebudete věřit, ale i já si kupuji originální nosiče. Na stránkách bontonland.cz jsem před několika dny narazil na jeden ze svých oblíbených filmů.
Budu sem psát zkušenosti s různými firmami a institucemi (službami, osobami...), které mohou sloužit jako varování pro ostatní uživatele. Pokud mě něčí přístup výrazně potěší, také to sem napíšu, ale předpokládám, že většina příspěvků bude negativních - tzn. na co si dát pozor.
Ahoj,
tak se tak divam na distrowatch.org a ruzne po internetu s linuxovou tematikou. Nestacim se divit. Kazdy den vyleze kupa dister, kdyz uz ne distro, tak aspon alfa verze, beta verze ci RC. Kdyz uz opravdu neni co, tak pro jistotu nekdo naklonuje Debian a nazve to XXX-buntu.
Nič prevratné sa nekoná. Potreboval som si spraviť digitálnu reprezentáciu rozvrhu, ale nenašiel som nič vhodné, tak som sa rozhodol, že si jednoduchý rozvh napíšem v PHP.
Vcera vecer jsem se koukal na porad Strepiny, krome reportaze o chlapka ktery se zajimal o ovce v jinem smyslu nez chovatelskem, me zaujala reportaz o cloveku ktery je, tusim po nehode, nepohyblivy od krku dolu.
V minule reportazi se zminil ze by se mu hodilo neco na obraceni stranek, aby nemusel porad nekoho volat.
A jakysi "profesional" nelenil a protoze o takove masine vedel kontaktoval nebozaka a spolu s obecnim uradem ho koupili.
Je to mechanicka vec ktera umi obracet listy v casopise, knizce a mimo jine to umi zapinat televizi a video. Cela sranda stala bratru 250 tisic Korun.
Rekl bych ze daleko lip nez jednoucelova vec by mu poslouzil velkej displej, pocitac s odpovidajicim sw (ktery asi zadarmo nebude) a skenr .... a nemel by to jen na otaceni stranek.
...ach jo :(
V sekci Blogy na AbcLinuxu jste v minulosti mohli najít zápisky o vynikajících britských seriálech, jako je The IT Crowd nebo Black Books.
Námět na vesolyje kartinki, nabídka zaměstnání, dotaz na redakční systém pro jednu nadaci.
Kuriozně teď oznamuji něco, co vlastně nefunguje. Ale třeba mi to pomůžete rozchodit .
Z dob temna, jež dlouhou dobou vládly v mém světě informačních technologií, se v mém příbytku nahromadilo množství datových nosičů.
Kousek na západ od Prahy se nachází obec Červený Újezd. Kvůli nákupům a podobné činnosti tam nejezděte, je to celkem nudná vesnice s klasickou samoškou kde si můžete vybrat mezi natvrdlým rohlíkem den starým a natvrdlým rohlíkem dva dny starým (chtěl jsem si tam koupit něco ke snídani a málem jsem si nevybral). Jedinou zajímavostí v Červeném Újezdě je stenojmenný hrad.
Včera jsem trochu updatoval svojí zastaralou Fidorku. Našel jsem nějaké novější KDE než ty, co tam byly nainstalované a zároveň s tím jsem dal i nějaké další aktualizace.
Všechno vypadalo docela dobře, až na to, že po restartu mi začal chcípat Skype (někdo by řekl, že to je v pořádku , amaroK a KMix.
Vzhledem k tomu, že se to samozřejmě stalo zrovna když jsem nutně potřeboval volat přes Skype do ČR, docela mě to nepotěšilo... Nakonec jsem musel hovor provést z windousů.
Hledal jsem informace o novém souborovém systému aufs, o němž se zmiňoval Tomáš Matějíček v rozhovoru v posledních distribučních novinkách. Ovšem, jak už němčináři tuší, tak aufs je běžné německé slovo a ten projekt je poměrně nový, takže po zadání aufs do google na mě vypadlo spoustu německých stránek. Ani omezení se pouze na anglicky psané stránky mi příliš nepomohl
V posledních týdnech se pár chytrých pánů od Javy baví tím, že jak na běžícím pásu generují návrhy specifikace closures pro jazyk Java. Vzhledem k tomu, o jaká jména se jedná, je už celkem jasné, že se closures v Javě 7 dočkáme. Ale v jaké podobě?
Na fóru ArchLinuxu se dá najít spousta zajímavých věcí, narazil jsem na thread kde je sepsáno pár fíglů pro nastavení vašeho shellu.
Občas se zde na ABCLinux strhne bitva za lepší češtinu (někdy i slovenštinu). Vlasta Ott nebyl jediný, kdo upozorňoval na některé nesprávné formulace a vysloveně pravopisné chyby. Několika jedincům vadí, když jsou zápisky nebo komentáře bez diakritiky. Mě nejvíc vadí něco zcela jiného.
S pěkným nápadem bootování staršího PC plně přes síť jsem se rozhodl rozjet gigabitovou síť. Řekl jsem si, že nebudu na síťovce šetřit a tak jsem do starého PC pořídil Intel Desktop 1000GT, která je podporována modulem e1000.